Ahoj vespolek, poprosil bych o radu zkušenějších cestovatelů, zakoupil jsem v akci letenky v megaakci ze 4. 7.  na přelom listopadu prosince na Mauritius, protože se mi vůbec nedařilo najít vhodné termíny přes vyhledávání zde na cestujlevne, koupil jsem letenky přímo u letecké společnosti Kenya airways. Minulý týden jsem si opětovně překontroloval rezervaci přes manage booking letecké společnosti, při otevření se zobrazí booking confirmed, ale veškeré údaje o letu v reservation details zmizeli...tak nevím, jestli je stále rezervace platná, případně co může být za problém. Říkal jsem si, že bych počkal čtrnáct dnů do odletu a pak bych případné kontaktoval leteckou společnost, ale opravdu nevím. Doporučili byste nějak konkrétní postup pro tuto situaci?  .

Kenya Airways (KQ)

Založil ve fóru Letecké společnosti

8 reakcí

Ahoj vespolek, poprosil bych o radu zkušenějších cestovatelů, zakoupil jsem v akci letenky v megaakci ze 4. 7.  na přelom listopadu prosince na Mauritius, protože se mi vůbec nedařilo najít vhodné termíny přes vyhledávání zde na cestujlevne, koupil jsem letenky přímo u letecké společnosti Kenya airways. Minulý týden jsem si opětovně překontroloval rezervaci přes manage booking letecké společnosti, při otevření se zobrazí booking confirmed, ale veškeré údaje o letu v reservation details zmizeli...tak nevím, jestli je stále rezervace platná, případně co může být za problém. Říkal jsem si, že bych počkal čtrnáct dnů do odletu a pak bych případné kontaktoval leteckou společnost, ale opravdu nevím. Doporučili byste nějak konkrétní postup pro tuto situaci?


booking.png

0

Checkmytrip co ukazuje?

0 Citovat

Ze začátku se rezervace v check my tripu zobrazovala, zhruba ve stejném okamžiku, kdy se zmizely údaje v managebookingu rezervace také zmizela a nejde ji opětovně zadat. JInak žádný email o terminaci mi nepřišel.

0 Citovat

Pokud vím, tak všechno z této akce bylo zrušené do 2 týdnů po....Když už jsme u téhle akce - jakou máte zkušenost s vracením peněz za zrušené letenky, konkrétně s dobou vrácení? Taky jsem tuto akci využil. O stornu jsem byl informován hned 10.7. ale ještě mi nic nevrátili...tak jestli je to normální, případně jak dlouho může trvat

0 Citovat

Záleží, přes koho jsi to kupoval. Pokud nějaká obskurní OTA, bude to hodně dlouhá trať. Ségra se handrkuje se supersaver už přes rok...

0 Citovat

Přes letušku. Jakmile se akce objevila, tak jsme tady zcela shodili stránky. Tak David postnul odkaz na letušku a přes tento odkaz jsem to kupoval...

0 Citovat

kubamlynar napsal(a): O stornu jsem byl informován hned 10.7. ale ještě mi nic nevrátili...tak jestli je to normální, případně jak dlouho může trvat


Písemně urgovat refundaci, je to právě měsíc od storna. Počkat 14 dní a pokud se nic nestane, tak pak zaslat předžalobní upomínku doporučenou poštou a kopii e-mailem

0 Citovat

A neřešilo se nějak, že peníze vrací přímo aerolinka? Nebo to bylo u jiné akce?

0 Citovat

Tak jsem ještě pro jistotu vyzkoušel rezervační systém KLM a tam mi hlásí lety operované KLM/AirFrance jako zrušené. Doporučujete kontaktovat aerolinku a požadovat vrácení peněz nebo nechat celou akci na čtrnáct dnů před odletem a požadovat kompenzace ? (v manage booking KQ je booking conformed a společnost neinformovala o zrušení letu, čímž nesplnila svoji povinnost podle nařízení EU..)

0
8 reakcí