.

Maledivy

Založil(a) ve fóru Hledám spolucestujícího

19 reakcí

0

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli se při cestě na Maledivy vyplatí koupit ubytování pouze se snídaní a poté si dokupovat jídlo a pití, nebo jestli je lepší zaplatit si All-inclusive? Díky :)

0 Citovat

Zalezi kde budes bydlet. My jsme bydleli na ostrove s mistnimi (Maafushi) a vsude bylo dostatek restauraci a mistnich prodejen. Pokud zustanes v resortu, tak rozhodne All in One.

0 Citovat

Pokud jedete do rezortu na nějaký atol, tak tam bohužel možnosti nejsou. Vše patří danému hotelu a ceny bývají vysoké. Takže nealko i 4-5 USD, pivo 5 USD, láhev vína od cca 30 USD, drinky většinou 10 USD.  Jinak dovezený alkohol zabavují po příletu :-) a jde do úschovy.

0 Citovat

My bydleli také s místními, a to na ostrově Ukulhas - restaurací tam pár bylo (jídlo cca 10 USD), obchůdky se základními potravinami taky (omezený a předražený sortiment, vše se dováží).  Alkohol je dostupný pouze v rezortech (což jsou samostatné ostrovy), jinak na ostatních ostrůvcích platí absolutní prohibice.

0 Citovat

Trénink na manželství? :D

0 Citovat

Jeho játra mu jistojistě poděkovala😃

0 Citovat

Já se obával,  aby to nebyla nějaká cenová past, ale je to v  pohodě, mají tam takové malé krámky, samoobsluhy, ceny plus mínus jako u nás, alkohol samozřejmě nemají a výběr je omezený a základní..Každopádně bylo to mnohem levnější a výběr větší, než jsem očekával.


Naše zkušenosti zde, (únor minulý rok) rozepisoval jsem tam, trochu i ceny:


http://www.mojecesty.com/clanky/...ivach.html



0 Citovat

@Tonda 2   to me docela navnadilo  , premyslim o tom kam  pristi rok  , v planu mam zatim Arubu  ,pripadne i Curacao ,  Zanzibar   mozna Malajsii  spojenou z Thajskem co jsme tam  letos uz  nepoznali  ( Langakawi- Ko Lipe ) ,ale klidne i neco jineho Maledivy me taky lakaji  zatim me cenove vychazi asi nejlepe ten Zanzibar  Mrknu se na to co chvalis  ,jen by me asi bylo lito , jen na tyden a taky se me nechce moc s Aerofloem pres Moskvu ,zalezi jaka se ukaze akce na letenky,    700-800 euro pro dva zpatecka by bylo dobre  ..proto si myslim ,ze Arubu vzdame  ,tam to asi pod 10 na osobu nebude  . Na tyden bych tak videl Kapverdy  .ale takhle dal  tech  minimalne  10 dnu, radeji  tech 14-15 i kdyz mozna Maledivy na  14 dnu byt asi nemusi ne

Koukal jsem na ten West Sands  hezke ,  nestaci jen polopenze ? a asi treba  4 noci a pak  jeste neco k tomu ? Nejaky dalsi ostrov ?  Treba to Maafushi ? 

0 Citovat

mikir napsal(a):

@Tonda 2   to me docela navnadilo  , premyslim o tom kam  pristi rok  , v planu mam zatim Arubu  ,pripadne i Curacao ,  Zanzibar   mozna Malajsii  spojenou z Thajskem co jsme tam  letos uz  nepoznali  ( Langakawi- Ko Lipe ) ,ale klidne i neco jineho Maledivy me taky lakaji  zatim me cenove vychazi asi nejlepe ten Zanzibar  Mrknu se na to co chvalis  ,jen by me asi bylo lito , jen na tyden a taky se me nechce moc s Aerofloem pres Moskvu ,zalezi jaka se ukaze akce na letenky,    700-800 euro pro dva zpatecka by bylo dobre  ..proto si myslim ,ze Arubu vzdame  ,tam to asi pod 10 na osobu nebude  . Na tyden bych tak videl Kapverdy  .ale takhle dal  tech  minimalne  10 dnu, radeji  tech 14-15 i kdyz mozna Maledivy na  14 dnu byt asi nemusi ne

Koukal jsem na ten West Sands  hezke ,  nestaci jen polopenze ? a asi treba  4 noci a pak  jeste neco k tomu ? Nejaky dalsi ostrov ?  Treba to Maafushi ? 




Maafushi ani omylem....

0 Citovat

Maledivy by mně dávaly smysl na pár dní v kombinaci s něčím poblíž... Záleží co koho baví, ale já bych na tom malým ostrůvku asi dýl než 4 dny nevydržel...

0 Citovat

kajamarik723 napsal(a):

Maledivy by mně dávaly smysl na pár dní v kombinaci s něčím poblíž... Záleží co koho baví, ale já bych na tom malým ostrůvku asi dýl než 4 dny nevydržel...




Pokud rád šnorchluješ nebo se potápíš, případně jsi ochoten dát nějaký dolar na výlet ( manty, whale shark), tak to smysl dává

0 Citovat

To je právě o těch zálibách, no... Já se nepotápím a šnorchlování a organizovaný výlety mně taky moc neberou... Baví mně spíš chodit a přírodní (ideálně prázdný) pláže. Což se s Maledivama moc neslučuje :-D


Ale pár dní bych si představit dovedl (radši s all in), uvažoval jsem to spojit se Srílankou, ale pak to tam začalo bouchat tak jsem tenhle plán odložil na neurčito.

0 Citovat

Taky si to umim predstavit s necim spojit  i kdyz ja si snorchlovani  hodne uzivam , Sri Lanku jsem mel v planu ,ale zatim jsem to taky odlozil , jsou tam asi jeste i  jine moznosti ,ale tam  se uz ty letenky prodrazi  ,treba Sechely

To asi radeji vybrat  dva tri ostrovy na Maledivach i kdyz  to bude asi podobne . v Thajsku se nam ale takovy  hopping island  dost libil a vlastne se da rict ze to byla spis  takova  tour off beach  a krome Bangkoku jsme zadne ,mesto nenavstivili  ( pokud tedy nepocitam  Ao Nangh a odlet  s Trangu )

Takze si myslim ze by nam na Maledivach  taky nic nechybelo ,all in myslim nemusim , kde chceme si dokoupime vecere ,jinak je pohodlne mit snidani  a pak ma clovek volno pro sebe neomezene  a delame si ty snidane taky sami  a pak jdeme na vecere  pokazde jinam

Jinak ten Ukulhas  se mi zda ze tak prelidneny neni ze by ty  prochazky sly ..asi opravdu tak na ty 4 dny a pak zase na jiny ostrov
0 Citovat

@Petr Soukup

Proc ne Maafushi ? Koukal jsem na ubytvani   a treba jsem tam nasel i s hodnocenim 9.5

Muzes doporucit nejeake 2-3 ostrovy  Letos jsme v uoru  meli takovy Hopping Island  v Thajsku  pakticky Tour Off Beach a  napada me ze by neco takoveho slo uskutecnit i na Maledivach , treba  3x po 4 dnech

Resort ani all inclusive nemusime . ale trosku lepsi ubytovani si vesmes hledame ,blizko plaze ,vyhled na more stranou od vetsiho ruchu  ,

Koukal jsem teba ted tam bula nabidka letenek z Milana za 10 K  ,kdy tam je nejlepsi pocasi ? leden ,unor ?

Diky za info

0 Citovat

Ubytovanie 9.5 ti nájdem pomaly aj vo Veľkých Kapušanoch.... Vyberať podľa toho ostrov je čudné. A najmä keď majú tie indické ťahy, že ťa pomaly nútia dávať 5* recenzie štýlom - ak sa ti páčilo, daj nám 10/10, ak nie, tak tiež 10/10 a povedz nám čo bolo zle

0 Citovat

@tonic , tak ja nevim ,ale i kdyz se zdaleka neda rict . ze by popisky u booking.com vzdycky  sedely  a  urcite  nejsem z tech co vybira jen podle recenzi , tak jestli je tam  prave  hodnoceni mista  ( lokalita  ) tak vysoko , tak proc by s toho neslo usoudit , samozrejme necerpam pak jen z jednoho zdroje  ,v posledni dobe se hodne objevuje v ubytovanich  i tripavisor  ,moc rad jim ho nevyplnuju  ,radeji az po cele ceste  ten booking,com   a jasne o ostrovech se snzim  nacerpat  vice info i jinde  a myslim se mi to i celkem dari -) jsem takovy tulak po ostrovech -)

0 Citovat

@mikir. transfery mezi obydlenymi ostrovy, ktere dle meho nazoru nejsou "ty prave Maledivy z brozur a plakatu", jsou levne via ferry. Transfery mezi resorty (ostrovy, kde je na kazdem ostrove vetsinou 1 hotel) jsou celkem drahe, at jiz speedboatem ci hydroplanem. Takze na lowcost island hopping a la Thai zapomen, pokud nehodlas obrazet obydlene ostrovy, coz ti garantuji ze bude zklamanim. More je pekne asi vsude, ale pokud budes mit na kazdem konci obydleneho ostrova, nekdy i ve stredu, skladku, nedostanes se k vychlazenemu penivci a budes hledat bikini plaz pro turisty, tak to asi zamrzi

0 Citovat

Jak píše Dan. Mikire ty jsi maličko naivní, ale to je tu všeobecně známe. Nic ve zlem :-). Jinak byt na Maledivach týden na nějakém ostrově plném ortodoxních muslimů a odpadku, kde musis hledat a dávat pozor, jestli se vůbec muzes koupat v bikinách (teda ne ja;-)) nemožnost se kamkoliv projít,nebo si udělat vylet a ještě k tomu abstinovat, to rozhodne nepovažuju za fajn dovolenou. Jak psali mnozí, 2 dny na cestě treba na Lanku fajn, ale týden v žádném případě. Jo pěkný resortik bych si na ten týden vzhledem ke kvalitě moře a možnosti trávit večery s nějakým tím koktejlem představit dovedl. Ale za tu cenu udělám 3 tritydenni pobyty v Asii, takže asi nic ;-)

0 Citovat

Ja tohle vsechno do uvahy beru ,ale sami rikate , ze more je  fajn asi vsude a urcite bychom nezustali jen na jednom ostrove tyden ,to uznavam ze je blbost ,kdyz to tak z meho psani na zacatku vyznelo .

Byl jsem uz ve vice muslimskych zemich  a jaksi mi nevadi .pochopitelne v Thajsku jsem si dal kazdy den Chang , Singhu  .nebo Leo , ale v Omanu a v Dubaji jsem si za 10 dnu nedal ani kapku a jaksi jsem se s toho nezhroutil ,iste na Mauritiu jsme si davali treba vino , Na Kanarskych nebo v Recku  na ostrovech  i jinde si uzivame  FKK . ale proste vim kam jedu a bud to akceptuju, nebo ne ...

Resorty nepreferuju nikde  a all inclusive uz vubec ne ..nerikam , ze jsem v takovem zarizeni nikdy nebyl ,ani nic takoveho neabsolvoval  a nejak taky nechapu  ,proc by se nedalo na tech ostrovech , co jsou obydlene ,nikam projit

Z mych, byt davnych  cest kolem sveta , mam dost zkusenosti .kterym mistum se radeji vyhnout

No a s toho co pise Tonda 2  v tech jeho cestach  ( ten odkaz )  tak nemam pocit, ze by to byl az takovy nesmysl  jet na  2-3  ostrovy na Maledivach, co  nejsoou resortni,  prepravovat se  trajektem,  vybrat na booking,com slusnejsi bydleni  treba i  s polopenzi  a v pohode ..

To . ze uz jsem i Ir  neznamemena ze musim chlastat jako Ir  )  a pri tech mych  58 zemich sveta a pres  nekdy   ne zrovna pro vsechny dostatecne pochopitelnych nazorech-) ,  to asi s tou mou naivitou  nebude az  tak divoke -)

Ale tak jak jsm dlouho planoval Thajsko ,az jsme tam konecne vyrazili  muzu planovat neco pro pristi rok ,letos jsem chtel jeste nejake Recko a Kanary  ,ale asi to zustane  jen na  pozdimnich Kanarech  a pak se uvidi

Maledivy jsou mozna pro nekoho  nezazivnou destinaci ,ale pro nekoho koho bavi snorchlovani  a potapeni  a treba  da nejaky  ten dolar na vylet .nemusi byt spatne  i kdyz to nebude resort a bude  10-12 dnu bez  piva , vina, ci  nejakeho tvrdeho drinku ...  a pokud by byla cena za letenky do  10 k  jak ted je na podzim z Milana  ..tak proc ne ?


0
19 reakcí