Letel uz nekdo s nimi  ? nekde jsem narazil na zpravu, ze Ryanair dokoupil dalsich  25 %  a uz vlastni  75 %  , myslim . ze to ale podleha jeste   schvaleni Predpokladam,  ze  zatim litaji pujcenymi letadly Ryanairu  , stranky maji shodne  s Ryanairem jen  misto modre  je cervena Zaujal me tam  Kypr z Vidne za  29 euro  OW  na zacatku cervna , sice jsme uz na Kypru byli ale  cena je zajimava nejen pro samotnou cenu ale i pro dobre odletove misto  .

Laudamotion

Založil ve fóru Letecké společnosti

Nebyl :) Jak píše génius výše, ironii poznáš podle vykřičníku na konci věty, to je snad jasné, ne? :)))

Jinak to asi opravdu vypadá, že pokud si to lítají svými letadly, tak si jedou svůj vlastní systém seatingu.
0 Citovat

Byl jsem teď s Laudamotion Vídeň -Mallorca a zpět. Tam načas, zpátky hodina zpoždění, stejně tak i let před námi. U obou letů nechávali lidem obě zavazadla, všechny kufry šly na palubu. Tekutiny jsem neměl v nějakém spešl sáčku ,opalovák, pasta, deodorant, šampón jsem měl normálně v toletní kabelce nebo volně v batohu a nikdo jic neřešil. Co mě překvapilo, že cestou tam jsem vůbec nikomu neukazoval pas, v podstatě na mou letenku mohl letět kdokoliv:-). Jestli rozsazovali nevím, protože jsem si kvůli klukovi musel povinně koupit sedadlo.

0 Citovat

Mizuno, úplně to stejne se mi stalo minulý rok někdy z jara s Ryanair cesta rovněž Vie/pmi. Do dnes to nechápu. Je tu někdo kdo nám to objasní? :) 

0 Citovat

K tekutinám: nie vždy prístroj zachytí tekutiny, ako je pasta, krém apod. Zachytí ale napríklad konzervu kukurice (lebo je tam nálev). Potom záleží len na obsluhe, či nejaký predmet vyhodnotí, že obsahuje tekutinu.

K pasu: Viedeň aj Malorka sú v Schengenskom priestore s voľným pohybom osôb a tovaru. Vo Viedni kontrolu zverili automatom. Obsluha vačšinou aj tak nekontroluje fotografiu s osobou, kontroluje údaje na boarding pase s údajmi na doklade totožnosti. A pokiaľ nemajú čítačku ID, zamestnanec kontroly nedokáže rozoznať falošný ID od pravého. Z bezpečnostného hľadiska je kontrola osôb nepodstatná. V medzinárodných vlakoch a v autobusoch (ak nie je lístok kúpený cez internet alebo so špeciálnou zľavou) personál nekontroluje totožnosť. A kontrolovať totožnosť nie je z bezpečnostného hľadiska nutné ani v leteckej doprave, má to význam len z komerčných dôvodov.
0 Citovat

El Zorro napsal(a):

Mizuno, úplně to stejne se mi stalo minulý rok někdy z jara s Ryanair cesta rovněž Vie/pmi. Do dnes to nechápu. Je tu někdo kdo nám to objasní? :) 

Spíš bys nám mohl objastit jak se loni z jara dalo letět s Ryanairem z VIE do PMI.
0 Citovat

Pravda, mam to zmatené s Ryanair to bylo na podzim z Bratislavy. Z Vídně na jaře to byl Eurowings. Ale princip ve Vídni stejný, mam za to ze nechtěli žádný doklad totožnosti, check in jsem udelal doma, vytiskl letenky a pak jen kontrola a hura na gate, vsude figurovala jen letenka. 

0 Citovat

zkušenost pondělí vídeň chania. 4 osoby seděly  vedle sebe. letadlo skoro plné. kufry nikdo neřešil. vše do letadla. ani nehlidali váhu a velikost. u boardingu rukávem do letadla mě napadlo jak by chtěli když tak odebírat kufry u brány.. stalo se už to někomu třeba jinde...?

0 Citovat

Daniel Hulenka napsal(a):

u boardingu rukávem do letadla mě napadlo jak by chtěli když tak odebírat kufry u brány.

Rukáv má těsně před letadlem po pravé straně dveře a schody ven. Tam stojí zřízenci a odebírají označená zavazadla, která pak tímhle bočním východem vynesou k letadlu.

0 Citovat

to jsem si nikdy nevšiml.. dík za info😎

0 Citovat

Lukáš napsal(a):

Rukáv má těsně před letadlem po pravé straně dveře a schody ven. Tam stojí zřízenci a odebírají označená zavazadla, která pak tímhle bočním východem vynesou k letadlu.

Je to tak, odebrali jich pár v sobotu při letu PMI-VIE (dokonec i tagy dávali až v těchto místech), letadlo plné tak na 90%. Já jsem naše carry-ony nechal odbavit už na check-inu (bez problémů zdarma) a šli jsme do letadla v klidu mezi posledními.
0 Citovat

20. a 24. července budou stávkovat piloti v Irsku, 25. a 26. července budou stávkovat letušky a pozemní personál ve Španělsku, Belgii, Itálii a Portugalsku. Ani jedna ze stávek se nejspíš nedotkne přímo Prahy, ale zcela jistě to způsobí zpoždění v celé evropské síti Ryanairu. Lze očekávat, že to také může zasáhnout Ryanair-operated lety Laudamotion.

0 Citovat

tak dnešní let zpět z  chania do vidne. opět nikdo neřešil kufry.. vše do letadla. letadlo plné ž cca 85 %.. 4 osoby a všechny vedle sebe.. teda bez okýnka..

0 Citovat

Neviem si predstavit, ako v skutocnosti vyzera povolena batozina 35x20x20 ?? Ktora damska kabelka ma takyto rozmer? To je tvar ako jazvecik... ci taska na flasu vina?  :-D Uprimne, ziadnu takuto nemam.

Mal tu niekto problem s beznou damskou taskou? Povedzme 30x30x10 ?? 

0 Citovat

To su maximálne rozmery, nie povinné :)

0 Citovat

tonic napsal(a):

To su maximálne rozmery, nie povinné :)

Akurat Mia sa pyta na rozmer 30x30x10, kde je jeden rozmer vacsi. 

Ja si myslim, ze toto neriesia. Ryanair ma klietku aj na tuto mensiu batozinu, ale este som nevidel, ze by bol problem s tou mensou. A Lauda je zatial k prirucakom hodne benevolentny.

0 Citovat

skor som sa zmyslal nad tou kabelkou, ono je to vlastne taka A4ka .. ktora moze byt 20cm siroka ... ved preto to je len mensia batozina.. mala tasticka, brasna od fotaku, maly laptop v obale... ale teda nikdy to nejak nekontrolovali. 

A vzdy to isti igelitka :D

0 Citovat

Rozměr malého zavazadla je dán prostorem pod sedadlem.

0 Citovat

Mně jednou to malé zavazadlo měřili. Ale měla jsem úplně přesný rozměr, takže dobrý;-)

0 Citovat

3. - 4.10. letenka VIE - PMI 550 Kč:-) Miluju je a letový řád je boží.

0 Citovat

[Citácie = "tonic"]

skor som sa zmyslal nad tou kabelkou, ono je to vlastne taka A4ka .. ktora moze byt 20cm siroka ... ved Preto to je ľan menšími batožinu .. mala tasticka, brasna od foťák, maly laptop v obale ... ale teda nikdy to nejak nekontrolovali. 

A vzdy to isti igelitka: D

[/ Citácie]

Myslim, ze ani laptop by to nesplnal ... ten rozmer je velmi nestastne zvoleny. : - / Damska kabelka by mohla byt hadam len tzv. "psanicko", do ruky - na cestovanie velmi neprakticke. Problem je s tym, ze hoci necestujem s velkymi kabelkami, je fajn ak sa mi do nej zmesti sacok s povolenymi tekutinami ... aby som ho mohla vylozit pri kontrole a nemusela tam odomykat a otvarat prirucny kufor. A deodorant, krem, ruz, zubnu pastu, ci male odlicovacie mlieko a pod. do psanicka nedam. Uzatvaram to teda s konstatovanim... ze tento rozmer musel vymysliet muz a urcite nebol zenaty! :-) :-)

0 Citovat

ale ako nestastne zvoleny? vsak to je DRUHA mensia prirucna. PRVA ma standardne rozmery.

0 Citovat

Jsem rád, že to paní uzavřela. Závěr je, že aby ona nemusela otevírat svoje zavazadlo při vytahování tekutin,tak by měli všechny aerolinky změnit na její přání velikost menšího zavazadla.

0 Citovat

Chlapi, je mi luto, ze ste nepochopili, ze ide o tvar, a nie objem.  Ved pisem, ze stacil by mi aj mensi objem, ktory by vsak rozmerovo korespondoval s tvarom 90% malych a strednych damskych kabeliek.  Ved cestuju aj zeny.  

Skuste si prepocitat, ze stanoveny rozmer 35*20*20 je 14l .... a ten na ktory som sa pytala ja 30*30*10 je LEN  9l !!  Staci trochu matiky...  :-) Stale si myslim, ze  tvar "jazvecik" nie je stastne riesenie. Nic s tym neurobim, otazka bola, ci s tym mal niekto problem pri kontrole... 

0 Citovat

Kromě standardního příručáku (toho většího) máme s sebou vždy ještě druhý, který ale stoprocentně pokaždé přesahuje rozměry toho menšího - třeba batoh (nacpaný vším možným), kabelku od příručáku (co se nasunuje na držadlo), nákupní kabelu, plážovou kabelu... a zatím nikdy nikde problém nebyl. Klepu na dřevo. :-)

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Kromě standardního příručáku (toho většího) máme s sebou vždy ještě druhý, který ale stoprocentně pokaždé přesahuje rozměry toho menšího - třeba batoh (nacpaný vším možným), kabelku od příručáku (co se nasunuje na držadlo), nákupní kabelu, plážovou kabelu... a zatím nikdy nikde problém nebyl. Klepu na dřevo. :-)


Dakujem, to som potrebovala vediet... :-)

0