Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

No Kanary za 2 eura jsem jeste s Corku neletel smiley za 20 uz jo smiley a co se tyka te plavby tak jsem to pred nejakym casem jezdil kamionem a mel to zadarmo a jeste dostal i kajutu a jidlo smiley ale tak za 2 eura neber to smiley vazne pekna nabidka ,jenze co pak na druhe strane bez auta ? a jen se tak projet sem a tam a posedet v baru ? smiley a uprimne ty 3 hodky plavby je to obcas i poblion pri irskem super pocasi smiley Fishguard ani Holyhead nemaji moc co nabidnout

Kouknul jsem ale na to, prazdniny jsou docela skoupene ona normalne ta plavba neni moc levna asi s tech pristavu bude nejaka mistni preprava nekam mozna se vyplati kdyz jedou 4 nebo 5 v aute zaplati ridic a auto a ty dalisi osoby si to koupi za ty 2 eura nebo libry..normalne ale jezdi bus do Londyna a pouziva tenhle trajekt

Parick se moc nevyved docela dost prselo a fucelo tak to jistila jedine hospoda smiley

0 Citovat

Tak uz je to tady i kdyz je to takova akce neakce, protoze tech 5 eurovych letenek je skutecne malo , bohuzel i tak stranky opet jako obvykle funguji mizerne ,ani ne ze by to padalo, nebo nebyl na ne pristup, ale neukazuji se pak vsechny udaje , takze se velice spatne hledaji terminy kde to jeste za tech 5 euro je smiley smiley

0 Citovat

Je až zarážející, že po 2 letech nedokázal Ryanair opravdu rozchodit web natolik, aby fungoval. Zejména v případě, kdy tento kanál představuje nějakých 80–90% prodejní cesty.

No a jestli je 5 € letenek pár nebo kvantum je irelevantní. Musí jich být jen pár, jinak to nemá smysl smiley

0 Citovat

https://www.ryanair.com/sk/en/useful-info/help-centre/travel-updates/website-closure
zachvilu to bude mozno lepsie smiley

0 Citovat

Zdar,

prosim o radu. Koupil jsem si v akci Ryanairu letenky z Blavy do Nise...nejprve jsem je chtel koupit na termin od 31.5. do asi 9.6., pri zaplaceni letenky mi to hodilo error (stala 15E), ze prej platba neprobehla. Chtel jsem to booknou znovu, ale cena byla uz o 20E vys...proto jsem si zvolil termin od 12. do 19.5. celkem za 10E a platba probehla normalne. Pri kontrole emailu a uctu jsem ale zjistil, ze mi na email prisly dva cestovni itinerare a to i pro ten prvni termin, z uctu se strhly penize taky za oba terminy.

Poradi nekdo, co s tim? Prinscreen chyby samozrejme nemam, na Ryanair napisu (maji CZE podporu?), ale myslim, ze se mnou vyjebou... Diky.

0 Citovat

skus ten chat najskor

0 Citovat

Tak jsem zkusil livechat, kde mě odkázali na reklamační oddělení, tam jsem napsal taky, samozřejmě reklamaci neuznali. Odkazují se na to, že peníze vrací pouze v případě úmrtí atp. O tom, že chyba byla v jejich systému nechtějí slyšet. Tak nevím, co s tím. Né, že by mě 10E zruinovalo, každopádně slevová akce tím pro mě ztrácí smysl a jde taky o to, že chyba byla v přetíženosti jejich systému, ne v tom, že bych si blb rezervoval dvě letenky.

0 Citovat

Pri akcich typu letenek za 2 eura , naposledy tedy za 5 euro , jejich system nikdy nefunguje , horisi je to , ze chyby byvaji i pri beznem nakupu , sign in mi vecne haze ze muj email neexistuje nebo ze mam spatne heslo , zmenil jsem email , jenze tam jsem nemel nacionale tak , jak je v soucasne dobe ,, zadal jsem dobre prijmeni u sve zeny a jake bylo me prekvapeni ,kdyz mi prisel potvrzovaci email na jeji jmeno za svobodna ,,okamzite jsem tam volal , a operator tvrdil ze je vse vporadku o co mi jako pry jde , nechtel pochopit, ze co si pak mam vytisknout ,kdyz prijmeni zeny je spatne , porad dokola jsme se zacali dohadovat ,ja to mel vytistene to spatne ,nakonec jsem nastvane prasknul telefonem ,protoze vim ze je to dost placene a ejhle za 15 minut mi tam naskocilo to prijmeni tak, jak jsem zadal ,... az mi prijde ucet za telefon mam chut s nima jit do sporu ... chyby v systemu maji soustavne a nic s tim nedelaji live chat pada email nejde vlastne najit ,stiznosti jsou mozne po zadani kodu letenky, stezoval jsem si i tak , odpoved nedorazila zadna , litam s nima porad a nejvi , vsechno je v pohode ,ty 2 zavazadla do kabiny super, lety nacas ,ale ty stranky to je fakt des ,uz to casto rezervuju i v noci aby to nebylo pretizene a stejne to vykazuje chyby

0 Citovat

Tak jestli jim takhle fungují webstránky, tak se nedivím, že kamarádka mi nedoporučila u nich dělat, sama dělá stewardku a lituje toho prý.

0 Citovat
Roman Homolka (roiman4) napsal(a):

Tak jestli jim takhle fungují webstránky, tak se nedivím, že kamarádka mi nedoporučila u nich dělat, sama dělá stewardku a lituje toho prý.

U zamestnani to bude trosku jinak ,letusky jsou placene zakladni irskou mzdou ktera dela 8.65 euro na hodinu , takze normalni zakladni mzda pri 39 hodinach prace by byla kolem 350 euro za tyden , tedy 1400 euro za mesic , jenze v letecke doprave jsou tusim urcita omezeni co se tyka pracovni doby , dostavaji i predem urceny rozpis tras a nechci to tvrdit jiste ,,ale mam dojem ze za mesic to nemuze prekrocit 3 tydny pri letech , naopak s toho co prodaji v bufetu behem letu maji podil , taky je to tam diferencovane , podle zarazeni , jestli jde o vedouci letu nebo elevku atd,,,vetsinou maji ubytovani na velkych bazich Ryanairu , a odtamtud vylitavaji a tam se i vraceji , myslim , ze tak spatne to zase neni i kdyz ten plat skutecne neni na irske pomery zadne terno

0 Citovat
Roman Homolka (roiman4) napsal(a):

Tak jestli jim takhle fungují webstránky, tak se nedivím, že kamarádka mi nedoporučila u nich dělat, sama dělá stewardku a lituje toho prý.

Já potřebuji 5ti letou historií adress v Anglii na zaměstanání... Tak přemýšlím co dělat, sedět na prdeli se mi nechce někde v kanclu. Doporučila mi EasyJet, tak nevím no.

0 Citovat

Neznám tebe ani tvoji kvalifikaci nebo vzdělání a z toho vyplývající očekávání co se uplatnění týče, ale pokud to s prací pro Ryanair myslíš vážně začal bych asi tím, že si do Googlu zadám "working for Ryanair cabin crew" a to co se na fórech jako pprune dočteš budou asi spolehlivější informace než zkazky z kategorie JPP.
Nicméně mi současná situace na trhu práce nepřijde tak zoufalá, aby vyžadovala práci pro firmu vedenou sociopatem a tomu odpovídající firemní kulturou, firmu s nulovými benefity, tím méně pro firmu kde si platíš výcvik i pracovní oděv.

0 Citovat

Možná hloupý dotaz. Fakt nekontrolují rozměry? Mé zavazadlo má trošku větší rozměr než je uvedený. 30cm x25x26cm. Má být 35x20x20cm. Nebude s tím problém?

0 Citovat

nie je to hlupy dotaz, len sa stale opakuje :D 35x20x20 je druha bagaz, prva je klasicky 55cm x 40cm x 20cm.

0 Citovat

Ano jde mi o ten menší. Ten větší mám v pořádku.

0 Citovat

to zalezi aj od letiska...mozu aj nemusia...skor by som ako druhu batozinu vyuzil nejaky ruksak, ktory sa da pripadne stlacit, ak uz pride na lamanie chleba a na testovanie rozmerov v klietke

0 Citovat

Mini topení s rozměry 15x10cm zřejmě v příručním zavazadla zřemě nemůže být?

0 Citovat

Může, pokud nevypadá nebezpečně :D

0 Citovat

nadya napsal(a):

Mini topení s rozměry 15x10cm zřejmě v příručním zavazadla zřemě nemůže být?


Mimo téma, ale to minitopení by mě zajimalo.. Je to něco, co se dá vézt s sebou pro případ, že na místě, kam člověk jede, není topení? (a jestli jo, kde se to dá sehnat? Jsem věčně zmrzlá, takže by to bylo něco pro mě :D Díky. )

0 Citovat

ano, da sa zobrat deka :)

0 Citovat

dryadka"][citace="nadya napsal(a):

Mini topení s rozměry 15x10cm zřejmě v příručním zavazadla zřemě nemůže být?


Mimo téma, ale to minitopení by mě zajimalo.. Je to něco, co se dá vézt s sebou pro případ, že na místě, kam člověk jede, není topení? (a jestli jo, kde se to dá sehnat? Jsem věčně zmrzlá, takže by to bylo něco pro mě :D Díky. )[/citace]
Je to Rovus příruční topení. Koupeno přes topshop.cz /reklama někdy jede před Ulici dopoledne./Menší místnost prohřeje.

0 Citovat

Vozím ho (v odbaveném zavazadle) s sebou do zemí, kde nejsou zvyklí na zimu (Izrael, Itálie, Turecko) a velmi se mi to osvědčilo. Mám nějaké standardní topidlo za 400-500 Kč od Ety.

0 Citovat

kazdy den nieco nove sa dozviem, o takomto zariadeni som ani nevedel :)

0 Citovat

Nevíte proč poslední dobou tolik vypadává jejich web? Co by se stalo, kdybych kvůli tomu nemohl udělat online check-in? Asi by to v potaz nebrali předpokládám.

0 Citovat

Ryanair web porad bida , ale treba , jsem vcera delala par letenek a celkem jsem nemel zadne problemy , mam ale uz vsechno prednastavene , krome udeju o karte s kterou pak platim . taky jsem pred casem zmenil email na google email se ti to otevre lepe a rychleji

Co se tyka toho kdyz by jsi si neudelal check-in tak smolik urcite , jak byla ta jejich akce za 2 eura tak se mi stalo neco podobneho i kdyz neslo o check in ale chtel jsem koupit letenku ( ne za 2 eura ) proste bez ohledu na akci jsem potreboval konkretni let na konkretni den tak jsem tam volal a oni mi ho nabidli s tou jejich telefoni prirazkou , ktera byla v tu chvili vyssi nez cena letenky , tak jsem se jen dotazal proc mi to chteji uctovat kdyz jim nefunguji stranky a prasknul jsem jim telefonem

Dalsi extempore jsem mel kdyz me prisla letenka na email na jmeno me zeny za svobodna .,okamzite jsem tam volal abych zjistil , zda jsem se nahodou nespletl v zadani jmena , ovsem domluva a pochopeni meho problemu s nima bylo tristni , nakonec jsem uz na operotora zacal do telefonu rvat , ze si na ne budu stezovat a ze pokud mi prijde vysoky telefoni ucet ze jim to zaslu k proplaceni

Asi po 20 minutach co jsem jim prasknul opet telefonem, mi na email prila letenka uz se spravnym jmenem , zrejme meli nejak nastaveno v systemu jeste jmeno za svobodna

No ale porad pres vesechny tyhle problemy je Ryanair evropskou jednickou , v tech novych letadlech uz ma i sedacky s vetsim prostorem na nohy , nevim ovsem kdo vymyslel to zavirani skrinek na zavazadla zespodu . zacina se sirit nesvar ze nuti lidi davat prirucni zavazadla pak dolu , asi aby to nemuseli plne zaklapovat

Lety jsou ale nacas , obcas uz jde i navaznost spoju a dost ziskali lidi asi temi 2 zavazadly zdarma . a neni obcas uz problem koupit levnou letenku i dost tesne pred odletem ,

EasyJet se v posledni dobe docela cenove snazi , ma neomezene kg prirucniho zavazadla , bohuzel jen jedno a musi se let kupovat ve znacnem predstihu

No a Wizz ? vadi mi ty zavazdla .. s tak malym skutecne letet na tyden neumim

1