V oktobri/rijnu sa chystame na trojtyzdnovy roadtrip po juhozapade USA (California, Nevada, Utah). Prilietame do LAX, odkial zaroven aj letime naspat. Z miest navstivime v rychlosti Los Angeles, Las Vegas, San Francisco. Chceme ale hlavne prejst narodne parky. Vybrali sme: Joshua Tree, Grand Canyon, Antelope Slot Canyon, Bryce, Zion, Death Valley, Sequoia, Yosemite Nas plan, ktory sa mozno niekomu, kto ide na podobny vylet, hodi a nemusi nad tym travit cas: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... sp=sharing Zaroven, ak sa najde niekto, kto nieco podobne absolvoval, kludne vyjadrite svoj nazor. Ak myslite, ze je tam nieco, co za to nestoji, alebo ze nam chyba nejaka pecka, ktoru by sme mali vidiet, s feedbackom sem  .

Juhozapad USA (CA, NV, UT)

Založil(a) ve fóru Cestopisy

4 reakce

V oktobri/rijnu sa chystame na trojtyzdnovy roadtrip po juhozapade USA (California, Nevada, Utah).
Prilietame do LAX, odkial zaroven aj letime naspat.
Z miest navstivime v rychlosti Los Angeles, Las Vegas, San Francisco.
Chceme ale hlavne prejst narodne parky. Vybrali sme: Joshua Tree, Grand Canyon, Antelope Slot Canyon, Bryce, Zion, Death Valley, Sequoia, Yosemite

Nas plan, ktory sa mozno niekomu, kto ide na podobny vylet, hodi a nemusi nad tym travit cas:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... sp=sharing

Zaroven, ak sa najde niekto, kto nieco podobne absolvoval, kludne vyjadrite svoj nazor. Ak myslite, ze je tam nieco, co za to nestoji, alebo ze nam chyba nejaka pecka, ktoru by sme mali vidiet, s feedbackom sem smiley

Diky

0

Tak itinerar opravdu pekne udelany, ale budete to mit tedy docela honicku vse stihat - respektive budete (pokud se nic nevyvrbi), ale nekterymi peknymi misty vpodstate opravdu jenom profrcite smiley

0 Citovat

tak co by si doporucil skipnut a kde sa zdrzat dlhsie?
urcite to nechceme hrotit a radsej chill smiley

0 Citovat

Ja v te lokalite projel autem "scenic route" no. 1 ze San Diega do San Franciska a nasledne po no. 101, 5 a okoli nazpet, navstivil jsem nejake parky po ceste - Yosemite, Kings Canyon, Sequoia...predtim cast Death Valley, Grand Canyon, byl jsem limitovany casem a dodnes me stve, ze jsme pres ta mista (nastesti krome Grand Canyonu) jenom proletli a nemohli si prirodu vychutnat trochu vice v klidu. Jednou se na nektera mista doufam jeste podivam a udelam si vice casu, nez to pouze autem projet a jen si rict, ze "jsem tam byl". Tenkrat jsem strasil 2 dny v Las Vegas, dnes uz bych to neudelal - bylo tam sice na co koukat, ale vse na rozdil od prirody na jedno kopyto a den straveny navic tam mi chybel jinde. Ale chapu, ze clovek chce videt co nejvice a pokud ma tu sanci jednou za zivot, je to holt o tom, ze se potom musi tzv. "honit".
Osobne bych doporucil Grand Canyon, projet co se da, dat si treba turu na dno s noclehem dole a zase nazpet. Ja stravil s kamosem (sporivym smiley ) noc v jakesi indianske rezervaci dole v kanonu na odpocivadle u reky a ta noc stala opravdu za to (rano nas sice skasla tlusta indianka, nevim jak na nas prisla, ale to jsou chvile, na ktere se nezapomina). Itinerar mas ale dobry a je v nem vpodstate vse, co se da na te trase videt, tak at vam to klapne smiley

0 Citovat

Podobny trip som absolvoval pred 4 rokmi, akurat v mensom a kratsom vydani: SF - Yosemite - Death Valley - Las Vegas - Grand Canyon - LA - SF. Mali sme na to 12 dni a fakt to bolo narychlo, niektore pekne miesta sme iba presli. Co ma dodnes mrzi, ze sme nedali ziadny trek do udolia v Grand Canyone. Ale nestihali sme, kedze sme chceli aj okusit vlny pacifiku. Mas to naplanovane pekne, ale urcite natrafite aj na vela zaujimavych miest po ceste, co vas zdrzi, napriklad slavna Route 66. Vsetko vsak zalezi od toho, aki budete pruzni a pohotovi. Scenic route LA - SF, bola hmla, takze to bola pre nas fog route. smiley Odporucam na nu natankovat plnu nadrz, nie je tam vela benziniek a takmer nam tam dosiel benzin. Nakoniec sme jednu zastrcenu nasli s cenami skoro ako u nas.

Ak su vasou prioritou narodne parky, cas v mestach by som minimalizoval. V Las Vegas je cez den strasny hic, stravil by som tam vecer, noc a este pripadne rano. Mna vsak to mesto nenadchlo, strasna komercia, ale vidiet a zazit to urcite stalo za to. Je tam lacne ubytko. V LA by som cas nestracal, skor okusil nejaku plaz v Pacifiku, pripadne kratka ochutnavka Hollywoodu, avsak hocijaka ulica u nas je krajsia. smiley SF je najzaujimavejsie. Ak budete mat stastie uvidite aj Golden Gate, casto je v hmle. smiley V Death Valley sa odporucam vykupat pri vstupe od SF je par budov a medzi nimi aj bazen, dalej minimalne Sand Dunes, Dantes View, Artist Route a Badwater su must. V Grand Canyone na South Rime sa medzi jednotlivymi vyhliadkami chodi iba peso alebo busom. Chodte urcite dolu, ked uz tam budete, inac to budete lutovat ako ja teraz. smiley Yosemite je pekny, hlavne Glacier point, avsak "podobne" skalnate hory, mame aj u nas. Ak by ste nestihali, tak by som ho v nudzi vynechal a zameral sa na tie ostatne parky, ktore u nas ani v okoli nenajdes.

Nech Vam to vyjde a potom napis svoje dojmy. smiley

0
4 reakce