Cestování s dětmi

Napsal Patrik 2018-01-23T08:49:48+01:00 ve fóru Cestopisy

@niemandos. Plně s vámi souhlasím a jsem ráda, že konečně někdo napíše něco jiného, než se čeká. Ano je pravda, že obecně všude lidé píší, jak vše bylo skvělé , jak se vše povedlo a opravdu se tady člověk bojí vyjádřit občas svůj názor, jako já, že používám tištěné mapy, také mi na to přišla odpověd. Mám tři děti a cestovali jsem s nimi od mala, ano některé vše zvládají jiné ne. Je to jako s dospělými. Ale děti se sami nemohou rozhodnout co chtějí a jestli jim přenese větší rozhled pobyt v Dubaji na pláži anebo někde u řeky nebo v lese. Těžko můžeme vědět, jak to 3letému dítěti pomůže v rozhledu, když jsou mu ted pořád ty 3 roky. Mým dětem je ted kolem 20 let a opravdu si netroufnu soudit, co jim úplně přesně pomohlo v rozhledu. Je to stejné jako je obečně dopručováno s malým dítětem nechodit výše než 1500 metrů na mořem. nevím přesně do kolika let, ale to kdyby se tady začalo diskutovat, bylo by to zajímavé. Tenhle web je o cestuj levně, ale je pravda , že poslední dobou je to samé Thajsko, Srí Lanka a podobné destinace , a tak asi člověk má pocit, že když tam nepojede , není dostatečně in. Vždy za děti rozhodují rodiče, kam se pojede, otázka je, kam by děti chtěly samy. Kojení neochrání dítě nákazou někde v Asii.

Jelikož jsem idiot a nepřečetla jsem si ještě tu třetí stránku, tak za mě vše vyjádřil @cali.

Napsal to ještě lépe, než bych to napsala já. A ještě na závěr, vždy když jsem s malými dětmi odněkud přijeli a to jsem nelétali, ale hodně jezdili do Bosny a babička se jich zeptala, co se jim nejvíce líbilo a to už byli větší, tak to vždy bylo něco ohledně jídla nebo podobná blbost, jako houpačky v kempu a moji mamka, která má výhrady k mému cestování i ted a to je mi přes padesát let, se na mě vítězně podívala a řekla, No vidíš, já ti to říkala, že tahat tam děti je blbost. Jak píše cali, jsou to i ty fotky.Je to stejné jako ty fotky mimin a hlav psů na FB. A pak když ten pes kousne, tak se rozjede hon na čarodejnice. Stejné by to bylo, kdyby se něco vážného stalo dítěti na Bali. Pak bychom jen diskutovali, proč tam ti rodiče dítě tahali.

Ono se ale může dítěti stát něco i doma.

Znám dost lidí, co považují těhotenství za nemoc, s dětmi mimo evropu nejezdí, ale druhé za to odsuzují a pak dnes a denně špatně poutají děti v autosedačkách. Nebo nechávají jezdit děti na kole bez helmy.

Mně tohle přijde snad ještě horší, než když nějaký neinformovaný rodič vezme dítě na Bali.

Osobně bych s dětmi do zemí jako je Bali, Srí lanka a pod. nejela, ale nechci soudit lidi, kteří se tak rozhodnou.

@Navaja. Článeko tom, že děti nesmí do větší výšky než 1500 metrů by mě zajímal.

Jendak, abych se zase dočeta, jak jsem něco po..., když jsem si děti vynesla na Sněžku :D a pak by mě zajímal důvod a jak to je tedy v místech třeba jako Mexico city, které je ve víc jak 2000m.

A ještě k tomu, co to těm dětem dá...tak to je otázka třeba i u hradů, zámků, kostelů atd. - baví to ty děti, zajímá je to? Moje třeba ani náhodou, trpělivě čekám, kdy to přijde :) Takže je to vždy otázka míry a toho, aby rodič své děti znal a výlety/dovolené plánoval tak, aby to přineslo pozitivno všem.

Díky Cali. Konečně to někdo napsal tak jak to je a z vlastní zkušenosti. To s tou pamětí je známá věc. Malé dítě si je schopno něco pamatovat až po pátém roce života. Dnešní rodiče jsou bohužel většinou takoví, jak je vidět na těchto diskuzích. Absolutně si nedokáží představit ani připustit zdravotní komplikace, které mohou nastat. Jak jsem už psal je to jejich sobectví a částečná neznalost a nic jiného. Je potřeba, aby zaněly skutečné zkušenosti a bylo by fajn, kdyby i nějaké hodně odstrašující, aby si to aspon část z nich rozmyslela. Málo kdo ale dokáže přiznat, že udělal chybu :). O to je to cennější.

I já se přidávám a děkuju Cali, ale i niemandovi. Jak jsem psala nahoře, dítě si obvykle pamatuje zmrzlinu, houpačky a ostatní má často podsunuto fotkami. Je to stejné, jako cestování v těhotenství, jak tady také někdo uváděl. Ano těhotenství není nemoc, ale jiný stav. před sto lety sice matky porodily na poli a dokopaly řádku brambor, ale kolik dětí to nepřežilo. Dnes, když 40 procent párů má problém vůbec dítě počít, je z mého pohledu hazard se dítětem v břichu vláčet přes půl světa kvůli dovolené.

Co se týče chyb s dětmi při cestování, těch jsem nadělal plno, zavařila by se tady stránka, ale naštěstí to nikdy nebylo nic vážného. Naposledy jsme v loni už s 15ti letou dcerou odjeli potřetí do Iránu, když měla mononukleozu, ale ještě jsme o tom nevěděli. Ani nebyla unavená, nic. začala být až tam a tak jsem jí pořád dávala najevo, at se pohne a v duchu si něco myslela o pubertě. Zjistilo se to až doma, dcera není žádné mimino, Irán není žádná exotika ,ale výčitky mám pořád, jak jsem ji nevěřila, že je unavená.

Podľa mňa aj tu platí všetko s mierou. Ako ste tu už písali je jasné, že keď budete ťahať deti každú voľnú chvíľu na výlety do zahraničia, tak im to zovšednie a nebudú si to tak vážiť. Ale na druhej strane furt ich odkladať sa mi tiež nezdá v poriadku a niektoré výlety im dajú viac ako mesiace v škole/škôlke.

My sme po narodení detí (teraz majú 5 a 7 rokov) poľavili z cestovania. Od cca roku len trochu po Európe, aby si zvykli na lietadlo a všetko okolo a od 4/5 rokov už aj Japonsko, Thajsko, aby si to už mohli aj pamatať. Minulý rok mi to trochu uletelo (bolo asi veľa akcií na letenky :-) a hlavne už deti boli parťáci bezproblémov, čiže deti, ktoré ťa poslúchnu a zvládnu aj celý deň chodiť ), tak sme boli sedem krát v zahraničí. Už som potom videl na nich, že tie iskričky v očiach a wau efekt výrazne vymizol, dovolenke pritom nič nechýbalo, vyšlo počasie a všetko. Tak momentálne hľadám tú zlatú strednú cestu.

sorry ze znovu prilievam olej do ohna, ale takato totalna ignoracia ma dokaze uplne vytocit. Len nedavno jeden Slovak zahynul na Bali - a to len z dovodu, ze po pade z motorky sa miestni "doktori" snazili fixovat zlomenu nohu a az neskoro si vsimli ze rebro prepichlo pluca. A to, ze po nehode sanitku ani nevolali, lebo by jej to trvalo strasne dlho a prevoz urobili na korbe nakladneho vozidla, tak o tom uz ani nehovorim. Nepochopim tento dvojity meter, kedy sa na jednej strane nadava na zdravotnictvo na Slovensku (a asi aj v CR), ale na druhej poistky nejak zazracne fixnu uroven v krajinach tretieho sveta - a duplom ked ide o deti (pokracovanie prispevku o tom ci brat na Bali 9 mesacne dieta...co som pridal par dni dozadu):


qmgielp-1.png

U nas je to následovně: "Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní, nebo alkoholik a zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt." Milouš Zeman sice v daném kontextu mluvil o svém elektorátu, ale extenzivním výkladem to lze aplikovat i na proletarizaci cestování (nebo internetu)

Ano, dost lidí je hloupých, krásně do dokreslují ty Tonicovy příspěvky - kam na to chodíš? :)

Ale nějak jsem si myslela, že tady takoví nejsou, proto hájím cestování, informované cestování, né že si máňa s pepíke vzpomenou, že vlastně nikdy nikde nebyli a první cestu uskuteční se svým ročním batoletem na Srílanku a to ještě stylem, koupím letenku a pak se uvidí. Následně pak každýmu doporučujou, jak to tam bylo super a že je všechno úžasný a ať tam jedou třeba s dítětem v šestinedělí. Jelikož měli prostě štěstí a zrovna se nic nestalo. Funguje to úplně stejně s jídlem pro malé děti...no, co nám taky dávali svíčkovou v 5 měsících a žijem....

Aneb, když mám IQ tykve, tak mi nepomůže nic a když ho nemám, takovéhle rady prostě filtruju.

"Malý zvládol cestu úplne v pohode a všetci sme si let užili"

https://youtu.be/hv1aczlrMsk

to bych nechtěl zažít

Horor v oblacích. Zažila jsem 14,5 hodinový let, kde na střídačku vřískala tři mimina.Nejmíň teda to nejmenší. A od té doby se děsím...

tonic napsal(a):

"Malý zvládol cestu úplne v pohode a všetci sme si let užili"

To bych nedal, cestující mají můj obdiv.

Čo ja viem či obdiv. Ľudia sú už tak zmagorení, že sa boja vôbec ozvať, len aby náhodou nejaký snowflake nebol offended

Tak dovedu si představit lety některých aerolinek, resp. z některých destinací, kde by to buď spolucestující sami umravnili nebo by došlo k nouzovému přistání:-)

Taká Helenka Ružičková by urobila krátky proces :D

tonic napsal(a):

"Malý zvládol cestu úplne v pohode a všetci sme si let užili"

https://youtu.be/hv1aczlrMsk

Zřejmě se chlapeček vracel z návštěvy exorcisty, zjevně nepříliš úspěšné.

Chytnout ho nekde uprostred Pacifiku, pekne mu dat par vychovnych pres prdel a zarvat neco na nej i rodice, v tu chvili by snad bylo jen nouzove pristani na JFK :D :D 

tonic napsal(a):

Taká Helenka Ružičková by urobila krátky proces :D

S Helenkou by byly problémy s MTOW...

tonic napsal(a):

"Malý zvládol cestu úplne v pohode a všetci sme si let užili"

https://youtu.be/hv1aczlrMsk

To bych nedal a nejpozději po první půl hodině terorizoval letušku, ať s tím něco udělá. Třeba ať trošku přitopí a snowflake se rozteče :-D

tonic napsal(a):

"Malý zvládol cestu úplne v pohode a všetci sme si let užili"

https://youtu.be/hv1aczlrMsk

Tak je možný, že to dítě trpí nějakým autismem nebo něčím podobným, pak by asi nějaká domluva ani seřvání moc nepomohlo. Ale nevím, co má jeden případ uřvanýho dítěte dokazovat. Já jsem třeba při návratu z Japonska měl za sousedy rodiče s dvěma batolaty a bylo to v pohodě. To už 4 hodiny ve vlaku v Číně byly větší hardcore, a ne kvůli dětem. ;)

Jinak tady pohled trochu z druhý strany. ;) 

https://www.hedvabnastezka.cz/ra...ho-ditete/

Veď keď ani iPad nepomohol, tak už nič nepomôže:)) Čína je kategória sama o sebe, počas roku života som tam nacestoval vlakmi a busmi... Tam tiež malí cisari a starí chrchloši robili radosť :D

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!