Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

S plne obsadeným binom som sa ešte nestretol. Stačí drbkom prehádzať kufre a kabáty a hneď je miesto aj pre tri ruksaky.

0 Citovat

zase ten co lieta pracovne ma 6 euro na priority boarding :)))

0 Citovat

Když letím pracovně a BA mi nevyhovuje, beru lowcost. Notebook mám s sebou. Ale je pravda, že si automaticky koupím priority.

0 Citovat

STN-PRG ve stredu brali jen ty velke skorepinove a zbytek prosel, boarding se zdrzoval tim, ze se nastupovalo jednimi schody a pak, ze ceske letusky neumi rucne prepocitat pocet cestujicich a kontrolovat boarding passy na oznameni pilota znova.

CGN-BRY vsechny normalni platene batohy nechali a brali vsechny skorepinove kufry dolu. Boarding byl vskutku rychlej, ale lidi neumi cist a lezou vsichni zepredu dozadu.

Asi tak dva lety s FR, ale pocitove mi to prislo byt jak v konzerve od sardinek nez v letadle od Wizzu, hlavne v tom novem Boeingu to je fakt masakr.

0 Citovat

Zdravím, mám blbej dotaz, za kterej to určitě schytám, ale pokud se větší zavazadlo nově dává do podpalubí, znamená to, že v něm mohu mít jídlo? Nebo mi jídlo z toho zavazadla vyhodí už při kontrole zavazadla?

0 Citovat

Otázka je, co přesně si představuješ pod pojmem jídlo.

0 Citovat

V tomto se nic nezměnilo. Bochník chleba v příručním je OK. Zakázané jsou tekutiny a gely nad 100ml... a to platí stále. Zavazadlo jde až ke gate a tudíž přes letištní security která nerozlišuje kam letíš.

0 Citovat

Rozumím, s tekutinama je mi to jasný. Čeká mě Maďarsko, tak na cestě zpět jsem chtěl přibalit nějaký klobásy..:D

0 Citovat

Takze sobotni let Dublin -Praha,  let plny ,vice priority nez byvalo ,ale nijak dramaticky , vozik pred letadlem naplneny, ale opet zadne drama

Mel jsem priority ,ale nastupoval jsem az kdyz uz pousteli bez priority,  pri prochazeni kole rady  me prislo, ze to lidi zredukovali na 1 zavazadlo a drobnost v ruce nikdo neresil 

Je pravda , ze slozeni cestujicih bylo zrejme z Cechu zijicich dlouhodobe v Irsku, bez potreby tahat pri ceste do CR nejak moc veci a z Iru  leticich na vikend do Prahy se napit. takze opet nic moc sebou

Uvidim zpet kdy letim ve vsedni den a s prestupem pres Charleroi kde jsem  uz narazil na prudive a Praha v prosinci kdyz to jeste neplatilo uz otravovala s premerovanim a resila to tam i letistni police  kdy si to jeden z cestujicich nenechal od mladeho prilis aktiho prudice libit

Jianak ale polepseni ve vystupu rukavem a ten novy typ letadadla kde je diky sedackam vic mista na nohy a pristani 10 minut pred casem

0 Citovat

Přidám zkušenost s novými pravidly na trase PRG-BUD a zpět.

V Praze před gatem prochází frontu a kdo nemá priority dostává na kufr žlutý tag a v chobotu odevzdává. Pokud jsem si dobře všímal batohy na zádech neřešili. 

V Budapešti pravý opak, kdo nemá priority dostává žlutý tag i na batoh a odevzdává pod letadlem.

Žádné přeměřování a hádání se nekonalo a přišlo mi to vcelku friendly. Pouze jedna paní se synem se snažili v BUD nastoupit s označeným kufrem do letadla a byli vykázáni letuškou zpět ven, aby kufr odevzdali.

0 Citovat

Poletíme jen s batohem. Používáte nějaký fusak nebo lepenku, pokud ho musíte odevzdat? Nebo se nemusíme bát nějakého zaseknutí (popruhy), nebo že by vůbec nedorazil na pás? Díky

0 Citovat

tak mne este nastastie nikdy nebrali batoh do podpalubia, ale pre istotu (aj kvoli dazdu) som si kupil nieco taketo:

https://www.gearbest.com/packs/pp_415604.html

0 Citovat

no hej, ale predné popruhy to neochráni. Dajú sa síce zviazať dokopy, ale aj tak je stále riziko poškodenia. Ja celkom vážne uvažujem, že ruksak začnem prepravovať v pevnom igelitovom vreci. V 1997 roku som kúpil ruksak, z ktorého sa dal vysunúť obal na popruhy, ten sa zazipsoval a z ruksaku vznikla taška bez vonkajších popruhov. Ale odvtedy som už nič podobné nenašiel. :(

0 Citovat

hugonovak napsal(a):

no hej, ale predné popruhy to neochráni. Dajú sa síce zviazať dokopy, ale aj tak je stále riziko poškodenia. Ja celkom vážne uvažujem, že ruksak začnem prepravovať v pevnom igelitovom vreci. V 1997 roku som kúpil ruksak, z ktorého sa dal vysunúť obal na popruhy, ten sa zazipsoval a z ruksaku vznikla taška bez vonkajších popruhov. Ale odvtedy som už nič podobné nenašiel. :(

ty popruhy se dají schovat např. u batohu Osprey Farpoint

0 Citovat

Ramenne popruhy mozes "prevratit" na predok batohu a tam ich bedrovym/hrudnym pasom stiahnut. Na to dat tu plastenku ci co to je a malo by to byt celkom safe. 

0 Citovat

hugonovak napsal(a):

no hej, ale predné popruhy to neochráni. Dajú sa síce zviazať dokopy, ale aj tak je stále riziko poškodenia. Ja celkom vážne uvažujem, že ruksak začnem prepravovať v pevnom igelitovom vreci. V 1997 roku som kúpil ruksak, z ktorého sa dal vysunúť obal na popruhy, ten sa zazipsoval a z ruksaku vznikla taška bez vonkajších popruhov. Ale odvtedy som už nič podobné nenašiel. :(

taktiež aj môj  Eagle Creek Load Hauler to má

0 Citovat

alebo dve plastenky - z oboch stran :)

0 Citovat

S tím batohem jste mě nepotěšili... jak to bude, pokud mám s sebou jen jedno zavazadlo a to jest batoh velikosti školního batohu (tj větší než povolené rozměry menšího zavazadla, ale pod sedačku se vejde)... nic jiného s sebou nemám, nevím, kam bych dala důležité věci jako elektroniku apod... letím PRG-BUD, koukám, že dle diskuzí výše se mám asi bát:-D

0 Citovat

ach jaj, vsak si zober Lidl igelitku a prinajhorsom dolezite veci zober so sebou na palubu... stale mas moznost si zobrat druhy mensi batoh

0 Citovat

No chápu, ale jedu na dva dny a tohle je prostě klasický středně velký batoh na běžné denní nošení, žádný menší ani nemám... a věci do igelitky fajn, ale bojím se, aby mi ten batoh nepoškodily, když jsou tam ty popruhy a tak. Fakt to není žádná krosna nebo tak...achjo

A to samé přítel s batohem na notebook - také ty rozměry přesahuje. Ale těžko si bude brát notebook bez obalu do ruky... nedokážu si představit, co se do rozměru 35x20x20 kromě minikabelčičky vejde

0 Citovat

ja tiež nosím veci na palubu v igelitke, ak som nútený dať môj malý batoh do podpalubia. Má to výhodu, že žiadna letuška ma nenúti dať igelitku pod sedadlo :D

0 Citovat

Čo spraviť s popruhmi, aby sa nepoškodili, máš popísané vyššie.

0 Citovat

hlavne  velmi velka sanca je, ze ti nic nedaju do podpalubia. takze by som nestresoval.

A ked uz chces mat istotu, myslim ze mas 5-6 euro za priority

0 Citovat

Dobře, chápu no. takže notebook bez obalu do igelitky... jdu se pomodlit. Díky za rady kažodpádně

0 Citovat

to co mas za notebook, nejaku 19ku gejmersku?:) vsak staci nejaky "pouch"

a aj ked zoberies normalnu notebook tasku, tak to nejak nebudu riesit (ak tam neberies desktop :D)


85ac3b1d707d298d7b380ad5e2cae7a2-macbook-air-pro-macbook-laptop-1.jpg

0