Tak jsem se dnes konecne dockal. Po vyssich desitkach odlitanych letu na ruzne vzdalenosti nas dnes s kolegou upgradovali pri zpatecni ceste z Frankfurtu do Prahy do byznysu..v ATRku. Rika se darovanemu koni..A tak to i beru, jen s tim, ze doufam, ze jsem si tim nevybral "upgrade luck" na moc dlouho :) Ale preci jenom me to vedlo k zamysleni k cemu tenhle produkt je a jestli to opravdu nekdy nekomu realne prodali za penize?A pak take, co je k tomuto "upgrade" u nas dvou vedlo. Pokud museli nekym obsadit sedacky, ktere nam jejich system puvodne pridelil, mohli nas preci jen presunout do te zadni rady bez dalsiho servisu i vysvetlovani? Uz i ten prednostni vystup z letadla bych ocenil :)Do letadla i z letadla jsme jeli klasickym busem stejne jako ostatni cestujici. Meli jsme puvodne klasicky nahodne vybrana sedadla nekde uprostred letadla. Upgrade spocival v tom, ze nas presunuli do posledni rady a do posledni chvile - i podle vyjadreni stewarda - to vypadalo, ze budeme mit pro sebe kazdy dve klasicke ekonomicke sedacky, v tom letadle ani jine nejsou. Na posledni chvili dobehlo asi z nejakeho pripoje jeste par cestujicich a dva z nich ocividne take "upgradovani" - nasledujici servis meli stejny jako my - zaujali do te chvile nase druha premiova mista.Nutno podotknout, ze steward se opravdu snazil doprat nejaky zazitek, v ramci danych omezenych moznosti - nelze mu nic vytknout. Nabidl drink jeste pred startem a pak ejste nekolikrat behem letu. Zhruba v polovine letu prislo obcerstveni ve forme celkem slusne vypadajicicho i chutnajiciho salatu s tunakem, certveho peciva a nejaky dezert. .

ČSA a "byznys class" v ATR

Založil ve fóru Letecké společnosti

20 reakcí

Tak jsem se dnes konecne dockal. Po vyssich desitkach odlitanych letu na ruzne vzdalenosti nas dnes s kolegou upgradovali pri zpatecni ceste z Frankfurtu do Prahy do byznysu..v ATRku.

Rika se darovanemu koni..A tak to i beru, jen s tim, ze doufam, ze jsem si tim nevybral "upgrade luck" na moc dlouho :) Ale preci jenom me to vedlo k zamysleni k cemu tenhle produkt je a jestli to opravdu nekdy nekomu realne prodali za penize?

A pak take, co je k tomuto "upgrade" u nas dvou vedlo. Pokud museli nekym obsadit sedacky, ktere nam jejich system puvodne pridelil, mohli nas preci jen presunout do te zadni rady bez dalsiho servisu i vysvetlovani? Uz i ten prednostni vystup z letadla bych ocenil :)

Do letadla i z letadla jsme jeli klasickym busem stejne jako ostatni cestujici. Meli jsme puvodne klasicky nahodne vybrana sedadla nekde uprostred letadla. Upgrade spocival v tom, ze nas presunuli do posledni rady a do posledni chvile - i podle vyjadreni stewarda - to vypadalo, ze budeme mit pro sebe kazdy dve klasicke ekonomicke sedacky, v tom letadle ani jine nejsou. Na posledni chvili dobehlo asi z nejakeho pripoje jeste par cestujicich a dva z nich ocividne take "upgradovani" - nasledujici servis meli stejny jako my - zaujali do te chvile nase druha premiova mista.

Nutno podotknout, ze steward se opravdu snazil doprat nejaky zazitek, v ramci danych omezenych moznosti - nelze mu nic vytknout. Nabidl drink jeste pred startem a pak ejste nekolikrat behem letu. Zhruba v polovine letu prislo obcerstveni ve forme celkem slusne vypadajicicho i chutnajiciho salatu s tunakem, certveho peciva a nejaky dezert.


0

Máme úplně stejnou zkušenost z loňska při letu z Benátek do Prahy. Upgrade až na gatu, let ATR. Jedinej rozdíl je to jídlo a pití a servis. Osobně si myslím, že nechtějí vyhazovat to jídlo (byl to už večerní let) a vyberou někoho se statusem. Co teda mám za posledních pár let a letů s CSA zkušenost, tak jejich největším kladem je opravdu výborná CC. Reálně to prodají, dle mého názoru, v podstatě jen business cestujícím, kterým to někdo platí a pak jako přískok na nějakej codeshare lounghaul v C.



0 Citovat

No ja ani kolega zadny status nemame, dokonce ani nejsme cleny jejich miloveho programu, s nekym z tehle skupiny aerolinek letam malokdy.

Taky to byl vecerni let, tak to muze mit neco s tim vyhazovanim jidla. Jeste me napadlo, ze treba jeden z tech dalsich dvou cestujicich co byli v rade s nami to mel treba zaplacene(jeden byl cizinec, druhy Cech, neznali se), letadlo bylo totalne plne a oni potrebovali poskytnout stejny servis i dalsim trem v jeho rade, aby to pro nej nebylo divne.
0 Citovat

Pokud bylo letadlo plné, tak se jedná o klasický OpUp (Operational Upgrade) a štěstí je v tom, že ho neprovádějí jen přesazením, ale celkovém změnu letenky.

0 Citovat

Mně velmi pobavila tato věta: "Do letadla i z letadla jsme jeli klasickym busem stejne jako ostatni cestujici."

0 Citovat

To je divné, přece měli zaplacené letištní taxy...

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Mně velmi pobavila tato věta: "Do letadla i z letadla jsme jeli klasickym busem stejne jako ostatni cestujici."

Některé aerolinky nabízí pro business a first cestující dopravu do letadla limuzínou nebo dedikovaným mikrobusem, takže to není zas tak mimo.

0 Citovat

Liborek napsal(a):

Některé aerolinky nabízí pro business a first cestující dopravu do letadla limuzínou nebo dedikovaným mikrobusem, takže to není zas tak mimo.

Ale no tak je to low-cost ČSA (vlastně TS)...Ne Lufthansa či Emirates...

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Mně velmi pobavila tato věta: "Do letadla i z letadla jsme jeli klasickym busem stejne jako ostatni cestujici."


Ja nejakou limuzinu ani neocekaval..jen jsem to uvedl pro uplnost popisu, jak vypadal upgrade.

Spis me hlavne prekvapilo celkove, ze se da prodavat Business v letadle, kde jsou vsechny sedacky naprosto stejne. Business jsem mel vzdy spojeny predevsim s pohodlnym sezenim a chapal jsem, ze si za to nekdo muze priplatit. Ale x tisic defacto jen za to, ze dostanu obcertveni v hodnote(v palubnich cenach) rekneme 20EUR, mi prijde opravdu zvlastni..i kdyz to za me zaplati zamestnavatel, citil bych se fakt podvedeny.
0 Citovat

Tak na evropských letech mají prakticky všechny aerolinky sedačky naprosto stejné jako v economy (čest výjimkám jako Air Serbia a ne úplně evropským Turkish a Aeroflotu)

0 Citovat

Evropské lety nemusí být evropské aerolinky, třeba FRA-MAD s Latam jsou myslím velmi kvalitní lie-flat seats a poměr cena /výkon je myslím super.

0 Citovat

Ok, ale v rámci 5.svobody tady lítá minimum mimoevropských aerolinek na minimu letů a jak jsem psal, čest výjimkám.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Tak na evropských letech mají prakticky všechny aerolinky sedačky naprosto stejné jako v economy (čest výjimkám jako Air Serbia a ne úplně evropským Turkish a Aeroflotu)

Ok, asi jsem objevil kolo :) S evropskymi aerolinkami litam pomerne malo, a kdyz uz tak spis nizkonakladovky, takze toto jsem nevedel. Tim spis zajimave, ze to nekdo kupuje.
0 Citovat

superweb . napsal(a):

Ok, asi jsem objevil kolo :) S evropskymi aerolinkami litam pomerne malo, a kdyz uz tak spis nizkonakladovky, takze toto jsem nevedel. Tim spis zajimave, ze to nekdo kupuje.

Je fakt, že často jsou vepředu větěí rozestupy mezi sedačkama :)
0 Citovat

BA má v 321 občas na evropských linkách taky lia flat (do často Oslo- Londýn)



0 Citovat

DIDAS napsal(a):

BA má v 321 občas na evropských linkách taky lia flat (do často Oslo- Londýn)



Ale do ATR lie-flat nenarveš, ani kdybys dělal bůhví co :D dyť některé linky ani ČSA nelétá svými letadly. Normálně nasadí letadla Smartwings a s ničím se nepářou. ČSA už dávno umřelo...

0 Citovat

Liborek napsal(a):

Některé aerolinky nabízí pro business a first cestující dopravu do letadla limuzínou nebo dedikovaným mikrobusem, takže to není zas tak mimo.


Je to mimo, protože se bavíme o regionální trati o délce 407 Km, obsluhované turbopropem. Nevím proč to budí takové vášně, resp. nerealistická očekávání? To nemáte srovnání, že Jeden tady měl z letu ATRem úplné trauma?

0 Citovat

Jo, to je pak slusne rozcarovani, kdyz si koupis let u AF, ale operated by CSA, ktere to maji pres wet lease pronajate u Travel Service. Takze za cenu AF letis s QS :-)


0 Citovat

LukasAK napsal(a):

Jo, to je pak slusne rozcarovani, kdyz si koupis let u AF, ale operated by CSA, ktere to maji pres wet lease pronajate u Travel Service. Takze za cenu AF letis s QS :-)


Joo :D nebo jeste horsi varianta B737-400 s Go2Sky :D ted vzdycky kdyz si volim lety, tak se koukam, aby tam hlavne nebylo operated by CSA.  Staci se podivat na linku do BCN na https://www.flightradar24.com/da...ghts/ok688 - pouze jednou leta letadlo CSA, a to A330. Z toho je na bliti primo

0 Citovat

Diskuse je o tom, proč je takové překvapení že standard v byznys třídě je nižší na regionální trati operované turbopropem je nižší než na lince operované klasickým proudovým letadlem. srovnávají se tu zcela absurdně Emirates, které mají jen širokotrupá letadla nebo Lufthansa, která ostatně tě na podobně regionální trati AMS-FRA byť operované A320 (kde business znamená blokovaná prostřední sedačka) u ranních linek vysadí kdesi v poli a do terminálu se jede dobrých 15 minut. Na domovském letišti LH.

0 Citovat

No pak je spis otazka, u ktere letecke spolecnosti ma biz na regionalnich linkach po EU vubec nejaky vyznam

0
20 reakcí