Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Jak moc jsou teda ochotni a rychli v pripade zruseni letenek cestujicim na zaklade zmen podminek prirucnim zavazadlem?

0 Citovat

Standa napsal(a):

Jak moc jsou teda ochotni a rychli v pripade zruseni letenek cestujicim na zaklade zmen podminek prirucnim zavazadlem?


Je nutné chatovat s agentem přes ten jejich chat. Tvrdě to požadovat. Peníze přišly do týdne na moji kartu, z které jsem to platil.
0 Citovat

Není třeba tvrdě požadovat, sami to nabízí, viz třeba info z jejich oficiání tiskové zprávy:

"Non-priority customers who booked flights before 1 September (for travel after 1 Nov) can either add Priority Boarding for €/£8* or a 10kg bag for €/£10* or they may cancel their booking for a full refund."

0 Citovat

Diky.

V mem pripade jsou nyni letenky o neco levnejsi, nez kdyz sem je kupoval a s prirucnim zavazadlem jsme pocitali s jeho vyuzitim. Takze nam to naklady zvedne :(

Spis asi budu sledovat cenu, pokud pujdou na me trase jeste dolu (a ze prostor tam je), tak je vymenim. Jinak zatim to mam jako "pojisteni storna zajezdu s nulovou spoluucasti" :-D

Tusim, ze by asi nemel byt problem s tim, ze bych to pripadne rusil par dni pred odletem. Nikde sem se o terminech do kdy je moznost odstoupit nedocetl.

0 Citovat

Mě v emailu přišlo, že to jde zrušit do 14 dní od tohoto oznámení. Později již ne.

0 Citovat

Standa napsal(a):

Diky.

V mem pripade jsou nyni letenky o neco levnejsi, nez kdyz sem je kupoval a s prirucnim zavazadlem jsme pocitali s jeho vyuzitim. Takze nam to naklady zvedne :(

Spis asi budu sledovat cenu, pokud pujdou na me trase jeste dolu (a ze prostor tam je), tak je vymenim. Jinak zatim to mam jako "pojisteni storna zajezdu s nulovou spoluucasti" :-D

Tusim, ze by asi nemel byt problem s tim, ze bych to pripadne rusil par dni pred odletem. Nikde sem se o terminech do kdy je moznost odstoupit nedocetl.


Ta lhůta pro zrušení není nekonečná. Pokud zrušit, tak potom kontaktovat Ryanair ihned.
0 Citovat

Blbej Seznam, tenhle email to prehodilo do Hromadne, tak sem si ho nevsiml. Mate pravdu, diky.

0 Citovat

Pro Standu :

Na storno letenky kvůli změně pravidel máš již necelých 14 dní. Viz info, které mě přišlo v mailu.

Já jsem již stornoval, uvidíme, kdy vrátí peníze.

"Upozornění:

Zákazníci cestující 1. listopadu a později, na které se nová pravidla vztahují a kteří je odmítají přijmout, mají právo do 14 dnů od tohoto oznámení z 31/08/18 letenku zrušit a požádat o vrácení plné ceny. Pokud tak neučiní, bude se změna považovat za akceptovanou. Žádost o vrácení podáte kliknutím sem"

0 Citovat

Ryanair změnil časy mého letu o 5 minut. Let se koná v listopadu 2018. Pořád mi posílá upomínky, aby tuto změnu akceptoval. Co se stane, když jim to neakceptuji? Nárok na vrácení peněz (pro mě těch 5 minut nehraje roli) zrejmě nemám.

0 Citovat

Ryanair oznámil 17 nových linek z Polska - https://travelfree.info/ryanair-...om-poland/

např. Krakow to Amman, Bordeaux, Hamburg, Kiev & Lviv


0 Citovat

Nazdar! Nová politika zavazadel znamená toto?:


Se zakoupeným přednostním nástupem (2x 8EUR zpáteční letenka):

40x20x25 - malé zavazadlo pod nohy

55x40x20 - 10kg větší zavazadlo nad hlavu - obojí musí splňovat pravidla pro tekutiny atd.


Bez přednostního nástupu:
40x20x25 - malé zavazadlo pod nohy
55x40x20 - 10kg větší zavazadlo lze dokoupit za 2x 10EUR pro zpáteční letenku při online check-inu - zavazadlo odložit na přepážce pro odbavená zavazadla - není nutné splňovat pravidla pro tekutiny atd.

Může mi toto prosím někdo potvrdit? :) Díky!

0 Citovat

Paul Bart Frank napsal(a):

55x40x20 - 10kg větší zavazadlo lze dokoupit za 2x 10EUR pro zpáteční letenku při online check-inu - zavazadlo odložit na přepážce pro odbavená zavazadla - není nutné splňovat pravidla pro tekutiny atd

Rozměry u odbaveného zavazadla nejsou zmíněny, takže lze očekávat, že nejsou předepsány. Hmotnost 10 kg ano. Všechno ostatní souhlasí. Pravidla pro tekutiny - to jsme úplně nedořešili v jiném vlákně, že, ale doufejme, že neplatí.

0 Citovat

Tak překvapivě se nakonec FR nezachovali jako úplní šmejdi:

https://corporate.ryanair.com/ne...-november/

0 Citovat

Super! Sice bych asi radši měl to priority, abych se nemusel zdržovat, ale i tak paráda.... Zrovna jsme řešili, jestli jsme ve 2 schopni se sbalit do 1 příručáku :-). Avizovaný mail, co měli rozeslat, teda zatím nepřišel, ale věřme, že už to bude platit.

0 Citovat

Tak teraz som mal viac šťastia ako rozumu :)) Potreboval som zrušiť let kúpený pred 1.9 pretože nakoniec nemôžem letieť. Na live chat som napísal dnes cca o deviatej a o desiatej vyšla tlačovka že to dávajú free a žiadne refundy tým pádom nebudú. 

0 Citovat

Stacilo napsat na livechat a agent ti potvrdil zruseni a refund a hotovo?

0 Citovat

Ryanair zavazadla zase jinak. Uznal, ze retroaktivni zmeny jsou za caru


https://www.planes.cz/cs/article...-zavazadla

0 Citovat

No :D


20180907-073427.png

0 Citovat



Zachovali se naprosto neakceptovatelne. Navrhnout neco retroaktivne je velka prasarna.  Belgicky ministr pro ochranu spotrebitelu Kris Peeters byl zjevne schopen vysvetlit Larymu, ze takhle ne. Proto dalsi den prispechal s korekci. Nepochybne by Ryanair se svou retroaktivitou u soudu neuspel. Takze nejdrive zavedou platbu za zavazadlo s retroaktivtou, a pak slavnostne vyhlasi, ze 2 mil. cestujicim tech 10kg daji zadara. Klasicky Ryanair.     https://www.planes.cz/cs/article...-zavazadla



Deny napsal(a):

Tak překvapivě se nakonec FR nezachovali jako úplní šmejdi:

https://corporate.ryanair.com/ne...-november/

0 Citovat

Já dostal včera mail,kde píšou,že priority mi zůstává a peníze vrátí.Takže pro mě vlastně změna k lepšímu :-)

0 Citovat

Letenky se prodavaji rok dopredu a nabidli , ze kdo chce muze letenky v ratit  u soudu by se nic nestalo , v tom to neni  . ale rychle dospeli  k nazoru . ze udelaji gesto nez aby vraceli  za jiz  koupene letenky s cimz by meli praci  a vydaje za bakovni poplatky

Be;gicky ministr pro ochrau by akorat tak mohl v Belgii zaridit ze Charleroi nebo Brusel zvedne Ryanairu  letistni poplatky
0 Citovat

Michal napsal(a):

Ryanair zavazadla zase jinak. Uznal, ze retroaktivni zmeny jsou za caru


https://www.planes.cz/cs/article...-zavazadla


Ten článek ale neříká pravdu. Pravidla nezůstávají stejná jako to bylo před změnou podmínek.

0 Citovat

Michal napsal(a):



Zachovali se naprosto neakceptovatelne. Navrhnout neco retroaktivne je velka prasarna.  Belgicky ministr pro ochranu spotrebitelu Kris Peeters byl zjevne schopen vysvetlit Larymu, ze takhle ne. Proto dalsi den prispechal s korekci. Nepochybne by Ryanair se svou retroaktivitou u soudu neuspel. Takze nejdrive zavedou platbu za zavazadlo s retroaktivtou, a pak slavnostne vyhlasi, ze 2 mil. cestujicim tech 10kg daji zadara. Klasicky Ryanair.     https://www.planes.cz/cs/article...-zavazadla




No, upřímně mě spíš okamžitě napadlo, že byli zavaleni požadavky na vrácení peníze za letenky, což se jim sakra nevyplatilo
0 Citovat

Paul Bart Frank napsal(a):

Stacilo napsat na livechat a agent ti potvrdil zruseni a refund a hotovo?


Dokonca som len pri spustení livechatu napísal číslo rezervácie a do popisu "Cancellation due to cabin bag policy change" a dal som spustiť. Napísalo to čakačku 70 minút. Medzitým som odbehol na obed, keď som sa vrátil tak samozrejme live chat už bol ukončený a na moje prekvapenie v maili už aj potvrdenie o zrušení a vrátení peňazí na kartu. Keby boli takí promptní vždy... asi usúdili, že z tých 20€ / return za VIE - Larnaca by zo mňa aj tak moc zisku nemali, tak to vyriešili expresne.

0 Citovat

Třeba se to už řešilo, ale jak to najít? Ryanair nově nabízí ohledně kabinového zavazadla dvě možnosti. Snad je dobře chápu. Buď přikoupit Přednostní nástup a tím mít možnost vzít si kabinové do kabiny grátis nebo přikoupit 10kg zavazadlo při odbavení a to odevzdat na přepážce. Potud vše OK, i když pro náš případ to znamená zdražení. Jenže teď si cvičně dělám nějakou rezervaci a narazil jsem na problém, že cena první i druhé možnosti se vždy násobí počtem letících cestujících na jedné rezervaci. U první možnosti to ještě chápu, ale proč to u druhé nejde per person? My létáme obvykle v konfiguraci dva dospělí, dvě děti a jeden kufr kabinových rozměrů i hmotnosti. Určitě se mi nechce platit za další tři kufry na let, když s námi fyzicky neletí. Je nám úplně jedno, jestli půjde kufr dolů nebo do kabiny. Jde o to, že stačí do cílového bodu jeden přestup a rázem jsou z toho 4 lety a peníze navíc skáčou šílenou rychlostí. Je tu nějaká možnost, jak toto vyřešit jinak než rozdělením pasažérů na dvě rezervace, což je riskantní či jinak než z kabinového udělat klasické ? Lze po provedení rezervace pouze s příručními zavazadly (tj. zdarma) dokoupit online 10kg odbavené, ale pouze jeden kus?

Pro zajímavost uvádím ceny všech možností, jde o dva lety, jeden tam a jeden zpět ve výše uvedené konfiguraci:

Přednostní nástup 1440 Kč, 10kg odbavené 1920 Kč a klasické odbavené (lze přiřadit už při rezervaci jen jedno) 1300 Kč. Jeden kus 10kg odbaveného by stál 240 Kč/let, tj. kýžená celková cena v uvedeném příkladě by mohla být 480 Kč, což je proti nejlevnější variantě 1300 Kč slušný rozdíl.

0