Ahojte, mnoho z vas cestuje teraz pocas sviatkov do Azie. My sme absolvovali na prelome rokov vylet do Kambodze, Vietnamu a Malajzie. Stravili sme tam 18 dni a dnes som dokoncil prvu cast z nasho putovania. Trvalo to skoro rok kym som to spisal do citatelnej podoby :D Ak by ste mali zaujem, mozte si precitat nase zazitky na http://cestujzamenej.sk/2017/12/...-malajzia/V prvej casti pisem o tom, co vsetko sme videli vo Vietname. Je to naozaj krasna krajina a urcite sa tam este niekedy vratime. Isli sme tam s nulovym ocakavanim a velmi nas prekvapilo ako tam bolo krasne :) Do nedele by som mal mat hotovu aj druhu cast kde bude Kambodza a Malajzia. Konkretne Angkor Wat v Siem Riepe a Kuala Lumpur :) .

Vietnam, Kambodža, Malajzia

Založil ve fóru Cestopisy

baca12 napsal(a):


Kurnik ale 37usd, ah to tu ma clovek za to dve kurvy a este mu ostane na alkohol :)

Holt každý podle svých preferencí. Podívej se na Ankor v televizi a můžeš zainvestovat jinde :)

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Hej, tuk tuk ceny uz mam omrknute

Len som rozmyslal nad motorku (12usd/24hod) resp ten bicykel (2usd/24hod)


Kurnik ale 37usd, ah to tu ma clovek za to dve kurvy a este mu ostane na alkohol :)

Je možné půjčit kolo nebo elektrokolo, pokud vím tak půjčovat turistům běžné skůtry je v Siem Reapu zakázané a můžeš se dostat do potíží. Cyklistů jsem v Angkoru viděl spoustu, na turistu na skůtru si nepamatuji. 

Stále si myslím, že je nejlepší volba využít tuktukáře, na nějakého dobrého bych možná ještě ve Viberu našel kontakt ;-)

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Holt každý podle svých preferencí. Podívej se na Ankor v televizi a můžeš zainvestovat jinde :)

Doporučil bych třídenní za 62$ nebo pokud máš opravdu čas tak rovnou týdenní za +10$. Vůči těm denním vychází pocitově daleko lépe (ani ne 2x tolik za daleko více dní). Volba je samozřejmě na tobě ;)

0 Citovat

Casu mam dost ale 62 uz je pre mna fakt vela.


Dam len denny, kuknem top, odskrknem si to z lonely planet a pokracujem do thajska.


Kambodza ma vobec neoslovila (zatial moja najhorsia krajina na tripe)


Pozitivum je tu akurat lacne pivo a pekne opicky :)

0 Citovat

baca12 napsal(a):


Kambodza ma vobec neoslovila (zatial moja najhorsia krajina na tripe)


A co se ti nelíbí? Já jen, že jsem tam ještě nebyl a četl jsem, že tam kromě Ankoru, který mě díky turistům vůbec neláká, nic pořádně není. Někdo píše fajn lidi? 

0 Citovat

Tak z mojho pohladu tez tu nic moc neni ale zas bol som len v tur.destinaciach : phnom penh, kampot (toto bolo fajn), sihavikville ( dosol som a hned som aj odisol, cista stoka), battanbang (vecer prijemne mestecko), siem reap (len ten amgor wat)


Vac o tom v mojom denniku.


No ten angor wat som dal nakonec na bicykli.

Fakt je zlozite dostat sa bez listka, prva kontrola je na pristupovych cestach a dalsie pri vstupoch k chramom 


ALE (neskusal som to, mal som listok)


Do tomb raider chramu sa da dostat v pohode ak sa clovek zamiesa medzi velku skupinu (mozno to funguje vsade)


Angkor thom sa da dnu dostat za uplatok (zo srandy som povedal, ze nemam listok, tak hned daj par dolarov)


Vstupenka je len obycajny papier s fotkou.

Ak by bol zaujem mozem poslat kvalitny scan a doma si to clovek moze upravit vo photoshope a vytlacit na kancelarsky papier.


Vstupenky kontroluju len letmo, staci aby sedel datum.

0 Citovat

baca12: Potřeboval bych travelhack na to jak odjet z Tesca s plným košíkem bez placení, nějaký nápad?

0 Citovat

Treba pouzit zadny vychod, security daj vsimne jedno pivo

0