Ahoj,stěhujeme se do Colorada a hledám letenky pro čtyři lidi (2 dospělí + 2 děti) z Prahy/Vídně či z jakéhokoliv evropského letiště kam se dostanu nízkonákladově, tak abych si mohl sebou vzít minimálně zavazadlo 22 kg, ideálně 32 kg + sportovní vybavení. Letenku bych si chtěl koupit zpáteční s termínem návratu ke konci června 2019. Co vidím, tak Lufthansa a British jsou alternativa, ale abych si připravil tak 100 tis.Je nějaký nástroj, který by mně ukázal nejlevnější letenky z Evropy do USA a následně, na hledání vnitrostátních amerických letů?Našel jsem možnost letět z Budapeště do Reykjavíku a odtud přímo do Denveru,  pořád to je ale cca 80 tis. Kč, zajímalo by mně, jestli někdo nemá nějaký ještě lepší a výhodnější nápad.Díky moc za nápady! .

DEN - konec srpna/začátek září

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

8 reakcí

Ahoj,


stěhujeme se do Colorada a hledám letenky pro čtyři lidi (2 dospělí + 2 děti) z Prahy/Vídně či z jakéhokoliv evropského letiště kam se dostanu nízkonákladově, tak abych si mohl sebou vzít minimálně zavazadlo 22 kg, ideálně 32 kg + sportovní vybavení. Letenku bych si chtěl koupit zpáteční s termínem návratu ke konci června 2019. Co vidím, tak Lufthansa a British jsou alternativa, ale abych si připravil tak 100 tis.


Je nějaký nástroj, který by mně ukázal nejlevnější letenky z Evropy do USA a následně, na hledání vnitrostátních amerických letů?


Našel jsem možnost letět z Budapeště do Reykjavíku a odtud přímo do Denveru,  pořád to je ale cca 80 tis. Kč, zajímalo by mně, jestli někdo nemá nějaký ještě lepší a výhodnější nápad.


Díky moc za nápady!

0

no tak chcete brat vela bagaze, odlet 06/2019 kedy este nie je vsetko naloadovane v systemoch... 

koncom septmbra tam je napr. jednosmerka Condor z Frankfurtu do Las Vegas za 400 euro (2x23kg bagaze). ASi by som riesil to radsej tak.. z LAS pozicat auto zaviezt rodinu do denveru s one way rental fee ak sa da.

Zial, stahovanie do Ameriky s celou rodinou nebude nikdy "cestujlevne"

0 Citovat

Díky za reakci. Když se podívám na jednosměrnou letenku opačným směrem tj. z USA do CZ, tak koupit jednosměrnou letenku bude vždycky problém, protože zpáteční z US bude vždycky dražší než když koupím teď zpáteční. Zajímavé je, že BA a Lufthansa mají schedule na červen vypsaný a dá se u nich bookovat.  A pak, těch 400 EUR na osobu, tj. 45 tis. celkem  + cesta do Frankfurtu a pak z Las Vegas a nejistota ceny letenky na cestu zpátky, to úplně výhodně nevypadá :-(

0 Citovat

Inak to už vieš, že sa budeš vracať naspäť budúci rok? Predpokladám, že keď tam ideš za prácou, tak to nie je entry level job a pri americkej mzde by ti už mohlo byť jedno či zaplatíš o 1000 euro viacej, alebo menej.

0 Citovat

ales.bata napsal(a):

Když se podívám na jednosměrnou letenku opačným směrem tj. z USA do CZ, tak koupit jednosměrnou letenku bude vždycky problém, protože zpáteční z US bude vždycky dražší než když koupím teď zpáteční.


Proč by to měl být problém? Pokud chceš mít přiblížnou představu o ceně v červnu '19, tak se podívej na kayak.com kolik stojí jednosměrná letenka  DEN-PRG  ode dneška za 2-3 měsíce. Já vidím cenu pod $400 bez zavazadel.

Dvě jednosměrné letenky ti dávají především větší flexibilitu při návratu. To co ti nabízí tonic vyžaduje trochu samostatnosti a něco kompromisů. Jestli se to opravdu vyplatí si už musíš spočítat sám. Nicméně jestli tě překvapilo 4x20,000 Kč, což je pořád docela přijatelná cena, tak se vnucuje otázka kolik jsi si představoval, že to bude stát? 14,000 jako akční nabídky s návratem 30-90 dnů?

0 Citovat

Rudá Marta napsal(a):

Tak leť do Moskvy - tam bude letenka jen za pár tisíc rublů


Díky, ale východ oželím. Měl jsem za to, že tento server je o hledání výhodných nabídek, tak v čem je problém. Chtěl jsem se jen poradit před tím než koupím od zkušenějších.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):


Proč by to měl být problém? Pokud chceš mít přiblížnou představu o ceně v červnu '19, tak se podívej na kayak.com kolik stojí jednosměrná letenka  DEN-PRG  ode dneška za 2-3 měsíce. Já vidím cenu pod $400 bez zavazadel.

Dvě jednosměrné letenky ti dávají především větší flexibilitu při návratu. To co ti nabízí tonic vyžaduje trochu samostatnosti a něco kompromisů. Jestli se to opravdu vyplatí si už musíš spočítat sám. Nicméně jestli tě překvapilo 4x20,000 Kč, což je pořád docela přijatelná cena, tak se vnucuje otázka kolik jsi si představoval, že to bude stát? 14,000 jako akční nabídky s návratem 30-90 dnů?


Díky za reakci. Asi je problém v tom, že jsme tam před 2 lety byli za 45 tis. se zpáteční letenkou a tak to mám trochu pokřivené :-) Asi půjdu cestou jednosměrných letenek, kde je pravda, že máme flexibilitu a náklady se rozloží v čase.

0 Citovat

tonic napsal(a):

Inak to už vieš, že sa budeš vracať naspäť budúci rok? Predpokladám, že keď tam ideš za prácou, tak to nie je entry level job a pri americkej mzde by ti už mohlo byť jedno či zaplatíš o 1000 euro viacej, alebo menej.


Hehe, je to trochu punk. Stěhujeme se do USA na green card a nemáme tam ani práci ani kde bydlet, jen víme, kde chceme být :-) Budu pracovat na začátku vzdáleně pro mého současného českého zaměstnavatele a červen řešíme proto, že povezeme děcka zpět do ČR k prarodičům. Pak zase zpět do USA.

0 Citovat

aha jasne, no tak to dajte one way a potom spiatocku USA-Europa-USA .. tam uz tolko bagaze nebudete potrebovat :)

0
8 reakcí