Maledivy

Napsal zldk 2018-02-15T14:52:53+01:00 ve fóru Hledám spolucestujícího
20 odpovědí

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli se při cestě na Maledivy vyplatí koupit ubytování pouze se snídaní a poté si dokupovat jídlo a pití, nebo jestli je lepší zaplatit si All-inclusive? Díky :)

Zalezi kde budes bydlet. My jsme bydleli na ostrove s mistnimi (Maafushi) a vsude bylo dostatek restauraci a mistnich prodejen. Pokud zustanes v resortu, tak rozhodne All in One.

Pokud jedete do rezortu na nějaký atol, tak tam bohužel možnosti nejsou. Vše patří danému hotelu a ceny bývají vysoké. Takže nealko i 4-5 USD, pivo 5 USD, láhev vína od cca 30 USD, drinky většinou 10 USD.  Jinak dovezený alkohol zabavují po příletu :-) a jde do úschovy.

My bydleli také s místními, a to na ostrově Ukulhas - restaurací tam pár bylo (jídlo cca 10 USD), obchůdky se základními potravinami taky (omezený a předražený sortiment, vše se dováží).  Alkohol je dostupný pouze v rezortech (což jsou samostatné ostrovy), jinak na ostatních ostrůvcích platí absolutní prohibice.

Maledivy jsou někdy jako domácí vězení, jen nepotřebuješ ten obojek, protože stejně není kam utéct. Vzpomínám na jednoho kamaráda (pivař dělal v té době 10 kousků denně), který cestu dostal jako svatební dar asi před 15-ti lety a trávil 14 dnů na ostrově velikosti dvou fotbalových hřišť, kde žádný alkohol nesehnal...

Trénink na manželství? :D

Jeho játra mu jistojistě poděkovala😃

Já se obával,  aby to nebyla nějaká cenová past, ale je to v  pohodě, mají tam takové malé krámky, samoobsluhy, ceny plus mínus jako u nás, alkohol samozřejmě nemají a výběr je omezený a základní..Každopádně bylo to mnohem levnější a výběr větší, než jsem očekával.

Naše zkušenosti zde, (únor minulý rok) rozepisoval jsem tam, trochu i ceny:

http://www.mojecesty.com/clanky/...ivach.html

@Tonda 2   to me docela navnadilo  , premyslim o tom kam  pristi rok  , v planu mam zatim Arubu  ,pripadne i Curacao ,  Zanzibar   mozna Malajsii  spojenou z Thajskem co jsme tam  letos uz  nepoznali  ( Langakawi- Ko Lipe ) ,ale klidne i neco jineho Maledivy me taky lakaji  zatim me cenove vychazi asi nejlepe ten Zanzibar  Mrknu se na to co chvalis  ,jen by me asi bylo lito , jen na tyden a taky se me nechce moc s Aerofloem pres Moskvu ,zalezi jaka se ukaze akce na letenky,    700-800 euro pro dva zpatecka by bylo dobre  ..proto si myslim ,ze Arubu vzdame  ,tam to asi pod 10 na osobu nebude  . Na tyden bych tak videl Kapverdy  .ale takhle dal  tech  minimalne  10 dnu, radeji  tech 14-15 i kdyz mozna Maledivy na  14 dnu byt asi nemusi ne

Koukal jsem na ten West Sands  hezke ,  nestaci jen polopenze ? a asi treba  4 noci a pak  jeste neco k tomu ? Nejaky dalsi ostrov ?  Treba to Maafushi ? 

mikir napsal(a):

@Tonda 2   to me docela navnadilo  , premyslim o tom kam  pristi rok  , v planu mam zatim Arubu  ,pripadne i Curacao ,  Zanzibar   mozna Malajsii  spojenou z Thajskem co jsme tam  letos uz  nepoznali  ( Langakawi- Ko Lipe ) ,ale klidne i neco jineho Maledivy me taky lakaji  zatim me cenove vychazi asi nejlepe ten Zanzibar  Mrknu se na to co chvalis  ,jen by me asi bylo lito , jen na tyden a taky se me nechce moc s Aerofloem pres Moskvu ,zalezi jaka se ukaze akce na letenky,    700-800 euro pro dva zpatecka by bylo dobre  ..proto si myslim ,ze Arubu vzdame  ,tam to asi pod 10 na osobu nebude  . Na tyden bych tak videl Kapverdy  .ale takhle dal  tech  minimalne  10 dnu, radeji  tech 14-15 i kdyz mozna Maledivy na  14 dnu byt asi nemusi ne

Koukal jsem na ten West Sands  hezke ,  nestaci jen polopenze ? a asi treba  4 noci a pak  jeste neco k tomu ? Nejaky dalsi ostrov ?  Treba to Maafushi ? 

Maafushi ani omylem....

Maledivy by mně dávaly smysl na pár dní v kombinaci s něčím poblíž... Záleží co koho baví, ale já bych na tom malým ostrůvku asi dýl než 4 dny nevydržel...

kajamarik723 napsal(a):

Maledivy by mně dávaly smysl na pár dní v kombinaci s něčím poblíž... Záleží co koho baví, ale já bych na tom malým ostrůvku asi dýl než 4 dny nevydržel...

Pokud rád šnorchluješ nebo se potápíš, případně jsi ochoten dát nějaký dolar na výlet ( manty, whale shark), tak to smysl dává

To je právě o těch zálibách, no... Já se nepotápím a šnorchlování a organizovaný výlety mně taky moc neberou... Baví mně spíš chodit a přírodní (ideálně prázdný) pláže. Což se s Maledivama moc neslučuje :-D

Ale pár dní bych si představit dovedl (radši s all in), uvažoval jsem to spojit se Srílankou, ale pak to tam začalo bouchat tak jsem tenhle plán odložil na neurčito.

Taky si to umim predstavit s necim spojit  i kdyz ja si snorchlovani  hodne uzivam , Sri Lanku jsem mel v planu ,ale zatim jsem to taky odlozil , jsou tam asi jeste i  jine moznosti ,ale tam  se uz ty letenky prodrazi  ,treba Sechely

To asi radeji vybrat  dva tri ostrovy na Maledivach i kdyz  to bude asi podobne . v Thajsku se nam ale takovy  hopping island  dost libil a vlastne se da rict ze to byla spis  takova  tour off beach  a krome Bangkoku jsme zadne ,mesto nenavstivili  ( pokud tedy nepocitam  Ao Nangh a odlet  s Trangu )

Takze si myslim ze by nam na Maledivach  taky nic nechybelo ,all in myslim nemusim , kde chceme si dokoupime vecere ,jinak je pohodlne mit snidani  a pak ma clovek volno pro sebe neomezene  a delame si ty snidane taky sami  a pak jdeme na vecere  pokazde jinam

Jinak ten Ukulhas  se mi zda ze tak prelidneny neni ze by ty  prochazky sly ..asi opravdu tak na ty 4 dny a pak zase na jiny ostrov

@Petr Soukup

Proc ne Maafushi ? Koukal jsem na ubytvani   a treba jsem tam nasel i s hodnocenim 9.5

Muzes doporucit nejeake 2-3 ostrovy  Letos jsme v uoru  meli takovy Hopping Island  v Thajsku  pakticky Tour Off Beach a  napada me ze by neco takoveho slo uskutecnit i na Maledivach , treba  3x po 4 dnech

Resort ani all inclusive nemusime . ale trosku lepsi ubytovani si vesmes hledame ,blizko plaze ,vyhled na more stranou od vetsiho ruchu  ,

Koukal jsem teba ted tam bula nabidka letenek z Milana za 10 K  ,kdy tam je nejlepsi pocasi ? leden ,unor ?

Diky za info

Ubytovanie 9.5 ti nájdem pomaly aj vo Veľkých Kapušanoch.... Vyberať podľa toho ostrov je čudné. A najmä keď majú tie indické ťahy, že ťa pomaly nútia dávať 5* recenzie štýlom - ak sa ti páčilo, daj nám 10/10, ak nie, tak tiež 10/10 a povedz nám čo bolo zle

@tonic , tak ja nevim ,ale i kdyz se zdaleka neda rict . ze by popisky u booking.com vzdycky  sedely  a  urcite  nejsem z tech co vybira jen podle recenzi , tak jestli je tam  prave  hodnoceni mista  ( lokalita  ) tak vysoko , tak proc by s toho neslo usoudit , samozrejme necerpam pak jen z jednoho zdroje  ,v posledni dobe se hodne objevuje v ubytovanich  i tripavisor  ,moc rad jim ho nevyplnuju  ,radeji az po cele ceste  ten booking,com   a jasne o ostrovech se snzim  nacerpat  vice info i jinde  a myslim se mi to i celkem dari -) jsem takovy tulak po ostrovech -)

@mikir. transfery mezi obydlenymi ostrovy, ktere dle meho nazoru nejsou "ty prave Maledivy z brozur a plakatu", jsou levne via ferry. Transfery mezi resorty (ostrovy, kde je na kazdem ostrove vetsinou 1 hotel) jsou celkem drahe, at jiz speedboatem ci hydroplanem. Takze na lowcost island hopping a la Thai zapomen, pokud nehodlas obrazet obydlene ostrovy, coz ti garantuji ze bude zklamanim. More je pekne asi vsude, ale pokud budes mit na kazdem konci obydleneho ostrova, nekdy i ve stredu, skladku, nedostanes se k vychlazenemu penivci a budes hledat bikini plaz pro turisty, tak to asi zamrzi

Jak píše Dan. Mikire ty jsi maličko naivní, ale to je tu všeobecně známe. Nic ve zlem :-). Jinak byt na Maledivach týden na nějakém ostrově plném ortodoxních muslimů a odpadku, kde musis hledat a dávat pozor, jestli se vůbec muzes koupat v bikinách (teda ne ja;-)) nemožnost se kamkoliv projít,nebo si udělat vylet a ještě k tomu abstinovat, to rozhodne nepovažuju za fajn dovolenou. Jak psali mnozí, 2 dny na cestě treba na Lanku fajn, ale týden v žádném případě. Jo pěkný resortik bych si na ten týden vzhledem ke kvalitě moře a možnosti trávit večery s nějakým tím koktejlem představit dovedl. Ale za tu cenu udělám 3 tritydenni pobyty v Asii, takže asi nic ;-)

Ja tohle vsechno do uvahy beru ,ale sami rikate , ze more je  fajn asi vsude a urcite bychom nezustali jen na jednom ostrove tyden ,to uznavam ze je blbost ,kdyz to tak z meho psani na zacatku vyznelo .

Byl jsem uz ve vice muslimskych zemich  a jaksi mi nevadi .pochopitelne v Thajsku jsem si dal kazdy den Chang , Singhu  .nebo Leo , ale v Omanu a v Dubaji jsem si za 10 dnu nedal ani kapku a jaksi jsem se s toho nezhroutil ,iste na Mauritiu jsme si davali treba vino , Na Kanarskych nebo v Recku  na ostrovech  i jinde si uzivame  FKK . ale proste vim kam jedu a bud to akceptuju, nebo ne ...

Resorty nepreferuju nikde  a all inclusive uz vubec ne ..nerikam , ze jsem v takovem zarizeni nikdy nebyl ,ani nic takoveho neabsolvoval  a nejak taky nechapu  ,proc by se nedalo na tech ostrovech , co jsou obydlene ,nikam projit

Z mych, byt davnych  cest kolem sveta , mam dost zkusenosti .kterym mistum se radeji vyhnout

No a s toho co pise Tonda 2  v tech jeho cestach  ( ten odkaz )  tak nemam pocit, ze by to byl az takovy nesmysl  jet na  2-3  ostrovy na Maledivach, co  nejsoou resortni,  prepravovat se  trajektem,  vybrat na booking,com slusnejsi bydleni  treba i  s polopenzi  a v pohode ..

To . ze uz jsem i Ir  neznamemena ze musim chlastat jako Ir  )  a pri tech mych  58 zemich sveta a pres  nekdy   ne zrovna pro vsechny dostatecne pochopitelnych nazorech-) ,  to asi s tou mou naivitou  nebude az  tak divoke -)

Ale tak jak jsm dlouho planoval Thajsko ,az jsme tam konecne vyrazili  muzu planovat neco pro pristi rok ,letos jsem chtel jeste nejake Recko a Kanary  ,ale asi to zustane  jen na  pozdimnich Kanarech  a pak se uvidi

Maledivy jsou mozna pro nekoho  nezazivnou destinaci ,ale pro nekoho koho bavi snorchlovani  a potapeni  a treba  da nejaky  ten dolar na vylet .nemusi byt spatne  i kdyz to nebude resort a bude  10-12 dnu bez  piva , vina, ci  nejakeho tvrdeho drinku ...  a pokud by byla cena za letenky do  10 k  jak ted je na podzim z Milana  ..tak proc ne ?

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!