Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Takže normálně projdu až odletové bráně (jako do teď) a teprve tam před nástupem do letadla posoudí, jestli si baťoh můžu vzít na palubu nebo půjde do zavazadlového prostoru a v tom případě budu muset po příletu čekat až na pásu přijede? To bych celkem nerad, ať už kvůli drahé technice v baťohu a také kvůli času během přestupu na další let... Ale možná to pořád jen špatně chápu :-(

0 Citovat

odpověděl jsis :) Ale to je problém k té technice přikoupit ten nástup nebo si to dát do menšího baťohu ?

0 Citovat

Lukáši, odkud bereš ten názor, že při poloviční obsazenosti pustí všechny příručáky na palubu? Tak je to doposud a nově to bude právě tak, že ani při poloviční obsazenosti ti větší příručák na palubu nevezmou, pokud nebudeš mít připlaceno, ne? Tak aspoň tomu jejich výkladu rozumím já.

0 Citovat

A proč by měli zbytečně handlingové společnosti platit za to, že budou muset naložit do zavazadlového prostoru příručáky, které by se při poloviční obsazenosti v pohodě vlezly do binů? Doposud je praxe taková, že prvních 90 velkých příručáků jde na palubu, zbytek dolů, proto se i hodinu před boardingem tvoří na gatu fronty.

0 Citovat

No právě, doposud... kdyby to tak mělo být i nadále, tak proč zavádějí nové pravidlo, navíc takhle formulované? To mi hlava nebere... no ale vysokou cestovatelskou nemám...

0 Citovat

Když na to půjdu normálním selským rozumem, tak vidím, že pro ty méně zkušené je výklad pravidla o příručních zavazadlech úplně nejasný, proto bude každý druhý po výhrůžné hlášce během nákupu, že jeho zavazadlo nepůjde s ním na palubu, připlácet přednostní odbavení nebo koupí rovnou vyšší tarif. Ve výsledku toto Ryanairu přinese nemalé zisky v porovnání s tím, co zaplatí handlingu za odbavení příručáku do podpalubí. Oni to mají moc dobře spočítané, to by nebyl Ryanair!

0 Citovat

Najväčší rozdiel je v tom, že teraz sa s nimi naťahujú, ľudia sa predbiehajú aby boli medzi tými prvými 90-timi, strhávajú si tie označenia počas cesty k lietadlu... Teraz každý dopredu vie, že mu ho môžu zobrať kedykoľvek a ak sa tomu chce vyhnúť, priplatí si len 5 (či koľko to je) eur.

Ak ho niekomu nechajú na palube, tak je to pre nich "bonus" a nie vynútené zlo, ako doteraz. Takže pre Ryanair z mnohých pohľadov win-win situácia.

0 Citovat

Myslim ze nejjednodussi reseni je zaplatit o 2.50 euro vic ,nez byvalo drive tedy dnes 5 euro a mit priority a nestarat se o to zda pujde zavazadlo dolu, nebo si ho vezmu k sobe , drive jsem si nekupoval ani sedadlo ani priority, loni jsem zacal tyto dve polozky platit, sedalo vyberu za 2 eura , priority za 5 a mam klid jak pri nastupovani do letadla, tak se zavazadly

Nekdo mozna namitne , ze se cena letu pri vice lidech neumerne zveda , pravda pokud letime s zenou a mame prestup tak uz to neni 7 euro ale 28 pri jednom smeru, takze to uz je vlastne jedna dalsi letenka pokud nakupuju letenky v cene 20-30 euro

Na druhou stranu pri vetsim mnozstvi letu s tou spolecnosti se jiste podari behem roku chytnout letenky i za 5 euro , takze se ten poplatek pak trochu eliminuje ve vyslednem prumeru . navic prestupy uz nejsou tak vyhodne, jako byvaly drive, kdy clovek koupil vice letenek po 10 eurech i v te navaznosti na prestup a vice se zacina vyplacet jeden primy let

K zavazadlum jeste uvedu posledni zazitek z Prahy . po svatkach pred Silvestrem jsme leteli s zenou do Londyna . letadlo bylo celkem plne a na gate byl velice agilni mlady kluk . ktery predvadel svou nadrazenost premerovanim zavazadel tak vehementne , ze to skoncilo privolanim letistni policie a diskuzi o zavazadlech

Nase dalsi lety na Fuerteventuru a zpet a pak do Dublinu probehly naprosto v pohode i kdyz nekteri cestujici by nejspis nesplnili predepsane rozmery i vahu , z tohoto lze usoudit , ze zalezi na pristupu personalu na gate a taky na miste odletu

Jiz vicekrat jsem byl svedkem problemu Praha versus Ryanair , navzajem si delali a delaji naschvaly , na ktere pak doplaci cestujici treba i zpozdenim letu

O Leary nakonec z Prahy pred casem odesel , pak se vratil , ale kdovi kolik ustupku musela Praha udelat . dnes je sice rozsireni destinaci ,ale jsem docela zvedavy, az bude v Pardubicich nova hala ,zda se nahodou Ryanair nerozhodne k ustupu z Ruzyne

Ale zpet k tem zavazadlum jeste , podle meho nazoru bude zalezet na konkretnich letistich , na nekterych dnes i Ryanair ma rukav , nekde se chodi od letadla pesky kousek, jinde se vozi busem , stejne tak to bude se zavazdly nekde se nezmeni nic jinde budou prudit a dodrzovat avizovane , pribude lidi co si koupi priority a o to zrejme O Learymu jde ....

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

méně zkušené je výklad pravidla o příručních zavazadlech úplně nejasný, proto bude každý druhý po výhrůžné hlášce během nákupu, že jeho zavazadlo nepůjde s ním na palubu, připlácet přednostní odbavení nebo koupí rovnou vyšší tarif.

Nebo méně finančně gramotné... :wink :wink

0 Citovat

No tak jsem zvědav, co přinese praxe. Kdo letíte ještě v lednu, dejte sem prosím echo, jak to dopadlo. Mě to čeká až v únoru.

0 Citovat

Letím na konci ledna, kdy to už bude v praxi. Londýn - Praha a pak Cologne - Miláno, tak pak můžu napsat, jak moc to důkladně kontrolují :D

0 Citovat

@mirjur tak ja to echo klidne dam -) akorat jsem podle nekterych VIP v Ryanairu a navic Ir -)) ted jseme meli s zenou priority a kazdy vlastne zavazadla 3 -)) pokud se pocita i ledvinka a mala brasna co mela zena jinak 2 male a dve vetsi do kabiny

0 Citovat

@mikir - dík, ale myslel jsem spíš někoho bez priority :-)

0 Citovat

A jedná se o globální pravidlo nebo jen o Prahu? Tenhle týden mám let PRG-BUD a na letence je upozornění na nové pravidlo, příští týden mám NUE-MLA a o novém pravidle ani ťuk.

0 Citovat

A Pak ještě cesty do Izraele a zpět tam jde dolů každé 10 kg 55x40x20 cm .

20.1 letíme z Budapeště tak jsem zvědav jak dopadneme

0 Citovat

Chodí frajer a když nemáte priority boarding označí a u nástupu do letadla odevzdáte a dají to do podpalubí...

muisa napsal(a):

Ahoj, jak je to s příručním zavazadlem po 15.1.2018? Na jejich webu se píše:

Od ledna 2018 zavádíme nové zásady palubních zavazadel. Pouze zákazníci, kteří si zakoupili přednostní nástup, letenky Plus, Flexi Plus nebo Family Plus, si mohou na palubu vzít dvě příruční zavazadla.

Všichni ostatní zákazníci mají povoleno vzít si na palubu pouze jedno menší příruční zavazadlo, jejich druhý, větší kufřík na kolečkách musí být na odletové bráně umístěn do zavazadlového prostoru (zdarma).

Při dnešní rezervaci letenky (březen 2018) mám uvedeno v rozpisu ceny - včetně: 1x odbavené příruční zavazadlo (10 kg 55x40x20 cm). Můžu počítat s tím, že si ho můžu vzít nebo budou povolovat jen to menší, které má rozměry 35×20×20cm? Díky za objasnění.

0 Citovat

Já nevím proč se to pořád tak řeší... Letenka je za nula nula nic a počítám s tím, že v tom nic mít nebudu. Pokud chci velké zavazadlo nebo nějaké "nadstandartní" služby tak si připlatím... Nebo rovnou koupím letenku mimo nízkonákladovky. A je to.

0 Citovat

@Lucie M - vidiet ze si nova na fore :D tu sa riesia uz rovnice na vypocet sacku na kozmetiku a 20CZK strata kurozva pri nakupe 10 000 euro :D

0 Citovat

Hej, nerad ti do toho vstoupím. S běžným kurzem našich bank se ta zanedbatelná kurzová ztráta u té částky pohybuje kolem 300 až 400 ojro.

0 Citovat

to bolo obrazne povedane :)

0 Citovat

Zdravim vsechny :) Chtela jsem se zeptat pri puvodni rezervaci jsem jeste nevedela ze mi zavazadlo do 10kg nebude stacit a nezakoupila si zavazadlo do 20kg,ted rezervaci nemuzu otevrit a dokoupit..myslite ze se to da dokoupit az pri online odbaveni 4dny pred odletem nebo musim zavolat na nejake zakaznicke centrum? :) Dekuji vsem

0 Citovat

Akože ju nevieš otvoriť? Potrebuješ číslo rezervácie (6 znakov) a e-mail. Všetky služby sa dajú dokúpiť kedykoľvek po rezervácii. Jediný rozdiel je, že teraz ťa to už výjde mastných 40 euro.

0 Citovat

Nevim,proste mi to nejde..pisu email i cislo rezervace a nejde,furt mi vyskakuje nejaky cerveny text (pritom vsechno pisu dobre,milionkrat jsem to zkontrolovala) .. Napadlo me jestli mi to nestahlo penize z karty treba,ale fakturu na email ze zakoupene sluzby jsem dostala,tak nevim...zacinam byt bezradna.

0 Citovat

Tereza.Hlobilova napsal(a):

nejaky cerveny text

A co je napsáno v tom textu?

0 Citovat

Jenomze si mam zkontrolovat cislo rezervace a email..

0