Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Standa napsal(a):


Tak to ale nebylo.. I v tom článku je video, jak to celé bylo zinscenované..


Ale o to přece nejde. Jde o to, že když zůstanou trčet někde přes noc, tak je nepošlou do hotelu, ale zřejmě je pokládáno za dostatečné, když se budou celou noc kroutit někde na židli.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):


Ale o to přece nejde. Jde o to, že když zůstanou trčet někde přes noc, tak je nepošlou do hotelu, ale zřejmě je pokládáno za dostatečné, když se budou celou noc kroutit někde na židli.


Nevypadali, ze by nemeli dost sil..

Podle me spis bude pravda nekde mezi. Podle me si odbory vytvorili neco, co by mohli ryanairu omlatit o hlavu, aby meli vetsi paky pri vyjednavani..

0 Citovat

tonic napsal(a):

presne tak ako je napisane - obidva budu odbavene na checkine. halvne tie flasky s alkoholom dobre zabalit :))

Smím se ještě zeptat, platí to pro obě dvě cesty ? tam i zpět ? jak jsem již psal, mail ohledně zavazadel mi přišel jen k cestě tam, nikoliv zpět

0 Citovat

no ja neviem co ste si zakupili, v rezervacii vidite aku mate batozinu

0 Citovat

tomek.kamil napsal(a):

Takže tyto 10kg a 20kg odbavená zavazadla jsou v ceně ? A můžu si do nich dát třeba tu flašku?

Ten email hovori, ze kto ma takuto batozinu, pre toho platia tieto pravidla. Neznamena to automaticky, ze tu batozinu mate. Zistite to v rezervacii alebo na letenke. No u Ryanairu vo vseobecnosti plati, ze v cene nie je nic, vsetko sa plati extra... Iba ze by ste letenky kupili pred ohlasenim zmeny pravidiel batoziny, vtedy mate zdarma 10kg batoziny na osobu.

0 Citovat

Standa napsal(a):


Nevypadali, ze by nemeli dost sil..



wtf? dolezite je kolko mali sil rano, ked mali nastupit na let. Kolko by si mal ty sil, kebyze ta cez noc nechaju v miestnosti s par stolickami?

0 Citovat

david.dokoupil napsal(a):

Tak dnes jsem se odbavoval u RYANAIRU a vypadá to že už je to zpátky a druhé zavazadlo zdarma.  Aspoň něco:-)


"Jedno malé zavazadlo, které se vejde pod sedadlo před vámi

Pokud si na bránu přinesete druhé zavazadlo, bude zdarma uloženo do zavazadlového prostoru

bez poplatků navíc "



No ale při rezervci se to tak netváří.  Tam stále píšou o malé tašce zdarma nebo priority/checked-in bag.

0 Citovat

Katka napsal(a):

[citace="tomek.kamil"]

Takže tyto 10kg a 20kg odbavená zavazadla jsou v ceně ? A můžu si do nich dát třeba tu flašku?

Ten email hovori, ze kto ma takuto batozinu, pre toho platia tieto pravidla. Neznamena to automaticky, ze tu batozinu mate. Zistite to v rezervacii alebo na letenke. No u Ryanairu vo vseobecnosti plati, ze v cene nie je nic, vsetko sa plati extra... Iba ze by ste letenky kupili pred ohlasenim zmeny pravidiel batoziny, vtedy mate zdarma 10kg batoziny na osobu.

[/citace] ano, zakoupil jsem letenky v srpnu. takže batožinu 10kg k odbavení zdarma, dobře. Ještě dotaz ohledně malého zavazadla, které si můžu vzít do letadla, rozměry jsou ale stejně hrozně malé... 40x20x25. Mám menší tašku přes rameno, která má 29x30x15, myslíte, že je to hodně velký problém? je to klasické hadrové žebradlo.. 

0 Citovat

tomek.kamil napsal(a):

 Ještě dotaz ohledně malého zavazadla, které si můžu vzít do letadla, rozměry jsou ale stejně hrozně malé... 40x20x25. Mám menší tašku přes rameno, která má 29x30x15, myslíte, že je to hodně velký problém? je to klasické hadrové žebradlo.. 

Když to narveš do přeměřovací škatule (budeš-li vyzván), není problém. 

0 Citovat

janca361 napsal(a):

Když to narveš do přeměřovací škatule (budeš-li vyzván), není problém. 

Aha, díky a ta škatule je jak velká? Mám totiž ještě s sebou knížku, je to A4 paperback, a ta se do rozměrů taky nevejde :D a rád bych si ji vzal do letadla

0 Citovat

tomek.kamil napsal(a):

Aha, díky a ta škatule je jak velká? Mám totiž ještě s sebou knížku, je to A4 paperback, a ta se do rozměrů taky nevejde :D a rád bych si ji vzal do letadla


Jedná se o kovovou "klec", která velmi lehce přesahuje povolené rozměry. +0,5 - 1 cm asi nehraje roli, ale víc tam nenarveš.
0 Citovat

Tak hlavně jim ta nová pravidla zrušili předběžným opatřením Italové (proběhlo to tiskem). 

0 Citovat

Zlaty Ryanair,  prave se tlucu na tankodromu  D1 v busu student agency , protoze Laudamotion  mel do Vidne  45 minut  zpozdeni a  Rj mi ujel



0 Citovat

Mikir, asi ti budem musieť oznámiť zlú správu... :D

0 Citovat

Michal napsal(a):

Tak hlavně jim ta nová pravidla zrušili předběžným opatřením Italové (proběhlo to tiskem). 


Ale pro Italy nejspise. V tisku mas jen to obecne napsane a my v praci zadne info nemame. Takze dokud to nebude offiko, tak my se porad ridime tim co je.  A hadat se v gate nema smysl. 

0 Citovat

Tonic  jakou ?  -)

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):


Ale pro Italy nejspise. V tisku mas jen to obecne napsane a my v praci zadne info nemame. Takze dokud to nebude offiko, tak my se porad ridime tim co je.  A hadat se v gate nema smysl. 

Mas pravdu, že to byla typická novinářská zkratka. Mělo by to ale platit minimálně pro lety do/z Itálie. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Mas pravdu, že to byla typická novinářská zkratka. Mělo by to ale platit minimálně pro lety do/z Itálie. 

no právě že vůbec ne.  Jestli to platí v Itálii tak to platí pro celou EU. Nemůžou delat rozdíly. Na to je EU dobra!!!

0 Citovat

david.dokoupil napsal(a):

no právě že vůbec ne.  Jestli to platí v Itálii tak to platí pro celou EU. Nemůžou delat rozdíly. Na to je EU dobra!!!


Rozdil je v tom, ze porad nic, takze vse pri starem. 

0 Citovat

Tady je to sice polsky,ale jasně tam píší,že Ryanair i Wizz pokračuje v uplatňování listopadových změn,za což jim každému hrozí pokuta až  5 milionů Eur.

https://www.fly4free.pl/wlochy-z...-wizz-air/

0 Citovat

Aniz chci branit Ryanair nebo Wizz ,tak co treba Wow air ? ,proste kazda spolecnost ma pravo si zavest takove podminky ,jake jim vyhovuji a pokud maji lide moznost jine volby, tak ma proste antimonopolni urad  smulu ,..Na Travel Service taky nedosahli i kdyz tam neslo o zavazadla

Na tehle hadkach vydelava v soucasne dobe asi hlavne EasyJet

A je skutecne nekde legislativne urceno, ze kabinove zavazadlo musi mit presny rozmer a vahu jednotnou ?
0 Citovat

Mikire, tady jde o právo EU. Že by byly předepsané minimální rozměry zavazadla, to ne. Ale Italský úřad začal vyšetřovat ty změny u Ryanairu a Wizzairu a vydal předběžné opatření, jimiž ty změny dočasně ruší, než to vyšetří. Obě dvě společnosti to ignorují a porušují tím právo EU. 

0 Citovat

Dříve se to řešilo tak, že letenka byla za korunu a k tomu se dopočítával palivový příplatek několik tisíc. Bylo to nepřehledné, zmatené a nešlo to srovnávat, tak to zakázali a dnes se to samé děje, ale používají se k tomu příruční zavazadla a je jen otázkou času, než některá společnost bude mít v ceně letenky jen zavazadlo o velikosti krabičky cigaret. 

Myslím, že by pro všechny bylo mnohem jednodušší stanovení minimálního jednotného standardu zahrnutého v ceně letenky. A dá se to i v dohledné době minimálně v EU očekávat.

0 Citovat

Když to nejde po dobrém..

https://www.novinky.cz/ekonomika...artem.html

0 Citovat

Aj tak sa da 🤣


https://tivi.cas.sk/video/2518912/

0