Zdravim vospolok. Po predlzenom vikende v Kazachstane prinasam posledny tohtorocny trip report :)http://tonicove.sk/mraziva-astana/Astana sice nie je laska na prvy pohlad, ale na predlzeny vikend super destinacia a aj pri -25C. Slnecno, mrazivo - ma to nieco do seba.A osobne sa mi rata, ze vela veci budete mat fakt len sami pre seba.Naklady:Letenka cca 60 euroUbytovanie 70 euro na tri noci (izba pre troch, dufam ze pride booking 40USD)Autobus 90 KZT - t.j. cca 25 centovtaxik po meste cca 500KZT - 1,2 eura, max 1000KZT na druhu stranu rieky, funguje Uber aj Yandex, ale kludne staci rukou niekoho zastavittaxi do Alzhiru (cca 75-80km otocka) - 4000-5000KZTjedlo - velmi zalezi od podniku, ale maximalne som dal 10 euro za kralovsku veceru v Taikazane, inak sa da za 2 eura riadne natlacitvstupy - tak medzi 500-1000KZTSIM karta Beeline za 500KZT bez registracie v obchodoch, 12GB data za 1600KZT (asi na mesiac), 4G je skoro vsade v meste .

Mraziva Astana

Založil ve fóru Cestopisy

Zdravim vospolok. Po predlzenom vikende v Kazachstane prinasam posledny tohtorocny trip report :)

http://tonicove.sk/mraziva-astana/

Astana sice nie je laska na prvy pohlad, ale na predlzeny vikend super destinacia a aj pri -25C. Slnecno, mrazivo - ma to nieco do seba.

A osobne sa mi rata, ze vela veci budete mat fakt len sami pre seba.

Naklady:

Letenka cca 60 euro

Ubytovanie 70 euro na tri noci (izba pre troch, dufam ze pride booking 40USD)

Autobus 90 KZT - t.j. cca 25 centov

taxik po meste cca 500KZT - 1,2 eura, max 1000KZT na druhu stranu rieky, funguje Uber aj Yandex, ale kludne staci rukou niekoho zastavit

taxi do Alzhiru (cca 75-80km otocka) - 4000-5000KZT

jedlo - velmi zalezi od podniku, ale maximalne som dal 10 euro za kralovsku veceru v Taikazane, inak sa da za 2 eura riadne natlacit

vstupy - tak medzi 500-1000KZT

SIM karta Beeline za 500KZT bez registracie v obchodoch, 12GB data za 1600KZT (asi na mesiac), 4G je skoro vsade v meste

0

Tys nebyl v ledovém městečku? Těšil jsem se na reference :)

0 Citovat

Ladove mestecko este len vo vystavbe :D


q3dz4z2-1.jpg

0 Citovat

Další super východní report (y)

0 Citovat

Ej a pesnicku na zaver si nechal kde? :D Doplnit! https://youtu.be/14-28JL1fyk

Vyzera to tam dobre, hlavne Kamila :D Kebyze sa mi taka ponukne (ako Angela v Manile) na sobas, tak sa asi necham ukecat :D Tesim sa este o kusok viac na navstevu KZ, myslim ze v spojeni s Almaty a Bishkeku to bude konecne nieco zaujimave.

0 Citovat

doplnene :D Ano ano, Kamila reprezentovala,

0 Citovat

Nektere hlasky za to stoji

0 Citovat

hlavne to stoji za navstevu, na ten predlzeny vikend akurat :D

0 Citovat

Medvědy jsi tam nepotkal?

0 Citovat

tie zimovali v Aktau :)

0 Citovat

Pecka! Zdá se mi to nebo jsem měl správný pocit, že bys tam klidně mohl být i o den míň?

0 Citovat

Poviem to tak, na predĺžený víkend akurát, najmä ak prvý krát. Ale ísť sem vramci dlhšej kazašskej cesty, tak kľudne 2 dni. Highlighty za deň. Múzeá sú zbytočnosť.

0 Citovat

Mám v plánu na týden (ale přes léto) - chci vidět i Almaty a pak ještě Kyrgyzstán - Biškek

0 Citovat

Dobrý plán, my máme september na týždeň Almaty a okolie a návrat z Astany. Bishkek je blízko, ale to si zaslúži samostatný trip

0 Citovat

Tak pokud myslíte jen samotný Bishkek, tak tam je i půlden až až...

0 Citovat

Kyrgizstan :) tento región nie je moc o tých mestách, ale postsovietsky bizar má niečo do seba

0 Citovat

Mám určité zkušenosti... Možná jako jeden z mála i s tím echt sovětským:-)

0 Citovat

Mně se ten bizár také líbí - Gruzie byl masakr. Plánuju ještě Arménii a Ázerbájdžán (dohromady také na týden) a pak Rusko na cca 2 týdny. Jen tyhle letenky kupuju nerad moc dlouho dopředu, resp. nechávám si je v záloze, protože se mezitím vždy objeví nějaký longhaul na druhý konec světa za pár tisíc a tomu dám přednost.

0 Citovat

Padrino, asi spolu nedáš Arménsko s Azerbajdžanom bez Gruzínska :) ja už mám 2018 vybavený takýmito destináciami, longhaul max. na víkend sa mi tam zmestí :))

0 Citovat

Praha-Kutaisi-Jerevan-Tbilisi-Baku-Budapešť-Praha, nebo naopak.

0 Citovat

Approved

0 Citovat

tonic napsal(a):

hlavne to stoji za navstevu, na ten predlzeny vikend akurat :D

JJ, uvidíme jak dopadnu na ATC zkouškách a podle toho budu vytvářet dovolenou na léto :D Ale Astanu mam v plánu určitě :) jen přemýšlím nad tím, že bych to ještě z BUD otočil na západ na pár dní do Lisabonu a okolí :D :D

0 Citovat

Lisabon bude rovnaký aj o rok, ale ten Vostok sa mení rýchlo :)

0 Citovat

Uvidím co bude ještě :D Ale popřípadně bych dal Astanu a nějaký ten východ ještě k tomu. Vilnius byl už docela tak levný a co jsem četl dneska na zlepšení dne tvůj TR z Astany, tak to je taky za hubičku tam ;)

0 Citovat

Skvely report Tonic! :-D

Mel bych par dotazu:

1) jak plny byly letadla?

2) stary/novy interier?

3) to jsi vykoupil Decathlon pred odletem, nebo jak jsi prezil tu zimu? :-D

0