Thajsko poprvé v životě

Založil před 7 lety bubbleboy ve fóru Cestopisy

0 reakcí

Ahoj, chtěl bych se podělit o svou první zkušenost s Thajskem.

Někdy v lednu jsem tady koupil letenky na Phuket z Berlínu s Qatar Airways. Vzhledem k tomu, že lítám hlavně do Ruska s Aeroflotem, tak jsem byl dost unešenej, co se týče letu.

S manželkou jsme strávili v Thajsku 14 dní , 1 den v Dauhá , 1 den v Berlíně.

Dovolená byla zároveň i svatební cesta. Nejsme úplně typický batužkáři, ale ani nejsme jen plážový povaleči. Něco mezi.

1 a 2 den jsem byli na Phuketu. Bydleli jsme v Phuket Townu v hotelu ART-C house. Hostel se super atmosferou a v dobrý lokaci, kdy je kousek na tržistě a je téměř v centru Phuket Townu. Na Phuketu jsme se byli podívat na Big Budhovi a v chrámu Wat Chalong + jsme se poflakovali po městě.

Jezdili jsme taxíky nebo tuk tukem. Jezdit na motorce jsem se bál, vzhledem k tomu, že jsem skutr nikdy neřidil. Mi nepřišlo dobrý začínat na Phuketu.

Ke smlouvání s taxikářema jsem používal aplikaci Grab taxi. Tam jsem si vždycky našel kolik by měla daná cesta stát a na tý jsem trval.

Po Phuketu transport na Koh Samui se společností Lomprayah. To bylo úplně bez problému.

Na Koh Samui jsme byli 4 dny. Bydleli jsme v části Maenam. To je část, která není tak moc turistická a trošku víc thajská. Ubytování jsme měli v Samui Zenity hotel. To je hotel, který je umístěn v thajský částí, kolem se pasou thajský krávy a za barákem je džungle. Nevýhodou je, že na svym webu píšou, že na pláž je 10 minut chůze, což není. Je to 30, ale zas půjčujou zadarmo kola. Na Koh samui jsme se váleli na pláži a navštěvovali vopodády, chrámy atd...

Půjčil jsem si tady skutr, ale ne na moc dlouho. Manželka se mnou odmítala jezdit, jelikož nás málem srazilo auto, když jsem vjel do křižovatky na červenou. Nevšiml jsem si semaforu. No a od tý doby jsme jezdili po Koh Samui na kole, čehož jsem ze začátku bál, ale thajci byli dost ohleduplní a nic se nám nestalo.

Nejlepší pláž pro nás byla u resortu treehouse silent beach. Je to malý resort s bungalovy, super restaurací, na pláži nas bylo asi deset na šířku 4 km.

Po Koh Samui jsme jeli na Koh Tao. Tady jsme bydleli ve Viking House Inn. Nachází se to v části Moo na Koh Tao. Na Sairee beach jsme nechtěli bydlet, protože tam to vypadá, jak v Itálii nebo Řecku. Někomu to vyhovuje nám moc ne. My chtěli klid. Todle ubytování je na kopci. Takže super klid. Bázel má výhled na přístav a na okolní hory. Na Koh Tao jsme jeli kvuli šnorchlování a korálů. Nic takovýho jsem dosud neviděl. Tak bohatý, čistý a živý moře. Žraloci, želvi a spousta barevnejch ryb. Jen kdyby tam nejezdili davy mladejch rusáku, který to ničej. Na Koh Tao jsme jezdili skutrem to se dá. Navíc v našem bydlení nám ho pujčili za rozumnou cenu a ani nechtěli pas.

Naše nejoblíbenější pláže Freedom beach (žraloci), ale chtěj 50bht/osoba za vstup a 50 za výstup na vyhlídku. Pak Sai Nuan (želvy a super korály). Jeden den jsme si pronajali loď a objeli jsme ostrov a šnorchlovali. Pokud se chystáte naKoh Nang Yuan, je lepší tam jet před 9 nebo po 17 hodině. Jinak tam jsou davy turistů. My tam byli kolem 8 hodiny a to jsme tam byli téměř sami, ale v 10 najíždej lodě a to je brutální. Naštěstí my jsme v tu dobu odjížděli.

No a poslední dva dny jsme strávili na Phuketu. Byli jsme v akváriu, na trzích atd.

Při přestupu na v Dauhá jsme se byli podívat Dauhá. Byli jsme na prohlídce, kterou organizuje Qatar Airways. Je dobrý se na přepážku dostavit, tak pul hodiny před otevřením. Jinak by na vás nemuselo zbýt míst

0
0 reakcí