Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

tmx napsal(a):

Už posílají peníze. Pomalu, ale jistě to začíná chodit. 


A já stále nemám refund za zrušený let v březnu :/

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Mne refund pri posunutom lete siel spravit iba cez mail co mi poslali (bol tam odkaz na formular)  v appke a na webe som ziadne tlacitko nemal resp ani nemam, bo sa to stale tvari ako aktivny let.

Ale do septembra daleko

Hmmm, jsem bez oněch e-mailů. Prodejce to nakupoval na fejkový s doménou "@directfunny.com" a nic nepřeposílá :-D

Takže jen ten live agent. Dneska jsem se ale na něj za 20 minut nedobouchal. A potřebuji pomoct s rezervací tam a druhou zase zpátky.

Když tak je tu: https://onlineform.ryanair.com/i...act-us-ota

0 Citovat

jj, od Viajaru nic nedostaneš, je to s nima horor.


změna u zrušeného letu na jinou trasu / datum zdarma by měla jít, poplatky naskakují jen pokud hledáš dál jak 2 měsíce od původního zrušeného letu, pokud se vejdeš do 2M, můžeš vyměnit i za jinou a dražší trasu.


Nebo teď nově Ryanair nabízí možnost řešit rezervace koupené přes externí OTA, tváří se to velmi vstřícně, mají na to dotazník, jen si nejsem jistý, zda po úspěšné identifikaci jsou ochotni vyplatit plnou cenu na jinou kartu nebo převodem.


0 Citovat

goro napsal(a):

jj, od Viajaru nic nedostaneš, je to s nima horor.


změna u zrušeného letu na jinou trasu / datum zdarma by měla jít, poplatky naskakují jen pokud hledáš dál jak 2 měsíce od původního zrušeného letu, pokud se vejdeš do 2M, můžeš vyměnit i za jinou a dražší trasu.


A nebo zkusit ten formulář viz výše, pro rezervace koupené přes externí OTA,

... jen si nejsem jistý, zda po úspěšné identifikaci jsou ochotni vyplatit plnou cenu na jinou kartu nebo převodem, řešit to už někdo s nimi?

A jestli to lze i u letů, kde už jsem vyžádal a dostal voucher.

Případně u letů, které jsem rezervaoval sice já, ale ne na své jméno, a tudíž nemůžu doložit OP/pas.


0 Citovat

Coinneach napsal(a):


A já stále nemám refund za zrušený let v březnu :/

... taky čekám od března .. vždycky když se nějakým zázrakem dočkám chatu, píšou 4-6 týdnů .. ticket mi uzavřeli před měsícem a půl a kačky nikde .. 😭

0 Citovat

Já se ptal včera kdy mohu očekávat peníze a bylo mi odpovězeno, že na konci července. Tak jsem tedy zvědav 😊

0 Citovat

Coinneach napsal(a):


A já stále nemám refund za zrušený let v březnu :/


Prý všechny lety do konce Května mají být proplacené do konce Července. Ehm, je 27. a ze tří letu ani jeden.... Ve středu jdu na live chat, plánoval jsem volno jinak strávit než s FR. 

0 Citovat

Aerolinky Ryanair se propadly do velké ztráty. Prodají sedm letadel


https://www.denik.cz/ekonomika/r....sznhp.box

0 Citovat

Sedm letadel v tak velke flotile je jako nic a prijatelna ztrata

0 Citovat

Ona snad nějaká aerolinka nebude ve ztrátě? 

0 Citovat

Asi zavolam O Learymu za kolik to streli  -))

0 Citovat

nějaký tip na Ryanair chat nebo dělám něco špatně ? od června zrušených asi 6 rezervací - od vyplnění formuláře nepřišlo vůbec nic, ani potrvzení natož voucher nebo peníze, na chatu trávím už po několikáté x hodin a nikdo se mi neozve -  dávám "i need to speak with support" pak vypíšu formulář s důvodem "flight delay/cancellation" 

0 Citovat

@Petr na mobilu v neaktivním okně mě to nespojilo ani po x hodinách. Na PC jsem do okna jednou za X minut překlikl a za cca 20-40 min mě to spojilo s operátorem. Výsledek stejnej jak kdybych si psal s botem, ale to už je druhá věc. 

0 Citovat

To Petr, musíš napsal agent, nebo live agent

0 Citovat


Ztráta 185 M Eur není pro firmu s hotovostní rezervou Ryanairu nic dramatického. Očekávaná ztráta byla 230M Eur. Ltadel se nezbavuje, uvažuje vrátit 25 letadel v rámci ukončení leasingu. A čeká na 40 MAXů. Jiná věc je, že O'Leary tvrdí, že již vypořadali přes 90% všech žádostí o vrácení peněz (kromě těch, kteří kupovali přes zprostředkovatele).


Audit napsal(a):

Aerolinky Ryanair se propadly do velké ztráty. Prodají sedm letadel


https://www.denik.cz/ekonomika/r....sznhp.box

0 Citovat

Stále nemám proplacený zrušený březnový let. Začínám propadat skepsi :/ :D

0 Citovat

Zajímalo by mě na co nebo z čeho a v jaké formě ta cashova rezerva Ryanairu ve skutečnosti je. Je málo firem, které si na účtu drží nějaké 4+ mld. Euro. K Ryanairu mi to nesedí už vůbec. Šetří kde se dá a nechá takový balík jen tak válet na účtu?

Není to spíš nějaká nezaplacená záloha na Maxy? 

0 Citovat

Dobrý den,

vzhledem k situaci s Covid 19 bych ráda zrušila lety do Belgie společnosti Ryanair. Lze požadovat nějaké vrácení peněz?

Předem děkuji za odpověď

0 Citovat

Pokud jsi kupovala letenky v červenci, jdou lety přesunout. Jinak ne. Maximálně počkat, jestli Ryanair nezruší let sám, ale to je dost nepravděpodobné.

0 Citovat

Dobře, moc děkuji! Kupovala jsem je v červnu. Takže lety kompletně zrušit nelze?

0 Citovat

I lety koupené v červnu jdou změnit zdarma. Úplně zrušit nejdou, ale můžeš změnit destinaci i datum. Od ceny nového výběru se pak odečte cena původních letenek.

0 Citovat

Dobře, děkuji moc!

0 Citovat

Má někdo zkušenost? ... 

Dělal jsem u Ryanair změnu ze zrušeného letu u zprostředkovatele (platba šla přes kartu zprostředkovatele) na nový let s doplatkem cca 5,- eur (z mé karty), do mailu přišel confirm s potvrzenou novou částkou z mojí platební karty. Ten byl následně taky zrušen.

Pokud budu žádat refund, půjde celková částka zpět na moji kartu??

Myslím, že to tady již řešil Goro, ale nemohu to dohledat.

0 Citovat

Tak zase jedna zkušenost s chat Ryanair.:

Koupené letenky, do mailu nahlášená změna času letu (o 4 hodiny) a nabídka - refund, změna letu, nebo voucher.

Požádal jsem o refund.

Včera dotaz na chat, kde mám refund.

Odpověď - není co refundovat, let se uskutečnil na čas.

Dotaz - na základě vašeho mailu jsem požádal o refund, potvrzeno na chatu (mám screen)

Odpověď - byla další změna a let byl změněn na původní čas.

Dotaz - ale požádal jsem si o refund a zakoupil jsem jiný termín - uvedeno číslo bookingu.

Odpověď - vzhledem k tomu, že jste 5 minut nereagoval, je chat ukončen.

??????   na chatu časový rozdíl 2 minuty


Ještě na začátku komunikace jsem upozornil, že mám screen z chatu na refund.



1-kopie.jpg

0 Citovat

v analogické situaci (letenka koupená přes kartu zprostředkovatele + doplatek při změně letu zaplacený mojí kartou) vrací každou platbu na stejnou kartu, ze které byla stržena. Takže 5€ vrátí na tvoji, zbytek na kartu OTA.


Nově Ryanair nabízí možnost vrátit vše přímo a obejít OTA, zveřejnili k tomu video + formulář, ale nevím, jestli to jde aplikovat i na letenky koupené pro někoho jiného (chtějí poslat skeny id/pasu, fakturu za nějaké služby s adresou totožnou s adresou zadanou při rezervaci.. nevím, jak budou postupovat v případě, kdy kupující není zároveň cestující).
0