Ahoj všem, není tu nějaký expert v cestování na Sardinii, který by se podělil o radu jak nejlépe a kdy cestovat na Sardinii (Olbia, resp oblast Palau). Nejde mi ani tak o cenu jako spíše o vychytat nejpohodlnější cestování v kombinaci s krajem sezóny, tedy:a) Kdy a jak tam létá Smartwings přímo, létá jen charter nebo i solo letenku?b ) Teplé počasí (triko, koupání) je oukej až v červnu nebo už v květnu?Mám zkušenost letos ze září a od 15. do 24. září a bylo to na hraně, ale ještě se dalo a příští rok bych klidně volil stejný termín, nevím ale jak je to na jaře.Díky za případnou radu. .

Přímá letenka na Sardinii

Založil ve fóru Hledám letenku

14 reakcí

Ahoj všem, 

není tu nějaký expert v cestování na Sardinii, který by se podělil o radu jak nejlépe a kdy cestovat na Sardinii (Olbia, resp oblast Palau). Nejde mi ani tak o cenu jako spíše o vychytat nejpohodlnější cestování v kombinaci s krajem sezóny, tedy:

a) Kdy a jak tam létá Smartwings přímo, létá jen charter nebo i solo letenku?

b ) Teplé počasí (triko, koupání) je oukej až v červnu nebo už v květnu?


Mám zkušenost letos ze září a od 15. do 24. září a bylo to na hraně, ale ještě se dalo a příští rok bych klidně volil stejný termín, nevím ale jak je to na jaře.


Díky za případnou radu.
0

Nevim na Sardinii jsme byli jen jednou   podle me je nelvenejsi a nejlepsi  prestup v Bergamu , do Bergama se ted  uz dostanes  ze  3 mest  v CR  navic  i z  Bratislavy   pokud to mas  bliz   urcite i Polsko nebo Nemecko , ale kdyz pises  o jednoduchosti  tak  tam kde to mas  nejblize   a z Bergama  pak  Alghero  nebo letiste ktere  chces  .

Kveten je asi prilis brzy  v kvetnu se hodi letet  na  Kretu  na Kypr  .mozna i    Rhodos   Sardine spis  od te pulky cervna 
0 Citovat

Tak jestli more bylo ted v zari na hrane, tak v cervnu bude stale chladne (22 versus 23-24) na druhou stranu pocasi uz bude velmi teple, mnohdy atakovat 30 a bude vice stabilnejsi nez zari - rijen.

https://www.cestujlevne.com/disk...evek-83156



0 Citovat

Moře na hraně je subjektivní pocit. Já měl teď v pátek a v sobotu pohodovou koupačku, bez lidí na pláži :)

Za mě spíš než na přestup je snad lepší letět přímo z Berlína nebo z Vídně.
0 Citovat

Na Sardinii jsem byl před 2 lety u Alghera 3-7 června a v Olbii před 3 týdny. V červnu byla na mě zima a teplo kolem 25 stupnu jen odpoledne na slunci. Voda studená jak led max. 20 C. Neviděl jsem se koupat vůbec nikoho kromě jedné poblázněné němky v bazénu. Ted vOlbii 23-30 září bylo půlku času zima a foukalo, takže normálně na mikinu a moře na mě studené. V druhé polovině svítilo sluníčko, teploty kolem 24 C a voda fajn tak 23-24 C.  Ondra.K píše že tam byl týden dřív, ale co jsem se díval na předpověd tak prakticky celý týden dost pršelo, což vůbec nezminuje. Za mě červen rozhodně není vhodný na koupání, to raději ten konec září. Z Vídně se dá s LEVELem letět za nějakých 1500 Kc, takže nějaké vymýšlení levnější ceny s přestupem nějak nechápu. Kolik ušetříš. Pár stovek? Každopádně já už bych tam znovu neletěl protože i to moře v září je na mě studené. Příště už to budu zase směřovat víc na jih nebo lépe do Asie. Jak zminuje Mikir Kréta nebo Kypr v tom září asi ideální.

0 Citovat

No já teda nevím, že by v červnu se nešlo koupat a v září na hraně?? Byli jsme na severu Sardinie o květnových svátcích 2013 a plážovali jsme a koupali jsme se v klidu. Dokonce i moje zimomřivá žena na chvíli vlezla do vody. Akorát občas foukl studený vítr od moře, ale jinak bylo krásně. Což teprve v červnu? Navíc se globálně otepluje... -:)

0 Citovat

Byla jsem v Algheru a okolí začátkem června, počási krásné, bylo teplo, jen voda studené, nepřohřátá cca 20stupňů. Letecky z bratislavy 2x týdně do alghera přímá linka, z letiště jezdí autobusy do města nebo i dále za pár drobných.

0 Citovat

No ono když je člověk zvyklý na 26-27 C vodu a 32 C teplotu vzduchu na dovolené tak těch 20C je pro něho ledárna. A do toho ten studený vítr.  Ano lidi se slunili i v těch chladnějších dnech ale ve vodě nebyl nikdo nebo maximálně po kolena  a já byl na pláži oblečený. Manželce se to ale líbilo. Olbie a okolí dle mě o moc hezčí než v Algheru a okolí. Ale nebyl jsem tam na plážích, protože to byl služební pobyt. Co jsem četl tak ale  kolem Olbie lepší.

0 Citovat

Ryanair a Sardinie. Ahoj Pred pul rokem jsme koupili zpatecni letenky u Ryanair pro 4 osoby ( 2 dospeli a 2 deti ), jedna za 2500kc. Nasli jsme ubytovani, jedno u letiste (kvuli pozdnimu priletu) a taky jsme pres Ryanair objednali auto. Odlet v rijnu, v 21:30 se zpozdil o 90minut a následně byl zrušen - v 23:00. Vyzvedli jsme veci a postavili s k fronte kvuli letenek - kolem 1 rano jsme se nic nedozvedeli, pouze ze to muzeme resit pres webove stranky a muzeme si prehodit letenky - o 5 dnu pozdeji, s 3 prestupy apod. Celkove naklady pro 4clennou rodinu jsou kolem 20tis. Ryainair bez jakekoliv komunikace nabidl kompensaci v hodnote 68E celkem. Teprve po opakovanych atacich pres Facebook a website nam napsali omluvny dopis, ze to bylo kvuli spatnemu pocasi a nevrati nam ani cent navic 68E. Dovolat se nekomu u Ryanairu po 21:00 je skoro nemozne, anonymita maximalni, nikdo za nic nemuze a nikdo nic nevi. Po tehle zkusenosti pouze ultralevne letenky a ZADNE DALSI sluzby u Ryanair.

0 Citovat

Záleží také na štěstí.My jsme na Sardinii před pár lety klepali kosu i začátkem července. Hodně foukalo a voda byla studená. V ČR bylo tehdy pěkněji. Nicméně dobré jídlo a víno nám to vynahradilo. 

0 Citovat

ja myslim, ze kludne sa da zovseobecnit na cele Stredomorie - lepsie september ako jun. A kto chce teplo v oktobri, tak cim dalej na vychod - Kreta/Cyprus/juh Turecka

0 Citovat

Asi tiez zalezi v ktorej casti Sardinie. Posledne 2 roky koncom septembra (cca 20.-30.) sme boli na juhu ostrova v Cagliari a okoli a z celkovo asi 15 dni sme sa nekupali jediny (ako prislo to ochladenie koncom septembra tohto roku, tak bol jeden den neprijemny vietor a vlny). Inak vzduch medzi 25-30 a voda prijemnych 25 + ludoprazdne plaze (vikendy v okoli miest trochu menej) a skvele jedlo a vino ako tu uz zaznelo :)

0 Citovat

Nie som expert na Sardiniu, ale tu su moje skusenosti z ostrovov:


Sardinia ( 17-29. september) - hned v prve 3 dni, studeny front a 22 stupnov, pocitovo zima ako na Silvestra. Dalsie dni sa umudrilo, ale 27 C ziadna slava (kvôli vetru), voda ako- tak tepla. V takuto dobu by som tam uz nesiel, ak ozelie clovek plaze, tak stale fajn na spoznavanie ostrova. 

Kreta (7-17. september) - 32 stupnov, voda tepla, nemam vyhrady. V posledne 2 dni v Heraklione 27 stupnov,  pri poobednom vetriku na plazi to uz nebolo ono. Chania si sla svoje kolo 30.  Nemam problem v tuto dobu tam opat zavitat

Cyprus (1-9. jun) - Obdobne ako Kreta v septembri, len sa to tam otocilo z 27 na 32. Bolo super

Santorini (24.6-7.7) - 150 km severnejsie od Krety. Voda tepla, pri konci sa to uz splhalo na 40ky. Uz od zaciatku to bolo na tom ciernom piesku na porazenie :D Kludne sa tam da ist od polky juna. Ja mam rad horucavu takze bolo super :)

Vsade bolo fajn, ale jedine na Sardiniu by som uz nesiel (a nie len kvôli pocasiu)




0 Citovat

niemandos napsal(a):

Na Sardinii jsem byl před 2 lety u Alghera 3-7 června a v Olbii před 3 týdny. V červnu byla na mě zima a teplo kolem 25 stupnu jen odpoledne na slunci. Voda studená jak led max. 20 C. Neviděl jsem se koupat vůbec nikoho kromě jedné poblázněné němky v bazénu. Ted vOlbii 23-30 září bylo půlku času zima a foukalo, takže normálně na mikinu a moře na mě studené. V druhé polovině svítilo sluníčko, teploty kolem 24 C a voda fajn tak 23-24 C.  Ondra.K píše že tam byl týden dřív, ale co jsem se díval na předpověd tak prakticky celý týden dost pršelo, což vůbec nezminuje. Za mě červen rozhodně není vhodný na koupání, to raději ten konec září. Z Vídně se dá s LEVELem letět za nějakých 1500 Kc, takže nějaké vymýšlení levnější ceny s přestupem nějak nechápu. Kolik ušetříš. Pár stovek? Každopádně já už bych tam znovu neletěl protože i to moře v září je na mě studené. Příště už to budu zase směřovat víc na jih nebo lépe do Asie. Jak zminuje Mikir Kréta nebo Kypr v tom září asi ideální.

No právě že o ten týden dřív sice poprchávalo (oblast Palau) ale vždy jen dopoledne, a celé odpoledne 3-4 hodiny vkuse bylo teplo, sluníčko a koupání, takže mi to vyhovovalo. Ale souhlasím, že je to nestabilní a nelze se spoléhat... :(

Tak to vidím opravdu spíše to směřovat na Kanáry v tomto období kde to již bude tutovka... Snažím se najít ideální destinaci pro 3-5 týdnů dlouhý pobyt na jaře/podzim kam bych se každoročně vracel. Palau na Sardinii mi sedí absolutně vším, až na to počasí :( Takže tam leda dávat každý rok první 3 týdny v září jinak špatné... :( 
Díky všem za sdílení zkušeností, vše jsem pročetl :)

0 Citovat

Letos jsme byli 31.5.-14.6. a na koupání teda bylo, nemám pocit, že by bylo studené moře - 22-24C, normální letní počasí, 1 den odpoledne pršelo. Teplota 25+, leteli jsme do Olbie, ubytování těsně pod Costa Smeralda. Pláže na Costa Smeralda poloprázdné, na některých jsme byli sami.  Ale třeba v květnu, kdy jsem už koukala na počasí bylo dost ošklivo, pršelo a pod 20C, ale oproti minulým letům spíš vyjímka. 

Naopak pro nás (2+2) jke mnohem lepší přímý let, a taky ho vyhledávám. Letěli jsme ze SXF

0
14 reakcí