Zdravím všechny cestovatele, ráda bych vyrazila s rodinou v březnu (o jarních prázdninách) někam za teplem. Přemýšlela jsem o Kanárských ostrovech nebo Portugalsku .  Ale odrazují mě řeči  známých, že na Kanárech fouká a v Portugalsku prší. Jelo by nás 5 dospělých a jedno 7mi leté dítě. Jaké máte zkušenosti s počasím v tomto období v těchto destinacích? Případně prosím o tipy, kam vycestovat v březnu. Rozpočet nemám moc velký, protože to budu platit sama, cca 3000,- Kč za letenku. Celkové náklady na pobyt cca 40 000,- Kč. Odlet je možný  z Prahy, Berlína, Wroclavy nebo z okolních letišť. Díky Petra .

Tip, kam letět za teplem v březnu?

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

Zdravím všechny cestovatele, ráda bych vyrazila s rodinou v březnu (o jarních prázdninách) někam za teplem. Přemýšlela jsem o Kanárských ostrovech nebo Portugalsku .  Ale odrazují mě řeči  známých, že na Kanárech fouká a v Portugalsku prší. Jelo by nás 5 dospělých a jedno 7mi leté dítě. Jaké máte zkušenosti s počasím v tomto období v těchto destinacích? Případně prosím o tipy, kam vycestovat v březnu. Rozpočet nemám moc velký, protože to budu platit sama, cca 3000,- Kč za letenku. Celkové náklady na pobyt cca 40 000,- Kč. Odlet je možný  z Prahy, Berlína, Wroclavy nebo z okolních letišť. Díky Petra

0

tam fuka, tam prsi, asi bude najlepsie ist do najblizsieho obchodneho centra na kungpao, tam bude teplo a sucho a este aj usetrite. Prepacte, ale vidim, ze sa tu pytate prvy krat a takychto "dotazov" bez detailov nejakeho rozpoctu a zlozenia rodiny (co ja viem ci chcete zobrat 2 novorodencov, alebo vsetky babicky?), odletovych letisk a podobne vam opat mozem ponuknut moju tradicnu mapu destinacii kde bude urcite teplo:


world-map-indicating-tropics-and-subtropics-1.png

0 Citovat

Dotaz upraven ;-) 

0 Citovat

tonic napsal(a):

tam fuka, tam prsi, asi bude najlepsie ist do najblizsieho obchodneho centra na kungpao, tam bude teplo a sucho a este aj usetrite. 

Hezky Tonicu. Uplně jsi mě navnadil. Asi na to Kungpao zajdu. I když já bych si dal radši Pad Thai. Hlavně aby tam bylo pořádné teplo :)

0 Citovat

Môžete tiež zvážiť Eilat (letisko Ovda) v Izraeli. Odtiaľ (z letiska) sa dá ísť aj do Egypta (Taba), prípadne do Jordánska (Aqaba).

0 Citovat

Díky za tip na Izrael a Jordánsko.  A ostatní nemusí být rýpavý,  ne každý je zběhlý v levnocestování a proto se ptá na rady zkušenějších ;-)

0 Citovat

Levnocestovany :)

By ma zaujimalo co si pod tym predstavujes

0 Citovat

Podívej, potíž je v tom, že takových dotazů jaký máš ty je tu prostě moc. I když ti Tonic radil, at uvedeš z kterého letiště chceš letět, tak jsi to neuvedla a taky to tvoje, že máš omezený rozpočet je nicneříkající. Uvádíš do 3 tis za letenku, ale co náklady na místě?? Takový Izrael se dá do Eliatu udělat i za 1 tis letenka, ale náklady tam budou oproti jiným destinacím daleko vyšší. Taky hraje roli, jestli musíš platit vízum. Třeba do Jordánska okolo 1,3 tis. Toz tak. Ono cestovat levne je docela věda a hlavně i nějaké kompromisy.

0 Citovat

Vzhledem k názvu webovek Cestujlevne, tak mám na mysli cestování bez cestovní kanceláře.  U moře jsem nebyla 8 let, poslední dovolená byla v Tunisku All in, 2 dospělý  2 děti nad 12 let, 8 dní v sezoně 75 000,- Kč. Teď je nás víc a na dovolenou od CK už prostě nejsou finance, respektive jsou, ale kolem domu je pořád co dodělávat a raději je investujeme do bydlení.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Podívej, potíž je v tom, že takových dotazů jaký máš ty je tu prostě moc. I když ti Tonic radil, at uvedeš z kterého letiště chceš letět, tak jsi to neuvedla a taky to tvoje, že máš omezený rozpočet je nicneříkající. Uvádíš do 3 tis za letenku, ale co náklady na místě?? Takový Izrael se dá do Eliatu udělat i za 1 tis letenka, ale náklady tam budou oproti jiným destinacím daleko vyšší. Taky hraje roli, jestli musíš platit vízum. Třeba do Jordánska okolo 1,3 tis. Toz tak. Ono cestovat levne je docela věda a hlavně i nějaké kompromisy.

Letět můžeme z Prahy, Wroclavy, Berlína nebo z okolních letišť. Počítám celkové náklady cca 40 000,- Kč. To jsem právě zjistila taky, že to je věda. A už jsem se v těch informacích začala ztrácet, tak jsem se odhodlala k dotazu. 

0 Citovat

Ty jsi kecka Anežko. Ale máš v podstatě pravdu. V úvahu připadá i ta Ovda a přesun do Taby v Egypte. Mövenpick Taba Resort & Spa vychází na týden za nějakých 9,5 tis pro 2, plus jídlo by se do těch 40 asi  vlezla, pokud Petře a její rodině stačí se válet v resortu celý týden :) Pro mě by to byla ale smrt už po dvou dnech.


0 Citovat

Záleží taky, jestli se ten týden jen chcete válet na jednom místě u moře (v tom případě je Taba vhodná) anebo chcete během té doby vyrazit někam na výlet, poznávat okolí, strávit dovolenou aktivněji - v tom případě rozhodně leťte na Kanáry, neuděláte chybu. Že tam trochu fouká... u moře fouká všude, jestli je někdo taková citlivka na větřík, tak pak existuje varianta jarní prázdniny na horách.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Záleží taky, jestli se ten týden jen chcete válet na jednom místě u moře (v tom případě je Taba vhodná) anebo chcete během té doby vyrazit někam na výlet, poznávat okolí, strávit dovolenou aktivněji - v tom případě rozhodně leťte na Kanáry, neuděláte chybu. Že tam trochu fouká... u moře fouká všude, jestli je někdo taková citlivka na větřík, tak pak existuje varianta jarní prázdniny na horách.

Upřímně Egypt nás moc neláká... A válení u moře jsme vždycky obden proložili nějakou aktivitou nebo výletem. Nechci letět na dovolenou a proležet týden na pláži nebo u bazénu. Osobně se ráda jen tak procházím přírodou nebo ulicemi a kochám se ;-) 

0 Citovat

 Osobně se ráda jen tak procházím přírodou nebo ulicemi a kochám se ;-) 


Tak to Taba a celkově Egypt nebude to pravé ořechové :) 

0 Citovat

Tak pokud ti nejde o koupání tak klidně vem to Portugalsko, Kanáry nebo třeba Mallorku. Do všech těchto destanací koupíš letenky za levno z Berlína.  Dále přichází v úvahu třeba Malta, Sicílie, Kypr, jižní část Řecka.

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Tak pokud ti nejde o koupání tak ... přichází v úvahu třeba Malta, Sicílie, Kypr, jižní část Řecka.

To je snad telepatie, přesně toto jsem měl teď rozepsáno... :-)

Jo a k těm letištím - za pár korun je do těchto destinací možné letět i z Norimberka a teď už i z Vídně.

0 Citovat

No ale obávám se kluci, že jí o koupání jde, když píše každý druhý den :). Mě by teda Malta ani Sicilie nelákaly, ale každý to má jinak. 

0 Citovat

Ten Egypt není vůbec špatný. Za 7 tis./os. se dá sehnat komplet týden. Na místě se dá půjčit auto a celý ho procestovat.

0 Citovat

za 3000 CZK sa v marci asi letecky nedostanete do kupacich destinacii.  to by musel byt nejaky error, alebo last minute. Alebo ten Egypt ak sa zadari. Jedine co ma realne napada je pri sucasnych cenach leteniek Maroko - prijemne teplo tam uz bude, na kupanie nie, ale aj sa pokochate prirodou aj mestami. A cenovo to tam je fajm.

0 Citovat


Ten Egypt není vůbec špatný. Za 7 tis./os. se dá sehnat komplet týden.

To jistě ano Naděždo.Otazkou zůstává,proč je to tak levné. Ja osobně bych teda svou rodinu a potomka na takovou dovolenou nevzal. A pokud už ano, tak bych raději  trčel v tom resortu. Asi existuje nespočet privetivejsich zemi než je Egypt,ale ty to možná vidíš jinak.Nevim,jací jsou kluci v Egyptě bejci,ale za dolary jistě udělají první poslední ;)

0 Citovat

To je LM cena - prakticky jen za náklady, CK na tom nic nemá. Ale hlavně je tam hodně co dělat a vidět. Od potápění přes gastronomii až po památky. Je to srovnatelné s Marokem. Pro evropana pořádná exotika.

0 Citovat

S tým last minute je to trošku inak. Chcete ísť 6 osôb. Tým sa pravdepodobnosť voľných miest a danej ceny výrazne znižuje. Na letisku nečaká prázdne lietadlo, než si 189 pax zakúpi last minute zájazd za 7000Kč jeden deň pred odchodom. 

0 Citovat

LM je plnej internet skoro po cely rok. Neni problém i pro 20 lidí najednou. Podivej se na dovolena.cz. Za tech 7 tis. Je to hotel 4**** s AI.

0 Citovat

Jasné Naděždo, tak skús si na dovolena.cz  objednať 3 izby spolu pre 6 osôb v jednom termíne v hoteli XXX za 7000Kč. Na 99% dostaneš info, že zájazd je už vypredaný, nie je už dostatočný počet izieb alebo leteniek. 1% je výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo.

Ono je to tak, že CK má posledných pár leteniek a k tomu v allotmente 50 hotelov. Takže máš 50 last minute zájazdov za skvelú cenu.
Keď sa letenky minú, tak z 50 ponúk je zrazu 0. 

A aktualizácia dát /t.j. voľných miest/ je nielen na dovolena.cz, ale všeobecne v CZ aj SK zo strany CK je stále mizerná.

0 Citovat

Tam jsou desítky CK, desítky hotelů mnohdy hned vedle sebe a různá místa odletu. Navíc to vidíš, aktualizuje se to v reálném čase. V 99% je nejdražší odlet z PRG. Český cestovky držej ceny do poslední chvíle.

0