Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Dobrý den,
asi před týdnem jsem si u ryanair objednala a zaplatila letenku (na červenec), přišel mi potvrzovací email a jediné, co zbývalo byl check-in nejdřív měsíc do odletu.
Částka se mi z účtu odečetla (blkoace) . Ale dnaska jsem otevřela internetové bankovnicví a celá částa za letenky byla znovu na účtě. Napadlo mě, jetli nebyl zrušený let, ale žádný email nepřišel, nic. Docela mě to vyděsilo, když už ubytování atp. mám taky zaplacené smiley

Máte někdo s tímto postupem zkušenosti?

Anna

0 Citovat

A co říká kontrola rezervace na webu ryanairu?

0 Citovat

když kliknu na Manage, tak v upcoming trips ten let je...ale to nic nemeni na tom ze penize za tetenku mam furt na ucte smiley

0 Citovat

Ahoj anieseek, zjistila si k tomuto něco víc? Před 14 dny jsem koupil letenky a evidentně se mi stalo to samé, tzn. po rezervaci byly peníze v blokaci a teď jsem zjistil, že v pohybech na účtu nejsou uvedeny stržené peníze. Na stránkách ryanair v Manage ty letenky vidím.

Nestalo se někomu to samé? Nevím, zda bych to měl dále řešit s ryanair.

0 Citovat

No to je přesně to samé... moc ten postup teda nechápu, ale peníze se mi naštěstí do rána odečetly, asi tam byla nějaká chyba ale banka/ryanair si to nejspíš vyřešili. V mém případě to bylo 13 dní celkem, než peníze odešly. Pokud neletíte během pár dnů a nespěcháte na to, asi bych chvilku počkala, jestli se to nevyřeší samo. Jinak asi kontaktovat přímo ryanair:/ Anna

0 Citovat

Zdravíčko,

letíme poprvé s ryanair, checkin a boarding passy máme a s sebou si bereme pouze příruční zavazadla.
Poradil byste někdo, jak je to s časem na letišti? Kdy musíme nejpozději být u gatu a jestli musíme být atké 2 hodiny před odletem "odbavení"?
Nebo stačí přijít půl hodiny před odletem, projít až ke gatu kde ukážu telefon a to je vše?

Díky

0 Citovat

kludne 30 minut pred odletom a potom sa zaseknut na kontrole
edit: irony off, zalezi od letiska a hlavne teda jedine co ta moze zdrzat je kontrola. napr. v Bergame sme raz cakali 5 minut a raz skoro hodinu. Samozrejme Murphyho zakon funguje, takze ak prides na letisko 2 hodiny pred odletom, tak kontrola bude trvat 5 minut a naopak smiley

0 Citovat

Dobrý den,
jelikož nejsem ještě moc zkušený cestoval, prosím Vás o radu.

V srpnu letím na dovolenou na Kanáry, tam letím s přestupem v Barceloně ( Praha -> Barca - Vueling ; Barca-> Las Palmas Raynair), zpátky přímo (SmartWings), ale lety mám koupené každý zvlášť, tudíž je nemám na jedné letence. Budu cestovat s malým "palubním" kufrem a malým batohem. Problém ale byl takový, že Vueling povoluje na palubu pouze 1 zavazadlo o hmotnosti do 10 kg, Raynair je v pořádku - ten povoluje 2 a s těmito dvěma zavazadly jsem již absolvoval několik letů do Londýna.

Nechtěl jsem si ale kupovat ke každé společnosti navíc 1 zavazadlo k odbavení, protože se ke mně dostalo, že bych po příletu do Barcelony musel ono "velké" zavazadlo znovu odbavit a to by mi zabralo nějaký čas, tudíž by byl přestup " na knap" a to jsem nechtěl. Vyřešil jsem to tak, že jsem si přikoupil pouze "velké" zavazadlo do Vuelingu (Praha->Barca) - to bude můj malý kufr a na palubu půjdu jen s malým batohem.

Má otázka je, jestli při příletu do Barcelony budu muset malý kufr znova odbavovat, nebo ne? ( Jestli jsem to tedy jinak řečeno udělal dobře tak, abych k dalšímu odbavení nedošlo.) A ještě bych se rád zeptal, jestli po příletu do Barcelony budu muset znovu procházet prohlídkami, nebo si jenom vyzvednu svůj kufr a půjdu čekat do odletové haly na můj další let do Las Palmas? ( Na Stanstedu se totiž musí znovu projít prohlídkou - je to jediné letiště, se kterým mám zkušenosti)

Omlouvám se za moji neznalost a prosím Vás, abyste mi v tomto poradili.

Děkuji.

0 Citovat

Dle mého názoru zbytečnost, protože Vueling má stejné podmínky jako Ryan, tzn. carry-on + one small personal item. Letěli jsme s nimi takto loni a v pohodě.
U Vuelingu bych měl obavy spíše z poměrně častých zpoždění smiley

0 Citovat

Mam kredit 50e na ryan ktory treba minut do konca roka, tak som rozmyslal niekam vypadnut v novembri okolo 17teho kedy je na sr sviatok, co spolu s jednym dnom dovolenky a víkendom robi 4 volne dni. Tak nejak podvedome ma napadla Sicilia, akurát ze na webe uz na november pre Trapany nie su lety. Cize linka konci uz v oktobri a nove lety budu az niekedy neskor v 2017, takto je to?

0 Citovat

Eilat je tiez moznost, lebo to tam lieta stvrtok - nedela, cize by to presne sedelo. Akurat ze ak raz pojdem do Izraela, tak chcem dat "vsetko" naraz, cize aj Tel Aviv, Jeruzalem, mrtve more atd... a na to ratam tak tyzden+ ze si vyhradim niekedy v buducnosti

0 Citovat

17-19/11 je Rim za cca 53, Birmingham pod 50 alebo 16-19 atheny za 56 euro
ak nemas BUD prilis od ruky tak 16-19 je tam Barcelona za 60 euro alebo 16-20 Benatky pod 40 euro (a odtial rychlovlakmi si pobehat sever talianska smiley)

0 Citovat

Hej, jedine ten Rim z toho tak nejak vychadza zatial, aj ked si tam vlastne len den a pol podla odletovych casov. Birmingham som nejak ani nerozmyslal a tie Ateny letia zial 15teho, co by chcelo uz 3 dni dovolenky a to je no go

0 Citovat

ten Rim nie je zly ani na ten den a pol. My sme stihli toho dost za 10 hodinovy layover smiley

0 Citovat

Planujem na velku noc teda v mesiaci 4/17 trip - brussel-kodan-amsterdam.

Neviete mi povedat, ked je teraz august/srpen kedy zacne Raynair ponukat letenky na mesiac april/duben 2017 ? Stale to pozeram ale stale je max do 25.3.2017.

0 Citovat

dakujem, tak to mam este dost casu na sledovanie..

0 Citovat

Bratislava - Berlin - oktober/rijen za 7,99€ jednosmerny let

0 Citovat

viem ze sa teraz spytam nieco co sa tu pytaju denne mnohi a na co sa neda s urcitostou odpovedat, preto sa hlavne cchem spytat ludi ktori uz tento trip absolvovali . Niekedy v mesaci JUN/Cerven , chcem absolvovat Trip - PORTO-LISABON-FARO a vratit sa cez nejake mesto do BA. Pozeram, ze uz su cez Raynair na niektore destinacie ceny uz aj na tieto mesiace . A z Berlina je v juni cena do Porto 32€. Co je podla mna super cena na to ze jeto uz letna sezona, teda jej zaciatok. Chcem sa teda spytat, ci niekto konkretne rovnako letel a ma skusenost, ci je este mozne ze do portugalskeho Porto v mesiaci jun klesne cena pod 32€ ? Lebo z BA do Berlina sa da bezne letiet za 8€ , cize by mi to z Berlina vyhovovalo, nerad by som tuto cenu prepasol, ale zas ak by este mohla klesnut na 15€ smiley , tak preco nie . No fakt potrebujem radu skusenych cestovatelov co poznaju naj ceny na jednotlive mesiace do tychto destinacii cez Raynair.
dik

0 Citovat

Nemám priamu skúsenosť no možno v tomto prípade postačí pozrieť na azair.cz, kliknúť na graf cien a tam už sú nejaké tie ceny smiley. Mne to tam ukazuje od 22€ do 32€ (Júl - August 2016 25€).

0 Citovat

na web stranke raynair.com som s oblubou pouzival funkciu ulozene lety a potom sa lahko kontroloval pohyb cien v danych terminoch. od nejakej doby ( par tyzdnov) mi to ale nefunguje. Let sice ide ulozit ale potom ho v hlavnom menu vobec nevidim ako predtym. mate rovnaky problem, ci je to chyba mojho prehliadaca ?? smiley

0 Citovat

Prisla chvila pre tych co planuju v roku 2017 bud na prelome 6/7 mesiaca alebo prelom 8/9 mesiac v 2017 dovolenku v Portugalskom Faro-Lisabon-Porto. S prestupom cez Berlin alebo Brussel ( kam aa dazas lacno dostat z Ba alebo Prahy) sa daju momentalne za brutal ceny - v rozpati od 18.80€ do 35€ vyskladat brutal letny trip. Vcera na tieto terminy este ceny neboli vobec.

0 Citovat

a keby som chcel niekoho inspirovat smiley . Vcera som si vyskladal taky mensi trip na zaciatku sezony 2017 - BA- Trapani ( Sicilia )Raynair za 49€ - Trapani -Malta Raynair za 22€ -Malta- Vieden s AIRMALTA za 53€. Mohlo to byt aj lepsie, ale nechcel som to riskovat smiley

0 Citovat

On ma určitě ten vouchr na 10euro slevu smiley

0 Citovat

pani smiley , po prve nemam ziaden voucher a ak mas na mysli ten co dava teraz Raynair za registraciu, tak ten sa vztahuje len na zakupene lety do konca tohto roka.

Po druhe, ja pisem ze letenky su rozpati cien 18.90 az 34,90 .
A ja viem, ze sa da letiet aj za menej, ale myslim si ze ked sa daju teraz vyskladat rozumne na seba nadvazujuce datumy do jednotlivych miest tak nebudem riesit ze napriklad berlin -porto stoji 35e ..lebo teda aspom ja osobne nemam az taku odvahu to vyhrocovat a cakat este na menej, lebo padne tato cena o 10€ ale medzi tym mi vyleti nadvezujuci let o 50? neviem, nemam na az taketo hazardy asi smiley

davam priklady :

BRUSSEL - PORTO OD 1.6 DO 30.9 CENA OD 32.99 DO49.99

http://www.azair.cz/azfin.php?searchtyp ... Eada%C5%A5

[b]BRUSSEL - FARO OD 1.6 DO 30.9 OD 35,99 DO 53,99[/b]

http://www.azair.cz/azfin.php?searchtyp ... dep0=true&
dep1=true&dep2=true&dep3=true&dep4=true&dep5=true&dep6=true&arr0=true&arr1=true&arr2=true&arr3=true&arr4=true&arr5=true&arr6=true&samedep=true&samearr=true&minHourStay=0%3A45&maxHourStay=23%3A20&minHourOutbound=0%3A00&maxHourOutbound=24%3A00&minHourInbound=0%3A00&maxHourInbound=24%3A00&autoprice=true&adults=2&children=0&infants=0&maxChng=0&currency=EUR&indexSubmit=H%C4%BEada%C5%A5

BRUSSEL - LISABON od 1.6 do 30.9 od 35,99

http://www.azair.cz/azfin.php?searchtyp ... Eada%C5%A5

Berlin Porto - od 1.6-30.9 od 31,99

http://www.azair.cz/azfin.php?tp=0&sear ... Eada%C5%A5

Porto - Faro od 1.6-30.9 od 25,43€


http://www.azair.cz/azfin.php?tp=0&sear ... Eada%C5%A5

Porto - Lisabon od 1.6-30.9 od 18.01€

http://www.azair.cz/azfin.php?tp=0&sear ... Eada%C5%A5

Faro - Porto od 1.6-30.9 od 25,43€

http://www.azair.cz/azfin.php?tp=0&sear ... Eada%C5%A5

Faro - Brussel od 1.6-30.9 od 35,99€


http://www.azair.cz/azfin.php?tp=0&sear ... Eada%C5%A5


Lisabon - Brussel od 1.6-30-9 od 35,99€




Porto - Brussel od 1.6 do 30.9 od 32,99€



Porto - Berlin od 1.6 do 30.9 od 31,99€[/b]

0 Citovat

ak niekto premeskal akciu od Raynair - 10E za vytvorenie uctu, ponukam moj voucher na rezervaciu podla podmienok znamena ze je mozne ho uplatnit len na lety do 31.1. Ale zaroven dodavam, ze sam neviem ako to urobit, lebo to musi byt cez moje konto...takze kto ma zaujem, nech aj vymysli ako to urobit platbou prevysujucou 10€ .. smiley

0