1. Fórum
  2. Letecké společnosti
  3. Ryanair - obecně

Ryanair - obecně

Napsal koudy 2014-06-18T08:53:26+02:00 ve fóru Letecké společnosti

Potvrdzujem, že čím neskôr sa check-in urobí tak tým lepšie miesta človek dostane. Ja robím už dlhšiu dobu čo najneskôr to ide a odvtedy som nebol ani raz v strede a vačšinou prvé 3 rady. 

Je to 100% tak. Dělám to tak skoro vždy pro všechny cestující a máme velkou úspěšnost na extra leg sedadla. 

Tak priznam ,ze  jsem uz taky vyzkousel to vybukovani nechtenych sedadel ,ala na mych predpotopnich zarizenich je to desna otrava a 10 minut co drzi sedadlo, nez to spadne, neni zadna  slava , tak jsem se zameril jen na ty prostredky ,navic  nemam pocit ze  sezeni vpredu je nejake terno nejradeji sedim nad kridlem nebo  za nim  ,pripadne pak na uplne  posledni  sedacce u okna  z hlediska bezpecnosti  i kdyz toto neresim , je posledni  rada  nejbezpecnejsim mistem v letadle ,mam to potvrzene od bezpecnostniho technika ,neni to z me hlavy 

Dalsi vec co me  na vybukovani sedadel odrazuje  je to, ze aby to melo smysl . musi  se delat na posledni chvili ...a co delat  v pripade  kdyz  vypadne jejich webovka ,kvuli  cenove akci kterou mohou vypsat  kdykoliv , nebo kdyz me vypadne pristup na internet, nebo cokoliv technickeho razu a me bude zbyvat pul hodina ..navic  2 a pul hodiny  pred odletem je vetsinou clovek uz na cestach a na verejne pristupnem webu  ,ktery ani nemusi na letistich fungovat ,se  s osobnimi udaji prihlasovat nechci  a pouziti  treba sveho zaheslovaneho pripiojeni muze byt drazsi , nez zakoupeni toho sedadla

Ale taky se snazim a branim se temhle platbam , kde  je letenka levnejsi nebo stejne draha  jak sedadlo .. jeste  beru  ty 4 eura  i kdy brblam ze uz to nejsou 2 jako driv.. obcas kdyz chci sve oblibene sedalo koupim za  6 euro ,  10 eurum se uz fakt ale branim 

Horsi  uz je to ale v soucasne dobe   s  priority ,,prisli na to, ze si za 6 euro  kupuje priority kazdy ,aby mohl vzit   2 zavazadla ..tak to napalkovali ,  za 490 Kc si  uz fakt  priority odmitam kupovat,  mozna kdyz  poletim bez prestupu , tak tech 10 euro ..ale vic ne   ,,cely podzim jsem ted lital jen s malym batuzkem a rikal si ze na vanocni let  si priority koupim .. ovsem kdyz jsem videl; ty ceny .. tak asi poletim opet z batuzkem  a tyden co budu o svatcich v CR vydrzim s tim, co jsem vozil ted  na podzim  ...

Já to vybookování sedadel zkoušela v noci před odletem a stejně to nešlo.

Jinak tedy jsou čím dál tím dražší. Teď u mě vyhráli nad Vuelingem jenom proto, že mi přijde, že Vueling ruší lety častěji, než je mi milo. Cenově byli nastejno

Vyblokování sedaček se musí dělat na starém rezervačním rozhraní a už vůbec ne přes appku. Nedávno jsem den před odletem vyblokoval prostřednictvím tří fejkových rezervací 75 sedadel, přičemž zůstaly první čtyři řady sedaček, a ty ku*vy nás dva stejně rozsadily :-D Jejich algoritmus zní: rozsadit za každou cenu, i kdyby zůstala jedna řada volná, tak vás dají co nejdál od sebe.

Mě spíš překvapuje, že si za každou cenu nenechávají exity vždy až na úplný konec, ale spíš pak zůstanou přední sedadla.

Podle mě si přední sedadla nechávají co nejdéle pro případy, že by se objevil nějaký "nečekaný" infant příp. pro přesun nějakého zaměstnance. 

Mikir: nemá cenu to komentovat, ale nerozumím tomu vůbec. Levný (přitom kvalitní a spolehlivý) repasovaný notebook schopný běhu soudobých aplikací koupíš třeba za 4000Kč, nějaké základní mobilní data (bez kterých se stejně blbě cestuje a jako záloha pro případ poruchy inetu doma to bohatě stačí) stojí tak dvě stovky měsíčně. Nevím, co by se mělo připlácet za šifrovaní spojení, příp. jaký jaký je problém se připojit z vlastního (soudobého) zařízení přes nějakou pofiderní wifinu když je stejně vše již šifrované. Za mě je to debilita a zbytečná paranoia. 

Nevím, nedělám check-in nijak cíleně, protože obvykle nemám čas nebo možnost čekat až do konce lhůty, ale naposledy mi to přidělilo uličku a manželce střed o 1 řadu za mnou. K tomu tam byli další 2, kteří to měli přesně opačně vedle nás, takže stačilo se jednoduše prohodit. Možná náhoda... Napředposledy jsme měli oba uličku asi ob 4 řady, taky jsme se prohodili bez problémů... 

Můj manžel je za tento systém rozesazovani velice rád adcera,by si klidne sedla na křídlo, kdyby to šlo. Jen aby byla ode me co  nejdál.  Vzdy se chova, jako kdyby k nám vůbec nepatřila. Vzdy se těšíme,  jak nás ryanair rozsadi. Jen aby to nezrusili 

Já jednou chtěl počkat, že udělám check-in na poslední chvíli, usnul jsem na pláži a platil 70e za check inna letišti :))) (W7)

Libor napsal(a):

Mě spíš překvapuje, že si za každou cenu nenechávají exity vždy až na úplný konec, ale spíš pak zůstanou přední sedadla.

Myslím, že ten systém je hooodně sofistikovaný. Naposledy jsem dělal check in asi 20h před odletem - mě to hodilo na exit a manželku přes půl letadla do chodbičky. Kdybychom to chtěli změnit, tak já už k ní nemohl, jelikož vedlejší sedadla byly obsazené (cena 36 PLN), ona by musela ke mně za 89 PLN, anebo bychom si vybrali oba úplně jiné místo, ale už byly volné pouze za 46 PLN a dražší, tak že by to bylo 2x46 =92PLN. Kdo chce kam.... 

Jenom, že na nás si nepřišli - manželce chodbička vyhovuje a je malá, já jsem velký a mám rád exit, a i když se máme oba rádi, tak taky jsme rádi, když si od sebe na 2 h odpočineme :-)

Inka Ouředníková napsal(a):

Můj manžel je za tento systém rozesazovani velice rád adcera,by si klidne sedla na křídlo, kdyby to šlo. Jen aby byla ode me co  nejdál.  Vzdy se chova, jako kdyby k nám vůbec nepatřila. Vzdy se těšíme,  jak nás ryanair rozsadi. Jen aby to nezrusili 

Výborný příspěvek :))))

Já to říkám také - potkáte nové zajímavé lidi a když přeskočí jiskra, můžete rovnou vstoupit do Mile high klubu. 

Nevíte, jestli je u Ryanairu možné koupit fast track na security například 1 hodinu před odletem? Když je na security velká fronta, dá se to v tu dobu koupit, nebo už je pozdě?

Předpokládám, že tohle je spíš služba, kterou nabízí letiště, nikoliv aerolinka. Ta ti tuto služba maximálně přeprodá. Pokud je na letišti nabízená služba fast track, tak ji zakoupíš přímo tam. 

Fas track jde koupit jak na letisti, tak  primo s letenkou na Ryanairu ,ale jak dlouho pred  odletem  nevim ,ale rekl bych, ze v takovem pripade  2 hodiny pred letem ,( drive urcite i oddelene , - Standsted  7 GBP) , na letisti pak  asi kdykoliv  nez jdes na security

Fast track jsem si primo   kupoval na  Ryanairu , kdyz jsem  mel na  prestup na Stanstedu   1.10-1.20 , jinak se prestupum kratsim jak 1.30- 2 hodiny  radeji celkem vyhybam  a prestup vybiram bud tak , abych se v tom miste mel moznost podivat  treba do mesta,  nebo  pak pohodovy prestup  2-3 hodiny

Samozrejme jsou letiste ,kde  staci  i ta hodina ,ale podle meho mam vzdyky vetsi sanci ,  kdyz tam mam prestup  1.30-2.00  na diskuzi  o nahradni letence  i kdyz jsou to dve samostatne  koupene letenky , nez kdyz  to  tlacim  na hodinovy prestup  a koupim si  fast track , vzdycky pak mohou operovat s tim , ze jsi nebyl 90 minut pred letem na letisti 

Lukáš Horák napsal(a):

Vyblokování sedaček se musí dělat na starém rezervačním rozhraní a už vůbec ne přes appku. Nedávno jsem den před odletem vyblokoval prostřednictvím tří fejkových rezervací 75 sedadel, přičemž zůstaly první čtyři řady sedaček, a ty ku*vy nás dva stejně rozsadily :-D Jejich algoritmus zní: rozsadit za každou cenu, i kdyby zůstala jedna řada volná, tak vás dají co nejdál od sebe.

Aké je staré rezervačné rozhranie?

Neviem ako teraz ake keď som s nimi letel naposledy v Septembri tak to v pohode fungovalo. 

Dokonca to fungovalo aj cez appku keď som s rovnakého telefónu najprv vyblokoval sedačky a potom urobil vlastný checkin.

Ďalší pokus bude cez Vianoce VIE-PMI.

Člověk neuvěří, co jsou lidi schopni udělat, aby ušetřili pár stovek a stejně seděli u sebe... je mi stydno.

Člověk neuvěří, co je Ryanair schopen udělat, aby vydělal pár stovek a lidi seděli u sebe... je mi stydno.

Ahoj, ma nejaky batuzkar tenhle Case Logic WMBP115K https://www.czc.cz/caselogic-cl-...09/produkt  - a smackne se do te bezplatne klece RA?

Vnější rozměry batohu jsou 45 x 31 x 27 cm, ale je to batoh zeano...

Je to o malicky chloupek vetsi. Jakym zpusobem to kontroluji, pred tou kleci stoji nejaka osoba a kouka na to?

Podle https://corporate.ryanair.com/ne...ng-delays/ jsou rozmery klece 42 x 30 x 20 cm

Uwe Filter napsal(a):

Ahoj, ma nejaky batuzkar tenhle https://www.czc.cz/caselogic-cl-...09/produkt a smackne se do te bezplatne klece?

Rozmery jsou o chloupek vetsi, ale je to batoh zeano. Jakym zpusobem to kontroluji, pred tou kleci stoji nejaka osoba a kouka na to?

S tímto tě nikdo kontrolovat nebude. Kontroly jsou namátkové a týkají se větších, zpravidla pevných zavazadel, které vizuálně nesplňují povolené rozměry.

Vnější rozměry https://www.czc.cz/caselogic-cl-...09/produkt batohu jsou 45 x 31 x 27 cm - pripadne mi doporucte jiny osvedceny batuzek na cestovani s co nejvice kapsama, s USB a tak, co prolejza u RA :-)) zatim vybrano/koupeno NEMAM

Podle https://corporate.ryanair.com/ne...ng-delays/ jsou rozmery klece jeste o chlup mensi 42 x 30 x 20 cm a rozmery zavazadla jeste mensi (40 x 25 x 20)

Ale batoh se da smacknout ne? Takze jeste vas nikdy nikdo s batohem na zadech nenutil to premerovat, batuzek na zadech? To by bylo neprijemne, doplacet za par centimetru vic nez stoji batoh ;-(

Doporučuji si přečíst vlákno, které se tomu věnuje. Najdete ho tady: https://www.cestujlevne.com/disk...do-letadla

Randy napsal(a):

Člověk neuvěří, co jsou lidi schopni udělat, aby ušetřili pár stovek a stejně seděli u sebe... je mi stydno.

Nikto ťa nenúti to robiť.

Kľudne si to plať. Ja si za to radšej kúpim niečo na výlete....

Přátelé, prosím o radu ohledně zavazadel:

Letím do Malagy s Czech Airlines a mám povoleno příruční zavazadlo 8 kg (55x45x25).

Zpatky letím s Ryanair a u této cesty mám povolenu jen jednu osobní věc. Z toho jsem jelen! Jak si tohle své zavazadlo na zpáteční cestu s Ryanem mám přikoupit? Díky předem za pomoc. 

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!