Neviem, ci sa da k nejakemu moru v sezone dostat este lacnejsie :) .

W6 Budapest - Podgorica August

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

cizy napsal(a):

Kosovo sa neodskrtava :P

1* :)

0 Citovat

Michal ja se jako burzoj necitim  i kdyz ziju  na rozdil od CR napravo ,spis jsem socka -)) , priority  vidim  tak , ze letecka spolecnost  to tak zavedla  , nedela mi problem prijit na gate  tak ,abych si i do priority  stoupnul  mezi prvnima  a je docela prijemne pak  nastupovat do prazdneho letadla , v klidu si  ulozit do prazdnych binu zavazadlo  a ne  aby ti za zadama preslapoval dav  , vybiram vetsinou okno , takze si  v klidu sednu  a v pohodli  se muzu venovat  cemu chci,  ze za toto  zaplatim ?   Ano ale je to tak jak pise tonik  , proste kdyz mam lenku za 10 euro  tak me tezko muze byt lito dat dalsich  3 za sedlo a  6 za priority  ( Ryanair  ) u Wizz  to ted  moc  nesleduju  , neletel jsem s nimi  dele  uz , ale  treba  u Ezy  si priority nekupuju , nevidim tam smysl  , kdyz maji neomezenou vahu  prirucniho zavazadla  klasickych rozmeru 

Priority  u  Ryanu a zrejme i u Wizz je  hlavne  o zavazadlech  a ne  o nejakem  tvareni se ze jsem nekdo vic  ...
0 Citovat

Fakt? Nechceš nám k tomu říct více? Třeba ještě něco více o FR?

0 Citovat

Ahoj, nechci zakládat nové téma. Zdá se vám reálné na začátku února vzít polední vlak z Podgorici do Ostrogu (čas příjezdu cca 13:15), dojít do kláštera Ostrog (podle Openstreet maps by to mělo být 3 km přímo od stanice s převýšením cca 600 metrů), prohlédnout si ho a vrátit se zpátky vlakem v 17? Podle mírně oficiálního webu by od října do dubna měli mít otevřeno do 16:00. Netuším, jak je to se vstupenkami a případnými rezervacemi.

Našel jsem i jeho oficiální web, ale nikde otevírací dobu ani vstupné nevidím - http://manastirostrog.com/

0 Citovat

Michal napsal(a):

Ahoj, nechci zakládat nové téma. Zdá se vám reálné na začátku února vzít polední vlak z Podgorici do Ostrogu ... ?

Brrrr, tam bude v unoru ve vysce 800 m pekna zima. Ale zase jsi v Crne Gore poprve a naposled, tak se tam klidne rozjed ...

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Brrrr, tam bude v unoru ve vysce 800 m pekna zima. Ale zase jsi v Crne Gore poprve a naposled, tak se tam klidne rozjed ...

Spíš mi jde o to, jestli někdo absolvoval tu cestu od vlaku klášteru a jestli odhad 45 minut podle OSM odpovídá nebo je to příšerná cesta. Plus jak dlouho trvá si ho prohlédnout. A ideálně kdyby tam byl v zimě :-D

Jestli tam jsem poprvé a naposled fakt nevím. Když se mi tam bude líbit, vrátím se. 

0 Citovat

cesta vyzera fajn a predpokladam, ze to aj odhrnaju v zime.  ale tiez taky napad z nudze cnost :D

0 Citovat

Když bude hnusně, pojede se do Kotoru >> Autobusy z bus4ticket (např. https://busticket4.me/MNE/1121-1...25-01-2020 ) všechny jezdí ze stejného místa v Podgorice nebo ne? A když se mi nebude chtít, dám leháro v hlavním městě.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Když bude hnusně, pojede se do Kotoru >> Autobusy z bus4ticket (např. https://busticket4.me/MNE/1121-1...25-01-2020 ) všechny jezdí ze stejného místa v Podgorice nebo ne? A když se mi nebude chtít, dám leháro v hlavním městě.

Hej, všetko jazdí z autobusovej stanice kde je aj vlaková stanica.

0 Citovat

Jano napsal(a):

Hej, všetko jazdí z autobusovej stanice kde je aj vlaková stanica.

Díky. Super zprávy :)

0 Citovat

Niektoré busy jazdia do Kotoru s prestupom v Cetinje tak na to treba dať pozor ak ti záleží na rýchlosti. 

0 Citovat

Jasně. To by ale bylo vidět v rozpisu na tom webu a poznat na udané jízdní době, ne?

0 Citovat

Tak je to Balkán :) nepamätám si či tam bolo niekde vidieť koľko trvá cesta. Podľa toho kedy tam budeš tak možno vyjde lepšie ten s prestupom ak pôjde hneď, uvidíš na mieste.

0 Citovat

;-) 


screenshot-20200125-060617-com-android-chrome.jpg

0 Citovat

Michal napsal(a):

;-) 

Tu samozrejme áno, na stanici som myslel :) nám tie busy nešli presne podľa toho čo som našiel na nete, bolo to plus mínus.

0 Citovat

presne tak, co plati na nete, nemusi platit v reali


to plus minus moze byt v klude aj dve hodiny alebo proste zadny spoj nepojde :)
0 Citovat

Díky. Takže nekupovat dopředu přes net, protože si stejně jezdí, jak chtějí :D

Vlaky se těmi časy z webu železnic řídí? (tím myslím, že odjezd není dřív, než píšou) 

0 Citovat

Nám ten vlak z aerodromu išiel úplne inak než som našiel na nete, čakali sme tam asi 40 minút.. 

Každopádne keď prídeš na aerodrom tak tam vždy príde nejaký taxikár a tuším za max 5 eur ťa hodí do Podgorice. 

My sme odmietli a potom ľutovali lebo vlak nešiel jak sme čakali 😂

A za vlak inak neplatíš, nikto tam už lístky na tú jednu stanicu neriešil.

0 Citovat

[citace="Michal"]

Díky. Takže nekupovat dopředu přes net, protože si stejně jezdí, jak chtějí :D


Michale, absolvoval jsem 10.1 cestu busem Podgorica-Budva cca 1,30 hod za 172 Kč , 11.1 Budva-Kotor cca 30 minut za 68 Kč, 12.1. Kotor-Sarajevo cca 6 hodin za 720 Kč.

Vždy  to odjelo přesně dle jízdního řádu ,dokonce v Sarajevu jsme byli o dvě hodiny dříve,měl tam zřejmě velkou rezervu pro překračování hranice.

Nebyl to nikdy klasický autobus, ale minibus. Jelo nás  maximálně 6-8 lidí, takže velice pohodlné.

Jízdenky koupeny vždy předem přes weby   busticket4.me  a getbybus.com


mb-sprinter-519-cdi.jpg
mb-vario-814-815.jpg
otokar-sultan-mega.jpg

0 Citovat

Pri tej frekvencii autobusov to má aký zmysel kupovať online a úplne mimo sezóny? :)

To už ochvilu aby sme kupovali lístky na metro vopred:))

0 Citovat

tonic napsal(a):

Pri tej frekvencii autobusov to má aký zmysel kupovať online a úplne mimo sezóny? :)

To už ochvilu aby sme kupovali lístky na metro vopred:))


Mám rád vše připravené předem....nepředpokládal jsem že v těch místech budu zustávat déle...


0 Citovat

To áno, najmä keď idú dva spoje denne, ale zase byť obmedzený tým, že musím stihnúť autobus presne v ten čas, lebo mám už lístky a nemôžem ísť o hodinu neskôr, tak to by ma veľmi nebavilo

0 Citovat

@tonic

Svět se zbláznil :-)

0 Citovat

tonic napsal(a):

To áno, najmä keď idú dva spoje denne, ale zase byť obmedzený tým, že musím stihnúť autobus presne v ten čas, lebo mám už lístky a nemôžem ísť o hodinu neskôr, tak to by ma veľmi nebavilo


Já ti to také nevymlouvám....proto také cestuji většinou sám...
0 Citovat

alebo ja :)) mna uz tieto itinerare nasekane na minutu a kupovanie vsetkeho dopredu (nehovorim prelety, trajekty a pod. co sa realne da vypredat, alebo to bude extra drahe) nebavia. Ved len ked si ten Kotor zoberiem. Kupim si dva listky, jeden tam, poobee naspat. Bude februar - pridem tam bude .. hnusne a mozno mi bude stacit hodina. tak a teraz cakajte do vecera na kupeny bus. Alebo bude tam zrazu nejaky festival, pekne pocasie alebo sa mi naskytne odvoz na Lovcen..fabulujem.....ale nie musim ist na bus :D 

alebo letis do Podgorice na dva dni. jeden den mas na plane Kotor a pobrezie, druhy mesto. Jeden den bude hnusne, ale ides do Kotoru, lebo uz mas listky kupene pol roka dopredu:). A druhy den bude pekne a budes sa motat v nudnej Podgorici :))

0