Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Proč by to měli rušit? 

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Proč by to měli rušit? 

Prachy, samozřejmě. Ale to ať si vyřídí z pražským letištěm, že se jim nic jiného než nejvější města lítat nevyplatí. Ta jejich nabídka ani není na zimu zajímavá proti okolním letištím. Mívali Marakéš a Eilat, teď už jim jako exotika zbyl jenom Ammán. Na příští rok bych kvůli covidu ani nečekala, že budou nové destinace. Nevím, prostě mi připadá, že to bude další oběť té politiky pražského letiště - že jsou příletové letiště pro turisty.

0 Citovat

Do půlnoci 26.11. promoakce: ke každé letence jedna zdarma https://www.ryanair.com/cz/cs/Sp...dna-zdarma

0 Citovat

Tak který z místních antivaxerů dolítal? 


screenshot-20220215-225621-twitter.jpg

1 Citovat

Když uvidím nápis v hebrejštině, nedokážu ho přečíst. Neznamená to, že neumím číst. Když odmítnu jedno nepovinné očkování, neznamená to, že jsem proti očkování.

Chytráci z Ryanairu jsou náramně vtipní. Ha ha. A ještě ha. 

2 Citovat

Máte někdo zkušenost, když vám Ryanair posune let o hodinu, zda přes chat půjde vyřídit refund? V aplikaci mi to přehodili automaticky a jen poslali email, že si to mohu změnit o hodinu a nebo odsouhlasit, ale možnost refund tam není. Díky 

0 Citovat

Myslim,ze refund nelze az od 3 nebo 4 hodin 

0 Citovat

Prosím zkušenější o názor - zdá se, že Ryanair mění časy na/z Malty a také, že lety z Vídně tam ruší úplně .. 21.-26.5 mám VIE-MLA-VIE platnou rezervaci, zatím o změně nebo zrušení nepřišel žádný email, přitom v letovém řádu už nelze tato data příletu a odletu vůbec najít - dotaz: je reálné, že se v letovém řádu opět objeví ? Stává se to ? Případně koukala jsem, že Air Malta má z Vídně v prodeji lety na " moje termíny " , je možné, že se na Ryanair objeví třeba jako " operated by Malta air " když občas vidím u letů operated by Buzz nebo by Lauda .. ? Ví někdo, jak toto funguje ? U letů z Bratislavy totiž toto označení u letů na Maltu v podobných termínech uvedeno je.

Reálně mi jde o to, že na Maltu chci, případná změna destinace zdarma nebo refund pro mě není zajímavé řešení a z pracovních i soukromých důvodů mohu přesně jen v tento termín .. Něco mi říká počkat na info Ryanairu o změně a budu doufat, že se bude jednat o stejný termín jen v jiných časech, což by mi nevadilo ... nebo ?

0 Citovat

Lety Malta Air (nebo Air Malta, teď přesně nevím, který je který, ale prostě to co není FR a má na směrovce maltský znak) nepovolí Ryan při zrušení svého letu. Ale zkusit se to dá vždycky.

Počkal bych na info od Ryan a pak na 90 % budeš muset koupit jiný let. 

1 Citovat

Ok, díky, zatím tedy čekám .. ještě mě napadlo zeptat se na chatu, ale tam kolikrát vědí docela prd, případně sem pak dám info .. ještě zde někde byly zmínky o rušení Lisabonu, to by mě taky nepotěšilo .. snad to nakonec vše klapne a FR nepůjde ve stopách Wizz :-(

0 Citovat

Dost to ted meni… z poslednich 4 rezervaci nam bez problemu probehla 1. Tohle teda nebyvalo…Ted mi zmenili odlet z Londyna 27.3. Z 21 hod na 11. Takze mam ze krasnych 2 plnych dni s jednou noci v hotelu jeden den a po vyspani na letiste. Asi to dam zrusit a zpatky vezmu easyjet. Ty leti v 18.30 😤

0 Citovat

H.H.Vilda-my máme letět na Maltu na Velikonoce, mail nám přišel dneska ráno. Asi zatím doporučuji počkat, na květnové lety se ještě ozvou. Mmch. změnili nám let tam z úterý na pondělí a zpět ze čtvrtka na středu - ale návrat dlouho večer, což je úplně špatně, musíme se ještě dostat z Vídně domů a další den dovolené navíc už nedostanu.. :-( Budu to řešit, ale jsem trochu skeptická. Nabízí bezplatně změnu, ale píší, že posunou max. o den. No, vzhledem k tomu, že lítají nově po-st-pá, tak to o den asi neposunu, když bych chtěla místo středy návrat v pondělí?? .. Nemám s tím vůbec zkušenost, tak uvidím, jestli se něco podaří vyřídit, můžu se pak podělit o "výsledek" ;-) Mmch. na webu ty lety nevidím, v aplikaci ano, ale momentálně se tváří všechny jako vyprodané. 

1 Citovat

Lofda - ok, díky, to mě zajímá .. můžu se zeptat na termíny a časy těch nově nabídnutých letů ? Každopádně dej vědět jaké bylo pořízení na chatu, mě zatím obvykle ve všem vyhověli, tak přeju ať to vyjde jak potřebujete !

Rezervace ubytování s bezplatným zrušením mám dvě,  bohužel za takovou super cenu jako před dvěma měsíci už teď ubytování neseženu, byť by byl posun letů o jeden den .. proto čekat až mi oznámí změnu až měsíc před odletem se mi moc nechce, no zkusím ještě vydržet .. předpokládám tedy že místo sobota - čtvrtek mi to přehodí na pátek - středa ale vědět to teď, ještě by snad byla šance něco levně na bookingu najít ... chjo

0 Citovat

H.H.Vilda - hledala jsem ten tvůj termín, ty lety tam vidím, i když se také tváří jako vyprodané. Přesně jak píšeš, pátek a středa. Konkrétně 20.5. odlet 18:05-20:20 přílet. Zpátky 25.5. odlet 19:40-21:55 přílet..

Slibuji, že až budu vědět k naší rezervaci něco víc, ozvu se ;-).. Pro nás zase úplně nová zkušenost, všechno měnit, ale nedá se nic dělat :-(

Když začal covid v březnu 2020, zůstali jsme v Rize, Ryanair nám let ofiko nerušil, tzn. nešlo s tím ani nic dělat, i když jsme věděli, že v době plánovaného odletu už žádné letadlo nepoletí, protože Lotyšsko uzavírá letecký prostor. Nezbylo než vyndat kartu, koupit nové letenky do posledního letadla do Prahy (Air Baltic) a pak jsme skoro rok čekali na refund od Ryanair.. "Trochu" se nám tím cesta prodražila, ale dneska s úsměvem říkáme, že bude jednou co vyprávět vnoučatům ;-) 

1 Citovat

Zdravím, také máme letět na Maltu z Vídně, konkrétně máme objednáno 10-17.5. (út-út). Nyní na internetu nenabízí na duben a květen žádné lety a od června jsou již předělány na dny po-st-pá. Máme letět s dítětem 1,5 roku, takže výše uvedené posunuté časy jsou pro nás nereálné. Vybírali jsme destinaci i s ohledem na časy letů kvůli dítěti. V podmínkách Ryanairu je následující: 

Pokud dojde k výrazné změně času letu (o více než 3 hodiny před nebo po původním času odletu) a není k dispozici žádný vhodný alternativní let, nabídneme vám (na základě vámi podané žádosti) vrácení celé částky zaplacené za dotyčný let. 

Podstatné je asi to, a není k dispozici žádný vhodný alternativní let. Takže pokud ho nabídnou nemáme možnost na vrácení peněz?

 

0 Citovat

Let posunutý o 1 deň nie je alternatívny let. Na vrátenie peňazí (alebo na zmenu na inú destináciu) nárok budete mať.

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Lety Malta Air (nebo Air Malta, teď přesně nevím, který je který, ale prostě to co není FR a má na směrovce maltský znak) nepovolí Ryan při zrušení svého letu. Ale zkusit se to dá vždycky.

Počkal bych na info od Ryan a pak na 90 % budeš muset koupit jiný let. 

Maltézský kříž ale přece na směrovce mají jak Air Malta (národní dopravce), tak Malta Air (Ryanair holding)

;)

0 Citovat

Ahoj.

Zimní letový řád u Ryanair nabíhá v dubnu, nebo květnu?

0 Citovat

Podle meho zimni letovy rad u Ryanairu zacinal 1.10. 21 a konci 31.3.22 Nektere destinace zacina litat ale az od konce dubna Posuny v odletech mohou byt v soucasnosti ruzne zejmena napriklad u letu z Vidne z duvodu omezeni a ruseni letu Wizz a easyJet kde naopak Ryanair posiluje Letni letovy rad by ale mel nabihat od 1.4.22

0 Citovat

Platnost letových řádů je v principu navázána na změny času (zimní/letní), čili letní letový řád začíná platit poslední neděli v březnu. Předpokládám, že to platí i u Ryanairu.

0 Citovat

Myslel jsem, kdy bude v nabídce zimní letový řád.

Potřebuji udat další tripy že zrušeného Maroka.

0 Citovat

Mne sa takto podaril rebook zrusenej jednosmerky na zimu 2023 (TFS-KRK), no hned na druhy den, ked som siel robit rebook este smerom tam KRK-TFS tak lety zo systemu zmizli a uz to neslo, hoci booking TFS-KRK je stale platny.

Takze si este musim pockat kedy to nahodia naspat a v akej podobe, ci nahodou neslo len o chybu, ze pustili zimne datumy do predaja skor alebo dojde k nejakym zmenam...

0 Citovat

Ja jsem měl vyhlídnuté lety na zimní letový řád z Vídně/Berlín na Kanary a najednou jsem koukal, že zase zmizely, tak mě to celkem zaskočilo. 

Budu taky doufat, že to bude v dubnu a kdyz ne, tak počkám na květen 😃

 

0 Citovat

Měl jsem zažádáno o změnu na BTS / ACE v březnu 2023 a zmizelo to (stejně VIE / ACE).

Dnes dokonce zmizely v účtu i původní zrušené lety. 

Nicméně je stále můžu dohledat ručním vložením a mám screen.

Taky bych rád už dotáhl dokonce misi Maroko.

 

0 Citovat

H.H.Vilda napsal(a):

Lofda - ok, díky, to mě zajímá .. můžu se zeptat na termíny a časy těch nově nabídnutých letů ? Každopádně dej vědět jaké bylo pořízení na chatu, mě zatím obvykle ve všem vyhověli, tak přeju ať to vyjde jak potřebujete !

Rezervace ubytování s bezplatným zrušením mám dvě,  bohužel za takovou super cenu jako před dvěma měsíci už teď ubytování neseženu, byť by byl posun letů o jeden den .. proto čekat až mi oznámí změnu až měsíc před odletem se mi moc nechce, no zkusím ještě vydržet .. předpokládám tedy že místo sobota - čtvrtek mi to přehodí na pátek - středa ale vědět to teď, ještě by snad byla šance něco levně na bookingu najít ... chjo

Ahoj, hlásím, že máme přebookováno, nakonec k naší spokojenosti. Sice jsme si zkrátili pobyt o dva dny (nově to máme po-po), ale původně jsme chtěli letět na týden, delší pobyt jsme si předtím zvolili hlavně kvůli ceně letenky ;-), protože přímo Velikonoce jsou cca 4x dražší.. Když jsem se dnes dívala, ceny letenek už tam byly (aspoň přímo v aplikaci jsem to viděla), takže asi to chce vydržet a až přijde email pokusit se příp. o změnu, pokud nebude vyhovovat co nabídnou. Na připojení k chatu jsem čekala hodinu a půl, asi jsou teď zavalení, ale proběhlo to nakonec líp než jsem čekala. Nikdy jsem to nedělala (pořád se učím) a nebyla jsem si úplně jistá, ale klaplo to a mám radost. Teď ještě přeházet ubytko na bookingu, ale v tom problém nevidím ;-)

Tak hezkou dovolenou :-)

1