Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Inka Ouředníková napsal(a):

Můj manžel je za tento systém rozesazovani velice rád adcera,by si klidne sedla na křídlo, kdyby to šlo. Jen aby byla ode me co  nejdál.  Vzdy se chova, jako kdyby k nám vůbec nepatřila. Vzdy se těšíme,  jak nás ryanair rozsadi. Jen aby to nezrusili 


Výborný příspěvek :))))
0 Citovat

Já to říkám také - potkáte nové zajímavé lidi a když přeskočí jiskra, můžete rovnou vstoupit do Mile high klubu. 


0 Citovat

Nevíte, jestli je u Ryanairu možné koupit fast track na security například 1 hodinu před odletem? Když je na security velká fronta, dá se to v tu dobu koupit, nebo už je pozdě?

0 Citovat

Předpokládám, že tohle je spíš služba, kterou nabízí letiště, nikoliv aerolinka. Ta ti tuto služba maximálně přeprodá. Pokud je na letišti nabízená služba fast track, tak ji zakoupíš přímo tam. 

0 Citovat

Fas track jde koupit jak na letisti, tak  primo s letenkou na Ryanairu ,ale jak dlouho pred  odletem  nevim ,ale rekl bych, ze v takovem pripade  2 hodiny pred letem ,( drive urcite i oddelene , - Standsted  7 GBP) , na letisti pak  asi kdykoliv  nez jdes na security

Fast track jsem si primo   kupoval na  Ryanairu , kdyz jsem  mel na  prestup na Stanstedu   1.10-1.20 , jinak se prestupum kratsim jak 1.30- 2 hodiny  radeji celkem vyhybam  a prestup vybiram bud tak , abych se v tom miste mel moznost podivat  treba do mesta,  nebo  pak pohodovy prestup  2-3 hodiny

Samozrejme jsou letiste ,kde  staci  i ta hodina ,ale podle meho mam vzdyky vetsi sanci ,  kdyz tam mam prestup  1.30-2.00  na diskuzi  o nahradni letence  i kdyz jsou to dve samostatne  koupene letenky , nez kdyz  to  tlacim  na hodinovy prestup  a koupim si  fast track , vzdycky pak mohou operovat s tim , ze jsi nebyl 90 minut pred letem na letisti 
0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Vyblokování sedaček se musí dělat na starém rezervačním rozhraní a už vůbec ne přes appku. Nedávno jsem den před odletem vyblokoval prostřednictvím tří fejkových rezervací 75 sedadel, přičemž zůstaly první čtyři řady sedaček, a ty ku*vy nás dva stejně rozsadily :-D Jejich algoritmus zní: rozsadit za každou cenu, i kdyby zůstala jedna řada volná, tak vás dají co nejdál od sebe.


Aké je staré rezervačné rozhranie?

Neviem ako teraz ake keď som s nimi letel naposledy v Septembri tak to v pohode fungovalo. 

Dokonca to fungovalo aj cez appku keď som s rovnakého telefónu najprv vyblokoval sedačky a potom urobil vlastný checkin.


Ďalší pokus bude cez Vianoce VIE-PMI.

0 Citovat

Člověk neuvěří, co jsou lidi schopni udělat, aby ušetřili pár stovek a stejně seděli u sebe... je mi stydno.

0 Citovat

Člověk neuvěří, co je Ryanair schopen udělat, aby vydělal pár stovek a lidi seděli u sebe... je mi stydno.

0 Citovat

Ahoj, ma nejaky batuzkar tenhle Case Logic WMBP115K https://www.czc.cz/caselogic-cl-...09/produkt  - a smackne se do te bezplatne klece RA?

 Vnější rozměry batohu jsou 45 x 31 x 27 cm, ale je to batoh zeano...


Je to o malicky chloupek vetsi. Jakym zpusobem to kontroluji, pred tou kleci stoji nejaka osoba a kouka na to?

Podle https://corporate.ryanair.com/ne...ng-delays/ jsou rozmery klece 42 x 30 x 20 cm

0 Citovat

Uwe Filter napsal(a):

Ahoj, ma nejaky batuzkar tenhle https://www.czc.cz/caselogic-cl-...09/produkt a smackne se do te bezplatne klece?

 Rozmery jsou o chloupek vetsi, ale je to batoh zeano. Jakym zpusobem to kontroluji, pred tou kleci stoji nejaka osoba a kouka na to?

S tímto tě nikdo kontrolovat nebude. Kontroly jsou namátkové a týkají se větších, zpravidla pevných zavazadel, které vizuálně nesplňují povolené rozměry.

0 Citovat

Vnější rozměry https://www.czc.cz/caselogic-cl-...09/produkt batohu jsou 45 x 31 x 27 cm - pripadne mi doporucte jiny osvedceny batuzek na cestovani s co nejvice kapsama, s USB a tak, co prolejza u RA :-)) zatim vybrano/koupeno NEMAM

Podle https://corporate.ryanair.com/ne...ng-delays/ jsou rozmery klece jeste o chlup mensi 42 x 30 x 20 cm a rozmery zavazadla jeste mensi (40 x 25 x 20)

Ale batoh se da smacknout ne? Takze jeste vas nikdy nikdo s batohem na zadech nenutil to premerovat, batuzek na zadech? To by bylo neprijemne, doplacet za par centimetru vic nez stoji batoh ;-(

0 Citovat

Doporučuji si přečíst vlákno, které se tomu věnuje. Najdete ho tady: https://www.cestujlevne.com/disk...do-letadla

0 Citovat

Randy napsal(a):

Člověk neuvěří, co jsou lidi schopni udělat, aby ušetřili pár stovek a stejně seděli u sebe... je mi stydno.


Nikto ťa nenúti to robiť.

Kľudne si to plať. Ja si za to radšej kúpim niečo na výlete....

0 Citovat

Přátelé, prosím o radu ohledně zavazadel:

Letím do Malagy s Czech Airlines a mám povoleno příruční zavazadlo 8 kg (55x45x25).

Zpatky letím s Ryanair a u této cesty mám povolenu jen jednu osobní věc. Z toho jsem jelen! Jak si tohle své zavazadlo na zpáteční cestu s Ryanem mám přikoupit? Díky předem za pomoc. 

0 Citovat

Zoberte si malé na obe cesty, alebo priority na Ryanair. Či ste kúpili všetko cez kiwi naraz...:)

0 Citovat

hana.diri napsal(a):

Přátelé, prosím o radu ohledně zavazadel

viz muj prispevek na ryanair o par postu vyse... tam mas velikost prirucniho zavazadla zdarma, ted si prave podle nich budu kupovat batoh


Vaha neni omezena

0 Citovat

Dobrý den, omlouvám se za svou bezradnost, ale neumím si poradit. Celý večer se snažím přijít na řešení a pořád nepřichází úspěch.

Letím  do Malagy a po 3 týdnech zase zpět do Prahy. Zpáteční let je s RyanAir a mám povolenu jen jednu osobní věc. Jakým způsobem si mohu přikoupit  Příruční zavazadlo 8kg (55x45x25cm), které mám v ceně letenky pro cestu z Prahy do Malagy. Na webu RyanAir v sekci Kontaktujte nás mají robota, který se mi omluvil, že dotaz je příliš složitý a že se teprve učí:( Ach jo...

0 Citovat

Z dotazu mi prijde, ze letenka nebyla koupena u Ryanairu  a ze let tam je s nekym jinym , pokud byl let zpet koupen  primo u Ryanairu ,neni zadny problem  zavazadlo ,lze pridat  do 40  ( 30 minut)   pred odletem  pomoci aplikace   a to bud  jako priority , cimz muze byt druhe male  , rozmer je ovsem  55 x40 x 20  a druhe male  40x 25 x 20  vaha vetsiho je do 10 kg ,mensi neni vahove omezeno ,obe do kabiny letadla , nebo pak odbavene do 10 kg  ( muze byt i treba 20 kg za dalsi ppriplatek )    10 kg opet rozmer  55 x40 x20  ,ktere se pak odevzdava  na prepazce

Horsi bude jestli letenka byla koupena  u nekoho jineho , napada me treba klasicka chyba zakoupeno u kiwi  ,protoze na jakekoliv zmeny je treba znat  email a rezervacni kod 

Jinak me napada dalsi klasicka chyba kdy neni zakoupene sedadlo  a pak nejde  udelat  check-in drive nez  48 hodin pred odletem i kdyz v tomto pripade by melo jit prikoupit zavazadlo, pouze  nepujde udelat check -in

Jinak jen jestli je let  tam se zavazadlem 55 x45  x25  tak  ani  priority ani  odbavene do 10 kg  neni mozne  s takovym rozmerem prepravit  u Ryanairu zpet 

Aha ted si vsimam ,ze tam s CSA ...bohuzel  2 rozmery ze 3  prekracuji  o  5 cm  ,ta klec je trosku vetsi  nez povoleny rozmer ... zalezi na  personalu letiste ..jestli bude striktne ctit  rozmer , nebo necha byt to jestli bude rozmer precnivat mimo klec .. jde hlavene o  ten rozmer 25  cm vyska 55  je v norme a tech  45 sice precniva 5 cm ,ale tam  se to zmackne pokud neni skorepinovy   ta strana  20  je otevrena a tudiz 25 pri nacpanem zavazadle bude precnivat ven s klece .. ,

0 Citovat

Můj kruciální problém  momentálně je, že nevím, jak si  přikoupit zavazadlo cca 55x40x20 jen na zpáteční let s RyanAir, když mám rezervaci letenek, které jsem  nekoupila přímo u nich. Nemůžu tu službu ani ve svý rezervaci, ani na jejich webu najít... Jsem slepá nebo blázen??

0 Citovat

Zakoupeni  letenek pres nekoho jineho  ,znamena  nemoznost provedeni jakekoliv zmeny 

0 Citovat

Kontaktujte toho, cez koho ste tú letenku kúpili. Alebo si priplatíte za bagáž na checkine.

0 Citovat

klidně buďte kontrétní, není problém koupit letenku Ryanair jinde, ten problém, že nemáte přístupové údaje ke správě rezervace dělá jen kiwi. Nikdo jiný.


Možné řešení:
pokud se vejdete do 55x40x20cm, můžete zkusit projít, je šance, že to nebudou řešit.

Pokud to řešit budou, doplatek je 25€ na gatu. Nebo totéž na checkinu, pak to půjde rovnou dolů jako odbavené.

Pokud to není přes kiwi, normálně se přihlásíte do manage my booking a dokoupíte priority (v jehož ceně je větší příručák) nebo 10kg checked bag. Cena je většinou přibližně poloviční.

0 Citovat

Díky vám třem za radu. Moje resumé je, že už to přestávám řešit a zaplatím když tak na gejtu nějaké to výpalné. Ještě jednou díky!

0 Citovat

hana.diri napsal(a):

Díky vám třem za radu. Moje resumé je, že už to přestávám řešit a zaplatím když tak na gejtu nějaké to výpalné. Ještě jednou díky!

Když nejsi ani schopná sem napsat, kde jsi to koupila, tak se nediv.

0 Citovat

Ryanair ruší báze v Norimberku a ve Stockholmu Skavsta: https://zdopravy.cz/ryanair-kvul...dny-38423/


0