Vaše zkušenosti s touto aerolinií a jejich raritou v podobě Boeingu 717. Rezervace letenek: volotea.com / dodatečné informace k této společnosti jsou shrnuté na http://cestujlevne.com/volotea .

Volotea

Založil ve fóru Letecké společnosti

Dúvodem je stávka. I Ryanair ruší na zítřek lety.

Btw. 3.,4. a 5. června maj bejt další stávky ve Francii.

http://corporate.ryanair.com/news/news/ ... ?market=en

0 Citovat

Zrušení přišlo - Notifications (notification@changes.volotea.com) Flight cancellations | Volotea Dnes 25. 5. 2016, 17:48:30

A tady to mají smiley http://www.toulouse.aeroport.fr/en
Information
Demonstration of May 26th : delays and cancellations to be expected, passengers are invited to contact their airline; road access and public tranportation could be disrupted, please come earlier to the airport.
Updates and info : https://twitter.com/aeroport_tls

0 Citovat

Frantíci mají bohužel tuhle stávkovací úchylku v oblibě smiley Brusel by mohl zakročit...

0 Citovat

Možná to patří do jiného témat, ale...
Měli jsme letět 26.5.Praha - Toulouse = 30.5. Bordeaux - Praha
Když bych doletěl do Toulouse a přesunul se do Bordeaux a tam mi nahlásili zrušený let kvůli stávce. Co dál?

Máme ještě další 2 Multi-city do Francie v říjnu a nerad bych někde zůstal "viset".
Na Voloteu jsem poslal žádost o náhradní let rovnou Praha - Bordeaux 27.5. smiley Zamítli, že je plno smiley. Náhradou máme 25E Voucher na hlavu.

0 Citovat

Vztahuje se na podobné případy nějaké pojištění nebo je tu stejná výluka? Netuší někdo?

Jinak v případě zrušení je vše na bobek a musíš si pobyt prodloužit na své náklady.

0 Citovat

Ahoj,
vzhledem k tomu, že mám letět 2.6. PRG-TLS s V7, tak by mě celkem zajímal detailněji důvod zrušení dnešního letu. Co jsem koukal na stránky pražského letiště, linky z CDG lítaly bez problému (OK,AF). Transavia z ORY také zrušeno. Na stránkách letiště TLS je pár zrušených letů, ale max 5% dnešního letového řádu. Obě dnešní linky V7 do TLS ze Štrasburku a Benátek přiletěly, tj. jediný zrušený let V7 je ten z PRG. Zná někdo důvod?

0 Citovat

Ted babo rad. smiley
letim 30. 5. - 2. 6. do Toulouse a pak z Nantes do Prahy a hraničí to právě s těma termínama stávek.

Mám letět nebo se na to vyprdnout? Abych pak třeba nezůstal někde v Nantes, že mi zrušili let.
Žádný náklady s pobytem zatim nemám, takže bych ztratil jen pár korun za letenku, ale nevím, jestli riskovat. smiley smiley
Díky smiley

0 Citovat

Pokud je hlášena na 3., bude 3. a provoz 2. nebude stávkou ovlivněn smiley

0 Citovat

máte někdo nějaké nové info?? Díky

0 Citovat

Tak Volotea ma teraz pekne nasrala. Kúpila som na zajtra 2.6. o 8:35 kamarátom let do Toulouse s návratom 6.6.z Marseille a pred hodinou mi prišiel email, že letenka tam sa ruší. Ako wtf? Pokiaľ viem tak štrajk bol ohlasený na 3-5.6. Prečo rušia let 2.6. Samozrejme, že kamaráti majú zabookované hotely, blablacar atď v hodnote 300€. Volotea ponúka 3 možnosti:
Change for free to the previous or next available flight.
Change to any other flight, without paying any change fee, only the fare difference, if any.
Ask for a refund of the cancelled flight.

Bohužiaľ ani jedna nepripadá do úvahy. Viete mi poradiť čo robiť? To je naozaj možné, že 12hod pred odletom zrušia let kvôli štrajku, ktorý je ohlasený na iné dni? A bez toho aby kompenzovali všetky ostatné náklady? Ďakujem za odpoveď.

0 Citovat

To samé já. Vzhledem k tomu, že máme i cestu dál (7.6. TLS-OPO), narychlo koupená one way se SN s přestupem v Bruselu, celková doba letu akceptovatelných 4:20. Stálo to 5800 CZK za 2 dospělé a infanta. Vzhledem k tomu, že nemám úplnou 1euro letenku, ale s báglem a výběrem místa celkem za 125 EUR, po vrácení budu mínus jen cca 2500 CZK. Možná se vyplatí i vám

0 Citovat

Žádejte o odškodnění! http://cestujlevne.com/kompenzace

0 Citovat

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenost se změnou jména u letenek u Volotea?
Na webu mají uveden poplatek 40 E s poznámkou: In addition to the difference in Euros between the price of the original ticket and the new price at the time of the change. To znamená, že k těm 40 E bude připočten rozdíl původní ceny letenky a nové ceny letenky? (http://www.volotea.com/en/service-fees/) Díky.

0 Citovat

Ano.

Ještě k těm rušením, dnes i easyJet do Paříže..

0 Citovat

Dneska se nestávkuje? Volotea nic neruší? Lze někde dohleda, kolik letů průměrně Volotea zruší? Létá s Voloteou někdo pravidelně, že by potvrdil, že "stávky" jen nezneužívají?

0 Citovat

Já letěl včera 2. 6. Nantes do Prahy a vše, až na hodinové zpoždění, v pohodě. Koukal jsem se tam na letišti a zrušené lety vůbec nebyly a to ani s Voloteou. Letadlo se pak vracelo zase z Prahy do Nantes a taky to odletělo...

0 Citovat

Dnes to vyzera uz ok. O 40 minut mam prg-cdg s vuelingom tak dufam ze okrem zaplav nic nehrozi smiley

0 Citovat

Prosím, není tu nějaká dobrá duše - která má již zakoupený program Supervolotea - která by byla ochotná koupit dvě letenky PRG-VCE na září?
Provize je samozřejmostí.

0 Citovat

Ahoj, já mám supervolotea účet

0 Citovat

K tomu Supervolotea účtu, už to někdo opravdu proletěl, pokud majitel Supervolotea účtu neletěl společně s ním?

0 Citovat

Na letišti se nic nekontroluje, každý má svůj vlastní boarding pass. Horší je to s dostupností těch letenek, mnohdy max 2 kusy, takže člen + 2 zájemci většinou odpadá.

0 Citovat

Přidávám aktualizaci ke kompenzaci s Voloteou na zpožděném letu Bari - Verona.

Aerolinka stále odmítá plnit i na základě předžalobní výzvy a vzhledem k vnitrostátnímu letu v Itálii nelze začít soudní proces v ČR - zřejmě se jejich arogantní přístup vyplatil a vyhrávají. Takže pokud nemáte nárok na odškodné plynoucí z letu zahrnující ČR a tím pádem se nemůžete skutečně soudit s danou aerolinkou, odškodné neuvidíte.

0 Citovat

Mám stejnou zkušenost se zpožděním Ryanairu, let Bratislava-Atény. Ani na základě předžalobní výzvy nechtěli zaplatit odškodnění, dle právníků je možné podat žalobu pouze v zemi kde vznikla škoda, tedy na Slovensku, případně v zemi, kde společnost sídlí, tedy v Irsku, což aerolinka moc dobře ví a tak pokud jste občanem jiné země, než která byla součástí letu, tak se s váma ani nebaví o ničem.

0 Citovat

Mám zato, že právníci nemají pravdu, jelikož v rámci EU se sudiště posuzuje dle nařízení Brusel I. bis, kde u spotřebitelských smluv - což v tomto případě jsou spotřebitelské smlouvy je možné žalovat i v místě bydliště spotřebitele. Dostanete se pod to dle čl. 17/1c - podmínkou zde s největší pravděpodobností bude to, že jste letenky kupovali přímo a přes jejich české stránky - dle judikatury se zaměřování se na určitou zemi znamená česká mutace stránek, platba v češtině, nějaká podpora na českém čísle atd. Pokud se dostanete pod tento článek je možné žalovat i v místě bydliště spotřebitele, což by byla v tomto případě Česká republika, takže bych to nevzdával, případně zkonzultoval s nějakým advokátem, který se zabývá mezinárodním právem soukromým.

0 Citovat

@matej15, skus flight-delayed.com ... click2claim ma hned odpalkovali, ale tito to posudili a uz poslali list Ryanairu .. aspon nieco robia

0