Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Vlk: pokud se změní čas, tak nelze prebookovat na cokoliv. Na chatu mi povolili jen změnu odletoveho letiště. Nejlepší je napsat a zeptat se

0 Citovat

Alena Svobodova  a Aluska  s temi testy  +1  dokud nebudou zdarma a nejak zjednodusene, aby byly hned ,tak to je jen nehorazne tahani penez lidem s kapsy , ktere stejne zadnou zaruku ze ten clovek neni nakazeny   neprinasi a muze se nakazit  kdekoliv ihned po absolvovani testu, nebo i pri nem ...a to ani nemluvim o problemech co mohou nastat, kdyz je vyhodnoceny test  pozitivni  a  pritom tomu dotycnemu nic neni a neni nakazeny 

0 Citovat

Tri mesiace po zadaní žiadosti na refund leteniek kupované cez OTA mi prišiel od Ryanair šek (zaslaný z Francúzska, spiatočná adresa Londýn, banka nemecká). Tak už len kde najlacnejšie vycashovať:)

0 Citovat

-))) tak jeste aby ten sek  byl kryty  a nebyl to nejaky  falzifikat   z  Ukrajiny   To uz i pres OTA se da usetrit  ?,  ja myslel ze jen edreams  prodava  Ryanair pod cenu  ,ale ja vim ty jsi to nejak zrumboval  -))

0 Citovat

taky jsem dostal od Ryanair šek, nakonec se mi podařilo nějak ukecat, aby mi to poslali normálně na účet v EUR. Nejdřív nechtěli, žádal jsem asi 4x, ale nakonec ano a přišlo to v pořádku.

 

0 Citovat

mikir napsal(a):

-))) tak jeste aby ten sek  byl kryty  a nebyl to nejaky  falzifikat   z  Ukrajiny   To uz i pres OTA se da usetrit  ?,  ja myslel ze jen edreams  prodava  Ryanair pod cenu  ,ale ja vim ty jsi to nejak zrumboval  -))

 

Presne, zrumboval som cez Rumbo :D

0 Citovat

Ryanair to ve Vídni balí...

https://www.krone.at/2290186

Myslím, že se můžeme obávat rušení letních letů ve velkém

0 Citovat

From January 1st, Ryanair will remain represented by its subsidiaries Lauda Europe and the Polish Buzz, who have stationed aircraft here, writes “aviation.direct”, citing an internal letter from Ryanair. Vienna is also served by Malta Air, which also belongs to Ryanair, and the Group’s parent company, Ryanair DAC, but they have no aircraft stationed here. All subsidiaries fly under Ryanair flight numbers.

 

V preklade ... ryan sa pravdepodobne nedohodol s odbormi, takze sa bude lietat s dcerskymi spolocnostami Buzz, Malta Air alebo Lauda, alebo si zalozi dalsiu dceru v state, kde odbory nehraju nejaku velku rolu (Francuzsko to urcite nebude :D). To je vlastne dobra sprava na cahrovanie s letenkami (skoda len, ze vsetky mam s wizzom, ale mozno dojde aj nanho)

0 Citovat

Tak tam to ma dve jine souvislosti nez covid, jednak je v Rakousku minimalni mzda  vetsi , nez je zakladni plat  Ryanairu pro letusky a stewardy  a pak  se jejich vlada snazi  prosadit minimalni povinnou cenu letenky .ani jedno neni  nejen pro  Ryanair prijatelne ,mozna na tom vydela Bratislava nebo Brno a, kdovi jake ma Viden vubec poplatky ,tam kde to letiste moc vysroubuje  FR odchazi  .Viden navic patri  k letistim odkud  Ryanair lital za hodne male ceny  ,pri akci za 5 euro tam byval . krome  Bergama .nebo Bruselu  Charleroi  hodne velky vyber 5ti a 10ti eurovek 

0 Citovat

koupila jsem teda rychle Kypr kolem Vánoc z Vídně, doufám že to nějak vykšeftuju :D

0 Citovat

Ale na vánoce 2021 není ještě Kypr v prodeji 😉

0 Citovat

VIE - LCA je v prodeji za 10E, ty ceny mi napovídají, že se to zruší, takže možná taky dobrá investice pokud chcete letět o Vánocích na Kanáry a nechcete dávat 600E za zpáteční letenku

0 Citovat

Jane, to je přesně můj plán!

edit: Wizz zrušil všechny VIE - LCA na prosinec a leden včera v noci

0 Citovat

Ta uvaha ze to padne je sice mozna ,ovsem ono to pujde  vymenit bez poplatku ,ale uz asi s rozdilem doplatku  te nove ceny  takze v podstate  vyhozenych 10 euro  ,na Kanary  za 600 euro ?  mozna tak  v bussines tride ,.. staci pockat na Kanarech  na druhy tyden v lednu a uz ty ceny padaji  samozejme zpatecka hned po Novem roce bude cenove vzdycky o nicem 

0 Citovat

strejdo, 10 e už jsem v životě vsadila na větší voloviny a 600 e ta letenka přes svátky prostě stojí. Druhý týden v lednu už mám jiné plány

0 Citovat

určitě ne, jde to celé změnit uplně zdarma... mám rezervaci za 10E RT a jde to změnit na jakoukoliv letenku i když stojí teď 600E a co se týče termínů děkujeme za poznámku samy bychom na to nepřišli :D ale holt někdo tam další týden být nemůže

0 Citovat

Tak pochybuju ze bych nenasel  levnejsi letenku  i v danem vanocnim terminu  a zmenit nebo vymenit bez doplatku to slo drive ale menil jsem v listopadu za prosinec a tam doplatek uz byl  treba puvodni letenka byla za 26 nova za 28 a ty 2 eura mi tam naskocily,  zdarma byla treba letenka co byla za 19 a nova stala 16 ,takze nemam duvod verit ze  soucasne 10 eurove letenky pujdou vymenit treba za 200 eurove , menil jsem jen zrusene letenky za jinou nez puvodni trasu tu

edit : jen jsem tak zbezne mrknul na ceny tam  a ceny zpet  do 3 .1. s jednim prestupem  a ani zadny let zpet hned po Novem roce mi neukazuje cenu co by za tu letenku tam i zpet  i kdyz pripoctu zavazadlo a nocleh v miste prestupu  davala 600 euro  ,takze to je skutecne nesmysl  Kanary za 600 euro  A to neberu v potaz to, ze to tesne pred odletem bude levnejsi ,,mam to vysledovane na Kanarech jsme byli 6x ve vanocnim obdobi a pres Silvestra  a vzdycky jsme chteli odletet  v prvnim tydnu  v lednu ,ano kupoval jsem s predstihem kvuli ubytovani  ,ale mam vysledovane ze kdyz bych koupil i den pred odletem tak uz byla podobna cena   tohle obdobi ma proste svoje specifika a neplati to co na jine terminy   Oni vedi ,ze nikdo nebude na tohle obdobi riskovat ze tam pak nesezene ubytovani, nebo sezene ,.ale bud drahe nebo blbe ,,,takze natahnou ceny  a pak jdou s nima dolu ,nakonec  ani primy let  z Dublinu  nedava dohromady 600 euro 

A za tim nazorem ,ze to bez doplatku rozdilu ceny nepujde   si  taky  stojim 

0 Citovat

Mikre, jde to zdarma vyměnit v případě, že ten let zruší Ryanair. Teď jsem měnil 7.99 e letenku za 72e bez jakýchkoliv doplatků. Jo a ještě jsem to musel udělat na PC, protože v apce na telefonu to nešlo.

0 Citovat

Však ano, letenka musí být zrušená aerolinkou. O tom je tu celou dobu řeč.

0 Citovat

Tak je mozne ,ze maji  destinace kde to jde ,taky jsem to v tom listopadu delal na pc a proste to neslo  leda by to zase zmenili  ,nebo to mohlo byt tim ,ze jsem menil  listopadovy termim na predvanocni  prosincovy 

A souhlasim s tim ze 10 euro se da i prodelat kdyz to nevyjde 

0 Citovat

Plno datumov BUD - Dublin za 2€ RT az do konca januara, ale nevyzera zeby Ryan mal v plane rusit lety, takze na investiciu nevhodne

 


image-1.jpg

0 Citovat

voughne napsal(a):

Plno datumov BUD - Dublin za 2€ RT az do konca januara, ale nevyzera zeby Ryan mal v plane rusit lety, takze na investiciu nevhodne

 

To snad bude error, protože když dáš RT Dublin - BUD, tak na stejné lety to stojí 13e

Edit: navíc 458 HUF = 1.28 EUR a v eurech ty letenky stojí 12.99... Náhoda? Nemyslím si 😁

0 Citovat

VIE-LCA u wizzu jde rebookovat na VIE-TFS?

0 Citovat

U wizzu co jsem zkoušel v září tak ne. Ale možná by to teď přes infolinku mohlo jít. Píšou že rebook možný na comparable route a všechny lety k moři z Vídně na Vánoce zrušili takže se mi TFS zda celkem comparable vzhledem k jejich nabídce na Vánoce. 

U Ryan lze. 

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

[

To snad bude error, protože když dáš RT Dublin - BUD, tak na stejné lety to stojí 13e

Edit: navíc 458 HUF = 1.28 EUR a v eurech ty letenky stojí 12.99... Náhoda? Nemyslím si 😁

No každopádně koupené, za ten pocit, že na leden už mám nějaké letenky, těch 69Kč stálo :-)

0