Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

tonic napsal(a):

inak ja sa tiez vzdy cudujem ake notebooky ludia so sebou tahaju, ked sa im nezmesti do 40cm vysokeho ruksaku. Ano, raz som videl typka co vliekol Siemens tehlu z roku pana, ale to bol nejaky specialny.  Vsak 13-14ky ultrabooky stoja uz do 500 euro, nabijacky to ma male a ani ich necitit na chrbte. Neviem ci kazdy tu renderuje 3D grafiku, alebo robi v CAD, ked potrebuje pomaly workstation s 300W adapterom. Osobne ja na taketo vikendovky by som si zakupil na "pracu" nejaku takuto cinsku blbost za 200 euro co zvladne office a remote connection a vybavene https://gizchina.cz/2017/12/14/r...yepo-737a/

Nevim, co je tvuj standard, ale pred Vanocema jsem resil novej notebook 14” a aby to aspon jakz-takz fungovalo, musel jsem za nej dat 1050 euro. Levnejsi si nedokazu predstavit, aniz bych se vzdycky nenasral, jak by to bylo pomaly. Ten za 200 ecek by ti vydrzel dva dny, nez bys ho vyhodil z okna.

0 Citovat

ved jasne, kto potrebuje k praci notebook a aj cestuje, tak musi zainvestovat a nielen do priority:)). tamten 200-300 eurovy by som zobral keby som potreboval nieco na taku zakladnu office pracu. zaklad nech to ma aspon 8GB RAM, full hd displej a nejake stvrojadro, aby to nezadychal len samotny Windows:)

0 Citovat

@Born2Win Ja nemám prakticky žádné nároky, ale dal jsem min rok taky podobnou částku. Ono totiz jde taky o to, aby to moc nevazilo a vydrželo otřesy při  cestovani v batohu.U toho za 200 bych měl opravdu strach. Ale pokud někdo jen letí z bodu do bodu b na víkend, tak by to treba mohlo stačit. Nevim.


0 Citovat

Jakob  myslis ze to O Leary vyhodnoti a  zamestna te v reklame ? Jinak s Ryanairem mam za posledni 3 roky  140 letu ..asi si budu muset nekdy koupit  Quatar Airwas nebo Singapore Airlines , s temi  jsem uz jednou letel ale pred  20 lety , takze to s Ryanairem nemuzu porovnat 

0 Citovat

Radši to nedělej mikire, mohl by jsi zjistit, že Ryanair není nejlepší na světě :)

0 Citovat

Už keď je toto vlákno zaplevelené diskusiou o preprave notebookov v príručáku, pridám sa aj ja.

Milí mládežníci, vysvetlite mi, prosím, ako starému dinosaurovi tieto otázky:

1. Načo na víkendovku trepete notebook, nevystačíte si s tabletom alebo mobilom?

2. Ak potrebujete pracovať, prečo si nekúpite malý notebook?

3. Ak potrebujete veľký notebook, prečo ho nevložíte šikmo do ruksaku, aby sa zmestil do rozmerov batožiny 40 x 20 x 25?

4. Ak potrebujete veľmi veľký notebook, prečo si nezaplatíte priority, alebo neletíte so spoločnosťou, ktorá prepravuje veľké príručáky?

0 Citovat

@hugonovak - veď dôvod je dávno známy, prečo by mali dať zarobiť  pár euro leteckej spoločnosti, ktorá ich hlboko pod náklady vozí po Európe :))

0 Citovat

@tonic - dobre to je vyčerpávajúca odpoveď na 4. otázku, ale čo zvyšné tri?

0 Citovat

Za mna

1. Na vikendovku ho nebravam, vlastne uz ani nikde. Ja som s nim vecsinou lietala z domu do skoly.

2. Fakt som netusila kolko s nim nalietam ked som ho kupovala.

3. Vzdy som si hovorila ze im ten poplatok za nadrozmernu batozinu zaplatim, keby nieco. 
0 Citovat

1,2,3 - všetci sú strojári/programátori, ktorý potrebujú staršie stroje s disketovou mechanikou, paralelným portom a Windows 95, aby mohli spravovať veľké hydraulické lisy z konca 20. storočia. A cez víkendy robia fušky v závodoch pri letiskách kam lieta Ryanair a Wizzair

0 Citovat

@tonic, vďaka za vyčerpávajúcu odpoveď :)

0 Citovat

Len tak z googlu vytiahnuty rozmer nahodneho 15,6" notebooku:  369 x 252 x 19,9 mm ... rozmer povolenej batoziny u Wizz - 400 x 300 x 200 ... ja tam vidim este celkom slusnu rezervu, netreba to davat ani sikmo (ak mate spravny vak) napr. toto https://www.fjallraven.com/shop/...ll-F25515/

0 Citovat

No nevím jak vy, ale já starý dinosaurus jsem zatím neviděl mládežníka, který by pracoval na notebooku mimo firmu ve svém volnu. Vždyť to mají všichni jen na zábavu. Když jim koukneš na monitor, tak vidíš jen film, hry nebo facebook. 

0 Citovat

Veď práve. Na to úplne stačí tablet.

0 Citovat

Bohuš by těm mladým řekl:  Děláte machry, hajzly máte na chodbě.  :-) 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Jakob  myslis ze to O Leary vyhodnoti a  zamestna te v reklame ? Jinak s Ryanairem mam za posledni 3 roky  140 letu ..asi si budu muset nekdy koupit  Quatar Airwas nebo Singapore Airlines , s temi  jsem uz jednou letel ale pred  20 lety , takze to s Ryanairem nemuzu porovnat 


Vidím tam ještě jisté rezervy :)


0 Citovat

voughne napsal(a):

. rozmer povolenej batoziny u Wizz - 400 x 300 x 200 ... jak mate spravny vak) napr. toto https://www.fjallraven.com/shop/...ll-F25515/

Nemáš tam něco levnějšího :-)

0 Citovat

Tajne som dufal, ze niekoho ta cena vyprovokuje a podeli sa s nami o lacnejsiu variantu, ale nebude to take lahke ... vecsina batohov pre novy free carry-on je out of stock, len tento sa da kupit a dovod je zjavny :) Pritom jeho vecsia verzia stoji polovicu.

0 Citovat

Tak já přispěji svojí troškou do mlýna a uvádím odkaz na odzkoušený kufřík na kolečkách (v pohodě se vejde do klece pro malé příruční zavazadlo jak u Wizzair tak i u Ryanair) https://allegro.pl/oferta/883-wa...7533524436

+ odkaz na levnější tašku přes rameno (tu odzkoušenou nemám) https://allegro.pl/oferta/torba-...7699933493

0 Citovat

Kufřík a taška dobrý, ale ja potrebuju batoh, stejně jako spousta dalších. Nemůžu nic pořádného najít.

0 Citovat

A bacha u toho kufříku - sedí jen rozměrům Wizzairu - Ryanair má 40x25 (nikoliv 30)x20 cm.

0 Citovat

Kufřík se vejde i do klece Ryanair, osobně odzkoušeno na cca 6ti letech (i když jsou oficiální rozměry menší, pocitově mi klec Ryanair přišla prostornější než ta Wizzair)

0 Citovat

aga.endy napsal(a):

Kufřík se vejde i do klece Ryanair, osobně odzkoušeno na cca 6ti letech (i když jsou oficiální rozměry menší, pocitově mi klec Ryanair přišla prostornější než ta Wizzair)


Keď Ryanair menil tie pravidlá, rovno aj zverejnil, že tá klietka je väčšia ako povolené rozmery - má 42 x 20 x 30cm aj keď povolený rozmer je len 40 x 20 x 25cm. Zvláštna logika ale budiž.

Každopádne som s Wizzom už XY krát letel s Burton Traverse Packom (35 litrový veľký batoh) - https://www.burton.com/cz/en/p/t...22281.html -  a nebol ho problém napchať do klietky, ak bol naplnený len tak na 75%.


screen-shot-2018-08-23-at-14-04-56.png

0 Citovat

MoonEclipse napsal(a):


Keď Ryanair menil tie pravidlá, rovno aj zverejnil, že tá klietka je väčšia ako povolené rozmery - má 42 x 20 x 30cm aj keď povolený rozmer je len 40 x 20 x 25cm. Zvláštna logika ale budiž.

Každopádne som s Wizzom už XY krát letel s Burton Traverse Packom (35 litrový veľký batoh) - https://www.burton.com/cz/en/p/t...22281.html -  a nebol ho problém napchať do klietky, ak bol naplnený len tak na 75%.

Díky za zajímavý příspěvek :) 

0 Citovat

Michal napsal(a):

V mailu z dneška tam mám akorát toto (viz screenshot). Ani na webu ale nepíšou nic o váze toho 1 příručního zavazadla v podmínkách. My letíme z Berlína taky na Mallorcu s Ryanem. Tak se necháme překvapit, obvykle jezdím s full batohem dle limitů cca 7-8kg :) Ale ještě jsem nikdy neviděl, že by někdo zavazadla před gatem i vážil :)


Tak přidám pro řešitele zavazadel čerstvou zkušenost z letu na Mallorcu teď. Odlet z TXL - jediné co tam kdo řešil je, že máte stát ve správné lajně na priority a non-priority aby to stihli co nejrychleji odbavit. Rozměry neřešil vůbec nikdo, váhu už vůbec ne :-D Pravdou je, že se tam nenašel tentokrát nikdo, kdo by vyčníval mimo pravidla - prostě ti co neměli priority měli běžný batoh jako já (ne, nevejde se mi do nových rozměrů RYR), a ti co měli priority měl někdo sem tam dvě zavazadla běžných rozměrů. Zpáteční let úplně totéž, ale Španělé jsou více vysmátí u toho :) Let proběhl hladce, a velmi rychle (byli jsme v letadle všichni na boarding complete ještě 15min před odletem :-) ).


Jinak jsem zjistil, že počet priority míst = průměrný počet zavazadel možných uložit do schránek nad sedadla, což je cca 90-95 kusů, tak aby to všem s priority mohli prostě zajistit - jedno zavazadlo nad hlavu, druhé dolů pod sedadlo. Ve vyjímečných případech vám to druhé větší ale dle přepravních podmínek stejně můžou "zdarma" hodit dolů.
0