Vynechání letu a nenastoupení na další let – problémy?

Napsal rstranik 2018-05-08T12:05:51+02:00 ve fóru Hledám letenku
12 odpovědí

zdravím, narazil sem jednu sadu letu od qataru budapest-bankok (s prestupy v doha a ciang mai) a zpet bankok-budapest (s prestupem v doha), a ja bych rad zustal u toho prvniho letu pouze v ciang mai a na ten posledni prelet do bankoku uz nenastoupil, myslite, ze by to mohl byt potom problem pri ceste zpet z toho bankoku? samozrejme, ze kdyz si to natukam jednotlive ty lety, tak je to radove drazsi, diky za tipy

Tukáš zřejmě špatně, neměl by být důvod ke zdražení. Jinak ano, problém to je, protože si kupuješ službu za určitých cenových podmínek a pokud chceš jinou, kup si ji :) Po nenastoupení na let se ti ruší všechny lety.

jde o to, že tohle je bráno jako zpáteční letenka a pokud to rozdělím pouze na budapešť-chiang mai a zpět bankok-budapešť, je bráno jako už multicity let, takže je prostě dražší, je také fakt, že budapešť-chiang mai je pod qatarem a ten vnitrostání přelet už je pod jinou leteckou společností, ať ťukám jak ťukám, tak mi to vychází dráž. Jak by mě mohli postihnout v případě, že by mi prostě ten poslední let uletěl?

Dají ti následující... Je to tady věčné téma, asi tak 10x do měsíce se někdo zeptá. Prostě naplňuje pravidlo no-show a letecké společnosti pak zruší všechny následující lety. Nemá smysl tu se mnou debatovat nad významem tohoto pravidla, my dva s tím nic neuděláme :)

mozno za pokus to stoji, nie Dave?

Ja treba zakladateli vlakna fandim a treba mu to vyjde. Drzim palce!

rstranik napsal(a):

Jak by mě mohli postihnout v případě, že by mi prostě ten poslední let uletěl?


Vyzkoušej to a pak nám dej vědět...

Nebuďte zlomyslný a nenavádějte ho, chudáka!


rstranik : Lety ti zrušej a nebudou se s tebou ani bavit. Viz. co psal David. Není o čem dál diskutovat.

Čas od času se najde letecká společnost, u které to funguje jinak. Proto jsi možná zmatený. Ale věz, že Qatar Airways při nenastoupení některého letu, nechá propadnout všechny ostatní. Jedině to můžeš udělat při letu nazpět  a kdyby byl např. přestup v Berlíně, tak vystoupit už tam. Jen bys neměl mít kufr a nahlásit to na desku, aby tě zbytečně nesháněli.

@lukas, nerobili by sme si srandu, keby ani po jasnej Dejvovej odpovedí stále OP nespekuloval :)

Michal napsal(a):

a nahlásit to na desku, aby tě zbytečně nesháněli.


Na jakou desku to musí nahlásit? 

Na elpíčko neboli LP a pouštět jim to dokola:-)

No, kdybychom zaběhli do detailu, tak nevěřím v propojený systém QR a Bangkok Air, takže zrovna v tomhle případě je to 50:50 :D

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!