KLM nám zase chystá nějakou divočinu  .

KLM

Založil ve fóru Letecké společnosti

Mirjur, a není tam stop v JRO? To by mohla být hodina navíc. Mívali tam stop třeba Turkish nebo Ethiopian.

0 Citovat

ne, je to přímý let bez stopu, aspoň teda podle itineráře

0 Citovat

Na stránkách AF je stop v Nairobi, ale nesedí doba letu, ta je 11.25 h. 

0 Citovat

mirjur napsal(a):

jen je mi divné, že let DAR-AMS měl trvat 7,5 hod, a nový let ZNZ-CDG 9,5 hod... že by Air France mělo pomalejší letadla než KLM? :-)

Asi rezerva na stávku :))

1 Citovat

KLM mi právě posunulo let z AMS do BER o 90 minut. Má cenu zkusit změnu na AMS -PRG, nebo je to bez šance?

0 Citovat

Zavolej na českou linku. Mně ochotně změnili celý routing ZNZ-AMS-VIE na výhodnější ZNZ-CDG-PRG, na základě posunu letu o 4 hodiny.

1 Citovat

Jaké máte zkušenosti s KLM na dálkových trasách? Vybírám letenky do Las Vegas a zatím mi nejlépe vychází KLM nebo pak Edelweiss Air (Swiss Air). Ani s jednou společností jsem ještě neletěl.  Nicméně čekám klasický evropský standard u obou, takže nic extra. :-) Jen jestli je tam něco proč byste raději volili jednu či druhou. Letenky budou v economy. 

0 Citovat

Já jenom dobré. Za poslední rok jsem letěl do Ameriky s BA, AF a KLM. Z těchto byli jednoznačně nejlepší KLM. Ať už přístup personálu, jídlo, sedadla 3-3-3 (oproti 3-4-3), přestup v AMS (oproti LHR/CDG).

Ale jsou to fakt jen mé dojmy, třeba jsem jen měl kliku. Tady jsou zkušenější cestovatelé, kteří mají určitě relevantnější info :)

0 Citovat

Rozhodně KLM. Edelweiss nemají v economy alkoholické nápoje v ceně. Pouze za příplatek.  Mimochodem, za kolik se ti povedlo sehnat letenku?

1 Citovat

3-3-3 je v 787, 777 lítá v konfiguraci 3-4-3 (pokud se bavíme o KLM)

0 Citovat

toncek napsal(a):

Jaké máte zkušenosti s KLM na dálkových trasách? Vybírám letenky do Las Vegas a zatím mi nejlépe vychází KLM nebo pak Edelweiss Air (Swiss Air). Ani s jednou společností jsem ještě neletěl.  Nicméně čekám klasický evropský standard u obou, takže nic extra. :-) Jen jestli je tam něco proč byste raději volili jednu či druhou. Letenky budou v economy. 

Ja letel s KLM tusim 2x dalkovy let (do SFO a pak jeste Nairobi) a byl jsem prijemne prekvapeny. Mily personal na palube, jidla a piti dost, prestup v Amsterdamu rychly a pohodovy a navic se letelo B747, coz byl zazitek sam o sobe. Oproti Air France (coz je vlastne dnes stejna firma) rozhodne lepsi. Ale zase v porovnani treba s Qatar Airways je to slabsi, ale to je asi jasne.
S Edelweiss Air jsem letel jednou a cekal jsem nejaky low-cost, nicmene to nebylo vubec spatne. Ale byl to jen asi 4 hodinovy let, takze tezko rict, jak by vypadal skutecny dalkovy let.
Osobne bych tedy preferoval KLM, ale nevadil by mi ani Edelweiss .

2 Citovat

KLM: neutrální

Edelweiss: 2-4-2 jasný plus, placený alkohol jasný mínus, takže taky neutrální (ale jestli tam je noc navíc v Curychu, tak mínus)

není lepší (cenově) vzít *A z MUC?

0 Citovat

floodland napsal(a):  

Rozhodně KLM. Edelweiss nemají v economy alkoholické nápoje v ceně. Pouze za příplatek.  Mimochodem, za kolik se ti povedlo sehnat letenku?

 

Cena osciluje mezi 23 - 28k, ale mam celkem pevny termin (+/- 1 den). Jak s KLM tak s Edelweiss jsou to relativne rychle cesty (kolem 16 hodin) jen s jednim prestupem, coz mi vyhovuje. Posledne jsem to letel urcite 20+ hodin a uz to bylo vyzivne. Bylo to s Lufthansou a United a oboji ok. Bral bych klidne znovu, ale nesedi terminove/casove.

KLM to trosku kazi brzkym odletem z Krakowa (6:35) a 4 hodinovym prestupem v AMS. Edelweiss ma kratke prestupy. 

Taky jsem trosku preferoval KLM - bezduvodne, jen pocitove :-) 

mxp napsal(a):

není lepší (cenově) vzít *A z MUC?



Co jsem rychle koukal, tak cena podobna a myslim, ze zpet uz tam byl prestup navic nekde v LAX nebo SFO.  

0 Citovat

KLM super (služby, catering, odbavení, letový řád), Edelweiss chladný lowcost, ale lítám s nima jen Evropu, dálkovky nemám zkušenosti

0 Citovat

Nevím, kdy presne potrebujes letet, ale v pripade Swiss nebo KLM by mohla být taky dobrá cena z Berlína

0 Citovat

Diky, cenu az tak neresim. Je to sluzebka :-) Respektive do tech 30k je to ok. 

0 Citovat

Hezká nabídka z Berlína do NYC na podzim za 173€: https://www.secretflying.com/pos...roundtrip/

0 Citovat

mxp napsal(a): není lepší (cenově) vzít *A z MUC?

To rozhodně. Ten panák "zdarma" se tímto způsobem bezesporu vyplatí.

1 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Hezká nabídka z Berlína do NYC na podzim za 173€: https://www.secretflying.com/pos...roundtrip/


vůbec mi nejde naklikat na webu AF či KL... vždycky se to nějak bugne.. vám to jde? :)

0 Citovat

Ahoj, myslíte si, že je riziko nyní kupovat let s KLM přes Amsterdam (Kostarika), nebo je ti riziko, jak letos řeší ty problémy na letišti v Amsterdamu? Kdybych si nechal dostatečný čas na přestup (např 5 hodin)

0 Citovat

Neměl by být problém... sice ta pasovka celkem přecpana, ale byl bych optimista. Taky mám z Prahy přestup na dálkovku 55 minut, no jsem zvědav.

0 Citovat

Zlava 50 eur na dialkove lety u KLM a Air France z odletom s Nemecka, ak by sa niekomu hodila: https://promotions.klm.com/de_de...alCampaign

0 Citovat

Podobný slevový kód je i pro lety z ČR. 10%. Teď mi to přišlo do mailu.

KLM103HBCZ

The following conditions must be met:
• IDC Name: KLM103HBCZ
• Country: Czech Republic
• Redemption: klm.cz
• Payment: Credit Card Only
• Booking Period: 07/10/2022-14/10/2022
• Travel Period: 07/10/2022-31/03/2023
• Discount: 10% from the net fare of the ticket purchased
• Total minimum price before tax: CZK 4900 per person (you can’t combine several people to reach the minimum, even if you can have several passengers in the booking)
• Restrictions: 1 IDC per PNR
• One advantage code per booking
• Departure: Prague
• Destination: Intercontinental
• Marketing Carrier: AF, KL
• Operating Carrier: AF,KL, DL, A5, WA
• Class of Travel: Economy
• Max number of usage: 200 pax

0 Citovat

Zdravím ve spolek, koupili jsme si jednosměrnou letenku Praha- Amsterdam- Vancouver, let je se společností KLM. letenky jsme hledali přes skyscanner a našli jsme 2 cenové varianty, s Deltou to stálo 16 000 a s KLM 26 000, ví někdo proč to tak je? a jestli je v pohodě, že jsme koupil letenky u Delty, ikdyž let provozuje KLM ? díky za odpovědi :)

1 Citovat

Je to v pohodě. 

2