Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Moje zkušenost měsíc stará byla taková, že po zrušení letu mi odmítli změnit na jiný let 

0 Citovat

Musím si přečíst ty podmínky, melou tam jen cosi o přesunutí kamkoliv, ale jen v rozmezí 14dnů od zrušenejch letů, což je tedy na hov... navíc snad ani do 14dnů nic neletěj, to sem nekoumala, neb je mi to stejně na nic. V létě mi to změnit šlo, ale určitě teď utáhli kohoutky, aby to nebylo tak jednoduchý.

EDIT: jo tak koukám, že 14dnů před i po by s tím šlo pohnout, to si mazaně tam nějaký lety nechali, i když myslím, že dočasně...ale riskovat to asi nebudu :-(

0 Citovat

A kam presne ti ted lety zrusili? Ja koupil v akci 1+1 Berlin - Faro a zpet Faro - Berlin na konec prosince, tak doufam, ze to nezrusej. Vypada to ale, ze ne, lety jsou porad normalne v nabidce.

0 Citovat

Vídeň - Skavsta, všechno kolem vánoc a Silvestra je zrušený, nechali jen do půlky prosince a pak až skoro půlka ledna.

Vážený zákazníku,

s politováním Vám oznamujeme, že z důvodu změn cestovních omezení přijatých náhle a bez upozornění nemáme jinou možnost, než Váš let (či lety) zrušit.

Takže náhle kolem vánoc a konce roku zrušit, ale jinak se může lítat :-D :-D

0 Citovat

Aha, tak mozna, ze o Svedsko nepredpokladaji v obdobi Vanoc takovy zajem, nevim... Doufam, ze portugalske Faro z Berlina zustane, na jih Evropy by snad mohly byt lety vytizene...

0 Citovat

Koupila jsem si Malagu na únor a Bergamo na březen, ale tak nějak počítám, že budu muset měnit na Londýn a Paříž :D Nebo taky nic, jestli budu muset letět do čtrnácti dnů a budou chtít testy. Bude to smolík. Člověk si fakt připadá, jako by snažil dostat zpoza železné opony a do poslední chvíle neví, jestli mu to vyjde.

0 Citovat

Si sprav test a letis.

Fakt neviem kde je problem. Momentalne su pravidla nastavene tak ako su. Ak sa ti nepaci, nekupuj letenky.

0 Citovat

suomi.finland napsal(a):

A kam presne ti ted lety zrusili? Ja koupil v akci 1+1 Berlin - Faro a zpet Faro - Berlin na konec prosince, tak doufam, ze to nezrusej. Vypada to ale, ze ne, lety jsou porad normalne v nabidce.

z Vídně Faro zrušeno do konce zimního letového řádu. Předevčírem ale bylo ještě v prodeji.

0 Citovat

Wow, tak to jsem opravdu zvedav, zda Faro ponechaji z toho Berlina, kdyz ho zrusili z Vidne...

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Si sprav test a letis.

Fakt neviem kde je problem. Momentalne su pravidla nastavene tak ako su. Ak sa ti nepaci, nekupuj letenky.

Jo jo, sedmnáct stovek na podporu testovacího byznysu. A to se vyplatí! :D Nebudu přijímat jakákoliv pravidla, se kterými se arbitrálně přichází, a spousta z nich je prakticky nesmyslná. Chápu ale, že lidi, kterým vyhovuje být v dané lokaci skoro sám a už přemýšlejí, jak to všem nandají, tahle situace vyhovuje. Ups, tady jsem u leckoho kopla do vosího hnízda :D

0 Citovat

Přesně, chápu si udělat test, když poletím na dovolenou na týden či dva někam do exotiky, ale poletím nebo pojedu na víkend za rodinou a budu si dělat test za 1800,- a za měsíc třeba zase? To ani náhodou, ať povolej antigenní testy a můžu o tom přemýšlet, jinak ten byznys podporovat nehodlám a prachy netisknu.

0 Citovat

Tak proč si kupujete letenky v téhle situaci s tímhle přistupem? 😄

0 Citovat

Zrovna ten termín, co jsem měla vybráno já, vím že bych pak zůstala v karanténě, takže mi to vyhovovalo, ale posunutím o 14dnů, už je to na hovn...Navíc vánoce a konec roku si asi těžko posunu, to je prostě daný.

0 Citovat

Aluška napsal(a):

Přesně, chápu si udělat test, když poletím na dovolenou na týden či dva někam do exotiky, ale poletím nebo pojedu na víkend za rodinou a budu si dělat test za 1800,- a za měsíc třeba zase? To ani náhodou, ať povolej antigenní testy a můžu o tom přemýšlet, jinak ten byznys podporovat nehodlám a prachy netisknu.

Moje slova. Ten levnější test bych podstoupila (i když co si budeme namlouvat, za 72 hodin mám spoustu příležitostí se nakazit, klidně i pět minut po testu), pokud bych na něj nečekala několik hodin ve frontě. Chápu snahu eliminovat rizika nákazy (ne že by turisti byl ten hlavní problém), ale má to svoje hranice.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Tak proč si kupujete letenky v téhle situaci s tímhle přistupem? 😄

 

Hmm... cena? To, že jsem počítala s tím, že je případně přesunu na léto, kdy nejspíš situace bude příznivější, a rozdíl doplatím? Jako řešit to zatím fakt nebudu. V lednu může Ryanair zase podmínky nějak změnit.

0 Citovat

Velká čistka v letech Vídeň - Lisabon. Mám zrušeno 27.12. , 29.12. a i v lednu 23.-24.1. :-(

0 Citovat

VIE - MXP taky zrušeno

0 Citovat

Ale zase má Ryan + ,že zrušena letenka Lisabon - Vídeň za 7.99eur šla zdarma změnit na Lisabon - Krakow, která byla za 72eur.

0 Citovat

Ryan má novou linku, asi z nudy, jak toho teď tolik porušil :) 


fr.png

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Ale zase má Ryan + ,že zrušena letenka Lisabon - Vídeň za 7.99eur šla zdarma změnit na Lisabon - Krakow, která byla za 72eur.

Dobře, tímto se po tvrdilo, že po zrušení letu to lze takto vhodně vyměnit za vyšší tarif 👍

0 Citovat

jj, ale taky by mne zajímalo, v jakém rozmezí může být nový let zdarma, případně zda musí nově být třeba aspoň jedna země (odlet či přílet) stejná?
Ještě 2 měsíce zpět byla možná u mých zrušených letů možná změna zdarma na naprosto jakýkoliv let v sítí Ryanairu, +- 3 měsíce na obě strany od zrušeného letu.

A taky by mne zajímalo, jestli teď platí už vždy, že priority (+2.zavazadlo) je nyní při dodatečném nákupu vždy dvojnásobně dražší, než při samotném nákupu letenky.
Dosud jsem priority dokupoval později před cestou (zvlášť teď za času covid, kdy není nic jisté) a cena někdy šla mírně nahoru, ale pořád to stálo stejně jako u nových rezervací.
Teď dvojnásobek? nebo je to jen nějaký exces jen u jedné konkrétní rezervace?

0 Citovat

Včera jsem to zkoušela a jde to zadarmo přesunout odkudkoliv, kamkoliv -/+ těch 14dnů od původního zrušenýho data. Jinak to lze předelat samozřejmě na kdykoliv bez doplatku za změnu, ale už s doplatkem v rozdílu ceny letenek.

S tím zbytkem nemám zkušenosti, takže nevím.

0 Citovat

Zaujimave zistenie :) neviete niekto, ci na tu zmenu zdarma musi byt let zruseny alebo staci ze len zmenia casy letov?

0 Citovat

Nevim co se vse rusi s  te akce 1+1,  ale mam tam let  s Katowic do Corku  a zatim zadne zruseni neprislo , za  5 euro jsem nakonec nic nekupoval, protze myslim  ze  jeste po Novem roce nejake ty akce do 20 euro budou a pred odletem  bude vic jistota  ze to poleti

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

Na stránkách ovšem inzerují tu samou akci i z Prahy za 129 Kč (ekvivalent 5 €) a není tam jediný let.

Tak ta akce byla omezena  casove  ,ale jinak to nevidim tak cerne ze s Prahy neni nic zajimaho  v lednu  treba hned 1.ledna je  Stansted rano za  612 Kc  a v poledne ze Stanstedu Fuerteventura za  25 GBP  OW

@vl.k  tak pokud mas  na mysli tu akci 1+1 tak tam bylo primo v podminkach ,ze to bez poplatku nelze zmenit , pri jejich zruseni ano ,ale jinak asi ne , bezne letenky jde  porad  zmenit bez poplatku za zmenu .ale s doplatkem rozdilu ceny .taky ta zmena musela byt provedena  7 dnu pred  puvodnim letem ,v pripade jejich zruseni  by to melo byt ted 14 dnu ,nejsem si jisty  ze i po puvodnim letu ,ale je to mozne  kdyz  treba nedodrzi  14 ti denni lhutu  pro zruseni  tak podrobne jsem to zase nestudoval  co me zrusili tak bylo 14 dnu pred  a menil jsem to asi  za dva dny  nez jsem si rozmyslel za co  

0