Zdravím zkušené cestovatele!V listopadu bych ráda vyrazila alespoň na 10 dní na Yucatán... myslíte, že se ještě vyplatí čekat na letenku, nebo je teď vhodná doba k nákupu? Preferovala bych jen jeden přestup v Evropě, což mě limituje na Condor, Eurowings a Air France, jestli se dívám správně... Myslíte, že by Condor a Eurowings mohl ještě klesnout tak pod 15tis.? :-) Děkuji moc předem za odpovědi... .

Yucatán - listopad

Založila ve fóru Hledám letenku

17 reakcí

Zdravím zkušené cestovatele!

V listopadu bych ráda vyrazila alespoň na 10 dní na Yucatán... myslíte, že se ještě vyplatí čekat na letenku, nebo je teď vhodná doba k nákupu? Preferovala bych jen jeden přestup v Evropě, což mě limituje na Condor, Eurowings a Air France, jestli se dívám správně... Myslíte, že by Condor a Eurowings mohl ještě klesnout tak pod 15tis.? :-) Děkuji moc předem za odpovědi...

0

Běžně seženeš za méně než polovinu když si počkáš na LM z Německa

0 Citovat

My nedávno kupovali s Air France letenku Vídeň - Cancun, Mexico City - Vídeň za 10 tis. Těžší bylo sehnat levné letenky bez přestupu v USA (nestačí mi ESTA, musel bych mít vízum), ale akce skákaly pravidelně.

0 Citovat

Nadezhda Konstantinovna Krupskaya napsal(a):

Běžně seženeš za méně než polovinu když si počkáš na LM z Německa


... na to já jsem zas asi trochu srabík - aby nějakej LM byl (s termínem nemůžu moc hýbat, jediný vhodný je pro mě ten listopad)... :-)

0 Citovat

Ty akce jsou prakticky pravidelně, CK vyprodávají volná místa v charterech, ceny se pohybují od cca 250 EUR výše (Cancun, Kuba, Jamajka, a další ostrovy v Karibiku) - dá se na to spolehnout, ale pokud chceš mít 100% jistotu, tak můžeš za plnou cenu koupit kdykoliv. 

https://www.jaknaletenky.cz/?s=c...=0&y=0


0 Citovat

Daniel Reichel napsal(a):

My nedávno kupovali s Air France letenku Vídeň - Cancun, Mexico City - Vídeň za 10 tis. Těžší bylo sehnat levné letenky bez přestupu v USA (nestačí mi ESTA, musel bych mít vízum), ale akce skákaly pravidelně.


Přesně taková akce by se mi líbila (akorát přílet i odlet by byl z Cancúnu)... Hlídám to už pár týdnů a zatím se mi nepoštěstilo... 

0 Citovat

Nadezhda Konstantinovna Krupskaya napsal(a):

Ty akce jsou prakticky pravidelně, CK vyprodávají volná místa v charterech, ceny se pohybují od cca 250 EUR výše (Cancun, Kuba, Jamajka, a další ostrovy v Karibiku) - dá se na to spolehnout, ale pokud chceš mít 100% jistotu, tak můžeš za plnou cenu koupit kdykoliv. 

https://www.jaknaletenky.cz/?s=c...=0&y=0



Děkuji :-)

Když se nic neobjeví v červenci a nerupnou mi nervy, tak zkusím ten last :-)

0 Citovat

Listopad je jeden z nejlepsich mesicu na LM chartery do Karibiku, ja bych klidne pockal..

0 Citovat

kickass1 napsal(a):

Listopad je jeden z nejlepsich mesicu na LM chartery do Karibiku, ja bych klidne pockal..


... no tak já snad počkám a risknu ten LM, když říkáte... (ale už teď se stresuju... :-) )  

jo a ještě jedna věc: doporučuje se mít do téhle destinace očkování proti žloutence a břišnímu tyfu. Myslíte, že je to opravdu nutné? Neplánuji žádné velké výlety po džungli, jen sem tam nějaká památka v rámci Yucatánu ale spíš pobývání v Cancún/Playa del Carmen/Tulúm... 

0 Citovat

zadne ockovani netreba, furt civilizace.

0 Citovat

moravcova_jana napsal(a):


... no tak já snad počkám a risknu ten LM, když říkáte... (ale už teď se stresuju... :-) )  

jo a ještě jedna věc: doporučuje se mít do téhle destinace očkování proti žloutence a břišnímu tyfu. Myslíte, že je to opravdu nutné? Neplánuji žádné velké výlety po džungli, jen sem tam nějaká památka v rámci Yucatánu ale spíš pobývání v Cancún/Playa del Carmen/Tulúm... 


zrovna tyhle tři destinace bych určitě vynechal, ty nemají s Mexikem nic společnýho
0 Citovat

norbic napsal(a):


zrovna tyhle tři destinace bych určitě vynechal, ty nemají s Mexikem nic společnýho


Já vím, ale beru s sebou mamku, která je spíš takovej plážoholik, než dobrodružný průzkumník :-) a chtěly jsme Karibik (a v porovnání s Karibskými ostrovy vzhledem k poměru cena/služby se zdál Yucatán jako nejlepší destinace)  - proto tahle volba. Nicméně doufám, že alespoň pravý mexický jídlo se dá sehnat i tam :-)

0 Citovat

moravcova_jana napsal(a): Nicméně doufám, že alespoň pravý mexický jídlo se dá sehnat i tam :-)

Stejně pravděpodobně jako sehnat právé české jídlo uprostřed centra Prahy.

0 Citovat

Jestli trváš na Yucatánu z důvodu poměru cena služby/služby, tak se ten poměr může dost měnit ve prospěch jiných destinací v závislosti na ceně letenky. A takový Ostrov svobody stojí také za návštěvu.

0 Citovat

Nadezhda Konstantinovna Krupskaya napsal(a):

Jestli trváš na Yucatánu z důvodu poměru cena služby/služby, tak se ten poměr může dost měnit ve prospěch jiných destinací v závislosti na ceně letenky. A takový Ostrov svobody stojí také za návštěvu.


Jako Kuba? To byl náš původní plán, ale nakonec mě to zas tolik neoslovilo a ceny zklamaly... je ale fakt že letenky se tam dají sehnat laciněji... 

0 Citovat

Letenky vyjdou skoro nastejno a v obou destinacích je mnoho snědých plážových chlapců se kterými si můžete s mamkou užít. Určitě budete obě spokojené.

0 Citovat

Omlouvám se, že vtrhávám do diskuze, ale v podstatě mám stejnou otázku, já chci  letět v prosinci do El Salvádoru/Guatemaly a taky si nevím rady, jestli radši vzít letenky za 18 teď, nebo ještě zkusit počkat? Přeci jen do těchto zemí ty akce tak často zase nejsou :(  

0 Citovat

Akce jsou minimálně, ale dá se tam dojet levně z Mexika po zemi, když nevadí odlet z Německa, tak se dá realizovat stejně jako je uvedeno výše. A to včetně plážových chlapců se kterými si tam lze užít.

0
17 reakcí