Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

evia"][citace="mirjur napsal(a):

Nějak to nechápu... když teda R. zarezervuje okna a uličky pro platící, takže neplatiči dostanou střed, tak když já si sedadla zaplatím s manželkou a 2 dětmi, tak díky tomu dostaneme možná 2 okna a 2 uličky, takže rozhodně nebudeme sedět vedle sebe a to tak, že ani 2 z nás... je to tak nebo mi něco uniklo? A je to to, po čem ti platící za sedadla touží?

Já často lítám s dcerou, a když kupuju obě letenky najednou, což je vlastně vždycky, tak vždycky sedíme vedle sebe. Ještě se nám nestalo, že bychom seděly každá jinde. Jaká sedadla dostanete uvidíte až se budete odbavovat, při check -inu vám je přidělí..[/citace]

Tak teď už spolu bohužel sedět nebudete, pokud si tedy nepřiplatíte :)

0 Citovat

Čemu se divíte - Ryanair je taková sociální aerolinka, kde letenka je zpravidla levnější než srovnatelná jízdenka na autobus. Jeden čas měli brutální příplatky za drobnosti, potom to v rámci vstřícnosti k pasažérům zmírnili a teď jim ty peníze zase chybí, tak vymysleli tohle.

Pokud s tím má někdo problém i při dvouhodinovém letu, tak ať si klidně za místo připlatí. Co se mě týká, tak by ten příplatek mohli i zvýšit. Já se rád nechám překvapit kdo bude sedět vedle mě.

Doufám v nějakou sexy mici ale bývá to spíš obtloustlý Helmuth, ale třeba příště...

1 Citovat

Příště bude sexy mici vedle tebe a její obtloustlý Helmut o pár řad dál... :-)

0 Citovat

eremi napsal(a):

Myslím, že přestup bude garantovat pouze v případě, že jsi lety koupil poté co toto ohlásil a máš oba lety na jedné rezervaci, ale možná se pletu.

Pokud mělo poruchu letadlo, tak je snad úplně jedno, jestli bylo u Volotea, Ryanairu nebo Lufthansy, prostě občas se stane a nic s tím nenaděláš.

Jinak mě celkem baví, jak se pořád pouštíš do Volotea i když pořád říkáš, jak jsi s ní někdy neletěl . Na rozdíl od Tebe s nimi občas lítám a na rozdíl od Ryanairu jsem s nima nikdy neměl zpožděnej let. Je fakt, že se na ně moc nedá spolehnout dlouhodbě, protože často šachujou s letovým řádem, ale to je věc druhá.

Uznavam, mas pravdu , asi bych je tak kritizovat nemel , kdyz jsem s nimi neletel ,ale tak nejak dam na ty , co s nimi leteli a doplatili na to sachovani v letovem radu

Dale mi na nich vadi to ,ze v akcich vetsinou narazim na letenky zpet, nez na letenky tam ( pokdu by to bylo opacne nevadi mi to a uz bych byl s nimi letel )i kdyz , krom akci se prakticky u nich toho moc koupit neda , ale je to jejich cenova politika ,

Stejne tak kritizuju Wizzair za jejich cestovani s kabelkou nebo detskym kufrikem -) Tehdy jak zavedli to placeni velkeho kabinoveho zavazadla , Ryanair umoznil zdarma 2 a asi pretahl velkou cast lidi od Wizzairu , je pravda, ze Wizzair ma trosku jine destinace a treba ted mel krasne ceny na Island ,jenze let na Island prakticky bez zavazadla

Mozna , ze jsem takovy patriot na Ryanair , protoze valnou vetsinu letu mam s nimi a jejich strategie se me libi i kdyz kolikrat lze kritizovat , treba ted to rozhazovani dvojic , nebo jak snizili check -in bez placeneho sedadla ze 7 na 4 dny , vetsinou se mi to uz nehodi a koupim si sedadlo .,.proste z hlediska obchodni strategie logicke a promyslene kroky

No a jak se rika koho chleba jis toho pisen zpivej ) a ja uz cekam na irske obcanstvi -) jsem ale zvedavy, jakym smerem se zacne Ryanair ubirat az O Leary skonci , jeho napady jsou sice vskutku nekdy strelene , ( to litani u tyce , nebo ze misto 2 pilota vyskoli letusku atd,,, ) ovsem myslim, ze to vse byly jen reklamni triky a ze vedel, ze to je vazne neproveditelne ..ale dostahl tim popularitu ,

Neco se mu ale povedlo , chtel treba at si lidi nosi k letadlu kufry sami , to bylo jasne ze to neprojde a tak dal 2 zavazdla a tim umoznil tech 15 kg ( do toho maleho dam 5 kg i vic )., prestaly handrkovacky a trapne rvani do tech kleci nebo spis z nich, kdyz to tam silou nekdo natlacil . prestalo vazeni , jedine na co se ted nejak vic zameruji je to ze ti chteji kabinove zavazadlo odebrat ., jiste maji limit tech prvnich 90 , ale casto lovi uz hned ze zacatku , parkrat jsem uz tu visacku musel nenapade servat pryc, protoze byli neodbytni -) Ted jsem v Bergamu zazil , ze to sbirali uz na gate ..

Jedine cemu nerozumim jsou jejich webove stranky , snad Fare Finder jeste jde pochvalit , pokud zrovna neni akce ,to pak nefunguje nic , ale mozna ze i v tom je strategie , aby se za tech 5 euro tolik letenek neprodalo Jenze i bez akce ma porad skvele ceny ,,ted prave jsem naposledy kupoval Ostravu za 350 Kc z Bergama ,,,

Jinak jeste k tem garantovanym prestupum ,moc jsem to nezkoumal , ale pokud nakupuju u Ryanairu primo, tak stejne se kupuji jednotlive lety nebo zpatecka ,ale prestup a koupe najednou nejde leda asi pres nekoho , tak by to nejspis postradalo logiku , kdyz by cizim vylepsil sluzbu a tem co kupuji primo ,by to nechal a negarantoval jim to...

Ona je to takova garance negarance stejne ,,,ponechavam si vetsinou na prestup ty 3 hodiny , nerad se hrnu s jednoho letadla do druheho , stejne jako nerad cekam zase moc dlouho

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Příště bude sexy mici vedle tebe a její obtloustlý Helmut o pár řad dál... :-)

Co obtloustly jak obtloustly , ale az dostane boxerky od jeziska to ani do te Lomne netrefi pak ) , vidim ze se tady diskuze vraci k staremu dobremu cestujlevne -)

0 Citovat

inak ked citam tuto diskusiu neda mi sa zamysliet ako sme uz rozmaznani vdaka lowcostom. Staci flashback 15 rokov dozadu a uzivali by sme si city brejky tak v Seredi pri Vahu osobakom :D

Ryanair su sraci, ale cestovat cez pol kontinentu kamkolvek do 100 euro vo vyske 10km za 2 hodinky a stazovat sa, ze si musim doplatit par euro za sedenie...

asi sme uz zabudli na letenky za cenu priemerneho mesacneho platu len niekam do Londyna...pravda, nebol problem s bagazou, ani zradlom na palube...ale na letisko vas s dychovkou vyprevadzala cela dedina a starosta by predniesol rozluckovy list.

A komu sa nepaci, vzdy je to konkurencia :)

2 Citovat

Osobně si nemyslím, že problém a to na co si tu většina lidí stěžuje je ten fakt, že to rozhazujou po palubě a musí platit za sedadlo, ale to, že tvrdí, že se nic nezměnilo. To je to svinstvo a osobně mě to maximálně sere a díky za tu konkurenci, protože z principu a pokud to půjde tak poletím s někým jiným, dokud budou tvrdit že není pravda něco, co vidí úplně každej.

0 Citovat

Veď to jasné, keby mohli povinne spoplatniť sedadlo, tak by to už dávno urobili. Toto už je taká posledná hranica. A úprimne, za tie ceny leteniek 90 percent ľudí poletí tak či tak

0 Citovat

On ten Ryanair vychází ještě nejlépe. U Wizzair platíš za členství - přece ti nedají slevu zadarmo, u EasyJet platíš nějaký administrativní poplatek jen za to že si vůbec koupíš letenku a pak jsou tady ještě dražší klasické aerolinky co v mnoha případech fungují jako lowcosty, ale za násobné ceny...je to taková alternativa místo palivových příplatků co museli přestat počítat zvlášť.

Já už létám pouze s kabelkou, kufr se na cestách může řádně prodražit a takto mi nemají aerolinky ani co ztratit.

0 Citovat

Jasně, ale mně to vadí z principu. Snaží se dělat z lidí blbce, členství, administrativní poplatky, ok, vím, že to platím a kupuju to s tím, ale tyhle dementní vysvětlení a zapírání něčeho naprosto jasnýho je prostě svinstvo.

A stačí říct - když si nezaplatíš sedačku, je velká šance, že budeš sedět uprostřed a ještě jinde pokud cestujete ve více lidech a přesně tonic, stejně to za ty prachy každej koupí, ale tyhle hovadiny, co valí lidem do hlavy, ať jdou do prdele.

0 Citovat

Lenže súčasný marketing je práve o "valení lidem do hlavy". :-(

0 Citovat

A co je tak marketingově úžasného na tom, že nasrali lidi, tím, že je rozesazují úmyslně z rezervací a ještě to popírají? Řekl bych, že marketingově daleko lepší by bylo to přiznat a ten kdo bude chtít sedět spolu si to sedadlo stejně koupí a ten komu je to fuk si ho stejně nekoupí a k tomu bude ten benefit, že každej bude vědět na čem je a budu mít spokojený zákazníky, který u lowcostu stejně počítají s tím, že dostanou jen to, co si zaplatí.

0 Citovat

A co to má společného s Ryanairem? :)

0 Citovat

evia"][citace="jakob napsal(a):

Ještě co se týká bordelu přidělování sedadel, tak při cestě z Catanie do Bergama jsem zažil pěkné škatulata. Let to bohužel zpozdilo asi jen o 5 - 10minut takže to stevardy moc nerozhodilo. Lidi byli ale celkem vzteklí, když měli na jednom mobilu Borading pass pro 8A a 33A.

Celkem ovar se tlačit přes celé letadlo. No a když je takových 10...

Každopádně někde jsem četl myšlenku naschvál si ty místa měnit když už jsou všichni na palubě.

Když tak nad tím přemýšlím, že bych pak měl někde nějaký přípoj nebo něco co nestihnu kvůli tomuhle divadlu, tak bych měl ve finále akorát ještě větší nervy...

Holt budeme se muset smířit

Nerozumím, vždyť sedadlo dostanete při check-inu, a tam je i napsáno, jestli máte nastupovat vpředu nebo vzadu? [/citace]

Ano to tam sice napsané je, ale když mám boarding passy ( oba ) v jednom mobilu tak není v mých silách nastupovat s jedním mobilem předními i zadními dveřmi :)

0 Citovat

eremi napsal(a):

A co je tak marketingově úžasného na tom, že nasrali lidi, tím, že je rozesazují úmyslně z rezervací a ještě to popírají? Řekl bych, že marketingově daleko lepší by bylo to přiznat a ten kdo bude chtít sedět spolu si to sedadlo stejně koupí a ten komu je to fuk si ho stejně nekoupí a k tomu bude ten benefit, že každej bude vědět na čem je a budu mít spokojený zákazníky, který u lowcostu stejně počítají s tím, že dostanou jen to, co si zaplatí.

Mas pravdu ,ale za 15 let stravenych v Irsku jsem zdejsi mentalitu poznal dokonale , neprijemnou pravdu do oci nereknou , potrebuji k tem nizkym cenam , ktere vlastne nemaji uz dnes temer konkurenci, neco prirazit ,na zavazadlech uz to nezabira , protoze lidem ty 2 kabinova staci ,, prebukovavat letenku na jine datum, nebo jmeno asi nikdo pri tech cenach delat nebude , obcerstveni v letadle je na uteseni personalu, co pracuji za pomerne nizkou mzdu na irske pomery , na cem tedy mohou neco utrzit ? Na lidech co proste potrebuji v urcity den nekam letet a nemaji cas vysedavat na intrenetu mnoho hodin, aby ulovili tu nejlevnejsi moznou cenu a pak na tech priplatcich ,co si lide stejne uz dnes zacinaji vlastne kupovat

Nikde se nezavazuji , ze pri nakupu 2 lidi na stejne rezervaci posadi ty 2 vedle sebe , ze s tim lidi logicky pocitaji je jedna vec a druha je ta skutecnost , ze to proste prestali delat , neni to fer jednani, ale nejlepe to tady vyjadril Tonic

Kdyz jsem jeste na pracovni povoleni letel v 2001 do Irska nabizela agentura jednosmernou letenku do Dublinu za 10 000 Kc , nabidl jsem tehdy agenture a tem 10 lidem co byli vybrani , ze sezenu letenky levneji , sehnal jsem cestu s prestupem v Bruselu za 6000 Kc ,,,

Dneksa se obcas povede letet Dublin-Praha i za 600 Kc .. tedy 10 x levneji

Tak jak pise Tonic, prestanme brecet nad 2 eurama nebo 60 Kc , nakonec se to obcas kompenzuje tim , ze clovek chytne v akci letenku v cene toho sedadla a budme radi za Ryanair i dalsi low costy ,

Litani se tim stalo dostupne pro uplne kazdeho . a je nejen nejbezpecnejsim, ale i nejlevnejsim prostredkem dopravy , najezdil jsem se autobusem , vlakem autem i lodi az az, dneska zvolim nekdy ten vlak k doprave na letiste , lod vyuziju v ramci dovolene , auto si radeji pujcim na miste , a autobsem snad leda ten transfer a to nemluvim o casech

Dublin - Praha jsem jezdil v tom 2001-2002 30 hodin ... 12 do Londyna vcetne trajektu a 18 do Prahy busem , dneska bych busem nejel uz ani Chorvatsko, o Recku nebo Spanelsku a podobne ani nemluvim

0 Citovat

eremi napsal(a):

Osobně si nemyslím, že problém a to na co si tu většina lidí stěžuje je ten fakt, že to rozhazujou po palubě a musí platit za sedadlo, ale to, že tvrdí, že se nic nezměnilo. To je to svinstvo a osobně mě to maximálně sere a díky za tu konkurenci, protože z principu a pokud to půjde tak poletím s někým jiným, dokud budou tvrdit že není pravda něco, co vidí úplně každej.

Pokud to pujde -) jenze ono to dneska uz moc nejde , s kym poletis ? s Wizzairem kde si zaplatis kabinove zavazadlo ? Mozna dneska trosku zacal prechazet EasyJet na system , kdy u nich jde koupit slusnejsi cena i pozdeji nez jen 3 mesice pred odletem ...ale jakysi priplatek ti tam zapocitavaji , vyhoda je neomezena vaha v kabinovem zavazadle bohuzel jen jedno a kdo dal ? Volotea o ktere jsme se uz bavili a ktera sachuje s dny a hodinami odletu ? nebo snad jeste jina nizkonakladovka , ano sem tam nekdy , nebo snad Smart Wings ci Travel Servis ? treba nekdy jo ,do Dubaje jseme s nimi taky leteli -)

Ale prakticky Ryanair po Evrope uz konkurenci nema i proto se mohou chovat tak ,jak se chovaji Osobne jim dam porad prednost ,pred kymkoliv jinym , mozna bych nekdy risknul nejaky super last minute charter z Nemecka , obcas koupim i ten Wizzair , v posledni dobe me zaujal ten EasyJet , zejmena z letiste v Milane , kam se da dostat i kdyz poletim do Bergama , ovsem pak mam poblem nacpat do jednoho zavazadla to co mam rozlozeno ve dvou ... takze ona moc jina volba nez Ryanair dneska po Evrope neni

0 Citovat

Slova klasika, může se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak jediné, co s tím můžeme dělat...

Z mého pohledu to je neskutečně účinné a lidi čím dál více kupují sedadla předem, aspoň tedy v Německu, odkud nejčastěji létám. Na můj let 17.7. už teď je obsazeno odhadem 75% sedadel a to rozhodně v minulých týdnech nebývalo.

Jasně, jsou prázdniny, létají více rodiny... Každopádně jak píše eremi, mně nevadí ten odrb, mně vadí ty kecy okolo:(

0 Citovat

mikir: už jsem to tady několikrát říkal, osobně nemám problém s Wizz zavazadlem, se sportovním batohem, kterej splňuje i jejich rozměry jsem absolvoval už několikrát i 3 týdny mimo Evropu, co mi u nich spíš vadí je příšernej legroom, kterej má třeba zase Ryanair ve srovnání s nima královský.

Tím, že lítám hlavně na východ a jih, tak je pro mě Wizz mnohem zajímavější - co se týče Balkánu, východu Evropy a asi i Skandinávie, tak tam se na ně Ryanair nechytá.

0 Citovat

cali napsal(a):

Slova klasika, může se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak jediné, co s tím můžeme dělat...

Z mého pohledu to je neskutečně účinné a lidi čím dál více kupují sedadla předem, aspoň tedy v Německu, odkud nejčastěji létám. Na můj let 17.7. už teď je obsazeno odhadem 75% sedadel a to rozhodně v minulých týdnech nebývalo.

Jasně, jsou prázdniny, létají více rodiny... Každopádně jak píše eremi, mně nevadí ten odrb, mně vadí ty kecy okolo:(

A prave o te ucinnosti to cele je , proto celkem fandim panu O Learymy , ze on a jeho tym vymysli ucinne veci tak , aby vydelal a pritom aby zachoval ceny low costu , ze to lidi nastve je vec jina

0 Citovat

Ale tady se nevede diskuze o tom, jestli platit nebo neplatit za sedadlo nebo jako toho docílit, klidně ať lidi posadí na hajzl, jestli chce, ale o to, jak to komunikují a jak vykládají, že to není naschvál, byť je to nad slunce jasnější. A můžu říct, že konkrétně u mě to zajistilo to, že se budu teď snažit najít vždy jinou alternativu a vůbec mi nejde o těch pár korun za sedadlo...

Co je lepší, vydělat úplně stejně a nasrat nebo nenasrat u toho lidi??? To je totiž ten jedinej rozdíl mezi tím říct - chceš sedět spolu - zaplať jinak určitě nebudeš nebo tvrdit nic jsme nezměnili, furt jedem to stejný ale nějakým záhadným způsobem je tisíce lidí nasraných, protože to ani třeba netuší že najednou začali lidi rozesazovat, protože se přece "nic nezměnilo" dle Ryanairu.

1 Citovat

eremi, přesně jsi vystihl moje pocity!

0 Citovat

Udělal jsem teď (free) check-in pro dva, odlet za 4 dny, a dalo nám to oboum window seat pět řad od sebe. Za okno jsem sice rád, ale zase se potvrdilo, že Ryanair prostě a jednoduše lže.

0 Citovat

Já 1 rezervace pro 4 lidi 10A, 32F, 07E, 33F, kámoš stejný let 05E, 03E, 04E, 16E:-)) On má aspoň exit row. Nicméně, pokud člověk letí sám nebo nevadí rozhození po letadle, vyplatí se checkin co nejdéle, pak zbydou nejlepší sedadla.

0 Citovat

Mailand napsal(a):

Udělal jsem teď (free) check-in pro dva, odlet za 4 dny, a dalo nám to oboum window seat pět řad od sebe. Za okno jsem sice rád, ale zase se potvrdilo, že Ryanair prostě a jednoduše lže.

Precetl jsem si jejich vyjadreni k pridelovani bezplatnych mist a zni to celkem logicky, je plna sezona , pisou ze jsou lety obsazene z 95 % a ze si lidi co si mista koupi vybiraji hlave okno a ulicku ,ale ze se prihlasuji az treba 24 hodin pred odletem a ze vlastne pro ne mista drzi . ( misto je v systemu obsazene , protoze bylo zakoupene , ale neni udelany check-in )

Neni tedy nic jednodussiho kdyz nekdo nechce platit sedadlo aby pockal az tesne pred odlet tam uz nebude Ryanair nikomu nic drzet, sedadla budou v tu chvili uz pridelena a zbudou ty nejdrazsi vpredu , je otazka zda zbudou dve vedle sebe ale tam uz to Ryanair nerozhodi protoze vlastne uz nebude kam jen tezko rict na jakou chvili presne cekat ., protoz pak zbudou opravdu uz jen posledni volna mista

Letim ted za 3 dny respektive ve dvou za 4 , zvolili jsme ulicku a stred kvuli tomu , ze si zena potrebuje troksu natahnout nohu do ulicky , takze misto u okna zbylo , tak se schvalne pak jestli bude vhodna prilezitost zeptam toho u okna kdy delal check-in a jestli leti sam

Netrvdil bych , ze Ryanair v tom vyjadreni lze . asi tam zbyly dve mista u oken tak ,jak zbude to misto v nasem pripade a oni to vyuzili , aby neblokovali dalsi stejnou radu , kterou mozna maji jeste k dispozici . nakonec neni nic snadnejsiho nez se podivat na soucasnou osazenost letadla

Vysvetluji to mozna pro nektere trosku nesrozumitelne a porad tam zavani to , ze jim jde v prve rade o penize ( aby si nakonec vsichni mista koupili ) , ale je to tak nejak jako se zavazadly , tam si dnes vetsina lidi kufry taha samo a obsluzne voziky pro zapsane zavazala jezdi poloprazdne k letadlu i od nej

Vlk se nazere a koza zustane cele -) chapu ty co nadavaji ,skutecne jak to pise eremi ze jde o princip .ale zase az takovou aferu bych s toho nedelal

0 Citovat

Mat vase problemy so sedadlami :) Ako uznavam, ze v niektorych pripadoch je blbe na jednom mobile mat 4x check in porozhadzovany po celom lietadle, ale inac no big deal ... Ryan proste neprizna, ze je to nastroj na vyberanie penazi, ale co to potom je ked mozno 75% pasazierov radsej sedi pri sebe ?

Aj tak pomaly migrujem z wizzu na ryan lebo ceny podobne, ale 2x batozina je velke plus.

A preco pisem mat tak vase problemy so sedadlami? No mne pred par dnami volotea teoreticky pekne zavarila. 1x na letisku v Neapole, ked ten mobile boarding pass obrazok mi rotoval po obrazovke a nechcelo ma pustit na kontrolu. Mal som tusenie, ze nejaky segment bude problemovy a tak som radsej vsetko povytlacal. Snazim sa byt ekologicky, ale hocijaka opletacka na letisku by ma mohla vyjst draho.

Druhy pruser mi spravili na 1€ letenkach. Nedal sa mi spravit check in, stranka pisala, ze na letisku zdarma, ale to sa mi zdalo podozrive. Napisal som na podporu a po 4 dnoch mi odpisal typek, ze uz by to malo ist. Zazracne sa to rozbehlo a to neslo , ani den predtym ako mi odpisal. Moja konspiracna teoria je, ze zomna chceli vydolovat kes na desk check in ... Ale to sa uz nedozviem :)

0