Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

V mailu z dneška tam mám akorát toto (viz screenshot). Ani na webu ale nepíšou nic o váze toho 1 příručního zavazadla v podmínkách. My letíme z Berlína taky na Mallorcu s Ryanem. Tak se necháme překvapit, obvykle jezdím s full batohem dle limitů cca 7-8kg :) Ale ještě jsem nikdy neviděl, že by někdo zavazadla před gatem i vážil :)


zavazadla-ryr.jpg

0 Citovat

Michale, mi se líbí, jak je tam fotka obří kabely. A přitom je to spíše kabelka :D Trošičku matoucí, no co už.


Já mívám 30L batoh, a to jako velké příruční. Jelikož jsem to teď 3x odbavovala, tak vím kolik ten špekoun váží - 5-6 kg bez vody a notebooku. V tom malém zavazadle se těch 5 kg při převozu normální věcí akroát vejde. 


U Ryanairu jsem nikdy váhu neviděla, ale AirFrance měla váhu ve své škatuli. Já si říkám, zda se jim vyplatí to měnit a měnit všechny ty měřící boxy :D 

0 Citovat

Zavazadlovou politiku je nutné měnit ideálně několikrát do roka, aby pasažéři nepropadli stereotypu.

0 Citovat

Dnes na lince Brno-Bergamo italské letušky prudily při pokusech přesednout si jinam, prý se to nesmí... Přitom bylo dobrých 30 míst volných.

0 Citovat

Tak však i před omezením dvou zavazadel na palubu byl váhový limit na větší zavazadlo myslím 8 kg? A taky to nikdy nikdo nevážil. Nemyslím, že by s tím teď začali. 

0 Citovat

Chci se vás zeptat, už se mi to stalo v létě, jen po Evropě, ale teď letím do Izraele a (Taba - Egypt), tak se mi to nechce řešit tam. Jedna rezervace u Ryanair, dvě jména, přítelkyně má kanadský pas, mojí letenku můžu mít v aplikaci, ale přítelkyni mi to nedovolí a musím jí letenku vytisknout.

Nevíte proč či je to náhoda? 


20190114-062932.jpg

0 Citovat

Tak asi planý poplach - nenapadlo by mě, že někdo koupí letenky na Ryanair u Pelikána. Každopádně Pelikán trošku mate zákazníky (viz screenshot).


ryan.jpg

0 Citovat

Ahoj, v neděli letíme s Ryan. do Říma. Máme ještě "staré" letenky, takže to vypadá, že máme malé zavazadlo s sebou na palubu a dolů to větší do 10 kg. Potřebuju s sebou vzít ale NTB, kterej nesplňuje velikost malého zavazadla. Musím ho tedy hodit do kufru dolů? Díky za radu :) Zuzana

0 Citovat

Notebook nikdy nesmí dolů, musíte si ho vzít na palubu. 

Ale myslím, že i když jste letenky koupili dřív, vztahují se nová pravidla, ne?

0 Citovat

Zuzana napsal(a):

Notebook nikdy nesmí dolů, musíte si ho vzít na palubu. 

Ale myslím, že i když jste letenky koupili dřív, vztahují se nová pravidla, ne?

Aha, takže ho můžu vzít normálně do ruky, jo? To by bylo bezvadný. Co se týče těch zavazadel  - když se přihlásím na můj let na Ryan., tak mi to v itineráři píše viz. příloha.


bez-nazvu.png

0 Citovat

Je to tu jak na FB :(

0 Citovat

Máte 6x odbavené 10 kg zavazadlo (odevzdává se na drop-off na letišti, ne u gatů), navíc máte každý malé zavazadlo na palubu. S notebookem by neměl být problém, nějak ho dejte do tonho malého zavazadla, s tím by prudit neměli.

0 Citovat

micky napsal(a):

Máte 6x odbavené 10 kg zavazadlo (odevzdává se na drop-off na letišti, ne u gatů), navíc máte každý malé zavazadlo na palubu. S notebookem by neměl být problém, nějak ho dejte do tonho malého zavazadla, s tím by prudit neměli.

děkuju :)

0 Citovat

micky napsal(a):

Máte 6x odbavené 10 kg zavazadlo (odevzdává se na drop-off na letišti, ne u gatů), navíc máte každý malé zavazadlo na palubu. S notebookem by neměl být problém, nějak ho dejte do tonho malého zavazadla, s tím by prudit neměli.

Kvůli tomu jsem zamítl zahraniční homeofficy. Jaksi do 25 cm širokého koše nenarvu 28 cm široký notebook. Takže by mě zajímalo, jak to de iure řeší. Do malého příručního se naplacato nevejde, není to žádný předmět neobvyklých rozměru a do odbaveného zavazadla nesmí, protože cennost a vestavěná baterie.

U Ryanairu jsou ale schopní tvrdit, že sis měl(a) koupit priority, abys měla dvě zavazadla včetně jednoho většího.

0 Citovat

Tento problem som riesila prakticky cely minuly rok - co s notebookom a papiermi, ktore su cez rozmer malej batoziny. Nakoniec som to vzdy brala na palubu a nikto s tym nikdy problem nemal... :) 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Kvůli tomu jsem zamítl zahraniční homeofficy. Jaksi do 25 cm širokého koše nenarvu 28 cm široký notebook. Takže by mě zajímalo, jak to de iure řeší. Do malého příručního se naplacato nevejde, není to žádný předmět neobvyklých rozměru a do odbaveného zavazadla nesmí, protože cennost a vestavěná baterie.

U Ryanairu jsou ale schopní tvrdit, že sis měl(a) koupit priority, abys měla dvě zavazadla včetně jednoho většího.

zkusím jak píše Katka - budu dělat, jakoby nic :) Třeba to vyjde. Věřím ale, že můžou prudit. Jako kdybych nemusela, tak ho s sebou netahám, ale tentokrát opravdu musím.

0 Citovat

Katka napsal(a):

Tento problem som riesila prakticky cely minuly rok - co s notebookom a papiermi, ktore su cez rozmer malej batoziny. Nakoniec som to vzdy brala na palubu a nikto s tym nikdy problem nemal... :) 

děkuju, budu doufat, že mi to projde :)

0 Citovat

Michal napsal(a):

Tak asi planý poplach - nenapadlo by mě, že někdo koupí letenky na Ryanair u Pelikána. Každopádně Pelikán trošku mate zákazníky (viz screenshot).


Tak letenky k Ryanairu si kupovat přes Pelikána by mě taky nenapadlo :-)))
0 Citovat

Zuzana napsal(a):

Notebook nikdy nesmí dolů, musíte si ho vzít na palubu. 

Ale myslím, že i když jste letenky koupili dřív, vztahují se nová pravidla, ne?


Nikdy jsem neslyšel u RYR, že by nesměl notebook dolů :) Nesmí se převážet jen Li-Ion baterie s kapacitou nad 160Wh, což notebook obvykle nemá. Nicméně jenom blázen by ho dolů dal, protože by z něj po příletu měl pravděpodobně 4 menší kousky :-D


Jinak ano, pravidla pro zavazadla se týkají letů od toho data, nikoliv dle data nákupu letenek.
0 Citovat

Chci v příručním převézt něco, co se do malého nevejde? Tak si asi koupím priority?

0 Citovat

rsaf napsal(a):

Chci v příručním převézt něco, co se do malého nevejde? Tak si asi koupím priority?

Neblbni. To je moc drahé. Raději to risknu a max zaplatím násobně víc :-)

0 Citovat

Vzhledem k cenám letenek zavčas koupených zrovna u Ryanu jsou ceny za priority nebo checked baggage oproti ostatním nízkonákladovkám ještě podle mě v pohodě :) Ušetřil jsem ranec na letence, protože byla v akci, takže mě ty koupený sedačky a priority nepoloží už :) Ale v ČR si všichni stále myslí, že pokud někdo nabídne nízkou cenu, tak je to tak normální a už se nesmí nikdy ani opovážit chtít víc...a to neplatí jen u letenek. Zajímalo by mě, jestli si někdo tady někdy spočítal, že kdyby každý dal jen těch akčních 10 Eur a méně za letenku a nic víc, tak i při plném letadle by měly aerolinky sotva na benzín...

0 Citovat

Ono se dalo ocekavat , kdy neco prijde  s malym prirucnim zavazadlem  , porad je to ale   celekme  15 kg  do kabiny ,kdyz si koupim priority  ( 10+5 ) a podle meho 15 kg staci i na velke cesty , jen se bohuzel uz tolik  nevyplaceji prestupy jako drive .

0 Citovat

rsaf napsal(a):

Chci v příručním převézt něco, co se do malého nevejde? Tak si asi koupím priority?

To není tak jednoduché. Předně pokud máme Ryanairu a O'Learymu věřit, počet priority je na jeden let omezeno. Z toho plyne, že se ti může klíďo píďo stát, že ačkoliv si ho budeš chtít koupit, nepůjde to. Notebook v tom případě musí do odbaveného zavazadla, protože není jiná cesta, jak dostat velké příruční zavazadlo do kabiny.

Na řešení ceny letenek z pohledu letecké společnosti si založte jiný topic. Tady bych předpokládal řešení ceny a služeb z pohledu zákazníka. A za těch 10 euro je stejně jen několik sedadel v celém letadle.
0 Citovat

Cize uz sa neda na OP?

https://www.ryanair.com/cz/cs/uz...ni-doklady


50226205-10217796723940913-3814580289183678464-n-1.jpg

0