Ahojte cestovatelé,Potřebuju zhruba někdy na přelomu srpna/září do USA. Nejlépe Chicago, ale klidně NY nebo jinam na východ, tam už se nějak dostanu. Zpátky koncem září, nejradši do 26.9. asi z NY, ale okolí taky zvládnu. Akorát nazpět se nevracím sama a jak to udělat, abychom mohli spolu a nestálo to někoho z nás majlant? Samozřejmě k tomu potřebuju ještě i kufr. Samostatně to nějak najít zvládnu, ale tohle už je na mě moc. Napadá vás nějaká pecka nebo se mám smířit s cenou za mě 15000 a víc za zpáteční Praha-New York od Tapu nebo Norwegianu?Jsem z Moravy, tak nejlépe Vídeň, Praha, ale za lepší cenou se zvládnu dopravit i jinam :)Díky moc! .

Jak zkombinovat jednosměrnou a zpáteční letenku Evropa-USA?

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

11 reakcí

Ahojte cestovatelé,

Potřebuju zhruba někdy na přelomu srpna/září do USA. Nejlépe Chicago, ale klidně NY nebo jinam na východ, tam už se nějak dostanu. Zpátky koncem září, nejradši do 26.9. asi z NY, ale okolí taky zvládnu. Akorát nazpět se nevracím sama a jak to udělat, abychom mohli spolu a nestálo to někoho z nás majlant? Samozřejmě k tomu potřebuju ještě i kufr. Samostatně to nějak najít zvládnu, ale tohle už je na mě moc.
Napadá vás nějaká pecka nebo se mám smířit s cenou za mě 15000 a víc za zpáteční Praha-New York od Tapu nebo Norwegianu?
Jsem z Moravy, tak nejlépe Vídeň, Praha, ale za lepší cenou se zvládnu dopravit i jinam :)
Díky moc!

0

Asi bych si ujasnil kam vlastně chcete letět... Chicago nebo NY není jako "Praha nebo Brno";  přesuny uvnitř USA mohou vše dost prodražit. Máte v zásadě tři možnosti:

1. Koupit si zpáteční letenku, a ten kdo pojede s vámi zpět si koupí jednosměrnou letenku na identickou kombinaci letů jako máte na letence vy.

2. Koupíte si jednosměrnou letenku do USA a pak spolu 2x jednosměrnou letenku zpátky do Prahy.

3. Zkusíte to bez sebe těch 12-20 hodin vydržet. Vy si koupíte zpáteční letenku a ten druhý nezávisle na vás jednosměrnou letenku do ČR.  Tohle asi vyjde nejlevněji, variantu 1. a 2. musíte vyzkoušet. 

0 Citovat

Presne toto som riešil pred štyrmi rokmi, asi ideš za niekým po work&travel nie?

My sme to vyriešili tak, že som kúpil čo najlepšiu a najlacnejšiu spiatočnú letenku na work&travel (kupoval som niekedy v marci za cca 13 tis. Kč) a potom som čakal na letenku pre seba s totožným spiatočným letom za nejakú rozumnú cenu. Nakoniec som kúpil za cca 16 tis. Kč. 

Kupovali sme Praha - New York a späť Miami - Praha od TAP. 

Či sme dostali miesta pri sebe automaticky lebo sme boli spoločne na check in alebo sme niekoho poprosili či sa nevymení si už nepamätám, každopádne sme sedeli vedľa seba.

0 Citovat

Jo, letím vzvednou ségru. Já bych to bez ní vydržela, ale asi bychom radši spolu. Tak to asi zkusíme nějak prokombinovat a uvidíme. A potřebuji Chicago, ale přišlo mi, že to busem vychází levněji než letět rovnou tam.

0 Citovat

My sme si dali hranicu, že žiadna letenka nebude stáť viac než 15 tis. kč. Podľa toho sme kupovali. Ak by stála letenka na rovnaký spiatočný let viac tak proste ideme oddelene.

Nakoniec som našiel za necelých 16 tis. Kč tak som to kúpil. A ostatné lety neboli nijak výrazne lacnejšie.

0 Citovat

Chani napsal(a):

Jo, letím vzvednou ségru. Já bych to bez ní vydržela, ale asi bychom radši spolu. Tak to asi zkusíme nějak prokombinovat a uvidíme. A potřebuji Chicago, ale přišlo mi, že to busem vychází levněji než letět rovnou tam.


NY - Chicago busem? To je vrazda. Minuly tyden jsem absolvoval NY - Buffalo, never again, a to neni ani pulka tvy trasy


Btw.  ale bylo to za dolar. :)

0 Citovat

Ja som isla Chicago-NY busom, asi za 5$ a bolo to v pohode. :) Resp. uz si na to skoro vobec nepamatam, takze to nemohlo byt az take strasne :D

A noc predtym Omaha-Chicago.

0 Citovat

Andrea napsal(a):

Ja som isla Chicago-NY busom, asi za 5$ a bolo to v pohode. :) Resp. uz si na to skoro vobec nepamatam, takze to nemohlo byt az take strasne :D

A noc predtym Omaha-Chicago.


A máš 190 cm? Výška celkem hraje roli u pohodlí cestování nejen autobusem.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):


A máš 190 cm? Výška celkem hraje roli u pohodlí cestování nejen autobusem.


Ja teda jenom 188 :)

0 Citovat

No to veru nemam. Tak dodatok - so 170 cm vyskou  a budgetom studenta z vychodnej Europy to bolo uplne v pohode :)

0 Citovat

Osobní hygiena?

0 Citovat

Co s nou? Chces povedat, ze nevydrzis 17 hodin v klimatizovanom buse bez sprchy? Fiiiha.

0
11 reakcí