Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Jinak zde po kliknutí na exchange rate


screenshot-20210403-113337.jpg

0 Citovat

No ja tam exchange rate nemam (Appka).


da8998ab-9859-4586-bc6b-66274e46e11c.jpeg

0 Citovat

No tak ta karta musí být v EUR

0 Citovat

Takovy poznatek:

vyzkouseny karty CSOB MC credit i debit, CSOB Premium MC k eurovemu uctu, Erste Premier MC a Visa, mbank Visa, Fio MC.

Nakup v EUR (odlet Nemecko): u vsech karet, i k Eurovemu uctu a multimenovych k Eurovem uctu se nezobrazuje zadne tlacitko na Exchange rate..... cena za letenku je v Eurech az k placeni.... co se strhne, buh vi🙄... Koruny nebo Eura??

 

Nakup v Kc (odlet Praha): vsechny karty dtto, zadne tlacitko, az na Erste Premier Visa, tam ho vidim, ale jelikoz je az k platbe cena v Kc, nevim k cemu mi tam je, prepnout na platbu v Eur nejde (karta je multi- je tez navazana na ucet v Eur). Strhne se castka asi v Kc.

To je bordel.
Takze jsem na tom stejne jako na zacatku😂🙄. 

0 Citovat

Tak si vyber paypal, tam ta moznost je

0 Citovat

Tak ten zatim nemam. 🤭 

0 Citovat

No ale cul som to kukol lepsi a prepocet je tez nahovno

359cze = 14.99€

0 Citovat

Multimenove karty pro karetní společnosti neexistují, to je pak až operace v bance. V platební bráně je karta svázaná na určitou měnu.

Jinak mám tam uloženou Curve a vždy odmítám převod a mám pak jistotu. 

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Multimenove karty pro karetní společnosti neexistují, to je pak až operace v bance. V platební bráně je karta svázaná na určitou měnu. 

No ja mam i samostatny ucet v Eur s kartou pouze k nemu, a tam tez zadne tlacitko.

0 Citovat

Tak to je divný... Já mám euro účet u Monety a tam to funguje tak, jak popisuju. 

Možná ale řešíme něco co není úplně problém... 

0 Citovat

No to je pravda.... nejlepsi by bylo, kdyby se tu objevil nekdo, kdo kupoval v posledni dobe letenku v Eurech s ceskou kartou navazanou na ucet v Kč.(klasika)

0 Citovat

Vypada to dobre 

https://thepointsguy.com/news/ry...-seat-map/

0 Citovat

Dobrý den, máte prosím někdo zkušenost, zda si lze vzít do kabiny bez poplatku tenisovou raketu? Rozměry samozřejmě nesplňuje.

Díky moc

Jindřich

0 Citovat

Any blunt instrument capable of causing injury, including the following, must be carried in the hold as checked-in luggage.

  • Tennis rackets, squash rackets and so on
  • Cricket bats, baseball bats, softball bats and batons, rigid or flexible
  • Golf clubs or any other clubs
  • Hockey sticks, hurley sticks and lacrosse sticks
  • Kayak and canoe paddles
  • Skateboards
  • Billiard, snooker and pool cues
  • Fishing rods
  • martial-arts equipment (for example, knuckledusters, coshes, flails,
    nunchakus, kubatons and kubasaunts)
0 Citovat

Nevim jak moc se to tyka  Prahy a jinych destinaci ,ale dneska mi Ryanair  zrusil vsechny letenky co jsem mel na  kveten na trase Dublin -Praha - Dublin  a zacinaji litat az 4.6.  Posuvaji to uz potreti  poprve mely byt lety od konce brezna  a zrusili cely duben  , podruhe  zrusili  prvni polovinu kvetna a ted tedy rusi  cely kveten

0 Citovat

keby to vedel O'Leary... :)

0 Citovat

Ma nekdo soucasne podminky zmeny data letu ,pri opetovnem  zruseni letu ?  Mel jsem let ,ktery byl zrusen , tento let jsem prehodil na jine datum  a to je nyni opet zruseno . Pri on line  zmene  to po me chce poplatek  35 euro  Mam za to, ze v takovem pripade  by ani dalsi zmena nemela podlehat  poplatku 

0 Citovat

Týká se to i FR z Vídně, např. zrušena květnová Kréta Chania i Heraklion, ještě že jsem ten pondělní odlet za 15e nekoupil (navíc kvůli nemožnosti si nechat udělat víkendový PCR test).

0 Citovat

Já mám jen zkušenosti s jedním zrušením, to šlo v pohodě přehodit kamkoliv, jen dodržet 14dnů +/- od původního termínu, druhý zrušení se mi zatím vyhlo. Na stránkách maj psaný "až" dvě změny zdarma, ale jak to funguje, netuším. Logicky by měli umožnit zdarma změnu pokaždý, když ti zruší let, ale asi to tak nefunguje :-(. 

0 Citovat

@Aluska ,diky o tech dvou zrusenich jsem si vsimnul ,napadlo me zda nepocitaji vsechny zruseni ,taky to muze byt tak ,ze on line system neumi rozpoznat  zda jde o mou zmenu ,tam by tedy byla mozna jen jedna (dve ) nebo jejich zruseni  a tam by to melo byt pokazde bez poplatku  ,ale prave ze mam dve zruseni a  chce to po me polatek  za  zmenu tedy 35 euro ,rozdil v cene neresim ,ale uz jsem prave jeden ten let zmenil stal 13 euro vymenil jsem ho za  jiny co stal 31 euro a nedoplacel jsem nic  kdyz byl zruseny , jiny jsem doplacel ,protoze jsem si ho prehodil sam a zruseny nebyl ,ale ted uz je  No kdyz to nepujde tak pozadam o vraceni penez  ,zkusim to zjistit pres live chat  Jsou to male castky (4 letenky 53 eura  dohromady .ale vsechny zrusene )

0 Citovat

Mě změnili rezervaci jejíž lety byly zrušený už asi 3x úplně bez problémů. Původní datum byl březen 2021 a nové datum je prosinec 2021. 

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

Týká se to i FR z Vídně, např. zrušena květnová Kréta Chania i Heraklion, ještě že jsem ten pondělní odlet za 15e nekoupil (navíc kvůli nemožnosti si nechat udělat víkendový PCR test).

ryanair zrušil již v únoru všechny lety do řecka, kromě Athhén, a bylo to v prodeji až od června.

0 Citovat

Hmm tak to neni dobre kdyz to takhle rusi  ja jsem prave vymenil zdarma vsechny letenky co jsem mel na kveten i ty co uz byly menene podruhe a jde to tedy bez poplatku  a ani jsem nedoplacel rozdil ceny  jen to neslo pres on line zmenu ale delal jsem to pres live chat 

0 Citovat

nivnicanka1 napsal(a):

[citace="MIGUELAS"]

Týká se to i FR z Vídně, např. zrušena květnová Kréta Chania i Heraklion, ještě že jsem ten pondělní odlet za 15e nekoupil (navíc kvůli nemožnosti si nechat udělat víkendový PCR test).

ryanair zrušil již v únoru všechny lety do řecka, kromě Athhén, a bylo to v prodeji až od června.

[/citace]

Pokud z Vidne tak to ma mozna jine duvody , Rakousko je (bylo ) v Irsku na seznamu zemi ,kdy po navratu byl narizen karantenni hotel na 14 dnu za 1800 euro a treba by se to tykalo i posadky 

Druha moznost je ta ze tam byl spor o platy ,kdy v Rakousku je  minimalni mzda vyssi, nez je poskytovana osadkam Ryanairu a  treti moznost je ze Rakousko chtelo nebo chce zavest  povinnou minimalni cenu letenky  co tezko dodrzi Ryanair i Wizzair   tusim ze to bylo 40 euro  pricemz Viden startuje na 7 eurech....

Myslim ale ze jde o ten kveten v cervnu uz tam zase lety jsou zruseny je kveten 

0 Citovat

Ahoj. Chci se zeptat, zdali můžete s Ryanairem cestovat se psem? Nikde jsem to nenašla, takže předpokládám, že ne..

Díky, Zuzana

0