Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

@Chiara

zkus si s tim pohrat na azair.cz , nebo se podivej primo na Ryanair, nebo na Wizzair , tech kombinaci na ty data co uvadis je vice , muzes taky letet treba z Berlina Ryanairem 20.8. do Bratislavy ( ted 20 euro) a pak 21.8,spolecne z Prahy Wizzairem za 25 euro ,( osoba let ) nebo muze pritel letet za 13 euro 22.8. z Bratislavy do Berlina a pak poletite spolecne za 31 euro do Benatek 23.8. ,ty terminy co uvadis zpet to jde taky podobne sestavit

U Wizzairu ale platis i prirucni velke zavazadlo u Ryanairu mas 2 kabinova zdarma , pokud pouzijes Wizzair tak si spocitej zda se nevyplati zakoupit clenstvi a muzes na nej vzit dalsiho cloveka , sleva se pak tyka i zavazadel , z Trevisa kam lita jak Ryanair tak Wizzair ( Benatky TSF ) jede bus

Primo Benatky ( VCE ) ti asi vyjdou draz leda by mela akci Volotea , do kdy cekat se tezko da odhadnout , ale vseobecne letenky do 20 euro kupuju hned ,.drazsi zvazuju 5-3 tydny pred odletem u Ryanairu , 3-2 tydny u Wizzairu , samozrejme i podle terminu

0 Citovat

No prosim ja o vlku a vlk za dvermi - ) tak uz tady mas tu Voloteu do Benatek -)

0 Citovat

zdar, nepamatujete si někdo link na tu starou verzi webu Ryanairu? Nějak se mi na ten ofic web nedaří od včerejška připojit. Mám takovej dojem, že mě odstřihli, protože jsem doma poslední dobou prakticky denně sledoval vývoj cen a obsazenost jedné trasy v jeden termín a nic nekoupil. V práci to šlo bez problémů, ale doma zase nic. Myslím, že mám BAN na IP (dokázat to ale nemůžu). Potřeboval bych udělat check-in a přes apku v mobilu se mi moc nechce. dík

0 Citovat

ten classic uz asi nefrci...

skus cez mobilnu na desktope

https://m.ryanair.com/

0 Citovat

funguje, dík

0 Citovat

@tonic taky dik to me nenapadlo , ze by to jeste mohlo fungovat i kdyz jsem v Irsku, tak mivam obcas s webem Ryanairu problem , tak se to muze hodit

@kedar zkus vzdycky po tech hledanich vymazat historii vcetne registru , jestli myslis ze mas BAN na IP , tak bych se snazil odhalit od koho a to by pak byl cvrkot a tu v Irsku se pravnici a soud zastava i obycejnych lidi proti velikym firmam .. dvakrat jsem uz vyhral proti dvema velkym spolecnostem i kdyz s Ryanairem bych se asi soudit nechtel ti to budou mit hodne dobre vymakane

0 Citovat

Rozhodně se soudit nehodlám. Web Ryanairu mi nejde od včerejška. Mazání historie a cookies mám nastavený s každým zavřením prohlížeče (registry ne) - takže denně. Jedu doma přes wi-fi na jedné IP celkem 4 PC, 2 tablety, 4 telefony a televize. Android apka v telefonu i na tabletu je funkční, ale přes prohlížeč se na www.ryanair.com nedostanu ani z jednoho přístroje. V práci bylo dnes vše OK, stejně tak před chvílí u souseda, který má stejnýho poskytovatele jako já (HKfree.org) a signál chytá ze stejnýho vysílače jako já. Odkaz od TONICa https://m.ryanair.com/ funguje sqěle :)

0 Citovat

Potřebuji poradit.

Včera jsem kupovala letenky, a nedopatřením došlo přehlédnutí titulu dítě a dospělé osoby. Jméno dítěte jsem uvedla tam kde má být dospělá osoba ,a jméno dospělé jsem zadala tam kde má být dítě. Nemáte někdo zkušenosti? Půjde to změnit bez poplatku? Cena za letenku je stejná ale mám rezervované sedadlo. Díky za radu.

0 Citovat

@kedar

zajimave , nejsem pc expert , ale myslim , ze lze nastavit, aby nesly sledovat aktivity, pripadne se prihlasit pod falesnou IP , ja jsem resil jiny problem , dokud jsem se prihlasoval z hlavniho emailu , ktery mam na centrum.cz tak mi od urcite doby nesla dokoncit rezervace , vse probihalo jak ma , ale kdyz jsem pak mel zadavat nacionale , tak zustaval monitor zesedly a neslo vpisovat udaje , prihlasit se mi jako registrovany neslo , hlasilo me to ze bud je spatne heslo . nebo ze email neexistuje , nakonec jsem zacal pouzivat email na google a najednou to funguje , ale docela mam radost s te stare verze , mozna to bude fungovat , az bude mit Ryanair akci za 5 euro -:)

At to je ale jak chce , porad web Ryanairu je nejslabsi clanek teto spolecnosti a dle meho nazoru nema ani spolecnost zajem aby si poridili kvalitniho programatora a spustili bezchybne prehledne a funkcni stranky , jedine co se celkem da vyuzivat ( pokud neni akce ) je Fare finder , tam je to i prehlednejsi a rychlejsi nez hledat na Azair. .cz samozrejme ze jen Ryanair a musim vedet presne co chci , jinak nevidim problem v tom ,. proc bych nemohl kazdy den sledovat stejnou trasu a nic nekupovat

0 Citovat

@PavlaM

Vubec bych to neresil , navic urcite delas on line check-in a pokud ti staci jen prirucni zavazadlo tak jdes primo na gate ctecka tezko muze rozeznat rozdil mezi ditem a dospelym , povinnost koupit sedadlo mas , tak si myslim , ze si toho ani nikdo nevsimne a pokud by ano u nastupu do letadla , tak jde prece jen o prohozeni despeleho s ditetem vse ostatni je spravne

0 Citovat

Tak www.ryanair.com opět funkční. :) Po 4 dnech výpadku. Nevím proč, nevím jak, nic jsem nepřenastavoval, nečistil jinak než běžně. Vysvětlení asi nezjistím.

0 Citovat

Kupenych 6 leteniek, urobeny checkin a sme porozhadzovani po celom lietadle :(. Esteze dieta je ako tak blizko, ani to nedavaju automaticky vedla jednej dospelej osoby.


01.jpg

0 Citovat

Za týden letíme ve čtyřech na jedné rezervaci a s tím, že nebudeme sedět u sebe už jsem se smířil, ale neodpozoroval jste už někdo jakým způsobem nyní přidělují sedadla okno/prostřední/ulička? Jestli například nejprve obsadí všechny prostřední sedadla a potom už náhodně uličku/okno? Dost jsem četl, že lidi dostávájí prostřední sedadla, tak jestli mam sledovat až budou všechny prostřední obsazené nebo je to úplně jinak.

0 Citovat

Netuším. Za posledního půl roku jsem s nimi měl devět letů. Od té doby, co jsem si udělal u Ryanairu účet a odpověděl na jejich kvíz, jsem dostal asi 5 míst u okna a ten zbytek 2 v uličce (ty zbylé 2 lety byly před registrací - ulička, střed). V době přidělení uličky/okna letadlo nikdy nebylo plně zaplněné s místy už jen u oken... Ale vždy jsem letěl solo.

0 Citovat

jarkn napsal(a):

Kupenych 6 leteniek, urobeny checkin a sme porozhadzovani po celom lietadle :(. Esteze dieta je ako tak blizko, ani to nedavaju automaticky vedla jednej dospelej osoby.

To je opravdu zhovadilost.

0 Citovat

Právě jsem udělal (mobilní) check-in dvou osob na let EIN-BLQ a přidělilo to middle seats, jedno v 10.řadě a druhý v 20.řadě. Potěš koště teda.. Se skřípáním zubů jsem dokoupil jedno místo u okna v té 10.řadě za 9eur (jelikož to jde, tak za tím vidím jasný plán vytáhnout z lidí další prachy).


tmp.png

0 Citovat

Nejde o devět eur, nebo kolik, ale už z principu bych jim to neplatila (tady na ty krátké lety po Evropě snad člověk přežije sedět 2 h vedle cizí osoby). Ale jsem v tom bohužel asi dost sama, myslím, že naprostá většina lidí jim zaplatí (a jejich remcání může být Ryanairu ukradené;-)

0 Citovat

Je to šupárna, hlavně jak hned skočí po checkinu hláška: " Josefe, sedíte v 11. řadě, Franta v 18. Nechcete si zaplatit sedadlo vedle?"

A rozhodí to údajně i děti, což už považuji za dost na hraně... Mně nevadí zaplatit 4 éčka při ceně letenky řekněme 20, ale vadí (a asi hodně lidem) to křivé jednání, kdy se tváří, že se to děje jaksi mimoděk.

0 Citovat

Bylo by prima, kdyby při nástupu do letadla si lidi ta místa začali hromadně vyměňovat... párkrát by se zdržel odlet, párkrát by z toho letušky byly na prášky... a třeba by je tyto praktiky přešly. Jinak sedět vedle cizího člověka může být leckdy i přínosné a pozitivní.

0 Citovat

Robil som checkin pre dve osoby na dva lety a sedeli sme stale v strede asi 10 rad od seba :) na oboch letoch ale boli sedacky vedla nas pri okne volne takze nebol problem sa presadit... ale je to v podstate jedno kde sedim takze nikdy by som si miesto nekupoval ani na 5 hodinovom lete nie na 2 hodinovom, su to vyhodene peniaze...

0 Citovat

cali napsal(a):

...to křivé jednání, kdy se tváří, že se to děje jaksi mimoděk.

Přesně tak. Dřív tohle nebylo, najednou to dělá všem a oni když jsou konfrontováni, tak tvrdí (rozumněj lžou), že nic nezměnily.

0 Citovat

janicek napsal(a):

Robil som checkin pre dve osoby na dva lety a sedeli sme stale v strede asi 10 rad od seba :) na oboch letoch ale boli sedacky vedla nas pri okne volne takze nebol problem sa presadit... ale je to v podstate jedno kde sedim takze nikdy by som si miesto nekupoval ani na 5 hodinovom lete nie na 2 hodinovom, su to vyhodene peniaze...

Pokud neletíš s dětma, dá se to překousnout. Pokud ale poletíš třeba s petiletým synem, vážně ho necháš sedět o 11 řad daleko od tebe? Nejlípe během nějakého opilého britského kuchaře píglujícího buchtu?

0 Citovat

Karel napsal(a):

Pokud neletíš s dětma, dá se to překousnout. Pokud ale poletíš třeba s petiletým synem, vážně ho necháš sedět o 11 řad daleko od tebe? Nejlípe během nějakého opilého britského kuchaře píglujícího buchtu?

Vážně posadíš pětiletý dítě do letadla, který může spadnout?

0 Citovat

David"][citace="Karel napsal(a):

Pokud neletíš s dětma, dá se to překousnout. Pokud ale poletíš třeba s petiletým synem, vážně ho necháš sedět o 11 řad daleko od tebe? Nejlípe během nějakého opilého britského kuchaře píglujícího buchtu?

Vážně posadíš pětiletý dítě do letadla, který může spadnout?[/citace]

To je ale hodně hloupý argument s pádem letadla.

Hele, nevím, jestli máš už děti. Ale až někdy pojedeš i s manželkou a dítětem třeba autobusem, vlakem, letadlem, zkus ženě navrhnout, že dítě dáte do jiného kupé, nebo o pár řad jinam.

0 Citovat

Chtěl jsem to napsat sám... Ono jinak se létá sám/s partnerkou/kámoši a jinak s dětmi, notabene malými. Jednou si vzpomeňte:)

0