Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

koukam, ze to chodi vsem.. Nejsem zastance konspiracnich teorii, ale skoro to vypada, ze to Ryanair drzel vsem zamerne az do ted..

0 Citovat

Přišlo mi to dopoledne též a teď navečer přišel další email, že vše zprocesovali a za pár dní bych měl být bohatší :-)

0 Citovat

Česká lokalizace je zdrojem nečekaných vtipů. Málem jsem slítnul ze židle, když jsem to četl. "Změny bez poplatků" stojí 45 GBP.


r.png

0 Citovat

Já čekám na peníze od března :/ 

0 Citovat

Právě jsem koupil letenky v EUR a klasicky se platba strhla v CZK. Jenže i když to klikám znovu, včetně čísla karty, jen špatně zadám CVV, tak stejně nevidím nikde nic o CZK. Přehlídl jsem něco nebo už regulérně kradou? :D

0 Citovat

Michal napsal(a):

Česká lokalizace je zdrojem nečekaných vtipů. Málem jsem slítnul ze židle, když jsem to četl. "Změny bez poplatků" stojí 45 GBP.

Tak já jsem bez poplatku zmenil Bari na Madrid, vtip je v tom, že změnit to jde jen jednou, pak už to chce poplatek. 

0 Citovat

Tohle jsem ještě neměnil. Je to rezervace někdy z ledna. Určitě v březnu, dubnu byla change fee pryč, ale nevyužil jsem to - čekal jsem, co bude. Teď když už je skoro jisté, že to poletí a na 90% bude karanténa, to už měnit bez fee nejde. Let LPL-JER padl a letět do LPL tak už nemám motivaci.

Každopádně to neubírá ironii krásně přeloženému poplatku.

0 Citovat

Máme letět 2.6 z Vídně do Athén a už nám 2x změnili čas letu. mám trochu strach letět, abychom se dostali pak zpět

0 Citovat

Ryanair to dneska rozjel ve velkým :-(  nám zrušili srpnovej let na Krétu, ale aspoň zdarma změna na jinej termín, ale otrava předělávat rezervace na hotel, auto.. :-(

Bohužel už jsem měla koupený lístky na vlak, neb byl původní let v hodně blbej čas,takže, co teď s nima? ČD nám to asi zdarma neposunou o 2ny, hmm? Nebo nějaká šance dostat něco z Ryanairu? V mailu něco takovýho zaznělo, ale anglicky moc nevládnu :-(

0 Citovat

Tohle je bez šance. Vždycky píšou "Please note Ryanair are not liable for any prepaid expenses related to your booking as of result of this time change." čili že nenesou zodpovědnost za škodu na jakýchkoliv předem zaplacených službách, co jsi měla navázané na tu rezervaci. A ten titul není ani v žádném evropské direktivě nebo zákonech na ochranu spotřebitele.

U změny méně než 14 dnů před odletem to měly pokrýt právě ty kompenzace, co jsou zrušené kvůli koronaviru.

0 Citovat

A podle tohohle, co píšou také, ne? 


If you avail of re-routing at the earliest opportunity, you will be entitled to (and where applicable provided with) reasonable meals and refreshments, hotel accommodation, transport between the airport and your place of accommodation (hotel or other) as well as transport to or from an alternative airport, as applicable.

If care is nevertheless not offered even though it should have been, please keep all itemised receipts for reasonable expenses you may incur, as you will need to submit these to Lauda to claim back your expenses.

0 Citovat

Ty jo, poprvé mě típnul agent na chatu :D

0 Citovat

Michal napsal(a):

Ty jo, poprvé mě típnul agent na chatu :D


Co jsi mu proved? :-)

0 Citovat

Trochu jsme si povídali o klamání zákazníků a šachování s časy odletů. Všechno ve slušné rovině. A když si přečtl o krásném českém překladu, najednou chat skončil :D

0 Citovat

No já jsem zvědavej, co řeknou na tu platbu v CZK místo EUR. Kontroloval jsem to dnes ráno a fakt to tam nikde nevidím. 

0 Citovat

Asi podobně jako mně - zavolej si na infolinku, my tady nic nemůžeme ani to předat supervisorovi.

0 Citovat

Odkázal mě na https://contactform.ryanair.com/ protože mi prej nemůže pomoct :D 

0 Citovat

Druhá varianta, když nechceš psát, je, aby sis zavolal ;) Z tohohle formuláře moc odpovědí nechodí :D

0 Citovat

danny napsal(a):

Dnes je zřejmě zasílací den 😄, taky mi tem mail přišel i když už mi FR nic nedluží a nakonec jsem uplatnil ten voucher. A byl jsem mile překvapen, že to maj technicky kvalitně ošetřené a mohu na jednu letenku uplatnit více voucheru a dokonce ani nemusí být moje. Kdyby to takhle měl třeba TAP, byl bych úplně happy. 


fakt ti to jde i s vouchery, které nejsou na tvoje jméno?  Jak jsi to udělal?

Za mne je to přesně naopak, TAP umožňuje voucher udat i na cizí jméno, Ryanair nikoliv.

0 Citovat

klarysska napsal(a):

Máme letět 2.6 z Vídně do Athén a už nám 2x změnili čas letu. mám trochu strach letět, abychom se dostali pak zpět

a tak neviem už keď sa vám raz podarí cestovať časom dozadu, tak to snáď zvládnete aj opačne ;)

0 Citovat

Aluška napsal(a):

Ryanair to dneska rozjel ve velkým :-(  nám zrušili srpnovej let na Krétu, ale aspoň zdarma změna na jinej termín, ale otrava předělávat rezervace na hotel, auto.. :-(

Bohužel už jsem měla koupený lístky na vlak, neb byl původní let v hodně blbej čas,takže, co teď s nima? ČD nám to asi zdarma neposunou o 2ny, hmm? Nebo nějaká šance dostat něco z Ryanairu? V mailu něco takovýho zaznělo, ale anglicky moc nevládnu :-(

Pokud jde o zrušené srpnové nedělní lety Vídeň-Heraklion, lze přebukovat zdarma na Vídeň-Chania ve stejném nedělním termínu. Termín ubytování netřeba měnit, jen auto. ;-)

0 Citovat

radek napsal(a):

Pokud jde o zrušené srpnové nedělní lety Vídeň-Heraklion, lze přebukovat zdarma na Vídeň-Chania ve stejném nedělním termínu. Termín ubytování netřeba měnit, jen auto. ;-)


Hmm tak to jsem nevěděla :-(, myslela jsem, že jde posunout jen termín, nikoliv změnit letiště, takže už jsem to přehodila na jinej termín. ČD samozřejmě nic nepřesunou, prej když mám levnej lístek a ještě k tomu mezinárodní, tak smůla, takže to propadne. 


Edit: koukám, že ten let do Chanie je realizovanej taky Laudou, co nám zrušili, takže bych do toho stejně nešla, to smrdí, že to dopadne stejně, že se lety pod Laudou postupně ruší, když už nebudou mít ve Vídni základnu. 

Edit 2: Aha tak ten Heraklion je pořád taky Lauda.... sakra

0 Citovat

guessWho napsal(a):

a tak neviem už keď sa vám raz podarí cestovať časom dozadu, tak to snáď zvládnete aj opačne ;)

2.7 😀 sorry, casem zatim neumime 😆

0 Citovat

Aluška napsal(a):


Hmm tak to jsem nevěděla :-(, myslela jsem, že jde posunout jen termín, nikoliv změnit letiště, takže už jsem to přehodila na jinej termín. ČD samozřejmě nic nepřesunou, prej když mám levnej lístek a ještě k tomu mezinárodní, tak smůla, takže to propadne. 


Vlak jde za 3€ zrušit a vrátí ti peníze

0 Citovat

To vím, takže půlka hodnoty lístku a ty 3éčka si berou za každou osobu :-( kdyby to měli aspoň za všechno v rámci jednoho nákupu, ale berou to za osobu. Já už fakt s ČD končím, nechápu, proč je u nich problém to prostě přehodit o pár hodin popř. na úplně stejnej vlak jen o 24hod. dopředu, zvlášť v této debilní době, kdy se všechno mění ze dne na den. 

0