Zdravim,chtěli bychom na konci listopadu navštívit Japonsko, šance na nějákou závratnou akci je asi mizivá, ale máte někdo tip na nejlepší spojení, odlet z okolí ČR (Rakousko, Německo, Polsko) a na destinaci v Japonsku až tak nezáleží pokud to bude někde na ostrově Honšú, nápříklad jestli vyjdou lépe letenky někam jinam než do Tokya.Díky za rady .

Japonsko

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

Zdravim,


chtěli bychom na konci listopadu navštívit Japonsko, šance na nějákou závratnou akci je asi mizivá, ale máte někdo tip na nejlepší spojení, odlet z okolí ČR (Rakousko, Německo, Polsko) a na destinaci v Japonsku až tak nezáleží pokud to bude někde na ostrově Honšú, nápříklad jestli vyjdou lépe letenky někam jinam než do Tokya.


Díky za rady

0

Závratná akce = do kolika Kč? :)

0 Citovat

Tak normální cena ve vyhledávačích se pohybuje kolem 13 000 Kč, vše levnější je asi dobrá cena.

0 Citovat

Hm, umím najít z Vídně do Sendai za 12L, ale s 3x. Ještě nedávno, kdy měli Číňani akci, to šlo i myslím i za 10.

0 Citovat

J0x napsal(a):

Hm, umím najít z Vídně do Sendai za 12L, ale s 3x. Ještě nedávno, kdy měli Číňani akci, to šlo i myslím i za 10.

Zkus pohledat nějaký open nebo double open jaw - PRG/VIE/BUD, TYO/OSA nebo tak něco. Při troše štěstí se dá najít autobus mezi Tokiem a Ósakou už za pětikilo a člověk aspoň vidí víc. :)
0 Citovat

13,000 Je dobrá cena.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

13,000 Je dobrá cena.

Asi jo. :) Jen člověk nesmí vědět, že to jde i za míň. Viděl jsem celkem často běžné akční letenky za 12L, někdy i za 11. Už jsem letěl za "akčních" 18, abych pak viděl letenku za 13 - to naštve :), pak za 12, 13, ale i 8 (double open jaw) a nejmíň za 5 (turecká akce s atentátem v ceně).
0 Citovat

13000 je dobrá cena, všetko pod 13000 je super cena, pod 10000 je už error fare

0 Citovat

hugonovak napsal(a):

13000 je dobrá cena, všetko pod 13000 je super cena, pod 10000 je už error fare

sorry že chytám za slovo, ale jestli je lupen za 12k nebo 13k je úplně jedno, oboje je super a v celkovém budgetu na japan trip to udělá paseku jen tomu, kdo pije vodu ze studánek a živí se ze zásob paštik, které si dotáhl z brigády v Hamé Babice. A jak je vše relativní, loni jsem patřil mezi šťastlivce, kteří letěli s Qatar v byznysu do Tokia za nějakých 600+ EUR. Z tohoto pohledu je 13k za prasečák sakra hodně.

EDIT: vzpomínám si na nějakou dávnou akci , tuším taky Qatar, z Milána do Bangkoku za 12k a to mi přišlo jako bomba. Samozřejmě přískok do Milána a ještě jsem platil v Malpense či kde hotel. Dneska cenově normálka, zítra možná cena v promo byznys tarifu.
0 Citovat

Daniel napsal(a):

sorry že chytám za slovo, ale jestli je lupen za 12k nebo 13k je úplně jedno, oboje je super a v celkovém budgetu na japan trip to udělá paseku jen tomu, kdo pije vodu ze studánek a živí se ze zásob paštik, které si dotáhl z brigády v Hamé Babice.



:))). Musím jen souhlasit. Letenka do Japonska ze 12 či 15 je naprosto nepodstatná vzhledem k nákladům tam. Kdo na to nemá, at letí jinam. A v akci se dá v podnikové prodejně Hamé koupit opravdu levně, což Daniel jistě  ví. Není třeba chodit na brigády :)
0 Citovat

teď ve mně buší srdce Kunovjana. Prodejna Hamka (tak nějak se jmenuje, ne?) za barákem, sen každého lowcosťáka

0 Citovat

Daniel napsal(a):

teď ve mně buší srdce Kunovjana. Prodejna Hamka (tak nějak se jmenuje, ne?) za barákem, sen každého lowcosťáka

No nevím, jak se opravdu jmenuje ,ale ta hlavní je v Mařaticích :). Myslím že je to podniková prodejna, ale v Kunovicích je taky pod mostem jedna :) Myslel jsem, že pocházíš z Mařatic :) No já si sebou vždy beru jednu pražskou šunku. Bez toho by to nebylo ono, asi jako ty bez focení těch tvých oblíbenců:)

0 Citovat

niemandos napsal(a):


:))). Musím jen souhlasit. Letenka do Japonska ze 12 či 15 je naprosto nepodstatná vzhledem k nákladům tam. Kdo na to nemá, at letí jinam. A v akci se dá v podnikové prodejně Hamé koupit opravdu levně, což Daniel jistě  ví. Není třeba chodit na brigády :)

Musím mírně nesouhlasit. :) 3000 už je částka, za kterou můžu týden bydlet v hostelu v Ósace nebo vyžrat půlku Super Tamade tamtéž. Případně uspořádat aspoň 4 žranice pro 2 v Suširó v Naze... :D
0 Citovat

J0x napsal(a):

Musím mírně nesouhlasit. :) 3000 už je částka, za kterou můžu týden bydlet v hostelu v Ósace nebo vyžrat půlku Super Tamade tamtéž. Případně uspořádat aspoň 4 žranice pro 2 v Suširó v Naze... :D


:).  To je možné, ale to že je Japonsko jedna z nejdražších destinací vůbec, na tom se snad shodneme. Kamoš byl za 7 tis na Bali se vším všudy celý měsíc včetně motorky. To jen pro ilustraci, že jsou i levnější destinace :).

0 Citovat

niemandos napsal(a):


:).  To je možné, ale to že je Japonsko jedna z nejdražších destinací vůbec, na tom se snad shodneme. Kamoš byl za 7 tis na Bali se vším všudy celý měsíc včetně motorky. To jen pro ilustraci, že jsou i levnější destinace :).

Tak to určitě je, ale zase to není tak strašné, jak si to nepoučení představují. Kdo viděl jen cenu zájezdu s cestovkou, má krutě zkreslenou představu. Mám někde rozepsaný elaborát na téma Japonsko co nejlevněji, ale asi už se mi k tomu nechce vracet. :)
0 Citovat

niemandos napsal(a):


:))). Musím jen souhlasit. Letenka do Japonska ze 12 či 15 je naprosto nepodstatná vzhledem k nákladům tam. Kdo na to nemá, at letí jinam. A v akci se dá v podnikové prodejně Hamé koupit opravdu levně, což Daniel jistě  ví. Není třeba chodit na brigády :)
Podle mě je Japonsko s cenami víc v pohodě než celá západní Evropa nebo Dubrovník. Samozřejmě, najdou se v něm extra drahé věci i služby. Ale ceny v něm začínají hodně nízko, jak co se týče ubytování, tak co se týče jídla. Vstupné se do řady chrámů vůbec neplatí, nebo je to zpravidla do 600 jenů. Cena celodenního lístku na MHD je podobná jako u nás. Horší je to s dálkovou dopravou. Ta dokáže udělat pěknou paseku. Avšak od toho tu je Rail pass. Osobně jsem měl budget za 2 týdny v Japonsku nižší než za obdobný itinerář ve Francii nebo Anglii. Snad i včetně ceny letenky.
0 Citovat

J0x napsal(a):

Tak to určitě je, ale zase to není tak strašné, jak si to nepoučení představují. Kdo viděl jen cenu zájezdu s cestovkou, má krutě zkreslenou představu.


No nevím jak s cestovkou. S tím opravdu nemám zkušenosti, a asi to není ani téma na zdejší stránky, ale mluvil jsme na svých cestách s několika lidmi, co Japonsko navštívili a třeba i cestovali kolem světa, ale nemyslím za 3 týdna ,ale třeba za půl roku a každý jeden z nich mi tvrdil, že Japonsko je top, ale taky top drahé. Jedním dechem ale dodávali, že to za to každopádně stojí. Tam kde ty tvrdíš, že v Japonsku vyžiješ celý týden v hostelu za 3 tis., já můžu namítnout, že třeba v Indonésii lze za ty tři tisíce bydlet v hostelu celý měsíc :) Takže jakýsi rozdíl tu evidentně je. A taky ne každý chce bydlet v hostelu :)

0 Citovat

Pokud jsou schopní proletět 1x v C4, již dlouho existuje vhodný FD...

0 Citovat

Michal napsal(a):

 Osobně jsem měl budget za 2 týdny v Japonsku nižší než za obdobný itinerář ve Francii nebo Anglii. Snad i včetně ceny letenky.

To je možné. To nemůžu sloužit. Já západní Evropu ani Dubrovník ve volném čase nenavštěvuju. Ale stejně se mi to včetně letenky za dva týdny nezdá, že by to bylo levnější :) To by musela být hodně levná letenka. Hodně taky  záleží, za co každý útrácíš.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Podle mě je Japonsko s cenami víc v pohodě než celá západní Evropa nebo Dubrovník. Samozřejmě, najdou se v něm extra drahé věci i služby. Ale ceny v něm začínají hodně nízko, jak co se týče ubytování, tak co se týče jídla. Vstupné se do řady chrámů vůbec neplatí, nebo je to zpravidla do 600 jenů. Cena celodenního lístku na MHD je podobná jako u nás. Horší je to s dálkovou dopravou. Ta dokáže udělat pěknou paseku. Avšak od toho tu je Rail pass. Osobně jsem měl budget za 2 týdny v Japonsku nižší než za obdobný itinerář ve Francii nebo Anglii. Snad i včetně ceny letenky.


Taky bych se bál, že to tak bude, ale nemám srovnání, protože žádné delší akce na západ od ČR (a vlastně ani u nás) už nepodnikám, protože mě ceny spolehlivě odrazují. Na co jsem se zběžně díval, tam nebyla noc pod tisícovku, přitom v Tokiu jde přespat i za pětikilo a to nemluvím o alternativách typu internetová kavárna nebo karaoke bar.
Na dálkovou dopravu Railpass (ovšem nekupovat u Tomia :D ) nebo číhat na dobré ceny na webech autobusových společností. Nízkonákladové aerolinie mají myslím dost akcí (např. Peach).
Dají se najít spousty různých slev na dopravu, jako kombinované jízdenky, webové slevy, zlevněné jízdenky v určité dny na metro apod.
Jídlo v obyč. supermarketech nebývá výrazně dražší než u nás. V restauracích mají denní menu, všude je hromada fastfoodů, před kterými by se ty naše musely stydět...

0 Citovat

J0x napsal(a):


Taky bych se bál, že to tak bude, ale nemám srovnání, protože žádné delší akce na západ od ČR (a vlastně ani u nás) už nepodnikám, protože mě ceny spolehlivě odrazují. Na co jsem se zběžně díval, tam nebyla noc pod tisícovku, přitom v Tokiu jde přespat i za pětikilo a to nemluvím o alternativách typu internetová kavárna nebo karaoke bar.


Tak v západní Evropě taky můžeš přespat v kontejneru, strávit noc v nonstopu nebo se vydávat za uprchlíka :) Opravdu ale pochybuju, že letenka plus pobyt v Japonsku tě vyjde stejně draho jako u nás nebo třeba v Rakousku na 14 dnů. To je promin mi ten výraz blbost na entou.
0 Citovat

niemandos napsal(a):


Tak v západní Evropě taky můžeš přespat v kontejneru, strávit noc v nonstopu nebo se vydávat za uprchlíka :) Opravdu ale pochybuju, že letenka plus pobyt v Japonsku tě vyjde stejně draho jako u nás nebo třeba v Rakousku na 14 dnů. To je promin mi ten výraz blbost na entou.

Souhlasím s @ niemandos, a přidávám: taky můžeš přespat v USA v parku :)  když už jseš vykolejenej z 1000 Kč za noc ;) takové Španělsko taky toho nemá moc pod 1000, pokud nespíš v hostelu, ale ty asi spíš pravidelně na dětských hřištích v domečku :) 

0 Citovat

Daniel napsal(a):

sorry že chytám za slovo, ale jestli je lupen za 12k nebo 13k je úplně jedno, oboje je super a v celkovém budgetu

Tú cenu 13000 Kč/500€ považujem za hraničnú. Objavuje sa pomerne často, menšie ceny sú veľmi zriedkavé.

Ohľadom cenovej relácie musím súhlasiť s J0xom. Jasné, nie je to napr. JV Ázia, ale ani Švajčiarsko alebo Špicbergy. Subjektívne som cenovú hladinu vnímal rovnakú ako v lacnejšej západoeurópskej krajine. Ak porovnám rakúske ceny s japonskými za kvalitatívne podobné produkty, Japonsko pred 2 rokmi (vtedy som ho navštívil a predpokladám, že ceny sa veľmi nezmenili) bolo lacnejšie. Nepočítam cenu letenky, tá sa do Rakúska nekupuje a po Európe sa dá kúpiť od 10€. Hostel v Rakúsku 20-25€, v Japonsku 8-16€, ceny v supermarketoch rovnaké, husté polievky v Japonsku za 3-6€ (zasýtili ma rovnako ako 2 kebaby v Rakúsku). "Bento" - hotové jedlá predávajúce v supermarkete, (dajú sa tam ohriať a zjesť pri stolíku) okolo 8€. Vstupné do pamiatok  často 2 - 5€, niekoľko top pamiatok typu hrad Himeji malo vstupné okolo 8€. Na tieto ceny sa Rakúsko naozaj nechytá. Japan railpass vychádza podľa počtu dní na 21-31€ na deň, celodenný sieťový lístok na mestské autobusy v Kjóte 4€. Oproti Rakúsku boli drahšie reštaurácie a rôzne povymýšľané turistické atrakcie (nie kultúrne a historické pamätihodnosti).

Samozrejme, pre rozmaznaných cestovateľov vyhýbajúcich sa cestovaniu verejnou dopravou, spávaniu v hosteloch a lacných, častokrát kapsulových hoteloch, kupovaniu potravín v supermarketoch, stravovaniu sa v lacných reštauráciách pre nižšiu strednú vrstvu, a pod. je Japonsko drahé.

0 Citovat

Ha ha, nikdo tu o žádném vykolejení z tisícovky nepsal. BTW v Japonsku jsem v parku spal (neplánovaně) a klidně bych to udělal znovu. V Evropě nikdy.

0 Citovat

niemandos napsal(a):


Tak v západní Evropě taky můžeš přespat v kontejneru, strávit noc v nonstopu nebo se vydávat za uprchlíka :) Opravdu ale pochybuju, že letenka plus pobyt v Japonsku tě vyjde stejně draho jako u nás nebo třeba v Rakousku na 14 dnů. To je promin mi ten výraz blbost na entou.

Samozřejmě s tou letenkou to byla mírná nadsázka. Avšak denní náklady jsou v Japonsku i pro mírně náročného turistu nižší než u nás nebo nedejbože na Západě. Před 2 lety nebylo problém sehnat čistý hotel v Tokiu na Yamanote line kolem 40 €. Sežeň to za stejnou cenu v Londýně nebo Curychu. Kapsle a hostely samozřejmě ještě levněji. Když jsi na místě, tak kromě pár stovek za jídlo, stovky za lístek na MHD, nemáš prakticky žádné výdaje. Většina chrámů je zdarma nebo za symbolické vstupné. I zoo v Tokiu byla za 600 jenů. Ceny suvenýrů asijské. I tričko tam seženeš za 1000-1200 jenů.

Jestli to  vyjde levněji než dva týdny v Anglii, Švýcarsku nebo Norsku, bude záviset dost na ceně těch letenek co porovnáváme. Jestli 4k (Evropa, když to nevyjde) vs. 9-10k (Japonsko v dobré akci), je dost možné, že vyjde levněji včetně týdenního rail passu. K tomu věz, že Japonsko si víc užiješ. Na Západ od nás bys většinu času na památky a muzea koukal jen z venku a nakupoval v Lidlu nebo jedl v Burger Kingu.

0