Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Já nějak nechápu to rozhořčení. Maximalizace příjmů je to oč tu běží... Ryanair si svoje zákazníky nějak vychoval a teď se podle toho může k nim chovat. Spíše je s podivem, že s tím tak dlouho otáleli.

Že systém není nastaven tak, aby děti přiřazoval automaticky ke spolucestujícímu dospělému je ovšem cynická prasárna, to je bez diskuse. Prasárna u Ryanairu nikterak překvapující dlužno dodat.

Jinak ale snad lze zvládnout i 2 hodiny se s drahou polovičkou nedržet za ruku...!?

2 Citovat

Petr76 napsal(a):

Jinak ale snad lze zvládnout i 2 hodiny se s drahou polovičkou nedržet za ruku...!?

Pokud to zvládne i ta polovička... :-)

0 Citovat

Nevím Petře, čemu se divíš. Jak jsem psal dříve, je mi jasný, že jim jde o příjmy a že mi vadí jejich lhaní o změně systému přidělování sedadel.

0 Citovat

A nemá to Ryanair snad tak, že už při koupi letenky musí jeden dospělý povinně zaplatit místo, aby seděl s dítětem, protože to nesmí sedět samo?

0 Citovat

Takto to bolo urcite este niekedy koncom minulého roka, ale teraz to zrejme teda zmenili... je to celkom "vtipne"

0 Citovat

Na let MXP-SVQ jsem dělal check-in pro 2 osoby asi 20 hodin před odletem, když bylo neodbaveno posledních 30 lidí. Na webu už 14 dní předtím psali "vyprodáno". Takových 50% míst bylo blokováno (tudíž zaplaceno) těsně před spuštěním odbavení grátis (4 dny před odletem). Koukal jsem na to každou chvilku. První se začaly doplňovat nesystematicky řady B a E. Komplet řady kromě místa 2B. Občas se k tomu přidala nějaká sousední sedačka u okna nebo v uličce (asi dokoupena pro spolucestujícího). Pak se letadlo začalo plnit dost chaoticky, ale v drtivé většině mezi řadami 6 až 28. Posledních 30 volných míst se nacházelo právě v řadách 1 až 5, 29 až 33 a 4 místa byla u exitu (3x okno a 1x ulička, v každé trojce po jednom). Nám systém přiřadil 3C a 4C. Takže relativně gud. Přičemž stále byla volná jediná trojka 2ABC. Žádná jiná 2 místa vedle sebe nebyla. Dál už jsem to nesledoval. V letadle pak bylo pár jedinců, kteří si měnili místa, ale čekal jsem daleko větší škatulata. Nakonec bylo volný asi jen jedno jediný místečko v celým éru (možná někdo nestihl let :) ) a to shodou okolností u mě na 3B, takže si pak partnerka přisedla :)

0 Citovat

btw: k tomu cestování s dítětem: viz VPP článek 6.2. ( https://www.ryanair.com/cz/cs/uz...-prepravy3 )

"Pokud cestujete s malými dětmi a rozhodli jste se sedadlo nevybrat a nezakoupit a byla vám přidělena sedadla, která nejsou u sebe, kontaktujte prosím naše telefonické centrum a my se vám pokusíme pomoci. Případně klikněte sem a prostřednictvím online chatu se spojte s naším zástupcem."

Jak to funguje ale prakticky netuším.

0 Citovat

Právě toto je to, co jsem psal kdysi už předtím. Aerolinka by podle nějakého EU (možná i světového) předpisu měla zajistit, že rodič sedí s dítětem, jinak letadlo nesmí odstartovat a prodej míst by na to neměl mít vliv. Proto je taky koupené/rezervované místo vždy nejisté. Může nastat výše zmíněná situace a že aerolinka bude potřebovat přesadit cestující. Ať kvůli dítěti nebo třeba vyvážení.

0 Citovat

LukasH9 napsal(a):

Za týden letíme ve čtyřech na jedné rezervaci a s tím, že nebudeme sedět u sebe už jsem se smířil, ale neodpozoroval jste už někdo jakým způsobem nyní přidělují sedadla okno/prostřední/ulička? Jestli například nejprve obsadí všechny prostřední sedadla a potom už náhodně uličku/okno? Dost jsem četl, že lidi dostávájí prostřední sedadla, tak jestli mam sledovat až budou všechny prostřední obsazené nebo je to úplně jinak.

Já sledovala dokud nebyla všechna prostřední obsazena a pak udělala check-in :)

0 Citovat

Přesně jak říkáš Zuzko, momentálně nejlepší taktika je vyčkat až budou obsazené všechny prostřední sedadla, protože ty přiřazují jako první.

0 Citovat

LukasH9 napsal(a):

Přesně jak říkáš Zuzko, momentálně nejlepší taktika je vyčkat až budou obsazené všechny prostřední sedadla, protože ty přiřazují jako první.

Ono stejně se lidi mezi sebou prohazujou. Já měla mít 14C (aisle) a skončila jsem na 23F :D (window, tak jsem se nezlobila :D)

0 Citovat

Má někdo zkušenosti s lítáním v těhotenství? V předpisech mají, že nepouští po 36. týdnu těhotenství, kamarádka bude 33. týden+3 dny při zpáteční cestě, nemůže bejt nějakej problém?

0 Citovat

Když do 36. týdne se povoluje plošně, tak to logicky obecně problém být nemůže, takže asi lepší než na CL bude to konzultovat s lékařem kamarádky (v případě obav) bych řek :)

0 Citovat

Ahojte. Mam otazku. Stalo sa niekomu za poslednu dobu to co mne ze pri rezervacii u ryanair free sedadiel vas naschval rozhodili jeden do predu a druhy do zadu ? Kazdy na inom konci lietadla ? Mne teraz druhy x v priebehu 6 dni... a vzapati mi ponuka zmenu sedadiel ku sebe v cene 8€. Je to nova cenova politika ? Letim s nimi xty krat ale v zivote mi toto neurobili. Samozrejme ze letenky som bookoval pod jednou rezervaciou.

0 Citovat

U Ryanu bohužel současný standard...

0 Citovat

wiki napsal(a):

Ahojte. Mam otazku. Stalo sa niekomu za poslednu dobu to co mne ze pri rezervacii u ryanair free sedadiel vas naschval rozhodili jeden do predu a druhy do zadu ? Kazdy na inom konci lietadla ? Mne teraz druhy x v priebehu 6 dni... a vzapati mi ponuka zmenu sedadiel ku sebe v cene 8€. Je to nova cenova politika ? Letim s nimi xty krat ale v zivote mi toto neurobili. Samozrejme ze letenky som bookoval pod jednou rezervaciou.

Mrkni o pár příspěvků zpět :)

0 Citovat

Je u této společnosti nějaké odškodnění za zpožděný let? Čekam jiz 5hod na letišti.. do destinace kam mám letět to vypadá že dorazím někdy v noci. Mám zabukované auto i hotel. Za vyzvednutí auta budu platit poplatek. Je běžné to zpoždění u této společnosti?

0 Citovat

jasne, na mail by ti uz automaticky malo prist potvrdenie o meskani "pre poistovnu" od Ryanairu. Nedaj sa tym odbit a vypln najprv u nich tento formular ked budes mat cas, nemusis to hned.

https://contactform.ryanair.com/...mpensation

0 Citovat

Let zrušený, snad poletíme zítra.

0 Citovat

Zřejmě mi propadne zaplacené auto i hotel, protože se nemohu dovolat z italie do spanelska.. vypada to na drahou dovolenou diky ryanairu. Pokud nekdo mate tipy co delat, sem snima :)

0 Citovat

Právě pro tyto případy jsou ty kompenzace, dostaneš dle délky letu min. 250 euro.

P.S. Moc nechápu proč se nemůžeš dovolat z It do Šp, ale myslím, že to nemůže být takovej problém.

0 Citovat

Zablokovano u operatora. Mam sluzebni tarif, takze s tim hovorem ted nejsem schopny nic udelat.

0 Citovat

Máš nárok i na 2 telefonní hovory, takže pokud jsi ještě na letišti, tak o to požádej nebo zavolej z hotelu.

Jen ještě upozornění, na kompenzaci je nárok pouze pokud je zpoždění způsobeno leteckou společností, pokud je způsobena "vyšší mocí" (typicky počasí), kterou nemůže společnost ovlivnit, tak bohužel na kompenzaci nárok není.

0 Citovat

Po 5hodinach vymluv na pocasi priznali ze letadlo ma zavadu a pristalo na jinem letisti z ktereho nemuze odletet. Bez jidla bez piti trcim ve fronte na hotel a na info o zitrejsim letu. Odlet mel byt v 15:35..

0 Citovat

Nezapomeň si vzít potvrzení o zpoždění. Na kompenzaci máš tím pádem nárok. Máš nárok i na stravu, takže na tom taky trvej, pokud tě budou chtít odbýt - věčeři + snídani, good luck, ale prostě se stává, jsou horší věci na světe.

0