Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

jj, čekám právě, kdy hodí zase akci na 2€ a chtěl bych koupit Leeds - Dublin na víkend a pak asi Leeds - Glasgow:D a na zimu buď přes Ryanair do Dusseldorf a z tama na týden po okolí či do Švýcarska přes Jet2.com. JJ, Wizz hodně podle mě vydělává na zavazadlech, potřeboval jsem přikoupit další zavazadlo ( asi měsíc před odletem ) a s členstvím to mě stálo už skoro jak celá zpáteční letenka. Teď je zas dobré, že od Wizz mě jedna letenka nic nestála a druhá 15Liber, ale letím domů na návštěvu, tak nemusím tahat věci sebou, jen baťůžek ( dvě nabíječky a nabíječka na foťák by mohly projít přes kontrolu ne ? )

0 Citovat

Na 2 eurovou akci necekej , protoze tam kde jsou lety kazdy den podle letoveho radu , vikend za 2 eura nebyva , i ted mas ty nejlevnejsi letenky utery , streda ,, ted mas z Leedsu za 10 liber Bratislavu , Dublin ,Faro a Gran Canariu , tam jsou odlety jen ctvrtek a nedele takze je tam 10 liber i v nedeli , ale mozna se s temi vikendy mylim , protoze pri 2 eurech se stranky Ryanu borti a ja nadavam jak spacek cely den . protoze se tam nemuzu dostat a jen nekdy se me podari neco ulovit smiley a kdyz chces Glasgow, tak to spoj let Dublin a pak z Dublinu Glasgow ,ten koupis v eurech ted za 10 smiley jasne do Wizzu maly batuzek jo ,ale na dovcu uz musis neco koupit , kdyz treba tahas ploutve ,snorchl, brejle .,nekdo tvrdi ,ze tech par tricek dokaze vecpat i do tech jejich rozmeru ,,ale to uz me prijde moc omezujici .ted me ale docela prekvapil Aer Lingus ,ma totez co Ryanair a nove ma i nejaky bonusovy program , sice nema ty ceny co Ryanair ale obcas s nima z Dublinu do Prahy letim .uvidime , kdy skonci soudni spor a jestli nakonec Ryan Aer Lingus dostane a zacne litat USA za 20 euro jak slibuje smiley

0 Citovat

2 mikir. Dovolil jsem si trosku upravit tvuj komentář:

1) před čárkou se nedává mezera, za čárku ano.
2) nová věta začíná velkým písmenem.
3) kde končí myšlenka, začíná nový odstavec => 2x enter. Raději udělej odstavec navíc, než jeden obří odstavec s nesouvisejícími myšlenkami.

Na 2 eurovou akci necekej, protoze tam kde jsou lety kazdy den podle letoveho radu, vikend za 2 eura nebyva. I ted mas ty nejlevnejsi letenky utery, streda. Ted mas z Leedsu za 10 liber Bratislavu, Dublin, Faro a Gran Canariu. Tam jsou odlety jen ctvrtek a nedele, takze je tam 10 liber i v nedeli. Ale mozna se s temi vikendy mylim, protoze pri 2 eurech se stranky Ryanu borti a ja nadavam jak spacek cely den, protoze se tam nemuzu dostat a jen nekdy se me podari neco ulovit smiley

Kdyz chces Glasgow, tak to spoj let Dublin a pak z Dublinu Glasgow, ten koupis v eurech ted za 10 smiley

Jasne do Wizzu maly batuzek jo, ale na dovcu uz musis neco koupit, kdyz treba tahas ploutve, snorchl, brejle .. Nekdo tvrdi, ze tech par tricek dokaze vecpat i do tech jejich rozmeru, ale to uz me prijde moc omezujici .

Ted me ale docela prekvapil Aer Lingus. Ma totez co Ryanair a nove ma i nejaky bonusovy program. Sice nema ty ceny co Ryanair, ale obcas s nima z Dublinu do Prahy letim. Uvidime, kdy skonci soudni spor a jestli nakonec Ryan Aer Lingus dostane a zacne litat USA za 20 euro jak slibuje smiley

0 Citovat

@literakl: tak to je super smiley Kdyby mikir psal vsechny svoje posty takhle, tak je asi budu i cist cely smiley

0 Citovat

No diky , uznavam , cte se to lip smiley

0 Citovat

oprava mezer pred carkami: smiley

No diky, uznavam, cte se to lip smiley

0 Citovat

Nemuzes chtit po me vsechno najednou smiley

0 Citovat

Tak já v Leedsu pracují a mam volné jenom víkendy nebo by se dal domluvit i Pátek večer. Takže kombinace Leeds - Dublin - Glasgow - Leeds nepřipadá v úvahu, když by na to celé bylo jen pár hodin. Proto to mám tak rozdělené, abych si užil aspoň každé město chvíli. A jakákoliv akce na letenky se mi hodí, každý chce ušetřit.

K Wizzu - letím Luton - Brno - Luton ( T.j. letím domu na 10 dnů do Čr se podívat na mamku a sestry smiley, proto ten baťůžek a furt nevím, jak je to s nabíječkama, jestli mi to projde smiley )

0 Citovat

Nabijecky jsou bez problemu, zena hodne foti, ja zase vozim sebou cestovni notas, a protoze stale pouzivam klasicky tlacitkovy mobil, ( v kamionu se neda za jizdy na bezdotykaci psat smiley )tak vozim i vic nez jeden mobil a nabijecky ...
Jen to vzdycky dam prave do batuzku, protoze se me uz parkrat stalo, ze kufr byl pro prilis moc kabelu podezrely smiley
No a do batuzku pak dam vzdycky veci, co stejne musis na pas vytahnout ( notas, kremy, sampon, atd. a prave ty kable a nabijecky

0 Citovat

Jen se tak zeptam ..ty z vety : Ma to vubec smysl ? rozpoznas pointu, nebo nejake porovnani s jinymi oblastmi ?
a kdyz uz jsme u nejake omacky, tak jaky smysl ma psat porad dokola o me gramatice a stylu ?

Nekteri evidentne s mym stylem psani problem nemaji, jak je prave v tom vlakne o Bali vidno z odpovedi,.ale nic ve zlem a uz se ke gramatice a stylu psani vyjadrovat nebudu, po te jedne oprave meho textu, jsem uznal, ze se to cte lip, ale nepisu jen sem na cestujlevne, a stareho psa novym kouskum nenaucis ,,,nebo aspon ne hned ,,,preju hezky den smiley

0 Citovat

Vida, clovek otevre forum o Ryanairu a docte se tady misto hatu na lowcost o Mikirove pravopisu smiley smiley smiley

0 Citovat

Neboj, my ti pomůžeme smiley Být to Pedrino, tak se neobtěžuji.

0 Citovat

No koukam, ze jsme dospeli ke stejnemu jadru veci, protoze ja prave taky chci vedet nejake informace, trebe ten Muscat mi prisel uzitecny, protoze sam jsem resil jakou autopujcovnu zvolit, ale je pravda ze to patri do autopujcoven a tim je to vyrizene smiley

Takze ted jsme v Ryanairu o letenkach s Leeds Bradford na Gran Canaria za 10 liber jsem pro toho z Leedsu uz napsal smiley a za 2 eura neni nic ani ode me tak bude treba pocka, az nam pan O Leary zase neco predhodi smiley

Z Polska uz predhazauje ted, ale bohuzel jen same jeste vic zasnezene oblasti nez je ted CR smiley

Stockholm z Gdanska 12 zlotych ,no nekup to z Warsawy 29, ...tech letenek do 50 zlotych je tam celkem i vic do ruznych mist, ale koupacka ani na kratasy to neni smiley

0 Citovat

Ty píšeš, jakobys to vyprávěl. Seděl třeba někde u piva a rozumoval nad leteckou dopravou. Ale ani na tom by nebylo nic špatného, pokud bys byl skutečně poutavý vypravěč. Třeba jsi milý chlapík, ale pokud se i v běžném životě tolik opakuješ, tak to tvé posluchače zaručeně odradí. Prostě a jednoduše- k věci a zkrať to! Díky smiley

0 Citovat

Prosím Vás, nejde mi zaplatit letenku kartou. Hlasí to buď chybu při zadávání a napodruhé, že platba nebyla uskutečněna a hodí mě to na začátek vyhledávání letu. Dělám něco špatně? Jooo...a nejen mě, ale poprosila jsem kamarádku i dceru, at to zaplati jejich kartou a ani jim to neprošlo. Děkuji za odpověď. Jana

0 Citovat

mam nastavené dostatečně...divný je, že to nejde ani kamaradce. Mam MasterCard debit

0 Citovat

první hláška je: Ajaj. Někde nastala chyba.
Nemohli jsme dokončit Vaši rezervaci, protože Vaše platba nebyla přijata. Ujistěte se, prosím, že máte správné informace nebo zkuste zaplatit znovu. Pote vše znovu vyplním...číslo karty typ karty, bezp. kod, platnost atd...a hodi mi to hlášku, platba nebyla provedena.

0 Citovat

Skus si pozriet nie len vysku limitu, ale aj pocet platieb kartou, myslim ze mbank mala aj toto

0 Citovat

děkuji za rady....primitivní chyba...špatně nastavený denní limit:-(

0 Citovat

Neviem ci to tu uz bolo, ale ryan sa opici po wizze smiley resp. este to kusok vylepsil. 5% spet za booking, ale rovno na kartu a nie ako wizz v podobe kreditu na vase konto. Tak ako som FR nemal velmi rad, tak sa mi zacina pacit.

0 Citovat

Omlouvám se, ale asi mi zamrznul mozek a trochu jsem se zamotal v podmínkách cestování s dítětem u Ryanu.

Jak je to, pokud chci cestovat s Ryanem a budu mít dítě do 12 let?

Fakt jsem se zamotal s těma 4e sedačkama a řadama, atd. Můžete mi to vysvětlit? smiley Jakože koupím dvě letenky za uvedenou cenu, ale pokud chci dítě vedle sebe, připlatím 4e za jeho sedadlo?

0 Citovat

dieta ti urcite nedaju na druhu stranu lietadla:) takze normalne pockaj az do checkinu zdarma a priradi k sebe

0 Citovat

No ja mam pocit ze tam jsou sedadacky za 2 eura ( od 24 dal ) z CR za 60 Kc a ono cekat na zadormo sedacku se vyplati ,spis pri tech kratkych cestach do 4 dnu zpatky.,jinak si pak nejde udelat check in a musim ho delat nekde na dovci , kdyz cekat na zadarmo , tak se docela vyplati cekat az na den dva pred odletem , protoze jim vetsinou zbudou ty nejdrazsi mista a kdyz je letadlo plne , tak ti uz nemaji co jineho pridelit , ale v tomhle pripade bych mozna tak dlouho necakal protoze by nemusely vyjit ty mista vedle sebe i kdyz asi uplne rozhozene by to nebylo, to by ale slo pak v letadle vyresit a s nekym si to prohodit , no ale zase 60 kc neni takova castka ..

0 Citovat

ale to ide o to, ze cestuje maloleta osoba, takze ta musi byt spolu s doprovodom tak ci tak

0 Citovat

Ehm,

S platností od října 2016 pro dospělé, kteří cestují s dětmi mladšími 12 let (kromě kojenců) – pro dospělého, který si rezervuje letenku je nyní povinností zaplatit jedno sedadlo, aby dětem v jeho rezervaci mohla být přidělena sedadla zdarma. Maximální počet dětí na jednoho dospělého a jednu rezervaci, které dostanou přidělena sedadla zdarma, je čtyři. Žádný další dospělý či mladistvý cestující v této rezervaci nebude povinen rezervovat si sedadlo, pokud se tak sami nerozhodnou.

Dospělým, od kterých se vyžaduje zakoupení rezervovaného sedadla, bude účtován redukovaný poplatek ve výši 4 eur. Tato standardní sedadla v ceně 4 eur jsou k dispozici v řadách 18–30. Sedadla v řadách 18–30 jsou pro děti zdarma.

Pokud si dospělý, po kterém je požadováno, aby si zakoupil rezervované sedadlo, vybere sedadlo v jiné řadě, musí zaplatit rozdíl v ceně. I za děti bude nutno na těchto sedadlech platit plnou cenu.

Pokud budou z důvodu vysoké poptávky standardní sedadla za 4 eura v řadách 18–30 již plná, dospělí, po kterých je požadováno, aby zaplatili sedadlo, mohou buďto zvolit jiné sedadlo a zaplatit rozdíl v ceně, nebo mohou zkusit si rezervovat letenku v jiném termínu. Rezervovaná sedadla pro děti zdarma budou potom v řadách 11–15. Pro cestování v červenci a srpnu bude nutné zaplatit rozdíl v ceně i za děti.

Pokud na tomto letu již nejsou k dispozici žádná sedadla, můžete zvolit jiný let.


Jsem si to zkusmo s dítětem proklikal až před zaplacení a teda naroste poplatek o 480Kč, což mi vůbec nevychází. Asi se na to budu muset vyspat smiley

0