Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

goro napsal(a):

fakt ti to jde i s vouchery, které nejsou na tvoje jméno?  Jak jsi to udělal? Za mne je to přesně naopak, TAP umožňuje voucher udat i na cizí jméno, Ryanair nikoliv.


Proboha, já asi už z těch dopravců umřu 🙈... 

Dělal jsem to na mobilu a v jejich aplikaci to uplatnění voucheru v posledním kroku bylo, ale nebyl pak aktivní ten confirm odkaz. Tak jsem to zkusil na jejich webu jako nepřihlášený host (taky přes mobil) a tam už to šlo potvrdit a pod tím se pak objevilo plus a políčko pro další voucher. Ten jsem vložil, potvrdil a opět mi to odečetlo cenu. 


A mohu poprosit ten TAP? Já když uplatním jeden voucher, tal už tam nikde nevidím a nenalezam políčko, kde přidat další? Dik 

0 Citovat

@ Aluska   nejak nevim co resis , to ze Ryanair  utnul  Laudu ve Vidni  prece neznamena  zruseni letu z VIdne  ,tezko by  dobrovolne pustil Viden a Kretu , poleti  to Ryanair jako takovy nebo asi mozna spis Buzz  pripadne Air Malta ,samozrejme  pod Ryanairem  ,kdyz jsoou vlastne 100 % jeho 

Letenky do 90 dnu se daly    vymenit za cokoliv  ne jen za  dalsi letiste  na Krete,  ale uplne jinam , ted uz jsou  nejake zmatky s temi zmenami zdarma jak je tu prezentovano vyse  s tou zmenou bez poplatku 

Laudu prece utnul  proto,  ze odbory nesouhlasily  se snizenim platu  pod  rakouskou  miinimalni mzdu 

Spis me do budoucna zajima , co se stane jestli vlada Rakouska prosadi  ten svuj nesmysl  ze  minimalni cena  letenky  bude  40 euro  Nevim jestli mysli zpatecni ,nebo proste let ,tedy  jednim smerem  Mozna proto  jsou k mami  ted i na zacatek prazdnin z Vidne lety za  9 euro jednim smerem do  vice mist ,aby pak lide  vic protestovali proti vstupovani vlady  do  soukrome spolecnosti
0 Citovat

Já nemyslím, že by přestali lítat z Vídně, ale očividně lety osekávají, ze 3 rotací týdně udělali jen 2 a nemáš jistotu, že to třeba nestáhnou jen na jednu rotaci, vymlouvají se samozřejmě na Covid.

Při změně rezervace mi to nabízelo jen stejný odletový a příletový místo, takže jestli to předtím šlo zdarma změnit kamkoliv, to nevím, ale teď už asi ne, přes operátora jsem to ani neřešila, protože místo bych neměnila a kdybych to změnila na Chanii, tak stejně musím jeden hotel změnit, protože jsem ho měla u letiště Heraklion kvůli rannímu odletu. Takže jsem "zatím" přišla o pár stovek za vlak u ČD a za hotel by mi to měli vrátit, snad ještě letos :-D 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Mozna proto  jsou k mami  ted i na zacatek prazdnin z Vidne lety za  9 euro jednim smerem do  vice mist ,aby pak lide  vic protestovali proti vstupovani vlady  do  soukrome spolecnosti 

A tak zase nechápu. Do jaké společnosti že to rakouská vláda vstupuje Mikire?? 

0 Citovat

Aluška napsal(a):

To vím, takže půlka hodnoty lístku a ty 3éčka si berou za každou osobu :-( kdyby to měli aspoň za všechno v rámci jednoho nákupu, ale berou to za osobu. Já už fakt s ČD končím, nechápu, proč je u nich problém to prostě přehodit o pár hodin popř. na úplně stejnej vlak jen o 24hod. dopředu, zvlášť v této debilní době, kdy se všechno mění ze dne na den. 

Taky mě to teď nakrklo, 18 euro za dvě jízdenky z Ostravy do Vídně, srážka 6 euro za zrušení, a ještě na to mají 30 dní, protože je to mezinárodní jízdenka. Jízdenku jsem musel zrušit samozřejmě kvůli změněné letence. Myslím, že v této době by měli mít všichni dopravci povinnost vracet peníze bez udání důvodu, protože doba je prostě nevyzpytatelná. 

0 Citovat

@niemandos

Zatim do zadne , ani do zadne vstoupit nechce , ale chce prosadit zakon  ze zadna letenka nesmi byt levnejsi nez  40 euro ..., napsal jsem to blbe  ,,, ne vstupovani ale zasahovani vlady ,...omluva

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Taky mě to teď nakrklo, 18 euro za dvě jízdenky z Ostravy do Vídně, srážka 6 euro za zrušení, a ještě na to mají 30 dní, protože je to mezinárodní jízdenka. Jízdenku jsem musel zrušit samozřejmě kvůli změněné letence. Myslím, že v této době by měli mít všichni dopravci povinnost vracet peníze bez udání důvodu, protože doba je prostě nevyzpytatelná. 


Já jsem se přes chat ČD dozvěděla, že oni za to nemůžou, že je to kvůli Rakouským drahám, že oni si nemaj jak průvodčí ověřit, zda je lístek platný či ne, takže to prostě nejde přebookoval, ale musí se udělat storno za 3éčka a koupit lístek novej. Řešení je asi jen koupit lístek s ČD do Břeclavi a pak přes OBB další, ale ty nejlevnější prej taky nelze měnit. Takže to prostě hodí na někoho jinýho a je to vyřešený.

0 Citovat

Kupoval jste někdo letenky s Ryanem v cizí měně teď někdy? Strhla se vám částka v CZK?

0 Citovat

Ano, mně se strhla částka v Kč v tom jejich nevýhodném kurzu, protože jsem si na to v rychlosti (a po delší době, co jsem od  nich něco kupoval) zapomněl dát pozor a nepřepnul na kurz vlastní banky.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Ano, mně se strhla částka v Kč v tom jejich nevýhodném kurzu, protože jsem si na to v rychlosti (a po delší době, co jsem od  nich něco kupoval) zapomněl dát pozor a nepřepnul na kurz vlastní banky.

Hrdý Ir kupuje letenky na české mutaci?

0 Citovat

Pletes si mikir a mirjur.

0 Citovat

:-)  jsme si podobní...

0 Citovat

Ryanairu se podle všeho rozjebal web. Z profilu zmizely lety a nejdou ani přidat.

Některé mi zmizely z profilu a nejdou tam přidat, ale dají se najít přes PNR/mail. Ale ty rebookované dělají rovnou, že neexistují.

EDIT: Vidíte v profilu své lety? V appce je ještě vidím, ale při kliknutí se objeví Oops, error!


ryanair.png

0 Citovat

@mirjur já na to koukal dnes už asi po páté a neobjevil jsem, kde to přepínání je skrytý tentokrát? Už jsem podal v bance žádost o reklamaci. Vidíš to tam někde? Mě se až do posledního kroku, kdy zbývá stisknout Zaplatit ukazuje částka v EUR. Zadal jsem i CZ kartu a že jsem z ČR.

0 Citovat

@Michal: zkus přepnout na češtinu. Přihlásil jsem se v češtině, lety jsem tam měl (v sekci jako ty - v rezervacích). Přepnul jsem na angličtinu - lety zmizely a už se neobjevily ani při přepnutí zpět na CZ, ani při novém přihlášení. Ale šly mi pak vyhledat, takže je tam teď mám.

0 Citovat

@Ridder: Částka v CZK vč. kurzu se mi ukázala až po zaplacení. A ten přepínač jsem teď taky nenašel, asi už ho zrušili.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

@Michal: zkus přepnout na češtinu. Přihlásil jsem se v češtině, lety jsem tam měl (v sekci jako ty - v rezervacích). Přepnul jsem na angličtinu - lety zmizely a už se neobjevily ani při přepnutí zpět na CZ, ani při novém přihlášení. Ale šly mi pak vyhledat, takže je tam teď mám.

Díky za odpověď. Lety jsem tam neměl rovnou. Vyhledat mi jde 3 z 5. Ale nepřidají se. Zbylé dva, které jsou koronavirové rebooky ani vyhledat nejdou :D

Jinak ten přepínač na platbu měny jsem tam taky před pár dny nenašel.

0 Citovat

Ten přepínač tam prostě není, taky jsem ho hledal dlouho a nic...jinak rezervace tam taky nemám, ale šlo to přidat přes mail+pnr

0 Citovat

To jsou fakt svině. Rozdíl mi pár stovek udělal. Žíly si kvůli tomu nepodřežu, ale za reklamaci u banky mi to stojí :)

0 Citovat

Doplnění k problému s profilem - lety to nakonec najde všechny i ty rebookované, ALE po odhlášení a novém přihlášení jsou zase v pánu. Ty moje rebookované lety byly od viajaru a musím použít jinou e-mailovou adresu, což se mi mezitím vykouřilo z hlavy... :D

0 Citovat

Přepínač jsem též nenašel, koupil jsem přes šmelináře...

0 Citovat

Jinak taky dneska nejdou vyhledávat lety z Berlína,  přidali do systému Brandenburg, který to úplně roz*ebal...

0 Citovat

No nevim,ted jsem asi pred hodinou kupoval letenky , byly s tim sice nejake problemy, ale to je  spis moji technikou  ,spis mi vadi ty ceny  zavazadlo  14 tam  10 zpatky   a sedadlo  8 tam  8 zpatlky ,zavazadlo tentokrat potrebuju  a sedadlo mi je sice jedno ,ale chci si vytisknout  letenky tam i zpet 

Ale ta webovka je zatim jednoznacne nejhorsi co kdy byla , na satarou webovku se da dostat pres Azair ale tam si musi clovek hlidat chyby   ,,nevi nekdo jak se jeste jinak dostat na  puvodni web ?

0 Citovat

Je tady taky ještě někdo, kdo nemá od března refundovanou částku za zrušený let? Na diskuzích to vypadá, že jsem poslední, komu neproplatili :/ Na chatu mi v květnu napsali, že platba je ve stavu pending.

To, že nemám proplacený květnový Wizzair chápu, ale březnový Ryanair mi připadá už za hranicí.

0 Citovat

Jediný určitě nejsi. Mně teda poslali vouchery, ale ty jsem nepřijal a znovu jsem žádal o cash, na to mi odpověděli, že mám počkat, až přejde korona... takže v podstatě nevím, na čem jsem, na účtu FR žádný kredit nemám, cash taky ne.

0