Ahojte, mnoho z vas cestuje teraz pocas sviatkov do Azie. My sme absolvovali na prelome rokov vylet do Kambodze, Vietnamu a Malajzie. Stravili sme tam 18 dni a dnes som dokoncil prvu cast z nasho putovania. Trvalo to skoro rok kym som to spisal do citatelnej podoby :D Ak by ste mali zaujem, mozte si precitat nase zazitky na http://cestujzamenej.sk/2017/12/...-malajzia/V prvej casti pisem o tom, co vsetko sme videli vo Vietname. Je to naozaj krasna krajina a urcite sa tam este niekedy vratime. Isli sme tam s nulovym ocakavanim a velmi nas prekvapilo ako tam bolo krasne :) Do nedele by som mal mat hotovu aj druhu cast kde bude Kambodza a Malajzia. Konkretne Angkor Wat v Siem Riepe a Kuala Lumpur :) .

Vietnam, Kambodža, Malajzia

Založil ve fóru Cestopisy

Ahojte, mnoho z vas cestuje teraz pocas sviatkov do Azie. My sme absolvovali na prelome rokov vylet do Kambodze, Vietnamu a Malajzie. Stravili sme tam 18 dni a dnes som dokoncil prvu cast z nasho putovania. Trvalo to skoro rok kym som to spisal do citatelnej podoby :D Ak by ste mali zaujem, mozte si precitat nase zazitky na http://cestujzamenej.sk/2017/12/...-malajzia/

V prvej casti pisem o tom, co vsetko sme videli vo Vietname. Je to naozaj krasna krajina a urcite sa tam este niekedy vratime. Isli sme tam s nulovym ocakavanim a velmi nas prekvapilo ako tam bolo krasne :) Do nedele by som mal mat hotovu aj druhu cast kde bude Kambodza a Malajzia. Konkretne Angkor Wat v Siem Riepe a Kuala Lumpur :)

0

Možná jsem zhýčkaný, ale podobnému způsobu cestování se vyhýbám jako čert kříži. Do první opravdové destinace ( Phu Quoc) to z domova musely být dobře 4 dny (a minimálně jeden zbytečný nocleh). Přesun SGN-REP (trasa, která se přímo létá několikrát denně) bych s overnight čekáním na letišti v KUL absolvovat taky nechtěl. To bych raději jel busem do Phnom Penhu a potom do REP.

Kolik je tvá hodinová mzda, že si (asi kvůli ušetřených pár tisícovkách) můžeš dovolit strávit několik zbytečných dní na cestě ?

0 Citovat

tak každý si cestuje jak mu to vyhovuje. já bych to také nedal. Mám kamaráda (ahoj Kamile!) co letěl Alitalií za pár šušňů (error fare) do Tokia. V Tokiu strávil asi 7 hodin a letěl nazpět. Nějak jinak to nakombinovat nešlo. To si myslím je nepřekonatelný cestovatelský nightmare. Z mého pohledu samozřejmě. Z jeho perspektivy to byla bomba.

0 Citovat

rsaf napsal(a):

Kolik je tvá hodinová mzda, že si (asi kvůli ušetřených pár tisícovkách) můžeš dovolit strávit několik zbytečných dní na cestě ?

Vy nemate v Czechii 56 hodin na navstevu doktora a dalsich par desiatok hodin na navstevu doktora ako doprovod? :D

0 Citovat

Na mě to nepůsobí jako cestopis někoho, kdo chce příliš šetřit (i když to má v názvu webu). Spíš naopak podle cen ubytování, neustálých taxíků za 10 EUR a kokosu za 5 EUR. To je ale samozřejmě každého věc, jak si cestuje, když na to má. Pokud jde o spousty letů, tak na webu o sobě píšou, že milují letištní ruch, a to nejsou na tomto webu jediní (já se k nim ale ani přes letošních 37 segmentů nepočítám).

Ale jinak pěkné fotky, dobře se to čte, i když se tam celkem nic nedělo a sám bych na takovou cestu ani jet nechtěl (nebo jen jako odpočinek mezi zajímavějšími místy). Jo a to ovoce na stromě není durian ale jackfruit.

0 Citovat

ja myslim ze fajn, vsak usetris na letenke, premrhas na taxikoch :)) ale no skoda toho skutra, bez toho to nie je v JV azii ono. A zase okrem toho zaciatku sa mi to nezda nejake ulietane...tiez by som to asi riesil podobne, najma ked som v KL este nebol :D

0 Citovat

Ahojte, dakujem za postrehy :) ano da sa to robit aj jednoduchsie, ale mna to lietanie proste bavi a KL je srdcovka. Velmi rad sa tam vraciam. Co sa tyka preletov tak vzdy lietame skoro rano (najneskorsi odlet v tychto pripadoch bol o 8:00) a v noci (najskorsi odlet bol o 19:15) a schvalne davam prestupy 10 a viac hodin. Presne takto to bolo aj v tomto pripade. Ja pocas tych 10+ hodin vybehnem do mesta a pozeram co to da. Co sa tyka leteniek tak presne ako tonic pisal, co sme usetrili na letenkach (ani jeden prelet v Azii nebol drahsi ako 20€ aj s batozinou) to minieme na hotel alebo prepravu :)

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Na mě to nepůsobí jako cestopis někoho, kdo chce příliš šetřit (i když to má v názvu webu). Spíš naopak podle cen ubytování, neustálých taxíků za 10 EUR a kokosu za 5 EUR i jet nechtěl (nebo jen jako odpočinek mezi zajímavějšími místy). Jo a to ovoce na stromě není durian ale jackfruit.

Este jeden postreh :) web sa vola cestujzamenej, ale nikde sa predsa neprezentujeme, ze chceme cestovat uplne brutal lowcost. Preto vzdy vyberame hotel tak aby sa nam tam pacilo a nejdeme primarne po cene. Co sa tyka taxikov tak aj v clanku boli ceny po Vietname cca 1-2€ a v KL bol lacnejsi ako vlak pri pocte 2 :) A ten kokos som sa proste nechal nachytat (okolo bola tlupa ludi a nic ine ako zaplatit tych 5 € mi neostalo) :D

0 Citovat

Ak by niekto chcel tak si moze precitat aj druhu cast z Kambodze :-) http://cestujzamenej.sk/2017/12/...-malajzia/

0 Citovat

rsaf napsal(a):

Možná jsem zhýčkaný, ale podobnému způsobu cestování se vyhýbám jako čert kříži. Do první opravdové destinace ( Phu Quoc) to z domova musely být dobře 4 dny (a minimálně jeden zbytečný nocleh). Přesun SGN-REP (trasa, která se přímo létá několikrát denně) bych s overnight čekáním na letišti v KUL absolvovat taky nechtěl. To bych raději jel busem do Phnom Penhu a potom do REP.

Kolik je tvá hodinová mzda, že si (asi kvůli ušetřených pár tisícovkách) můžeš dovolit strávit několik zbytečných dní na cestě ?

Každý cestuje tak, ako mu to vyhovuje. Ja zas niekedy slušne krútim hlavou nad tým, ako si niekto napríklad v Astane rezervuje ubytovanie za 3 eurá na noc a potom postuje fotky, ako tam bolo na*rané na rochu v chodbe. :)) Pritom za cca 10-15 eur na noc by mohol mať luxusný penthouse na 40.poschodí v novom mrakodrape s výhľadom na celé mesto... Ja vždy radšej ušetrím čosi na komforte letu a transferov a radšej to investujem do ubytovania s pridanou hodnotou - výhľad, lokalita, služby...

0 Citovat

presne tak, to mi pripomina jednu legendu z FB skupiny, kde uz mam ban, ktory sa stazoval, ze v lete na Ukrajine netecie tepla voda v hosteli. Platil 75 CZK na noc :D

0 Citovat

@MoonEclipse Vím, odkud vítr fouká:-) Ale myslím, že dotyčný si nestěžoval, pokud máme na mysli ursus:-)

@ tonic ..Bylo mně divné, že jsi dlouho nic nepostoval, asi se také záměrně vyfauluji:-)

0 Citovat

@cali, skus mi poslat invitation, ci sa na vianoce zmiluju :D

0 Citovat

Mne tam tiez mazu prispevky :-D

0 Citovat

Aka skupina? Aj ja sa chcem pobavit :)

0 Citovat

Cestovaní, spolucestovani ... Ma to pár desiatok tisíc členov ... Ja tam mám Ban, asi promo pláže pri Čiernej nad Tisou urážalo travelhackerov, ktorých vrchol je selfie s ďalšími 20 krajanmi na Bali, prip. ktorí cestujú na OP do Dubaja a šetria čas nenastupenim na prvý segment

0 Citovat

Prej par desitek, skoro 100k uz :D poslu ti pozvanku;)

0 Citovat

tonic napsal(a):

presne tak, to mi pripomina jednu legendu z FB skupiny, kde uz mam ban, ktory sa stazoval, ze v lete na Ukrajine netecie tepla voda v hosteli. Platil 75 CZK na noc :D

Taky si v levných zemích snažím vybrat o trošku lepší ubytování a nehledět úplně na cenu. Na druhou stranu, pokud mi v popisu hostelu inzerují za 75 Kč teplou sprchu a poteče jen studená voda, tak mě to naštve taky :-D (ale o trošku míň než u hostelu za 750 Kč)

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Prej par desitek, skoro 100k uz :D poslu ti pozvanku;)

Díky, už to tu skúšali, persona non grata

0 Citovat

MoonEclipse napsal(a):

Každý cestuje tak, ako mu to vyhovuje. Ja zas niekedy slušne krútim hlavou nad tým, ako si niekto napríklad v Astane rezervuje ubytovanie za 3 eurá na noc a potom postuje fotky, ako tam bolo na*rané na rochu v chodbe. :)) Pritom za cca 10-15 eur na noc by mohol mať luxusný penthouse na 40.poschodí v novom mrakodrape s výhľadom na celé mesto... Ja vždy radšej ušetrím čosi na komforte letu a transferov a radšej to investujem do ubytovania s pridanou hodnotou - výhľad, lokalita, služby...

Jasně, ať si každý cestuje jak chce. Já jen chtěl říct, že ne ušetřená tisícovka se může i slušně prodražit (let je sice levný ale k němu se musí zaplatit hotel, doprava z/na letiště a ještě to sežere jeden den dovolené).

Absolvovat 400km trasu, která se za cenu kolem 2 tisíc lítá několikrát denně přímý let, trasou s přestupem která je dlouhá přes 2000km a je tam několikahodinový noční transit a letí to "tuctová aerolinka", to není "láska k cestování", to je masochismus.

0 Citovat

A volaky travelhack jak sa dostat zadarmo do tychto chramov v kambodzi nemate ?

0 Citovat

Pokud chceš vidět ty hlavní chrámy tak bez šance - kontrolují projíždějící tuktuky na přístupové cestě, vstupenku ukazuješ na mnoha místech u vstupů do chrámů. Jsou sice místa, kde by jsi se asi dostal bez vstupenky (nějaké vzdálenější a málo známá místa) ale i tam se postupně hlídači rozšiřují a prostě neuvidíš to, kvůli čeho tam všichni jezdí. 

Když si to dobře zorganizuješ, stačí jednodenní vstup a uvidíš to podstatné, v dalších dnech můžeš zkoumat další místa - místní kulturu, výrobu všeho možného...

Pro místní ve vesnicích jsou "westerners" zajímaví, zájem nebo i návštěva je pro ně určitá pocta. Celkem není problém vlézt mezi jejich domky (v podstatě na jejich dvorek), jít se podívat co dělají, pozdravit, po zeptání fotit... Třeba jsme se takhle přimíchali k nějaké oslavě, i pár piv jsme dostali...

0 Citovat

Ah, skoda, no budem muset teda zainvestovat.


Este otazka.


Ak si clovek pozica motorku, da sa s nou v pohode obehat to top ? (Nerobia domaci problemy, resp vybera sa parkovne)


Ci sa oplati najat radsej motorkara ?


Som rozmyslal aj nad bicyklom ale to asi v tomto teple nie.

0 Citovat

Kola jsou tam celkem oblíbená a dost bílých na nich jezdí. Jinak se tam pronajímá tuk tuk na celý den. Malý okruh za 15 a velký za 20-25$

0 Citovat

Hej, tuk tuk ceny uz mam omrknute

Len som rozmyslal nad motorku (12usd/24hod) resp ten bicykel (2usd/24hod)

Kurnik ale 37usd, ah to tu ma clovek za to dve kurvy a este mu ostane na alkohol :)

0