UIA

Napsal J0x 2018-07-25T23:16:41+02:00 ve fóru Letecké společnosti

Breathe napsal(a):

Je to někdy od května. Pokud se nepletu  bývalo PRG - KBP za 25 EUR a KBP - PRG za 15 EUR. Vyšší ceny mě štvou, ale chápu to, mezi Prahou a Kyjevem není konkurence, kromě UIA lítá jenom ČSA a navzájem si codesharujou lety. 

No upřímně těch 5000 korun za round trip Praha Kiev v lite tarifu je celkem síla, doufám že se brzo najde alespoň nějaký síťový přepravce který nabídne rozumnější cenu, případně  začne létat do Kieva alespoň Ryanair.

To je škoda. Třeba budou mít ještě pár akcí jako Indie z Prahy za 6,5k. Pravda, moc na tom asi nevydělali. Nemůžu se zbavit dojmu, že to spíš než akce, byla nějaká error. 

Error to nebol, bolo to riadne promovane, ešte sa dá niečo nájsť, ale už veľká bieda

Udělat podobné promo na Srí Lanku, letím. Případně tak o 1/3 levnější Kazachstán či Kavkaz. To by mi bohatě stačilo :D

Nedá se najít nic v LC mezi Prahou a Kyjevem, proto LC někam dále už ztrácí smysl. Chtěla jsem na Kavkaz (Arménie, Ázerbájdžán), ale z Prahy je asi jediná možnost do Kutaisi.  Přemýšlela jsem s nimi ještě o Ománu (přes Dubaj), ale to také asi už nepůjde. Když  hledám v AZ air, tak lety kamkoliv z Prahy vycházejí o dost dráž než z ostatních okolních zemí. Myslím, že akce UIA do Bangkoku, Indie a podobné budou dál - ale dostupnost bude spíše omezená.

Uvidime, treba se pochlapi SkyUp konecne...

Nevím, jestli je ještě aktuální, tak týden jsem zpátky jsem koukal, že Tbilisi z Prahy přes Velikonoce vychází nastejno jako Kyjev. Má to dvě vady - pátek a pondělí se víceméně stráví na cestě a za nějakých 4,5k je to i tak docela drahý špás.

To je o ničem. Za 2.600 czk měli Praha  - Kyjev - Jerevan a zpět Baku - Kyjev - Praha.

Rudá Marta napsal(a):

To je o ničem. Za 2.600 czk měli Praha  - Kyjev - Jerevan a zpět Baku - Kyjev - Praha.

Vždyť to píšu, že je to drahý špás a chtělo by to aspoň 30% dolů. Rozhodně ale toto radši, než za stejné peníze letět jen do Kyjeva :D

Marta Gottwaldová napsal(a):

To je skandál - čím teď budu létat do východních destinací?

Asi jim konečně došlo, že minimálně Praha je docela drahé letiště a tak nemají s kým soupeřit v lowcostu.

Praha je mi u prdele... jde mi o lety z KBP dále...

Zajímavé je, že když to zadáte jako dvě jednosměrky, tak je KBP za 2k return, místo těch 5 

ano, to tak bolo od zaciatku, lowcost tarif je lepsi separatne ako dve jednosmerky

Zdravím... prosím o radu, názor..

Chci v záři letět do Oděsy z Prahy s UIA.  

Našla jsem letenku , kdy zpáteční přestup v Kyjevě trvá 19 hodin. Chtěla bych toho využít na malou prohlídku aspoň centra a tak....co myslíte, je to reálné? 

Určite áno, na taký základ akurát

Urcite tam vyraz :) stoji to za to

Moc děkuji za odpověď

gavelcikova.marie napsal(a):

Zdravím... prosím o radu, názor..

Chci v záři letět do Oděsy z Prahy s UIA.  

Našla jsem letenku , kdy zpáteční přestup v Kyjevě trvá 19 hodin. Chtěla bych toho využít na malou prohlídku aspoň centra a tak....co myslíte, je to reálné? 

Ahoj, my měli na Kyjev 13 hodin a byť jen omezeně, tak se dá krátká prohlídka zvládnout. Z letiště tě Uber hodí do centra města zhruba do 300 Kč. My přiletěli do Kyjeva v 19:00 h., v 19:30 h. jsme se ubytovali v Bortnychi (na půli cesty mezi letištěm a centrem města)  a po 20 hod. jsme byli v centru Kyjeva.

Reálné to rozhodně je a navíc to stojí za námahu. Z letiště Boryspil je člověk do hodiny v centru, každou chvíli tam něco jede (bus, vlak...). Je tam toho dost k vidění a ještě víc k sežrání. 

Jel bych tam už kvůli chicken kiev :D

https://www.google.com/maps/plac...30.5257326

jakob napsal(a):

Jel bych tam už kvůli chicken kiev :D

V neděli jsem tam snídal a můžu jen doporučit. 😁 Už se těším, jak si to za měsíc zopakuju. Taky není špatný řetězec Menya Musashi, o Puzatě Chatě nemluvě... Byli jsme i v Mafii a Sushiya, ale nenadchly. Zato na Lvivsky Plyatski a Lvivskou maysternyu schokoladu je vždycky spoleh, ale ty jsou i v Oděse. Pro případ návštěvy Hidroparku doporučuji navštívit gruzínskou restauraci Kvevri, která je kousek od stanice metra.

Kurec o té gruzinské jsem měl vědět v únoru. Bydleli jsme přímo u Hidroparku (na tom skoro-botelu). 

Tak zase příště :)

Chicken Kiev mi někdo doporučil tady a za 3 denní výlet jsme tam byli dvakrát :)

Myslíš Bakkaru? My byli v Mini Hotel Fregat. (BTW Bohdan Khmelnitsky je taky super).

Na tŕídenním výletu by mi reálně hrozilo zatažení do Chicken Kiev aspoň 4x. 🤣

:D

jj Bakkara. Měli celkem fajn snídaně. Horší bylo když se borec vysekal v autě a zavřeli most, moc jsme neměli jak se tam dostat. 

Ale to jsme trochu mimo téma

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!