ČSA má další přírůstek do flotily a jak již tušíte, je to opět vrtulák.Už toho mám dost - tam kde ostatní nabízejí rychlé levné lety tryskovými stroji, nabídne ČSA drahé lety pomalými vrtuláky. Je čas na další revoluci. Petice bude zaslána managementu ČSA.Podpořte prosím. .

Petice ČSA - Nechci létat pomalými vrtuláky

Založila ve fóru Letecké společnosti

ČSA má další přírůstek do flotily a jak již tušíte, je to opět vrtulák.

Už toho mám dost - tam kde ostatní nabízejí rychlé levné lety tryskovými stroji, nabídne ČSA drahé lety pomalými vrtuláky. 

Je čas na další revoluci. Petice bude zaslána managementu ČSA.

Podpořte prosím.

0

U mňa je vrtulak sviatok :)) skôr petíciu proti 737 a 320 všeobecne :))

0 Citovat

Nadezhda: která aerolinka lítá s tryskáčem?

0 Citovat

Říkejte si tomu extrém, ale navrhuji, abychom šli tvrdě a bez prodlení zaútočili skutečně masovou letákovou kampaní.

0 Citovat

Navrhuji petici proti lítání celkově. Já chci teleport.

0 Citovat

Škoda, že už nie je na trhu Saab, ten pomalé vrtulaky nemal. Taká 2000-ka na tých letoch do 2 hodín by na tom bola skoro  rovnako ako prudová mašina.

0 Citovat

Oni s ním lítají pomalu schválně, aby se neopotřebovala vrtule. Pořád je měnit jsou totiž další náklady navíc a to ti zloději dávat do pohodlí cestujících nebudou. 

0 Citovat

A pokud to bude málo, lituji, ale přijde čas triček: 

Vrtuláky ven! Vrtuloví chameleoni?  Ne, děkuji! 

a pokud je tohle nevyžene, pak už nevím co.

0 Citovat

Jan Hosek napsal(a):

A pokud to bude málo, lituji, ale přijde čas triček: 

Vrtuláky ven! Vrtuloví chameleoni?  Ne, děkuji! 

a pokud je tohle nevyžene, pak už nevím co.

Dost keců, vy srágory, teď je čas udeřit! Plastikovej pytel se jménem tý zrůdy už čeká a já mu zatáhnu zip. A kdo mi zkříží cestu, dostane napalmovej klystýr! Už vím, co dnes budu sledovat v práci :)

0 Citovat

Řekl bych klidně, ať si létají vrtuláky, ale ať jednou ohlášená proudová letadla nemění za ně, jako by se nechumelilo a že vyplývající zpoždění příletu o hodinu dvě je vlastně úplně jedno. 

0 Citovat

Proboha to Tě ještě ten let nepustil. Snad už lítáš dost dlouho na to, aby jsi pochopil, že z provozních důvodů je změna typu běžná. Jo CSA to dělá často, jelikož má málo letadel a letový řád napnutý k prasknutí, ale pokud s tím máš takový problém, kup jinde za dráž a budeme spokojeni všichni. A zpoždění hoďka, dvě není při lítání taky žádná tragédie....

0 Citovat

To může vyvolat celoživotní trauma a pak má člověk problém do toho vůbec nastoupit. Ve 21. století létají vrtuláky jak za války. Proboha, ať už ty pomalý krámy nekupujou.

0 Citovat

Tak zcela zjevně v některých to celoživotní trauma opravdu zanechalo. A co pomalý, ale ještě hlučný k tomu :)

0 Citovat

eremi napsal(a):

Tak zcela zjevně v některých to celoživotní trauma opravdu zanechalo. A co pomalý, ale ještě hlučný k tomu :)

Mně ale nevadí, že ČSA mají vrtulová letadla, že je nasazují na určité trasy, ale že s nimi čachrují a v klidu na poslední chvíli vymění proudové letadlo za ATR. Být tam od začátku, nejspíš by moc letenek na ně neprodali.

0 Citovat

Ty jsi fakt blázen... Myslíš si, že pokud mi vyhovuje spojení, tak budu řešit to, jestli letadlo poletí do destinace hodinu a čtvrt nebo dvě?

0 Citovat

Moc letenek by neprodali, už jen z toho důvodu, že se tam moc lidí ani nevejde. 

Řešení je vyřadit z flotily a poslat někam na východ - třeba do Jekatěrinburgu. 

Poradili si tam s carem, poradí si tam i s těmi příšernými vrtuláky. 


0 Citovat

eremi napsal(a):

Ty jsi fakt blázen... Myslíš si, že pokud mi vyhovuje spojení, tak budu řešit to, jestli letadlo poletí do destinace hodinu a čtvrt nebo dvě?

Já o voze, ty o koze. Koupíš si letenku do Stockholmu 12:00-13:00, co ti vyhovuje, ale kvůli změně letadla pár dní před odletem se změní na 12:00-14:30. Už chápeš ten princip? Prodávat letenku s ATRkem od začátku, proč bych něco řešil?
0 Citovat

A kvůli ČSA a jejich vrtulákům třeba zmeškáš  svůj projev na výroční konferenci při udílení cen. 

0 Citovat

Jestli se ti to stalo, tak jsem nevěděl, že jsi až tak slavný :D To mně nehrozí. Maximálně za nejvyhrocenější flame s eremim :)

0 Citovat

s. Marta Semelová napsal(a):

Mohli by místo nich nakoupit ty COMACy - to je teď žhavá novinka a poslední hit

To je částečně reálné riziko, že se ČSA  jednou nuceně stanou pokusnými králíky pro ty jejich zázraky (díky podílu CEFC v Travel Servisu). Tak jako musely v 60. letech kupovat ruský šrot namísto VC-10 nebo Caravelle.

Naštěstí ale dva prototypy C919 letěly za poslední rok a půl jen asi 20x, takže i jen čínská certifikace je zatím v nedohlednu. Zřejmě tomu programu šéfuje nějaký jejich Tvrdík...

0 Citovat

Petice měla úspěch, ČSA s vrtuláky končí - slíbily, že ty krámy dají pryč. Napsala jsem jim, že když budou mít tryskáče, tak můžou létat rychleji, že už je 21. století a neměly by se bránit pokroku.

0 Citovat

Ryanair lital Cork -Dublin za  5 euro  je to 250 km   ,odrovnal autobusy  co  to jezdili za 20  , ted uz to nelita  a  jezdu vice busovych spolecnosti  , kdyby  Ostrava -Praha  nekomu nabidli  za cenu vlaku  takze asi 10 euro  ,tak se lidi najdou  ..

Jenze  Praha nebude podporovat Ostravu nikdy ...takze CSA rusi  tyto lety ...

0 Citovat

Ale prd, nikdo by do Prahy letadlem nelítal. Když nebudu v první řadě řešit cenu, tak se musím nějak dostat na letiště - je mnohem jednodušší se dostat na jedno z rozumných nádraží (vč. Č. Těšína, Karviné, Bohumína... kde jezdí třba LEO) než na Mošnov. I v Praze je pak v naprosté většině případů mnohem snazší doprava z některého z nádraží než z letiště. Taky by ten spoj lítal jednou, max. 2x zaden... Když to vše sečtu, bude cesta letadlem v průměru tak o 4 hodiny pomalejší než cesta vlakem.

A za 300Kč jeden směr se létat nedá. I kdyby to lítal FR s úplně plným letadlem tak za 3 stovky by těch letenek byl zlomek, další by byly za 600/900/1200....

ČSA to ruší, protože tím prostě nikdo nelítá. Měli to jako feeder ke svým letům z Prahy,  jenomže to prostě málo komu sedne do itineráře. I kdyby ten let z Ostravy byl v rámci letenky zadarmo (čti stejně drahá letenka z Prahy jako z Ostravy) tak by spousta lidí jela raději vlakem než by čekali třeba 8hod na letišti. 

Trošku problém vidím v tom, že tímto zaniká jediný pravidelný let "legacy" dopravce do Ostravy takže moc nevím, jak se ke mě domů v budoucnu budou dostávat ztracená zavazadla (posledně kufr ztracený na letu FCO-VIE ke mě putoval cestou FCO-VIE-PRG-OSR a ty dva poslední LEGy si dal v těch zatracovaných turbovrtulích). 

0 Citovat

No prostě ti to z té Vídně dovezou autem, i kdyby vezli jen ten tvůj jediný kufr, byť je to bude stát víc. Nemají ho ztrácet. 

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Petice měla úspěch, ČSA s vrtuláky končí - slíbily, že ty krámy dají pryč. Napsala jsem jim, že když budou mít tryskáče, tak můžou létat rychleji, že už je 21. století a neměly by se bránit pokroku.


Rekl bych, ze CSA si to vzalo opravdu k srdci a konci rovnou radeji uplne. :-D :-(
0