Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

takze suma sumarum to pod 100€ z ba nevychadza

vdaka za tip na brutalne ceny leteniek do portugalska od 18-36€ smiley

0 Citovat

Skladat lety Ryanairu je uz pro mne takovy sport , samozrejme s umyslem se dostat na co nejlepsi ceny.. doba kdy slo najit i vice letu do skladanky po 5 eurech uz je asi bohuzel pryc i kdyz se rekneme 10 eurove letenky porad vyskytuji a na nekterych trasach treba Wroclaw - Warsawa nebo Warsawa- Gdansk to bylo v nedavne dobe i pod tyto ceny, nakonec i jinde nejaky jednotlivy let ,, ovsem cela skladanka navic v rozumnych terminech a casech uz da fusku a znamena hodiny a hodiny hledani i hlidani tarifu , samozrerejme treba vyhledavac Azair pomaha hodne ale uplne vsechno taky nedokaze a je treba neco rucne doladit a vyzkouset najit jinak .. obecne se da rict ze kdyz s pochopitelnych duvudu mnozstvi moznosti nejde zadat odkudkoliv kamokoliv tak se vyplati asi postupovat tak ze napred vyjdu ze zpetneho letu a tam zadam kamkoliv ,, je pomerne slusna pravdepodobnost ze tam kde je levna letenka zpet muze byt i leva letenka tam ..ale nemusi to byt vzdy pravda ..pak tedy vjdu s toho ktere zeme na odlet jsou pro mne nejprijatelnejsi ,,pokud budu vychazet s toho ze bydlim v CR tak je to bohuzel omezenejsi , protoze vlastne prichazi do uvahy jen nektere letiste v Nemecku ,kam se dostanu levne vlakem ci busem ( neuvadim moznost pouziti vlastniho auta a spolujizdy ) nebo pak Polsko ,Slovensko, Madarsko pripadne Rakousko no a letiste kam jsou z Prahy , Brna , Ostravy , Bratislavy prime lety , ...bohuzel v tom ohledu CR pokulhava pokud beru do uvahy jen Ryanair .. pripadne jeste jeho cenovy jedinny konkurent Wizzair tam mam na vyber hlavne Bergamo Brusel Charleri Londyn Dublin Rim Eindhoven Trapani Liverpool Treviso z Bratislavy pak je tech moznosti trosku vic .mozna jsem jeste na neco zapomel m no ale ze vsech techto jmenovanych letist je daleko vetsi moznost nejen s Ryanairem ale i s jinymi spolcnostmi pak cestovat dal nez je tomu z Prahy Brna Ostravy a nakonec i Bratislavy ..o monopolu Travel Servisu a jeho Smart Wingsu neni treba moc diskutovat ,,samozrejme pak i CSA a vsechny snahy zamezit rozsireni nizkonakladovych spolecnosti,.,,ovsem mozna ze se nekde uz zacinaji chytat za nos protoze jsem si vsimnul ze treba Cedok doprodaval chartrovy let na Rhodos ci Corfu za 2500 Kc ,, coz uz je cena ktera konkuruje i nizkonakladovym spolecnostem, protoze sice sestavim rekneme let za 50 euro jedna cesta s prestupem ale musim pripocist pripadny nocleh trasfer atd ,,ovsem bezne maji chatery okolo 7-8 tisic a to si muzou nechat pro sebe .. za ceny do 100 euru se daji poskladat pekne vylety i cesty a dovolene ,,, a klidne si je pak dopreju i 4x do roka zatimco u cestovky bych koupil jeden ci dva zajezdy,.,, Takze asi tak s hledanim letenek

0 Citovat

ja som mal za to, ze na tieto fora chodia vlastne vsetci len taki, co si lety vyskladavaju a kombinuju , preto som aj radil ako som radil. Hold ked som Slovak a zijem na Slovensku tak proste musim prijat fakt ze ak chcem letiet do destinacii na ktore nemame priame linky - respektive za normalne ceny, musim lety kombinovat. Proste ak chcem letiet do Portugalska ako Slovak mam tri moznosti :

1. objednam si to cez cestovku ktora si objedna na to let a zaplatim take peniaze, kde mozem zodpoveden povedat ze min 45% nakladov si zhrabne ta cestovka.
2 - pojdem cez Vieden kde poletim od 200e a viac priamo do Lisabonu
3. nakombinujem si letenky cez Berlin/Brusel/Dublin pripadne Madrid. Z tychto miest sa dostaneme prevazne vsade v Europe za normalne peniaze.

Teraz mi niekto moze oponovat, ze naklady na vyskladanie letov - musim ratat s tym, ze prestup z bodu A do bodu B a z neho do cielovej destinacie si moze vyzadovat aj prespanie na hoteli a strata casu cca 24h . - Ano - tu cchem podotknut, ze nepatrim k tym, co by prespavali na letisku a ani niesom ten dobrodruh, ktory kombinuje lety s prestupmi na hrane casu a potom zmeskam let z bodu B pretoze z bodu A mi let meskal..toto ja nerobim a radsej vzdy prespim v prestupnom mieste na hoteli. A tu sa naskyta otazka, co som usporil tym ked som kupil letenku za 35e o zbodu A do bodu B a z bodu B do bodu C za daslich 30 a na to som este musel zapltati hotel , Priemerna cena dvojlozkovych izieb v Europe v dvoj-troj hviezdach s ranajkami - to je totiz moj min. standard je 70€/noc. Takze niekedy sa to mzno uz priblizuje k moznosti 2 - priamy let z Viedne za 150-200€ na priamo.Lenze ja beriem toto ako benefit, ze sa ocitnem aj niekde inde kde si pozriem vela veci v tom meste, dam tam veceru, prespim a pokracujem dalej.

Ak by sme diskutovali o tom, co je vlastne lacnejsie, ci moznost prva - cez cestovku alebo druha ci tretia, kde si vsetko clovek zariaduje sam, mozno prideme k vyhodnoteniu ze je to uplne jedno co sa tyka nakladov. Nepatrim k tym extremistom, co by spali na hosteloch alebo jedavali v MC donaldoch ...aj ked toto ja absolutne neodsudzujem. Mna osobne proste na tom tesi to ze si to vsetko viem sam vyhladat objednat zariadit a hlavne si sam rozplanujem co kde kedy chcem. Len raz v zivote som si zaplatil dovolenku typu doviezli ma polozili na lehatko ku bazenu v rezorte dali mi na ruku naramok a ja som sa mal citit ako velky džefo ze ako mi je dobre. Zrat a pit tie slatke grcy cely den na slnku pod lehatkom a ak by som endaj boze nieco chcel vidiet tak bud som musel platit dalsie love za fakultativne vylety alebo alebo sa nechat okradat od taxikarov pretoze rezortne dovolenky su vacsinou mimo centra hlavneho a bezneho zivotneho tempa tej danej krajiny. A toto bola pre mna celozivotna skusenost kdey uz nie dakujem..v zivote viac

0 Citovat

jasne, niekedy treba kombinovat a byt flexibilny. Najlepsi su ti, ktori sa cuduju odkial mam peniaze na cestovanie, ale ked hladaju lacny let napr. do severskych krajin, opytaju sa ma, ci by som nieco nenasiel, tak su pomaly urazeni, ze im odporucam o polovicu lacnejsiu Budapest, alebo ked spomeniem Katowice tak to uz uplne scifi.

0 Citovat

To všechno beru, jen v tomto způsobu cestování vidím pro mě malou vadu na kráse - je to na úkor času. Jeden přestup ještě OK, ale 2 a více už jsou hodně poznat. Pokud bych chtěl takto na týden do Portugalska, tak z toho bude rázem 10-12 dní a kde má na to člověk brát dovolenou? Finančně to sice bude na 4 dovolené do roka (i když, ty noclehy...), ale časově se to nezvládne. Proto raději hledám přímá (levná) spojení a ty 4 dovolené pak jsem schopen utáhnout nejen finančně, ale i časově... Ale jasně, každý to může mít jinak. Kdo není vázán zaměstnavatelem nebo něčím jiným, je na tom v tomto směru určitě lépe. Nebo manželkou, která na druhém letišti začne brblat... dětma, které to taky nebaví.... smiley

0 Citovat

Můžu přidat svoji zkušenost, protože letenky do Portugalska jsem řešil nedávno. Letíme 28.9. - 5.10. Na to, že jsem to kupoval cca 3 týdny před odletem si myslím, že cena je super.

Byl jsem poměrně flexibilní. Odlet z Katowic, Wroclavi nebo Krakowa s návratem na stejné letiště. Odlet 23.9. - 28.9. s délkou pobytu na 6 až 7 dní. 1 přestup, protože přímo z těchto letišť nelítá nic. Chtěli jsme přílet do Lisabonu a odlet z Porta nebo opačně.

Letenky jsem sledoval cca od půlky srpna - což už bylo poměrně pozdě, ale dřív jsem se k tomu nedostal. Nakonec jsem koupil tohle (kupováno 5.9.):

28.9.: Katowice - Eindhoven: cca 10 Euro (Wizz discount club)
28.9.: Eindhoven - Lisabon: 41 Euro (RyanAir)
5.10.: Porto - Eindhoven: 27 Euro (RyanAir)
5.10.:Eindhoven - Katowice: cca 10 Euro (Wizz discount club)

Čili celkem je to 88 Euro + nějaké poplatky, mám poznačenou jen cenu v Kč (2593 Kč). Na cestě tam máme 6 hodinový přestup v Eindhovenu, což sice není nic moc, ale asi se vyrazíme mrknout do města. Je to kousek. Cestou zpět máme ideální 2,5 hodiny na přestup, takže cajk. smiley

Protože se nám nechtělo trmácet z Lisabonu do Porta vlakem - chyběl by nám pak jeden den, koupil jsme ještě přelet Lisabon - Porto za 10 Euro, takže celkově mám 5 letenek na osobu za necelých 100 Euro smiley

0 Citovat

No tak to je paráda...

0 Citovat

ked tu uz spominame kombinovane letenky, tieto Azory + Portugalsko som minuly rok bookoval znamemu z ineho fora, ked este fungoval poriadne diners...ceny v EUR su pre 4 osoby(!), vsetky lety Ryanair
19-05-15 BTS-STN 29.48
19-05-15 STN-LIS 94.6
21-05-15 LIS-PDL 29.48
27-05-15 PDL-OPO 53.48
29-05-15 OPO-CRL 17.48
29-05-15 CRL-BTS 17.48

0 Citovat

Poslednu dobu co sledujem grafy, tak prave ryan sa drzi pravidla najnizsej ceny mesiac a pol pred odletom, horsie pre mna ,ze sa toho pravidla zacina chytat aj wizz, aj ked este stale ma sem-tam dobre uvodne first minute ceny. Takto som kupil minuleho roku 8 mesiacov dopredu posledny junovy tyzden Bud-Lis za 72€ spiatocna. V sobotu idem na svoju prvu skladacku do talianska, sa mi razom predlzila dovolenka o tyzden smiley lebo z povodneho planu vypadnut od mora maximalne 2 letmi naspet domov sa vyklulo tyzden navyse cestovania po talianskych mestach ... no ale ta nechod ked za cenu spiatocnej letenky priamo do BA viem za tych 40€ spravit dalsie 3 talianske mesta. Momentalne mi skladacky aj davaju zmysel, ale cim viac miest uvidim tym viac sa mi v buducnosti nebude chciet prelety absolvovat lebo to budem vnimat iba ako zbytocne natahovanie. Mam rozrobene dalsie skladacky do grecka, ked to klapne tak v sezone to bude ani nie za 50€ spiatocne... to ti cestovka nespravi smiley

0 Citovat

K tomu Řecku. Chtěli jsme na týden k moři a to v srpnu = top sézona. Měli jsme Katowice - Chania (Kréta) s RyanAir za 2490 Kč (RT) - přímý let. Kupováno 6 týdnů před odletem. smiley

0 Citovat

Parada )) . Tak som rad ze je tu doat vyznavacov skladaciek letov a ze to skor vnimate ako dobrodruzstvo a vitazstvo ako obtazovanie. Ale zavidim vam tu trpezlivost a odvahu s tym vycksvanim..ja to nedokazem. X krat som di povedal ze vydrzim a ze pockam na nakup 1-2 mes pred odletom ale potom to nakoniec vzdy kupim aj 9mes pred tym za tie uvodne ceny ktore mi pridu fajn a nemam odvahu cakat ze budu este lacnejsie smiley

0 Citovat

Debilni otazka, ale nemam cas to ted hledat.. koupil jsem znamemu letenku, udelal za neho checkin a vytiskl boarding pass. Koupil jsem mu tez 1 kufr na odbaveni. Je treba tisknout jeste neco dalsiho nez boarding pass? (Nema smartphone). Diky

0 Citovat

Boarding pass je aj tak na nic nie? Tak ci tak s kufrom treba na checkin a boarding pass vydaju aj tam.

0 Citovat

Podle současného ceníku Ryanairu stojí vytištění boarding passu na přepážce 15 eur smiley

0 Citovat

a to sa oplati smiley tiez som s Ryanairom nesiel s bagazou asi od roku 2004, len aj na BTS som videl dost ludi s klasickym letisovkym boarding passom, tak som to mal zafixovane, ze ked uz ides na ten checkin si odbavit kufor, tak ti aj vytlacia boarding pass.

0 Citovat

Vytlačí za 15 éček smiley Takhle se vydělává na lítání smiley Ale klobouk dolů

0 Citovat

Na SF pisu ,ze Ryan coskoro skrati dobu kedy bude mozne spravit free online check-in zo 7 dni na 4 smiley Nechapem, aky zmysel ma tento krok a co tym okrem tahania penazi od cestujucich irsky bazmek sleduje. Wizz ma mesiac, volotea ma zatial 7, ale ked si zaplatim sedacku, tak si mozem boarding pass vytlacit aj 4 minuty po kupe letenky, takze ocividne ziaden technicky problem to nie je. Viem, existuje mobile chceck-in, ale nie vsetky letiska to podporuju. Minule som v Rime hladal 3h copy centrum lebo v Neapole na to nebol cas a zrovna wizz tam mobile check-in nepodporoval, a teraz som zistil ,ze na Santorini ma caka rovnaka uloha :O Asi napisem nejaky pekny list kompetentnej Europskej institucii, kolko zbytocneho papiera a prostriedkov sa mrha na toto, nejake povinne citacky mobilnych boarding passov na vsetky letiska v EU by nebolo odveci smiley

0 Citovat

Jaký je rozdíl mezi přiložením kódu na mobilu a na papíře? Čtečka by to měla zpracovat vždy, nebo se pletu?

0 Citovat

Niektore citacky nedokazu "precitat" vsetky typy displayov, da sa to oskusat napr. s aplikaciou s vernostnymi kartami, mne to v drvivej vecsine obchodov nefunguje, bratovi s amoledom a urcitymi nastaveniami jasu to zase viac-menej funguje skoro vsade. Sranda je, ze taky Napol figuruje u Wizzu ako nepodporovane letisko, u Volotey zase ako podporovane ... pochybujem ,ze si na gate nosi kazda spolocnost vlastne citacky. Som z toho padrino11 smiley

0 Citovat

Tak on Wizz nemá mobile checkin ani v PRG! smiley

0 Citovat

Já vůbec netušil, že na některých letištích ten mobile check-in nefunguje smiley Poslední dva roky jen s mobilem (i když papírový backup mám k dispozici pokud je to možné) a nikdy problém nebyl.

0 Citovat

Kdyz tady ctu o mobilech , tak pridam nazor , s kterym asi nebude vic lidi souhlasit,,, ale litam casto a mam to vysledovane ,
mobilni aplikace proste zdrzuje nastup.,.. ne kazdy to ma okamzite nachystane , ne vzdy mobil zareaguje , kdyz clovek prochazi turniketem ,tak se obcas taky stane ze ho kod na papirove letence nepusti pri nacteni ,,no ale tech turniketu je tam dost tak to neni tak zretelne jako v jedne fronte .
Obsluha co kontroluje lidi a pousti do letadla to dela z rutinou, utrhne dil z vytistene letenky ,nebo tak ne ,bleskove prilozi kod a fronta se hybe ..s mobilem v ruce, padajicimi zavazadly , nepripravenym mobilem atd,, je proste ta doba toho procesu delsi ,,,vim doba mobilu, tabletu vselijake dalsi techniky,,, jsem rad ze takova doba je ,,ale obcas byvam konzervativnim a fandim papirove letenece , cekani ve fronte nenavidim a uz jsem si i zacal kupovat za 2 eura priority vic nez driv , prave pro to zdrzovani z mobilama ...treba casem vymysli neco lepsiho nekdo

0 Citovat

Asi občas zdržuje, ale priority je ve většině případů u lowcostu zbytečnost - situaci to řeší pouze v případě, kdy se nastupuje přes plochu přímo do letadla (naprosto výjimečně jsem zažil, že by se nastupovalo přes airbridge), jinak stejně čekáš, akorát v autobuse, kde je v létě vedro a v zimě kosa smiley A někdy priority pro jistotu ani nezahlásí smiley

0 Citovat

"co je na tom sloziteho k pochopeni ?" ... Ved pisem hore, ze nevidim v tom iny zmysel ako tahat od cestujucich peniaze. Mne sa to nepaci, ale vpodstate ked takmer na 98% letisk akceptuje mobilne boarding passy, tak nech si to kludne seknu aj na 4h pred odletom, naseru akurat cestujucich ktori nesu zdatni v dnesnych technologiach smiley Ked tebe je to jedno a rad im zaplatis, tak fajn, ja take praktiky ala Slovenska sporitelna neuznavam. Mne je fakt uplne jedno kde sedim, akosi som uz vyrastol z toho ,ze chcem pozerat von oknom ... lietadlo sa pre mna stalo len prostriedok ako sa rychlo dostat k moru. Tazko porovnavat tieto spolocnosti, kazdemu vyhovuje nieco ine, mne u wizzu nevadi small batozina, ked treba, tak si priplatim priority boarding za 4€ kde mam aj maly batoh a takto sa hravo na dovolenku pobalim. Vyhoda je potom (na trasach ktore letim ja) vecsinou o dost nizsia cena oproti ryanu.

K rychlosti nastupu - debilizmus cestujucich, ze nema pripravenu letenku, ale mna to nijak neznervoznuje. Podobnych situacii v zivote je neurekom napr. niektori v obchode vytahuje penazenku z vrecka a hlada bankovky pol hodinu ked uz ma zrovna davno zaplatit, ja uz drzim kreditku v ruke a to su este predomnou 3ja. Nikdy sa to nezmeni a nikto s tym nic nespravi. Neverim ,ze mobily nejako vyslovene zdrzuju.

0 Citovat

Ahoj,chtěl bych se zeptat jak zpoplatňuje Ryan,a ostatní lowcosty přepravu kola-bicyklu?mají nějaký paušál,nebo záleží na délce letu,popř něčem jiném?
Dík. L.

0