Zdravim,chtěli bychom na konci listopadu navštívit Japonsko, šance na nějákou závratnou akci je asi mizivá, ale máte někdo tip na nejlepší spojení, odlet z okolí ČR (Rakousko, Německo, Polsko) a na destinaci v Japonsku až tak nezáleží pokud to bude někde na ostrově Honšú, nápříklad jestli vyjdou lépe letenky někam jinam než do Tokya.Díky za rady .

Japonsko

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

Michal napsal(a): Na Západ od nás bys většinu času na památky a muzea koukal jen z venku a nakupoval v Lidlu nebo jedl v Burger Kingu.

Ale no tak, nie je to také zlé, 90-te roky, keď sme boli totálne chudobní v porovnaní so Západom, sú preč.
0 Citovat

hugonovak napsal(a):

Ale no tak, nie je to také zlé, 90-te roky, keď sme boli totálne chudobní v porovnaní so Západom, sú preč.

Srovnávám z vlastních zkušeností to, co za stejné peníze dostanu v Japonsku a třeba ve Francii. U Frantíků jídlo dražší, vstupné do každého hradu a zámku už na nádvoří, nezřídka zpoplatněné i kostely. MHD a vlaky taky solidně drahé. V Německu a Rakousku k tomu jako bonus placené WC 0,5+ €. Z mého pohledu na cestování patří Japonsko mezi země příjemnější k peněžence. Obzvlášť, kdyby si člověk vystačil bez rail passu.

Něco jiného jsou už fancy služby nebo různé zábavní atrakce či bizarnosti typu mazlící kavárna.
0 Citovat

Co se týče nákladů pro cestu do Japonska, tak náklady jsou nižší než v západní Evropě nebo v USA. Jak bylo napsáno výše, meziměstská doprava je drahá, ale pro cizince je RailPass. Rozhodně Japonsko stojí za návštěvu. Kdo chce levnou dovolenou, tak může jet do Thajska.

0 Citovat

J0x napsal(a):

Asi jo. :) Jen člověk nesmí vědět, že to jde i za míň. Viděl jsem celkem často běžné akční letenky za 12L, někdy i za 11. Už jsem letěl za "akčních" 18, abych pak viděl letenku za 13 - to naštve :), pak za 12, 13, ale i 8 (double open jaw) a nejmíň za 5 (turecká akce s atentátem v ceně).


 Vsak pisu dobra cena. Ne excelentni. Nema asi moc smysl porovnavat s errorem TK, ktery byl ojedinely.



0 Citovat

Podařilo se nám error fare s TK 2016  6 K - Japonsko je úžasné, pestré a náklady na ubytování a jídlo a vstupy jsou srovnatelné s východní Evropou, všudypřítomná čistota a ochota zaměstnanců je opravdu neskutečná. Bydleli jsme v hostelech v Kjotu ,Osace, Toky,Naře,u- čisté, společné sprchy ale neuveřitelně čisté, pračky, sušičky za pár jenů k dispozici...Návrat do Evropy byl skutečným kulturním šokem.Nemilým. Užívali jsem Railpass i busy, metro ,jedli jsem v suši barech - jídlo je levné a nesrovnatalně kvalitnější, na trzích i  v 7/11,polední menu je do cca 14 hodin asi za polovinu ceny téhož večer, bento krabičky jsou super vynález....


0 Citovat

Nechtěl jsem se zapojovat, ale už mně to nedá.

Kdybych tam nebyl, tak bych tomu snad i věřil... Jako sorry, ale za co máte třeba v Tokyu hostel a jídlo z 7/11 je v některých metropolích východní Evropy noc a večeře v poměrně luxusním hotelu. Obojí mám za sebou:-)

0 Citovat

cali napsal(a):

Nechtěl jsem se zapojovat, ale už mně to nedá.

Kdybych tam nebyl, tak bych tomu snad i věřil... Jako sorry, ale za co máte třeba v Tokyu hostel a jídlo z 7/11 je v některých metropolích východní Evropy noc a večeře v poměrně luxusním hotelu. Obojí mám za sebou:-)

To je pravda. :) Jen za stejnou částku v některých západních metropolích člověk dostane sotva to jídlo.
0 Citovat

J+M napsal(a):

Podařilo se nám error fare s TK 2016  6 K - Japonsko je úžasné, pestré a náklady na ubytování a jídlo a vstupy jsou srovnatelné s východní Evropou, všudypřítomná čistota a ochota zaměstnanců je opravdu neskutečná. Bydleli jsme v hostelech v Kjotu ,Osace, Toky,Naře,u- čisté, společné sprchy ale neuveřitelně čisté, pračky, sušičky za pár jenů k dispozici...Návrat do Evropy byl skutečným kulturním šokem.Nemilým. Užívali jsem Railpass i busy, metro ,jedli jsem v suši barech - jídlo je levné a nesrovnatalně kvalitnější, na trzích i  v 7/11,polední menu je do cca 14 hodin asi za polovinu ceny téhož večer, bento krabičky jsou super vynález....


Mně se podařilo za 5. Ten error vydržel kupodivu několik dní a odpoledne byla cena nižší. Naopak error za podobnou cenu nedlouho poté s Iberií vydržel sotva půl dne a než jsem si rozmyslel, jestli fakt chci do Japonska 2x za rok, tak už byl pryč. :-D

0 Citovat

V Tokiu jsme měli nejdražší ubytování vůbec ( taky jsme tam byli díky té chybě v 2016). Za 4 noci jsme i s úklidem platili 81 tis yenů, což vycházelo na cca 980 Kč za osobu za noc, neb jsme byli 4. Pronajali jsme si ale přes agenturu celý dům v Nezu, kousek od Ueno, a bylo to naprosto dokonalé ubytování.  Ušetřili bychom ještě více,  pokud by nás cestovalo vice, neb dům měl dvě patra a už ani nevím  kolik postelí. Jídlo mi taky, už i vzhledem ke kvalitě,  nepřipadalo vůbec drahé. Rail pass jsme nekupovali, nebyli jsme tam tak dlouho, jen zpáteční voucher na schinkanzen  ( včetně Nozomi a volného jednodenního listku na MHD v Kyotu), do Kyota a zpět, za 86 400 yenů pro 4.  Platit přes 4 tis na osobu za vlak je hodně,  ale chtěli jsme ten zážitek. Už jsem určitě zažila o dost dražší země. U Japonska jsme na to byli připravení,  ale nakonec příjemně překvapení. 

0 Citovat

V necem patri Japonsko k nejdrazsim zemim, ale v mnoha polozkach, ktere zajimaji cestovatele, patri k tem levnejsim. Za me to byly napr. kempy za 500 jenu nebo i zdarma (hlavne na Hokkaidu), susi a hotovky v supermarketech zlevnene vecer az o 50%, zadne vstupne do NP, nizke ceny domacich letenek. Jizdne je drazsi, coz nekdy castecne snizi pass, ale kdo ma cas, muze jezdit mimo velka mesta i stopem (ja jezdil jen na poloostrove Shiretoko).

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

V necem patri Japonsko k nejdrazsim zemim, ale v mnoha polozkach, ktere zajimaji cestovatele, patri k tem levnejsim. Za me to byly napr. kempy za 500 jenu nebo i zdarma (hlavne na Hokkaidu), susi a hotovky v supermarketech zlevnene vecer az o 50%, zadne vstupne do NP, nizke ceny domacich letenek. Jizdne je drazsi, coz nekdy castecne snizi pass, ale kdo ma cas, muze jezdit mimo velka mesta i stopem (ja jezdil jen na poloostrove Shiretoko).

Národní park se líbil? :)
Zlevněné hotovky jsou super a taky ten komfort conbini.... člověk přijde třeba ve 2 ráno, něco si koupí, hned si to tam ohřeje v mikrovlnce, když je obchod větší, tak si tam s tím i sedne, zají to třeba fazolovou zmrzlinou, zapije nápojem značky TBC... :-D
Jízdné, aspoň vlaky, je drahé jako prase, ale kdo se chce jen trošku svézt šinkansenem, může v Tokiu i jinde absolvovat nejkratší jízdu za pár stovek. :) Na webech autobusových dopravců, např. VIPliner, se dá ulovit jízdenka v předstihu za slušnou cenu, třeba Tokio-Ósaka za 3000 jenů docela ujde. Komfort japonských dálkových autobusů je výrazně vyšší než u českých...

0 Citovat

Tak to sú celkom pozitívne správy, myslel som, že celkovo Japonsko vychádza o dosť drahšie.

0 Citovat

Ano i Utoro, kde jsem mel zakladnu v kempu s uzasnym vyhledem na zapad slunce pres pobrezni skaly a hned vedle v hotelu onsen (cena nizka). I dalsi 2 NP na Hokkaidu byly krasne. Prechod NP Daisetsuzan z Asahidake Onsen pres prirodni onsen a sopku Asahidake do Sounkyo Onsen (tam se dalo sednout s jidlem i v malem supermarketu a kemp byl zdarma). Na uvod jsem mel 3 ruzna mista v NP Shikotsu-Toya: Kutchan s vylety mj. na sopku Yotei s kempem zdarma na uboci hor nedaleko supermarketu a tovarny na sake s ochutnavkou zdarma, jezero Toya s vylety a odpoledni prochazku v Noboribetsu Onsen.

Supermarkety s pozdni zavirackou vecer moc slevy nedavaji. Tam, kde jsem byl, vetsinou zavirali v 9 a slevy byly akorat v case vecere kolem 7 az 8 h. Taky pivo je prijemne levne (aspon nektere) v porovnani s mnoha zememi JV Asie.

Jezdil jsem vetsinou vlaky Rapid, ktere jsou za cenu Local (zastavkovych), coz neni tak drahe. Navic jsem vyuzil tento pass:

https://www.japan-guide.com/e/e2362.html

Komu nestaci kempy a hostely, ktere mimo vetsi mesta a turisticka mista casto ani nejsou, dost si priplati za ryokany.

0 Citovat

Já šel jen od Iwaobetsu Onsen ke Kamuiwakka Falls a příště bych se už na to asi pořádně připravil. :-D Bylo tam fakt krásně.


Kromě hostelů se dá spát i v 24/7 internet kavárnách nebo karaoke barech (bary jsem ještě nezkoušel). Taky existují tzv. Riders' Houses pro cyklisty a motorkáře, kam se dá taky vetřít, když má člověk vlastní spací potřeby, viz https://www.hatinosu.net/en/
BTW víc než na Bookingu a spol se dá najít na japonské stránce Rakuten Travel, ale člověk musí buď umět japonsky nebo mít hodně trpělivosti a odhodlání. :)
Taky v některých 24/7 lázních se dá přespat, mívají noční tarif.
No a poslední, můj oblíbený, způsob přespání je na kolečkách (pro majitele RailPassu).  https://www.japan-guide.com/e/e2356.html Radím využít, dokud ještě existuje. Je v něm i sprcha, lístek se kupuje v automatu.

0 Citovat

Japonsko vie byt lacne aj drahe.

Proste jak si to udelas tak to mas.


Mna cul vyslo hokkaido  2tyzdne, tokio 5dni cca 1100€ a to som mal este dost veci gratis (doprava, ubytko, jedlo)

0 Citovat

Loni jsme proletěli open-jaw akci přes Šanghaj (2 dny) a zpět z Japonska (10 dnů) za 6500 (+ 2800 za přískok Šanghaj-Osaka a +1000 za premium economy). Celkem, včetně dopravy, ubytování, jídla, whisky, suvenýrů, vstupů atd. nás to vyšlo na 55 tisíc CZK za hlavu. Zahrnuto bylo hodně cestování (Tokyo, Osaka, Kyoto, Kobe, Nara, Hiroshima, Kure), noc v onsenu (Arima) a na jídle jsme se nešidili. Ke spaní často paradoxně vyšly levněji hostely tradičního typu než kapslovky. 5 tisíc z té částky mohly dělat suvenýry. Přišlo mi to svého času jako dost dobrá cena za celý výlet a maličko nevěřícně tady nad těmi příspěvky kroutím hlavou. Ano, Japonsko není tak drahé, jako Londýn, ale tvrdit, že je levné, je maličko přestřel z mého pohledu. A zda v rozpočtu záleží nebo nezáleží na +-2000 z letenky, to není o rozpočtu, ale o mentálním nastavení každého cestovatele. Někdo má prostě radost z toho, že ušetřil navíc.

0 Citovat

velmi se omlouvám OP za svou poznámku o, z mého pohledu,  nepodstatném cenovém rozdílu v letenkách do JPN, která ztrhla, jak už je na CL zvykem, zcela zbytečnou debatu, jestli je země X levná či drahá.

0 Citovat

Daniel napsal(a):

velmi se omlouvám OP za svou poznámku o, z mého pohledu,  nepodstatném cenovém rozdílu v letenkách do JPN, která ztrhla, jak už je na CL zvykem, zcela zbytečnou debatu, jestli je země X levná či drahá.

Nic si z toho Dane nedělej.Mel jsem pocit, ze jen pro tebe a me je Japonsko dražší destinace. Jsem rad ze se připojil i Lukáš.A ty 2 tis. nebyly myšlenky,jak si Lukáš mysli, ze nám nezáleží na koupi levnější letenky.Jen proste jestli ďas 55tis za 14 dni nebo 57 je z něho pohledu nepodstatné. Nejvic se mi líbil příspěvek,jak někdo vybere nejdražší metropole západní  Evropy Londýn,Zurich atd. a na tom demonstruje,jak je Japonsko vlastně levné :).

0 Citovat

nic si z toho nedělám, možná se na věci dívám optikou stárnoucího seladona, hledajícího pohodlné a pohodové cestování. Což se občas (no častěji než občas, skoro furt asi) tluče s filozofií cestování levně. Ale fandím mladým se silně limitovanými rozpočty, kteří chtějí poznávat svět kolem nich. A nejenom proto se mi CL.com líbí. Starší lowcosťáci se silně limitovanými rozpočty a neznalostí jediného světového jazyka jsou smutnější kapitolou, těm přeji pevné zdraví.

0