Vaše zkušenosti s touto aerolinií a jejich raritou v podobě Boeingu 717. Rezervace letenek: volotea.com / dodatečné informace k této společnosti jsou shrnuté na http://cestujlevne.com/volotea .

Volotea

Založil ve fóru Letecké společnosti

?

0 Citovat

petrdob napsal(a):

To samé já. Vzhledem k tomu, že máme i cestu dál (7.6. TLS-OPO), narychlo koupená one way se SN s přestupem v Bruselu, celková doba letu akceptovatelných 4:20. Stálo to 5800 CZK za 2 dospělé a infanta. Vzhledem k tomu, že nemám úplnou 1euro letenku, ale s báglem a výběrem místa celkem za 125 EUR, po vrácení budu mínus jen cca 2500 CZK. Možná se vyplatí i vám

Po roce a půl od zadání žádosti o kompenzaci na click2claim, Volotea prohrála soud v Praze 6 a dnes mi poslali 13552,52 kč za 3 cestující. Vzali si svých 5000 a pár drobných. Doporučuji těm, co byl minulý rok v červnu zrušen let díky výmyslu o stávce dispečerů, to zkusit. Můj let byl 2.6. 2016 PRG-TLS.

0 Citovat

Wow, gratulujem. Kupovala som kamaratom presne ten isty let, tak im dam vediet, ze to maju riesit. Este z toho mozno vytrieskam nieco aj ja, aj ked som nemala letiet :D To je ta klasicka kompenzacia 250€? Musel si dokladat nejake hotely, letenky dalej alebo nieco?

0 Citovat

Od dubna nová linka VIE-Bilbao (čt a ne), což je sice super, ovšem ceny zatím nezajímavé. Uvidíme..

0 Citovat

Vzhledem k rotacím pá-po to vypadá na běžnou linku, nikoliv na zakázku od CK, takže ceny budou snad zajímavé.

Obdobně z Mnichova Zaragoza a Montpellier.

0 Citovat

Tak už jsem našel první vlaštovku, 14 June Bilbao-VIE za €17. Takže se toho snad objeví časem více, jak říká Dave.

0 Citovat

Určitě joo, jak u Bilbaa, tak u Zaragozy či Montpellieru byly zaváděcí vlaštovky za 9 €, takže minimálně při plošných akcích snad něco zajímavého bude. Jen velká škoda Janova, ten je opravdu jen pro CK a kde nic, tu nic.

0 Citovat

Dneska mi od vasenaroky. cz prisel email, ze Volotea po pul roce uznala odskodneni 2 x 250 EUR tak doufam ze brzo prijdou. Nejdriv nabizeli 50, pak 100 a nakonec 250 :D

Btw jasne bez 25% provize

0 Citovat

Jen pro zajímavost, jelikož se tady opakovaně objevuje, že pokud je odlet z letiště mimo ČR, tak od toho vasenaroky dávají ruce pryč, jednalo se o odlet z PRG?

0 Citovat

Řeším u vasenaroky kompenzaci LOT, odlet z KTW, takže dělají i případy, když je odlet mimo ČR.

0 Citovat

mne to SKP-BTS tiez vyriesili, peniaze dorazili

0 Citovat

eremi napsal(a):

Jen pro zajímavost, jelikož se tady opakovaně objevuje, že pokud je odlet z letiště mimo ČR, tak od toho vasenaroky dávají ruce pryč, jednalo se o odlet z PRG?

Jo PRG - VCE

0 Citovat

Ahoj, dostala jsem kompenzaci za zpožděný let v podobě voucheru u Volotea za 150 eur. Nevíte, zda lze takoýto voucher využít pouze na jendu letenku? Nebo to mohu nakombinovat na více letenek? Tedy např koupím letenku Praha Nice za 40eur, zaplatím voucherem a odečte se mi 40eur. Pak se stejným číslem voucheru koupím letenku za 30 eur z Nice třeba do Benátek a zůstane mi 80 eur ještě na voucheru k dispozici atd.? Nevím, jaká pravidla platí pro tyto kompenzační vouchery. Děkuji za radu a zkušenosti.

0 Citovat

Funguje to jednorazove tzn. pokud koupis letenku za 30eur, tak zbylych 120 propadne

0 Citovat

Mne dali ruce pryc od Verona-Tirana..

0 Citovat

Novinky u Volotea:

- z rezervací úplně zmizela trasa VIE-Janov

- už není SuperVolotea, nově existují Megavolotea a Megavolotea plus

- cena €49.99, možnost 30-day trial, ALE "if you decide to leave the club without having benefited from Megavolotea advantages, you will receive a €49.99 credit to be used with your next Volotea purchase"

- cena za plus €99.98 (pokud to správně chápu)

- na narozeniny člen dostane €20, resp. €35 of Volotea credit

0 Citovat

Takže vlastně jediná změna je v tom členství "Plus" a v záměně "Super" za "Mega" :D

Linka VIE-GOA byla stejně běžným cesťákům nepoužitelná, většina letadla vyblokována pro touroperátory, ty zbytky příšerně drahé, v akci tato trasa nebyla ani jednou, bohužel, bylo by to pěkné spojení.

0 Citovat

Ahoj, chci se poradit. Moje situace je velmi strucne nasledujici:

-Na srpen 2017 koupeny 2 letenky za 5eur/kus na trase Verona-Tirana

-Online c-in nebyl mozny a trip jsme nakonec vubec neabsolvovali

-Let mel podle flightdiary zpozdeni pres 3 hodiny

-Zkusil jsem napsat na Volotea customer service - chteli po me nejaky dokumenty atd. Vse jsem poslal a uz od zacatku vyhrozoval soudem a psal citace z ty EU regulace

-dnes odepsali a mimo kecy o tom, ze se omlouvaji atd. ve strucnosti se priznali ke zpozdeni kvuli vlastni vine, doslova napsali: "We were scheduled to operate as normal and ensure our passengers suffer no disruptions. However, due to operational reasons, the aforementioned flight encountered a delay".

-Dale v emailu napsali: "Since the unfortunate incident was beyond our control, we regret to inform you that we cannot respond favorably to your request for compensation. As compensation for the inconvenience caused, we would like to offer you and Mrs xxx 100, 00 EUR each whose payment will be made to the bank account as detailed in your claim upon our mutual clients´s acceptance of this proposal."

Moje dotazy na vas zni:

-prijmout 100euro?

-priznali, ze zpozdeni bylo zpusobenu z "operational reasons" cerny na bilym - zkusit trvat na 250eur?

-kontaktovat specializovanou agenturu s kopii tohoto mailu s tim, ze do toho uz by asi podle me sli, ale nechali by si 25%?

Zas 100eur za nic je super.. Na druhou stranu si myslim, ze ted se prokecli a uz bych to mel byt schopen z nich dostat, i soudne.

Jaky je vas nazor?

Diky

0 Citovat

Já bych vzal 100 ecek, když se v tom budeš stourat, tak zjistí, že jste neletěli a dostaneš kulový

0 Citovat

Už to tady lítalo, z Volotea je bez soudu skoro nemožný něco dostat, jak píše norbic, vzal bych 200E za nic a bez starostí a byl spokojenej :)

0 Citovat

eremi napsal(a):

Už to tady lítalo, z Volotea je bez soudu skoro nemožný něco dostat, jak píše norbic, vzal bych 200E za nic a bez starostí a byl spokojenej :)

Zas tak nemozny to asi neni, kdyz nabizeji 100ecek, vicemene bez citaci, stacilo jednoduche ctrl c a ctrl v.. :-)

0 Citovat

Hele, pokud dáš všechny informace i agentuře, tak do toho nepůjdou, protože jak píše eremi, Volotea to může fakovat a dojít k soudu a tady bys to prohrál (respektive agentura). Tím, že jsi neletěl ti nevznikla žádná újma a tedy nemůžeš nic nárokovat.

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Zas tak nemozny to asi neni, kdyz nabizeji 100ecek, vicemene bez citaci, stacilo jednoduche ctrl c a ctrl v.. :-)

Tak si to tu najdi, nabízejí vždycky 100e, pokud nevezmeš, tak Tě fáknou a další postup by byl viz cali, dostaneš houby, nebuď hamižnej a vem to.

0 Citovat

Psalo se tu driv 50eur co vim. Ok, dam na vas :-)

0 Citovat

Myslím, že dobře uděláš :)

0