Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

O jaký let se jedná? (pro zajímavost)

0 Citovat

FR8962, Bergamo - Mallorca

0 Citovat

Večeři si prý máme koupit a možna nám jí někdy proplatí.

0 Citovat

Tak dle FR24 byl divert do Bologni, potom letělo zpět na Mallorcu a teď otáčí rotaci Mallorca-Liverpool

Když se dívám na dnešní odpolední odlety z Bergama, tak spousta letů byla zpožděná o 1-2 hodiny. Asi opět úřadovaly bouřky..

0 Citovat

Jestli máš nějaké pojištění, které by hradilo zpoždění letu, tak na všechno účty!!! Jídlo, telefony, kartáček, pastu, jinak máš pecháčka.

0 Citovat

Mailand dle informaci co nam dali pristalo v bologne misto v Bergamu a melo technicky problem, proto k nam již nedoletělo. Tudíž až přiletím do Prahy, budu žádat odškodné. Ano počasí špatné bylo, a lety byly 1-3hod zpožděné, ale az na nas vsechny odletěli. 15:35 jsme měli letět. V 20:00 řekli o poruše. Další 2,5hod jsme čekali ve frontě na přidělení hotelu. V 23:45 jsme se dostali na hotel. Vše bez jidla i piti.

Cali - pojištění nemám. Účtenky taky ne, protože je již vše zavřené a nic si nekoupíme. Zítra máme letet v 11:45. Budu doufat, že auto i hotel nám na Mallorce podrži (psal jsem email). Pokud ne, tak si hold zaplatím znovu a budu doufat, že z ryanairu něco vytáhnu. Místo 4dnů na Mallorce budou pouze 3. Máme tím zkaženou dovolenou, ale život jde dál.

0 Citovat

Nový let má číslo FR8919. Dle mého je kompenzace zcela jasná. Toto přeci ryanair nemůže uhrát na počasí nebo něco podobného.

0 Citovat

wiki napsal(a):

Ahojte. Mam otazku. Stalo sa niekomu za poslednu dobu to co mne ze pri rezervacii u ryanair free sedadiel vas naschval rozhodili jeden do predu a druhy do zadu ? Kazdy na inom konci lietadla ? Mne teraz druhy x v priebehu 6 dni... a vzapati mi ponuka zmenu sedadiel ku sebe v cene 8€. Je to nova cenova politika ? Letim s nimi xty krat ale v zivote mi toto neurobili. Samozrejme ze letenky som bookoval pod jednou rezervaciou.

Ano nedavno jsem byl svedkem teto nove praktiky ,takze ve dvou radeji priplatim 4 eura nebo 120 Kc ( za dva ) a mam klid

Mozna jeste vyzkouset to co pouzivam obcas , kdyz letim sam , cekat s check in az na posledni chvili a jim tam vetsinou zbudou ty nejdrazsi placene mista ,jen ve dvou nevim ,ale da se mrknout na obsazenost letadla

0 Citovat

Majky1905 napsal(a):

Nový let má číslo FR8919. Dle mého je kompenzace zcela jasná. Toto přeci ryanair nemůže uhrát na počasí nebo něco podobného.

Muzes pak tady zverejnit jak si pochodil ? U Ryanairu se mi stala takova situace jen kdyz vybuchla sopka na Islandu ,ale to byl ochromeny letecky provoz nad velkou casti Evropy

Z Bergama mam taky jednu zkusenost s krouzenim nad letistem hodne dlouho protoze spadly kroupy a byla bourka a letiste chvili neprijimalo ,letime tam zase pristi tyden ,tak snad nebude takovy problem, protoze mame prestup , ovsem oba lety Ryanair a Bergamo tusim patri mezi ty letiste ,kde to Ryanair nove garantuje

Jinak z poslednich 8 letu s Ryanairem ( behem mesice ) 7 na cas 1 zpozdeni do 30 minut kvuli pozdnimu priletu letadla z Prahy Zpozdeni miva Ryanair v Polsku

Kdyby neco takoveho co popisujes bylo u Volotey tak se divit nebudu , ale Ryanair ? Reklama o 90% letu na cas nelze

0 Citovat

Myslím, že přestup bude garantovat pouze v případě, že jsi lety koupil poté co toto ohlásil a máš oba lety na jedné rezervaci, ale možná se pletu.

Pokud mělo poruchu letadlo, tak je snad úplně jedno, jestli bylo u Volotea, Ryanairu nebo Lufthansy, prostě občas se stane a nic s tím nenaděláš.

Jinak mě celkem baví, jak se pořád pouštíš do Volotea i když pořád říkáš, jak jsi s ní někdy neletěl . Na rozdíl od Tebe s nimi občas lítám a na rozdíl od Ryanairu jsem s nima nikdy neměl zpožděnej let. Je fakt, že se na ně moc nedá spolehnout dlouhodbě, protože často šachujou s letovým řádem, ale to je věc druhá.

0 Citovat

Mikir aby toho nebylo malo, tak kdyz jsme leteli do Bergama pred 3dny, tak jsme tez 1hod krouzili nad letistem.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Myslím, že přestup bude garantovat pouze v případě, že jsi lety koupil poté co toto ohlásil a máš oba lety na jedné rezervaci, ale možná se pletu.

Podařilo se to někomu aspoň vyhledat tak, že by měl dva lety v rámci jedné rezervace? Zkoušel jsem to poté, co to oznámili, ale nějak jsem nepřišel na to, jak to na jejich webu naklikat.

Pokud to teda nefunguje stylem, vyhledám si letenku z A do B a pak k tomu přidám letenku z B do C. Potom by to ale podle mně byly 2 samostatné rezervace.

0 Citovat

Nový let FR8919 opět nahlášené zpoždění 2hod. A nikdo netuší zda odletíme. Krásná dovolená ztrávená na letišti pozorováním ostatních letadel. Umět pořádne aniglicky tak volám společnosti a použiji nadávky které ani neznám!.

0 Citovat

Vyjadrenie k prideľovaniu miest.


screenshot-2.png

0 Citovat

toncek napsal(a):

Podařilo se to někomu aspoň vyhledat tak, že by měl dva lety v rámci jedné rezervace? Zkoušel jsem to poté, co to oznámili, ale nějak jsem nepřišel na to, jak to na jejich webu naklikat.

Myslím, že se to mělo týkat jen několika měst a PRG mezi nimi nebyla.

0 Citovat

guessWho napsal(a):

Vyjadrenie k prideľovaniu miest.

Nó jo. Takže "Nic jsme nezměnili. bla... bla... Ale nyní blokujeme window a aisle lidem co si připlatí. Ale nic jsme nezměnili"

0 Citovat

Zrovna jsem to tu chtěl dát. No, pěkný bullshit to jejich vyjádření. Prostě nutí lidi si připlatit, nic jiného.

0 Citovat

Nějak to nechápu... když teda R. zarezervuje okna a uličky pro platící, takže neplatiči dostanou střed, tak když já si sedadla zaplatím s manželkou a 2 dětmi, tak díky tomu dostaneme možná 2 okna a 2 uličky, takže rozhodně nebudeme sedět vedle sebe a to tak, že ani 2 z nás... je to tak nebo mi něco uniklo? A je to to, po čem ti platící za sedadla touží?

0 Citovat

V březnu sem s nima měl 3 lety po polsku a bylo 2x okno, 1 střed.

Příští pátek nás ve dvou čeká přelet WRO-WAW tak sem zvědav, kvůli tý chvilce ve vzduchu sem teda nepřiplácel, to dáme i na opačných koncích letadla :D

0 Citovat

Ještě co se týká bordelu přidělování sedadel, tak při cestě z Catanie do Bergama jsem zažil pěkné škatulata. Let to bohužel zpozdilo asi jen o 5 - 10minut takže to stevardy moc nerozhodilo. Lidi byli ale celkem vzteklí, když měli na jednom mobilu Borading pass pro 8A a 33A.

Celkem ovar se tlačit přes celé letadlo. No a když je takových 10...

Každopádně někde jsem četl myšlenku naschvál si ty místa měnit když už jsou všichni na palubě.

Když tak nad tím přemýšlím, že bych pak měl někde nějaký přípoj nebo něco co nestihnu kvůli tomuhle divadlu, tak bych měl ve finále akorát ještě větší nervy...

Holt budeme se muset smířit

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Nějak to nechápu... když teda R. zarezervuje okna a uličky pro platící, takže neplatiči dostanou střed, tak když já si sedadla zaplatím s manželkou a 2 dětmi, tak díky tomu dostaneme možná 2 okna a 2 uličky, takže rozhodně nebudeme sedět vedle sebe a to tak, že ani 2 z nás... je to tak nebo mi něco uniklo? A je to to, po čem ti platící za sedadla touží?

Já často lítám s dcerou, a když kupuju obě letenky najednou, což je vlastně vždycky, tak vždycky sedíme vedle sebe. Ještě se nám nestalo, že bychom seděly každá jinde. Jaká sedadla dostanete uvidíte až se budete odbavovat, při check -inu vám je přidělí..

0 Citovat

evia napsal(a):

Já často lítám s dcerou, a když kupuju obě letenky najednou, což je vlastně vždycky, tak vždycky sedíme vedle sebe. Ještě se nám nestalo, že bychom seděly každá jinde. Jaká sedadla dostanete uvidíte až se budete odbavovat, při check -inu vám je přidělí..

Až poletíte příště tak vedle sebe sedět už nebudete... pokud si za to nepřiplatíte

0 Citovat

jakob napsal(a):

Ještě co se týká bordelu přidělování sedadel, tak při cestě z Catanie do Bergama jsem zažil pěkné škatulata. Let to bohužel zpozdilo asi jen o 5 - 10minut takže to stevardy moc nerozhodilo. Lidi byli ale celkem vzteklí, když měli na jednom mobilu Borading pass pro 8A a 33A.

Celkem ovar se tlačit přes celé letadlo. No a když je takových 10...

Každopádně někde jsem četl myšlenku naschvál si ty místa měnit když už jsou všichni na palubě.

Když tak nad tím přemýšlím, že bych pak měl někde nějaký přípoj nebo něco co nestihnu kvůli tomuhle divadlu, tak bych měl ve finále akorát ještě větší nervy...

Holt budeme se muset smířit

Nerozumím, vždyť sedadlo dostanete při check-inu, a tam je i napsáno, jestli máte nastupovat vpředu nebo vzadu?

0 Citovat

LuckyB"][citace="evia napsal(a):

Já často lítám s dcerou, a když kupuju obě letenky najednou, což je vlastně vždycky, tak vždycky sedíme vedle sebe. Ještě se nám nestalo, že bychom seděly každá jinde. Jaká sedadla dostanete uvidíte až se budete odbavovat, při check -inu vám je přidělí..

Až poletíte příště tak vedle sebe sedět už nebudete... pokud si za to nepřiplatíte[/citace]

Uvidíme, letíme 15.7. 2017, a pak 20.7.2017 ;-) I když my jsme už "velký" holky, tak i kdybysme vedle sebe neseděly, tak nám to vadit nebude..

0 Citovat

[/citace]Nerozumím, vždyť sedadlo dostanete při check-inu, a tam je i napsáno, jestli máte nastupovat vpředu nebo vzadu? [/citace]

Čemu na tom nerozumíš? Prostě v rámci jedné rezervace uděláš checkin na svém telefonu pro čtyřčlennou rodinu a máš sedadla třeba 4B, 11E, 21B a 28E. Pak jdou logicky všichni najednou s tím, kdo má telefon a nastupují třeba všichni vpředu a prodírají se s podobnými, kteří naopak nastupují všichni vzadu.

0