Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Mam na to jiny nazor , value tarif je vzdycky drazsi ,nez kdyz si koupis ten zakladni tarif ,tedy jen s malym  batuzkem a pak pri check-inu dokupujes jak zavazadlo tak,  sedadlo zvlast ,ne prostrednictvim value tarif , ted jsem dlouho nic nekupoval ,tak ruku za to do ohne nedavam ,ale on si to kazdy muze vyzkouset a zjistit ,zatim mi vychazelo ,kdyz zvolim value tarif a ted neresim kdy ,tak to vyslo vic ,nez kdyz jsem si  koupil jen ten zaklad a pak  dokupoval  az u check -inu ,nebo jak jsem potreboval 

Myslim ,ze v posledni dobe vychazelo nejlevnejsi sedadlo 6 euro a nejlevnejsi klasicke prirucni zavazadlo do kabiny  10 euro  a primy prechod  ze zakladu na value byl vzdycky vic 

Je pravda ,ze  sedacky v cene 6-8 euro mizi nejrychleji a pak pri check-inu uz nemusi byt , stejne tak jako prirucak muze vystoupat treba s tech  10  euro klidne na 25 euro , je to treba hlidat  a zvolit  spravny okamzik  ,ale to nemeni nic na tom , ze si primy skok ze zakladu na value   nasazuji  za vic nez se da koupit trochou prace navic , ktera  zaroven prinasi vyhodu v pripade zmeny  letenky 

0 Citovat

Tak přečetl jsem si ten první odstavec 3x a stejně jsem ho nepochopil...

0 Citovat

To je standard u mikirovych prispevku 😀

0 Citovat

Ano, ale to asi není to c,o jsme řešili... Pokud chceš jen zavazadlo a nic jinyho, je vyšší tarif kravina... 

0 Citovat

[citace="floodland"]

Tak přečetl jsem si ten první odstavec 3x a stejně jsem ho nepochopil...

[/citace

Takze sorry  moje chyby ze jsem nejak zamenil ten value tarif a regular ,ale pouzil jsem pak zakladni tarif a  value , takze asi kazdy pochopi jak jsem to myslel 

A poukazal jsem  na to ze kdyz si proste jen bez prace prekliknes  na ten prostredni tarif  kde mas ,sedadlo ,normalni kabinove zavazadlo ,priority atd ,. tak  ze je to drazsi  nez kdyz vyberes zakladni tarif a pak si dokoupis to klasicke zavazadlo do kabiny ,sedadlo a mas v tom nakonec i to priority ,ale ne prekliknutim na regular ale dokoupenim zvlast ,,

Tak snad uz ted je to srozumitelne 

0 Citovat

Tak aktuálně jde koupit zpáteční letenky do Londýna pod 1.000 Kč! :-D 

0 Citovat

Kecáš :D 

0 Citovat

fis napsal(a):

Tak aktuálně jde koupit zpáteční letenky do Londýna pod 1.000 Kč! :-D 

Kdo by to čekal, když 10 dní tam vyjde na příjemných 1750 GBP plus dva obligatorní testy, co nejsou v ceně?

0 Citovat

Michal napsal(a):

[citace="fis"]

Tak aktuálně jde koupit zpáteční letenky do Londýna pod 1.000 Kč! :-D 

Kdo by to čekal, když 10 dní tam vyjde na příjemných 1750 GBP plus dva obligatorní testy, co nejsou v ceně?

[/citace]

A jak je to s tranzitem , jasne na Stanstedu  neni klasicky  tranzit  a ted  nevim ani jestli mezi Irskem a UK jeste plati to co driv ,mozna uz ne ,ale nemyslim ,ze bych tam musel zustat pri letu z Irska a letence do Prahy  10 dnu , spis je otazka co zpatky , samozrejme asi za predpokladu testu ,protoze stejne bych ho pak do Irska musel mit a do CR dokonce tak, ze napred jeden  pred odletem ,pak po priletu do CR 5 dnu karantena a dalsi test a pak jeste  respirator 5 dnu ,ale to ted neresim ,zajima me tech 10 dnu v UK 

Je otazka jetsli ten prilet do CR nebude napadeny u Ustavniho soudu jak nekde proskocilo 

Na MZV je tohle 

Výjimky  z povinnosti nechat se otestovat před cestou do UK mají např. mezinárodní nákladní přepravci, či cestující z tzv. Common Travel Area (Spojené království, Irsko, ostrov Man a ostrovy Jersey a Guernsey).

S toho teda usuzuju ,ze do UK bych nemel povinost se nechat pred cestou otestovat a  bylo by asi nelogicke ,ze bych tam musel zustat  10 dnu v karantene 

Druha vec je ta , ze do CR bych test musel mit 

0 Citovat

Tak po hodne dlouhe dobe muzu zase napsat neco co se tyka  jen cestovani . Mel jsem  uz jedenkrat zmenenou letenku  FR ,kterou jsem  poprve vymenil  na pulku  brezna  na Praha  -Stansted  byla  na tuto trasu vymenena s doplatkem 5 euro  s puvodni ,ktera stala 10euro ,uz nevim co to bylo, ale ,byla to jina trasa 

Protoze mi bylo jasne ,ze se do Prahy nedostanu tak ,abych mohl vyuzit tuto letenku  , mel jsem tyto volby  ,cekat ze FR  Prahu pri lockdownu  zrusi a nepoleti z ni nic , nechat 15 euro propadnout ,pokud let poleti , nebo se ji pokusit  nejak  slusne vymenit  ,coz jsem mel obavu ze nepujde  ( limit jsem si stanovil na 10 euro )

A ejhle  Praha -Stansted  na pulku brezna  jednou uz menena ,sla uplne bez problemu s 10 eurovym doplatkem vymenit na pulku kvetna  za  let Praha -Dublin 

Pochopitelne mam radost , protoze v pulce kvetna, nebo tedy nejaky ten tyden  predtim .je prece jen  vetsi pravdepodobnost ,  ze se nejak do Prahy dostanu  jako ted v breznu 

Treba se tahle informace bude nekomu hodit, kdyz bude chtit menit nezruseny let ,myslim, ze porad ale plati ,ze musi byt  zmeneno nejpozdeji  7-14 dnu pred terminem puvodniho odletu a je treba doplatit rozdil ceny 

Jinak pro me dlouho nehledajiciho na strankach FR  ( naposledy vymenena letenka zdarma  v lednu  Dublin -Bratislava  za     Berlin -Dublin, puvodni byla ovsem o 2 eura drazsi   ) novinka, ze check in  je mozny  2 mesice  dopredu  ,samozrejme pri zakoupeni sedadla ,tato vyhoda je samozrejme nepodstatna ,leda by nekdo byl 2 mesice na home  office  a potreboval udelat check in i zpatky z domova 

0 Citovat

Všimli jste si, že Ryanair má ve svém vyhledávači novinku "Kamkoliv"? Je potřeba zadat výchozí letiště, měsíc letu a počet dnů, jako cílové zvolit "Kamkoliv" - je to v seznamu cílových zemí na prvním místě,  a pak to nabídne všemožné varianty. Docela zajímavé...

0 Citovat

To už je dlouho v ramci Ryanair Discovery 

0 Citovat

https://www.novinky.cz/cestovani...i-40352807

Tak vida zase boudou nejlepsi ,,,,jeste by meli prestat vyzadovat  testy pred odletem 

0 Citovat

Ty testy vyzaduji staty a ne FR.

0 Citovat

To je mozne ,ale kazda letecka spolecnost ,nejen FR  je svepravna a muze  odmitnout pozadavek aby vyzadovali po cestujicim  test pred odletem  a rovnez by  prispeli  k tomu , hodit ten horky brambor na stat,ci letiste statu tim ,ze pokud by cestujici nebyl vpusten  tak by ho odmitli prepravit zpet 

Napriklad  poletim do Prahy budu mit jednosmernou letenku ,  tak at si CR nebo Ruzyne se mnou poradi  ,pas mam vporadku , nic jsem nespachal , chci se vratit na uzemi statu ,  ktereho jsem obcanem  Vstup mi brani protipravne  .mohou mi naridt  treba test na letisti ,,,Letecka spolecnost vuci me nema zadny zavazek ,prepravila me na zaklade zakoupne letenky  Nema vuci me zadnou povinost a ja nemam zadnou vuci ni ,,,

A tak to vlastne muze fungovat vsude  a byl by brzo klid 

Porovnavat tuhle situaci ze situaci kdy nemam potrebne vstupni viza do toho ci onoho statu nebo cestovni doklad nelze 

0 Citovat

No, jenže stát alibisticky hodil na leteckou společnost a pokud pustí někoho bez testu, tak je pokutována letecká společnost ;)

0 Citovat

Jiste ,navic mnoho statu nejak financne podporilo letecke spolecnosti a ty radeji shrabnou podporu statu  nebo tam ma stat podil jako v  KLM a pak radeji drzi basu se statem nez  se zakazniky , FR to sice nerekne ale neco dostali od  UK tak taky mlci  FR bude v pohode ,ovsem  KLM ma urcite za ty jejich saskarny  odliv zakazniku  a Lufthansa  taky  zadne stesti  a pritom to byly dost dobre letecke spolecnosti 

No ale FR to v lete rozjede  do leta se to asi nejak vylepsi  verim ze  do te doby bude treba i test jen ze slin a ten mi vadit nebude 

0 Citovat

Je test zapotřebí i ve Vídni? Nebo stále platí, že jim stačí potvrzení o transferu a ukázat lístek na vlak/bus. 

0 Citovat

Uvažuji na konec března o Portugalsku, Ryanair tam létá v současnosti např. z Vídně (z Německa a Polska pokud se nepletu není nyní cestovat možné, aby tam cizinec přijel na letiště a odletěl). Bohužel do Portugalska musíme mít nyní test (dlouho, až do ledna, tam byl vstup volný). Dobře, přežiju a udělám si test, ok. Ale zajímalo by mě: pustí mě do letadla bez testu na zpátečním letu Lisabon - Vídeň? Do Rakouska mohou Češi přilétnout bez testu, pokud ihned odcestují do ČR. Ale mám pocit, že letecké společnosti teď hodně zpřísnily a tak mám obavu, zda mě v Lisabonu pustí bez testu do letadla...

0 Citovat

Tak bez testu zpátky určo ne :D Měl by ale stačit 48 hodin starý antigen + registrace v Pre-Travel Clearence. Samozřejmě taky PCR po návratu do ČR a pěti denní karanténě.

0 Citovat

Vzhledem k dotazu, zda jej pusti bez testu do letadla a ze chce po příletu hned cestovat do CR, tak počítám, že se snaží vymyslet jak s tím vydrbat a vrátit se do CR úplně bez testu.

0 Citovat

Aha :D Já zas chvilku byla blbá naivka .... ti lidi .. :)

Předpokládám, že na hranicích bude Policie. Budou chtít vidět QR, čestné prohlášení. Pravděpodobně i i čestné prohlášení, které sloužilo k výjezdu. V Rakousku jsou hotely zavřené, tzn. nějaké normální zdůvodnění několikadenního pobytu v Rakousku. No nevím, nevím jestli to za ten ušetřenejch 1300 Kč za test stojí :D

Nemluvě o to, že až někoho v ČR nakazí brazilsko-portugalskou mutací a zjistí se, že to dovezl a ošulil, tak to je na basu.

0 Citovat

Od pondělí aktualizovaný semafor - Portugalsko prozatím nově v oranžové - tzn. stačí antigen 24hod. starý ještě před odletem zpět do Čr - takto tedy oficiálně.

0 Citovat

Neplatí náhodou ještě stále po vstupu po Portugalska 14denní karanténa? Uvažovala jsem o Velikonocích tam a tohle mě odradilo, navíc třeba wizz lety zrušil z Vídně až do dubna, na Ryan jsem nekoukala, ale tipla, že to bude stejný.

Edit: Výjimku z karantény v případě pobytu nepřesahujícího 48 hodin (nutno doložit zpáteční letenkou a dalšími doklady) mohou portugalské orgány udělit ve výjimečných případech.

0 Citovat

Petr napsal(a):

Od pondělí aktualizovaný semafor - Portugalsko prozatím nově v oranžové - tzn. stačí antigen 24hod. starý ještě před odletem zpět do Čr - takto tedy oficiálně.

Jako že z tmavě červené rovnou do oranžové? To se může?:D

0