Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Mě od FR přišly v březnu peníze na účet 3-4 dny od zažádání o refund, nebylo žádné vnucování voucheru. O to složitěji teď bojuji o refund za červencový let, tam to jde ztuha.

0 Citovat

Tak mne neposílali ani voucher, přitom bych ho bral.

0 Citovat

Proč se nevyhnete konverzi u Ryanair Revolut účtem???

Jednoduché a nejlepší kurzy.


0 Citovat

@Audit Kreditka HB má kurzy skoro stejný. Po započítání 1% cashbacku pravděpodobně i lepší. Používám ji naprosto na všechny platby. S podporou Revolutu nemám dobrý zkušenosti. HB support funguje dobře. Celkově Revolut omezuju na minimální použití hlavně kvůli supportu a podmínkám, který se zhoršují. Vlastně Revolut používám už jen na výběr z bankomatu pod jednorázovej ekvivalent 1500 Kč.

0 Citovat

@Ridder a Ryanair ti ji při platbě v jiné měně zaúčtuje za tu danou měnu?

Platím si letenky u Ryanair v eur, pln, sek, nok ... vše bez konverze.

Pochybuji, že ti HB vede účty k xxx měnám, maximálně eur a dolar... nevím neznám HB

0 Citovat

Taky se postupně loučím s Revolutem. Dobrý snad není ani na ty malé výběry. Jakmile nastane problém s výběrem, podpora je na pěst.

Vlastně ho teď už používám jen na záruční rezervace u Bookingu a pokud nemám dostatečný obrat na kreditce, dobiju a vyberu z českého bankomatu 😁 P. S. Poplatky za dobití u mé banky jsem zatím neviděl. 

0 Citovat

Povinný obrat na kreditce dělám dobitím na Revolut  a potom bezplatný převod na některý svůj účet .

0 Citovat

@Audit účet mám pouze v CZK měně. Po rozkliknutí transakce vidím, kterou měnu to strhlo a za jakej kurz.


hello-cizi-mena.jpg

0 Citovat

@Ridder Ale v tom případě ti Ryanair zaúčtuje svou konverzi - dražší kurz.

V případě Revolutu si danou částku vždy stáhne z dané měny a já se vyhnu konverzi.

Ta tvoje platba na obrázku je z Wizz který ti účtoval pln a kurz ti převedla banka.

Ryanair dělá automaticky konverzi, bez možnosti se ji vyhnout.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Je tady taky ještě někdo, kdo nemá od března refundovanou částku za zrušený let? Na diskuzích to vypadá, že jsem poslední, komu neproplatili :/ Na chatu mi v květnu napsali, že platba je ve stavu pending.

To, že nemám proplacený květnový Wizzair chápu, ale březnový Ryanair mi připadá už za hranicí.


Taky stále nic. Prvně mi slíbili do 3 týdnů peníze, pak poslali voucher, ten jsem odmítla, poslali  ho znovu, opět jsem ho odmítlítla, na chatu mi slíbili refund, ale už je to zase více než 2 měsíce a stále nic. Myslím, že nás je stále dost.

0 Citovat

@Audit Dřív ta konverze šla vypnout, teď už asi nejde. Nevím, jestli to tak je vůbec legální? Každopádně ani tak na to Revolut používat nebudu. To už radši mBank, kde jde na kartě zakázat DCC.

0 Citovat

@Ridder Tak to vypnutí u Ryanair už nejde hodně dlouho, tipuji tak cca 3 roky.

Proto jsem uvítal Revolutku, protože to dělalo na letence za  2000,- kč rozdíl 100 - 150,-Kč.

Když si na mBank vypneš DCC, tak tu letenku u Ryanair nekoupíš.

0 Citovat

@Audit je fakt, že jsem Ryan kupoval vždy přes trysky a snění, tak vůbec nevím odkdy to tak je :D ale jak říkáš :) rozdíl na tom jejich kurzu vs realita byl v ten moment kolem 2 Kč.


EDIT: 

Podle směrnic společností Visa a Mastercard musí být   každý držitel karty, který má možnost využívat službu  DCC, informován o tom, že DCC je volitelná služba a že  má možnost platit v českých korunách, pokud si to přeje.  Koruny zůstávají výchozí měnou pro jakoukoliv transakci.  Pokud POS identifikuje kartu jako způsobilou k využití   služby DCC, držitel karty dostane možnost vybrat si,  v jaké měně chce zaplatit.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Je tady taky ještě někdo, kdo nemá od března refundovanou částku za zrušený let? Na diskuzích to vypadá, že jsem poslední, komu neproplatili :/ Na chatu mi v květnu napsali, že platba je ve stavu pending.

To, že nemám proplacený květnový Wizzair chápu, ale březnový Ryanair mi připadá už za hranicí.

My to stejný, 14k :(

0 Citovat

Audit napsal(a):

@Ridder Tak to vypnutí u Ryanair už nejde hodně dlouho, tipuji tak cca 3 roky.

Proto jsem uvítal Revolutku, protože to dělalo na letence za  2000,- kč rozdíl 100 - 150,-Kč.

Když si na mBank vypneš DCC, tak tu letenku u Ryanair nekoupíš.

Ještě v lednu si určitě šlo vybrat měnu. Teď to na nové verzi webu nejde nebo je to tam někde velmi umně schováno. 

0 Citovat

Já to tam nenašla už někdy začátkem února. Hledala jsem to docela dlouho, ale prostě jsem to neobjevila, tak myslím, že to tam už nebylo.

0 Citovat

Pro zajímavost záznam z Ryanair chatu ohledně možnost platit EUR kartou v EUR. To co dřív normálně šlo teď už nejde :-(.

Já: I live in the Czech Republic. I have more debit cards, some in CZK and some in EUR. I see prices in CZK only and I am offered to pay only in CZK when buying flights in your web.

How can I choose different currency? It means if I would prefer to see prices in EUR in your web and to pay then with EUR card, how to do it?

Note: both CZK and EUR cards are issued by a bank in the Czech Republic.

Few months ago it was possible to pay by card in EUR, but now I do not see this option anywhere.

Ryanair: The currency is always the local currency of the departure country.

It cannot be changed.

0 Citovat

Tak, jsou to filutové... já jsem platil letenky z Berlína kartou v CZK, celou dobu jsem viděl ale EURA, až PO ZAPLACENÍ na mě vyběhlo rovnou, kolik jsem zaplatil v CZK...

0 Citovat

@divan: Pokud vím, to, co tu vadí lidem, je, že cenu v eurech (tj. u odletu z eurozóny), není možné zaplatit v EUR a ačkoliv je tak zobrazená, při platbě je natvrdo přepočítaná Ryanairem na Kč v hodně nevýhodném kurzu.

Čili větou The currency is always the local currency of the departure country. si hodně odporují. Já od nich nic nečekám než platbu měnou, v které je inzerovaná letenka. Žádná invence v podobě automatického přepočtu na koruny.

0 Citovat

Zkusím to někdy přes VPN - z nějaké EUR země, i když moc šanci  tomu nedávám. V účtu u Ryanairu je jasně uvedeno odkud jsem a EUR karta je vydaná v ČR.

0 Citovat

@Michal: The currency is always the local currency of the departure country je podivné tvrzení a asi ne až tak pravdivé, s tím souhlasím. Ale ať už je to jak chce přesně, je od nich lumpárna znemožnění výběru měny a vnucování DCC. Ještě relativně nedávno přitom šlo platit v € a nepřistoupit na DCC.

0 Citovat

To si chce znovu popísmenkovat s agentem ;)

0 Citovat

Michal napsal(a):

@divan: Pokud vím, to, co tu vadí lidem, je, že cenu v eurech (tj. u odletu z eurozóny), není možné zaplatit v EUR a ačkoliv je tak zobrazená, při platbě je natvrdo přepočítaná Ryanairem na Kč v hodně nevýhodném kurzu.

To mě vadí taky. Ptal jsem se sice na možnost platby ceny v € kartou v €, ale princip je stejný, i kdybych platil cenu v € kartou vedenou v CZK. Ryanair vždycky vnutí cenu v CZK s jejich nesmyslným kursem. Letos v zimě, možná i na jaře, to ještě nebyl problém a platil jsem několikrát při odletu z eurozóny částku v  € kartou vedenou v €. Když letenky stály 88,08 €, zaplatil jsem přesně 88,08 €. A kdybych to neplatil € kartou, ale CZK kartou, bylo by to kursem mé banky a ne nevýhodným DCC kursem Ryanairu.

0 Citovat

divan napsal(a):

Já: I live in the Czech Republic. I have more debit cards, some in CZK and some in EUR. I see prices in CZK only and I am offered to pay only in CZK when buying flights in your web.

Já nevím, možná něco blbě čtu, ale když platíš let z Vídně, tak vidíš ceny v CZK? Já tedy vždy vidím ceny a platím v měně země odletu - z Prahy v CZK, z Katovic v PLN, z Vídně v EUR... což odpovídá tomu, co tvrdí Ryanair. A je pravda, že to nejde změnit, a pokud pamatuju, tak ani nikdy nešlo. To, že když platíš v eurech kartou s CZK účtem, tak že ti to přepočtou nevýhodným kurzem, to je věc jiná. Mám za to - ale nevyzkoušeno - že když budeš platit letenku z Vídně kartou vedenou v eurech, tak zaplatíš v eurech bez dalších přepočtů, tak jak píšeš v posledním příspěvku.

0 Citovat

@mirjur: Nějak jsem se v tom sám ztratil :-/, s těmi cenami v € máš pravdu. Já to sice zkoušel, ale místo náhodného letu ze země v € zóně jsem omylem dal do košíku nějakou Prahu... Teď jsem zkusil let z Vídně a mám ceny v € a snad by šlo zaplatit kartou v € bez poplatků. Vyzkouším to až budu něco doopravdy kupovat z Vídně nebo Bratislavy. Zatím řeším storna víc než nákupy :-(.

0