Mám dotaz, je běžné, že UIA nefunguje online check-in? Po zadání booking reference a příjmení dostanu, kromě otázky, jestli mám svolení od všech pasažérů blabla atd., už jen hlášku "Sorry, we are unable to retrieve your booking. Please recheck your information and try again."A pro zasmání přidávám screenshot s akčními cenami. :) .

UIA

Založil ve fóru Letecké společnosti

Nevím, jestli je ještě aktuální, tak týden jsem zpátky jsem koukal, že Tbilisi z Prahy přes Velikonoce vychází nastejno jako Kyjev. Má to dvě vady - pátek a pondělí se víceméně stráví na cestě a za nějakých 4,5k je to i tak docela drahý špás.

0 Citovat

Rudá Marta napsal(a):

To je o ničem. Za 2.600 czk měli Praha  - Kyjev - Jerevan a zpět Baku - Kyjev - Praha.

Vždyť to píšu, že je to drahý špás a chtělo by to aspoň 30% dolů. Rozhodně ale toto radši, než za stejné peníze letět jen do Kyjeva :D

0 Citovat

Marta Gottwaldová napsal(a):


To je skandál - čím teď budu létat do východních destinací?

Asi jim konečně došlo, že minimálně Praha je docela drahé letiště a tak nemají s kým soupeřit v lowcostu.


Praha je mi u prdele... jde mi o lety z KBP dále...
0 Citovat

Zajímavé je, že když to zadáte jako dvě jednosměrky, tak je KBP za 2k return, místo těch 5 

0 Citovat

ano, to tak bolo od zaciatku, lowcost tarif je lepsi separatne ako dve jednosmerky

0 Citovat

Zdravím... prosím o radu, názor..

 Chci v záři letět do Oděsy z Prahy s UIA.  

 Našla jsem letenku , kdy zpáteční přestup v Kyjevě trvá 19 hodin. Chtěla bych toho využít na malou prohlídku aspoň centra a tak....co myslíte, je to reálné? 

0 Citovat

Určite áno, na taký základ akurát

0 Citovat

Urcite tam vyraz :) stoji to za to

0 Citovat

Moc děkuji za odpověď

0 Citovat

gavelcikova.marie napsal(a):

Zdravím... prosím o radu, názor..

 Chci v záři letět do Oděsy z Prahy s UIA.  

 Našla jsem letenku , kdy zpáteční přestup v Kyjevě trvá 19 hodin. Chtěla bych toho využít na malou prohlídku aspoň centra a tak....co myslíte, je to reálné? 



Ahoj, my měli na Kyjev 13 hodin a byť jen omezeně, tak se dá krátká prohlídka zvládnout. Z letiště tě Uber hodí do centra města zhruba do 300 Kč. My přiletěli do Kyjeva v 19:00 h., v 19:30 h. jsme se ubytovali v Bortnychi (na půli cesty mezi letištěm a centrem města)  a po 20 hod. jsme byli v centru Kyjeva.

0 Citovat

Reálné to rozhodně je a navíc to stojí za námahu. Z letiště Boryspil je člověk do hodiny v centru, každou chvíli tam něco jede (bus, vlak...). Je tam toho dost k vidění a ještě víc k sežrání. 

0 Citovat

Jel bych tam už kvůli chicken kiev :D

https://www.google.com/maps/plac...30.5257326

0 Citovat

jakob napsal(a):

Jel bych tam už kvůli chicken kiev :D

V neděli jsem tam snídal a můžu jen doporučit. 😁 Už se těším, jak si to za měsíc zopakuju. Taky není špatný řetězec Menya Musashi, o Puzatě Chatě nemluvě... Byli jsme i v Mafii a Sushiya, ale nenadchly. Zato na Lvivsky Plyatski a Lvivskou maysternyu schokoladu je vždycky spoleh, ale ty jsou i v Oděse. Pro případ návštěvy Hidroparku doporučuji navštívit gruzínskou restauraci Kvevri, která je kousek od stanice metra.

0 Citovat

Kurec o té gruzinské jsem měl vědět v únoru. Bydleli jsme přímo u Hidroparku (na tom skoro-botelu). 

Tak zase příště :)

Chicken Kiev mi někdo doporučil tady a za 3 denní výlet jsme tam byli dvakrát :)

0 Citovat

Myslíš Bakkaru? My byli v Mini Hotel Fregat. (BTW Bohdan Khmelnitsky je taky super).

Na tŕídenním výletu by mi reálně hrozilo zatažení do Chicken Kiev aspoň 4x. 🤣

0 Citovat

:D

 jj Bakkara. Měli celkem fajn snídaně. Horší bylo když se borec vysekal v autě a zavřeli most, moc jsme neměli jak se tam dostat. 

Ale to jsme trochu mimo téma

0 Citovat

Prosím o radu,  jak s placením letenky,  u UIA samozřejmě. Při placení kartou se cena vyšplhala o tři tisíce . V jiném průvodci (Ryanair) zde na fóru je popis jak to vyřešit. Ale u UIA mi to nejde.... 

0 Citovat

gavelcikova.marie napsal(a):

Prosím o radu,  jak s placením letenky,  u UIA samozřejmě. Při placení kartou se cena vyšplhala o tři tisíce . 

Spis musíte napsat, kde to chcete koupit.  Aby se cena při platbě kartou zvedla je blbost. To se děje jen u pochybných prodejců, kterým se vy raději vyhnete a kupte si letenku tady.

0 Citovat

Přímo u UIA...

Zkusím to znovu... možná dělám něco blbě....a děkuji za odpověď

0 Citovat

Jsem zvědavý, jaké změny vyplynou z tohoto: https://www.flyuia.com/cz/en/new...ht-program

0 Citovat

no optimalizuju ... tak velmi nemaju na vyber najma s tymi vychodnymi destinaciami, ked im stoji v ceste Rusko .

Alebo nech nakupia Superjety ako Norwegian a mozno Rusi povolia :D

0 Citovat

Čekal jsem, co vypukne 16. listopadu za legraci, a ono to začalo už dnes... Když se nechám přehodit na pozdější let z Vídně, tak budu mít na přestup na let do Kišiněva hodinu a deset minut, to myslím není dobrý nápad. 😓  

0 Citovat

Lety do Káhiry "optimalizovali"  (zrušili původní lety) už minulý týden  ...  sice mi novými časy letů ušetřili den dovolené, ale z příletu do Káhiry před půlnocí úplně happy nejsem 😟 

0 Citovat

J0x napsal(a):

Čekal jsem, co vypukne 16. listopadu za legraci, a ono to začalo už dnes... Když se nechám přehodit na pozdější let z Vídně, tak budu mít na přestup na let do Kišiněva hodinu a deset minut, to myslím není dobrý nápad. 😓  


Ale pohoda, my sme včera prišli síce na vnútroštátny len 50 minút pred odletom a pohoda.  1h 10 minút na Boryspole pri letoch na jednej letenke je úplne ok

0 Citovat

Jenže já je nemám na jedné letence a kdo ví, kolikrát ještě pohnou s časy...

0