Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

@mikir Rhodos z Vídně šel dnes koupit na září kolem 1700 Kč zpáteční u Wizzu

0 Citovat

@ Ridder  diky slusne  ,ze bych jako patriot  Ryanu  letel z Wizz ? -) no uvideime  ja ted resim Irsko  -CR  pokud  nebude od 8,6,  uz test a karantena  ,zatim ale nevidiim  slusnou cenu  od nikoho

A jak tak premyslim  ,tak to byl zase majsterstyk  od  O Learyho . nechat nakoupit lidi  letenkz  na kveten  a  cerven

a pak to zrusit  a  nabidnout  tu vymenu kamkoliv  do  90 dnu 

A ma vystarano o prezdninach  s plnymi letadly

0 Citovat

Ridder napsal(a):

@mikir Rhodos z Vídně šel dnes koupit na září kolem 1700 Kč zpáteční u Wizzu

Já to vzal na konec září za 40RT tak snad vše klapne

0 Citovat

Přesměrováno Ryanair letenky za 2 100,-Kč na letenky za 9 200,-Kč. 

Ped/Alc/Ped - srpen.

0 Citovat

Nemá někdo tušení, který let by Ryanair mohl v nejbližší době zrušit? Potřebuju koupit letenku a pak ji zdarma přebookovat na svůj let. Vím, že to s jistotou neví ani Michael Kevin O'Leary, ale budu rád i za rozumný tip.  Dík

0 Citovat

Lidi, pozor, Ryanair vytunil k prospěchu svému možnosti pro změněné lety. Schválně najděte pět rozdílů ;) Kdoví, třeba ten odkaz z prvního mailu bude ještě fungovat :D

A jestli to z toho na první pohled nevyznívá, je to notifikace ke stejnému letu. První je starší, druhá novější.


r1.png
r2.png

0 Citovat

Od Ryanairu stále nemám nazpět peníze za zrušený březnový let. Kamenem úrazu je fakt, že mně vůbec opakovaně nefungoval refundační formulář. Měl jsem dobré zkušenosti s Eqou, která mi už jednou takhle peníze refundovala, ale tentokrát žádost zamítla s tím, že mám být trpělivý. To já jsem, ale jelikož jsem o refundaci vůbec nezažádal, tak nevím, zda se k penězům vůbec dostanu:)

0 Citovat

A chat s Ryanairem nepomohl? Já s nimi řešil během minulého týdne 2x refundaci přes chat a do 20 minut jsem vždy získal ty informace, které jsem potřeboval.

0 Citovat

Miloš Machů napsal(a):

A chat s Ryanairem nepomohl? Já s nimi řešil během minulého týdne 2x refundaci přes chat a do 20 minut jsem vždy získal ty informace, které jsem potřeboval.


Jaký chat? Neumím se k němu dostat:)

0 Citovat

Tuhle hlášku mi vždy refundační formulář vyhodil.


snimek-obrazovky-2020-05-20-v-20-51-20.jpg

0 Citovat

https://www.ryanair.com/sk/en/us...at-service

Tady zkus. Myslím, že jsem minule zadával u bota help, vyjela nabídka možností a pak dal live agent a spojilo mě to. Byla tam čekačka cca 10 minut, než se někdo připojil.

0 Citovat

Mám stejný problém, let už neproběhl před více jak 2 měsíci, všechny odkazy i formuláře hodily error, na chatu mě ujišťovali, že to zpracovávají, přesto mě nepřišel ani email nebo smska. Tak možná to někdy dojde, ale upřímně, už si tím tak jistý nejsem :D  

0 Citovat

@ Michal  ,napis rovnou primo v cem spociva  ten prospech pro ne ..a zda teda podle toho novejsiho je porad mozne vymenit  cenove vyhodnou letenku  za cokoliv  atraktivniho do 90 dnu ,pochopitelne bez doplatku  te rozdilne ceny

0 Citovat

mikir napsal(a):

@ Michal  ,napis rovnou primo v cem spociva  ten prospech pro ne ..a zda teda podle toho novejsiho je porad mozne vymenit  cenove vyhodnou letenku  za cokoliv  atraktivniho do 90 dnu ,pochopitelne bez doplatku  te rozdilne ceny

v čem? Už není možný refund/voucher.

0 Citovat

pro ryanairovske "investory". V utery 7/7 jsem mel VIE-Palermo. Pred par minutama prisel email o jeho zruseni, i v MMB je to cancelled, ovsem k memu prekvapeni se to da jeste koupit za 49,99EUR.

0 Citovat

Investovat do FR nemá žádný význam,někteří spekulují s kreditem u W6,kteří jej při zrušení navýší o 20% ceny.

0 Citovat

Já s nimi mám opačné problémy. PRG-CRL-PRG, co na webu na daná data nejde koupit a u mě týden od toho stále jako confirmed. Nebo takový Budapešť, který zmizel až do roku 2021, ale má rezervačka je confirmed :-D

0 Citovat

ma smoznost zdarma prebookovat na libovolny let v jejich siti do 90dnu od puvodniho data letu. Coz si myslim je mnohem zajimavejsi moznost nez 20% kreditu. Zapomenme na zavadejici slovo investovani.


EDIT: tak zrusen je let z Palerma do Vidne 17/7...., sorry. Trosku v tom plavu, mam zde 8 zrusenych rezervaci jen u Ryanu v nasledujicich 2 mesicich.


EDIT2: jsou rychlí, 17/7 již zmizel ze systému

0 Citovat

Srovnání přístupu Ryanairu k žádosti o refund:

Půlka března: stačilo poklikat že chci refund (žádné vyplňování formuláře), za pár minut přišel potvrzovací mail a za 3-4 dny byly peníze na účtu.

Půlka května: nutno poklikat že chci refund, pak vyplnit formulář (přičemž VŠECHNY údaje co po mě chtěli samozřejmě mají v systému). Mail nedorazil žádný. Budu čekat nějaký ten týden, pak to budu zkoušet řešit dál přes chat, telefon, zkusím chargeback, ...

Nevadilo by mi, pokud by mi obratem přišel automatický mail s tím, že to řeší, že toho mají moc a že se ozvou během třeba měsíce. Ale vadí mi ten "mrtvý brouk", přestože chápu důvod, proč to tak dělají.

0 Citovat

Přes chat budeš s daným PNR jen x hodin čekat na holdu. Bez spojení. Aspoň takové jsou moje zkušenosti.

Mnohem efektivnější je jít na FB, napsat jim zprávu a proklikat se až k refund requestu. Jako jediné místo u FR tam jde požádat o peníze.

0 Citovat

Díky za info. V první fázi budu čekat, jestli/jaká bude odezva na už podanou webovou refund application. Pak asi dojde na FB a/nebo další kroky.

0 Citovat

Odezva na webovou refund application bude, že ti pošlou voucher. Tak za 3 týdny. Pokud ho nechceš, odkážou tě na jejich customer chat, kde s tím PNR nebudeš schopný dostat agenta ani po několika hodinách. Jediná mně známá funkční cesta požádání o refund je přes FB.

0 Citovat

OK, díky, nějakou dobu počkám a pak zřejmě dojde na FB. V každém případě mě jejich přístup vadí.

0 Citovat

Na FB jsem to taky zadal, už to bude pár týdnů, a kromě toho, že mi hned po zadání poděkovali, jsem už nedostal žádnou další zprávu. A předpokládám, že prachy mohu očekávat někdy "až se situace uklidní", tzn. nejdřív příští rok...

0 Citovat

zcela zbaběle jsem požádal o refund u Ryanu za to Palermo, protože v tom mám cca 400EUR a zbylé levnější zrušené letenky použiji na nové rezervace. Nepřišlo žádné potvrzení - viz nářky jiných diskutujících. Klinku na chat, prakticky okamžitě se mi věnuje agent Tomas T. Ten potvrdil že obdrželi rezervaci na všechny lety pro všechny pasažery, že nedokaže říct kdy dorazí peníze a že mi přeje krásný den. Takže na chat se dá dostat poměrně snadno. Asi jsem měl velké štěstí.

0