Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Ona je to změna zdarma ve smyslu odpuštěného poplatku za změnu, ne přesun rezervace se vším všudy na jiné datum zdarma. 😊 Aneb záměrná hra se slovy, jinak to nevidím...

0 Citovat

Tak komplet přesunutí zdarma je až při zrušení letu, kdy se dá vybrat voucher (posléze refund) nebo rebook na jakoukoliv linku zdarna. Ale druhý rebook při zrušení toho nového letu už zdarma není a dá se jen refund. Pokud tedy zase u Ryanairu neudělali další změnu ve své politice. To oni umí. Nejdřív něco s famfárami vytroubit a posléze v tichosti změnit.

0 Citovat

@ jirina.salatova

Mam davnou zkusenost ,kdy me zene prisla letenka na prijmeni za svobodna ,ktere  pouzivala v profilu , (objednano pod novym prijmenim spravne ) ,toto jsem pak pochopitelne resil  telefonicky  ( s docela prudkou hadkou s operatorem ),nastesti prisla za par minut spravna letenka 

Pokud se jmeno a prijmeni na letenece se shoduje s tim.co je uvedeno v  cestovnim dokladu ,pak zadny problem  nenastane ( bez ohledu na profil ),tak bych to ted neresil ,pozdeji by asi bylo dobre vse napravit , vcetne emailove adresy ,protoze pri pripadne refundaci budou mit  v profilu chaos a mohou odmitnout zaslat  penize  ( resil jsem pri zmene emailu a adresy )

0 Citovat

Funguje někomu z vás formulář na změnu letu? Já mám šedé políčko, když chci pokračovat...

0 Citovat

Mně dneska dopoledne fungoval. Dal jsem to ve Firefoxu s uBlockem pod W10.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Mně dneska dopoledne fungoval. Dal jsem to ve Firefoxu s uBlockem pod W10.

Taky mám W10 a Firefox+Chrome jsem zkoušel a šedivka trvá :D

0 Citovat

Ahoj, máte někdo zkušenost, jestli jde změnit let/obdržet voucher/refundaci v případě, že by nám před odletem vyšel pozitivní test na covid, takže bysme nemohli odletět? Máme na začátek září letenky na Kypr, kam je potřeba test udělaný max. 72 hodin před odletem. Navíc jsme letenky kupovali na konci června, takže se na nás ani nevztahuje nabídka změny termínu zdarma (na odlety v září to platí až pro letenky koupené od 16. 7.).

Díky! :)

0 Citovat

Ahoj nejde ani jedno z toho. Pokud z důvodu na Vaši straně nemůžete let absolvovat máte smulu. 

0 Citovat

Neproškrtává teď Ryanair zase letové řády? Zrušili mi nedělní večerní let MAD-VIE. 😔  

0 Citovat

J0x napsal(a):

Neproškrtává teď Ryanair zase letové řády? Zrušili mi nedělní večerní let MAD-VIE. 😔  

Mne to presunuli asi o 8 hodin zas...

0 Citovat

Ryanair zrušil na zaří 20% letů, kvůli nízkému počtu rezervací za poslední týden.

0 Citovat

Posílá už Ryanair rovnou refund nebo stále vouchery? Mám tu změnu s možným refundem na rumbované letence, ale s mým vlastním e-mailem... 

0 Citovat

Já teď rušil posunutou Barcelonu na listopad a stále jen voucher.

Resp jsem jej nepotvrdil ale možnost vrátit cash (klidně si počkám) jsem nenašel.

Resp. Našel ale čekal mě tam bot a na toho jsem neměl nervy

0 Citovat

Staci volit vhodna slova. Kdyz jsem odmital minulej tejdem vouchers tim ze chci penize, bylo to pres chatbota velice rychly

0 Citovat

No, já dnes zkusil fb chat bota a nikam jsem se nedostal,  zatím čekám 30min an stránkách FR na "živého" agenta s krásnou hláškou: "If you are looking for an update on your refund, please note that all refund requests received for bookings due to travel in March/April/May will be processed within the next three weeks. If you have already requested your cash refund, we can confirm that your booking is in the cash refund queue and all bookings are being refunded in date order."


Docela mi to dává naději, že to konečně dostanu zpět vše. Ale nejsem si jistý, kdo bude řešit můj Březnový let s Lauda, k tomu jsem se ještě nedopátral. Lauda hraje mrtvýho. 

0 Citovat

@jakob: Pokud se nic nezměnilo, je třeba napsat chatbotovi něco typu "live assistant help", počkat na asistenta (já se vždycky dostal na řadu během 10ti minut) a požádat o refundaci. Peníze na účet přišly asi za 2 měsíce.

0 Citovat

Koukam ,ze  Ryanair rusi nejake lety na zari  ,,vcera  odpoledne Praha pusto prazdno 

0 Citovat

Tak nevim, ja live agenta nepotreboval..

0 Citovat

Já bez live agenta nebyl schopný žádost o refund úspěšně provést. Bez něj to bylo nekonečné kolečko končící voucherem. Je jen dobře, že někomu to šlo hladce bez live agenta, jen moje konkrétní zkušenost je zkrátka jiná.

0 Citovat

divan napsal(a):

@jakob: Pokud se nic nezměnilo, je třeba napsat chatbotovi něco typu "live assistant help", počkat na asistenta (já se vždycky dostal na řadu během 10ti minut) a požádat o refundaci. Peníze na účet přišly asi za 2 měsíce.

Díky za tip

0 Citovat

Ono to šlo i přes chatbota na FB. V květnu to byl jediný funkční způsob jak požádat o refund místo voucheru.

0 Citovat

Ahoj, zkoušel někdo dostat z Ryanairu peníze nazpět i přesto, že jste přijali voucher? Za dnešních podmínek odmítám cestovat a kdo ví, kdy to zase půjde normálně . Popřípadě jestli jste zkoušeli chargeback v téhle situaci? Díky.

0 Citovat

Aniz bych chtel  nejak prosazovat  Ryanair  ,tak myslim.ze se chovaji oproti jinym slusne , chargeback  jsem vyzkousel  u  Lufthansy   ,kdyz  na nic nereagovali .a ,mozna  je to  popohnalo, ze nakonec  po mesci a pul  penize  poslali  

Myslim.ze  kdyz  prijmu voucher  , tak bych nemel  pak  menit nazor a chtit penize ,navic .kdyz  jde prehodit  let  na jindy  zdarma 

Dneska  je asi zasada  kupovat  letenky co nejpozdeji  ,treba ted jsem chtel koupit let Ryanairu na zari ,.ale kdyz vidim  jak zrusili v zari  plno letu ,tak cekam i kdyz  cena   je dobra  

0 Citovat

sanette napsal(a):

Ahoj, zkoušel někdo dostat z Ryanairu peníze nazpět i přesto, že jste přijali voucher? Za dnešních podmínek odmítám cestovat a kdo ví, kdy to zase půjde normálně . Popřípadě jestli jste zkoušeli chargeback v téhle situaci? Díky.

U voucherů tvrdili, že pokud je do roku nevyužijete, vrátí peníze.

0 Citovat

Hehe, Ryanair oproti jiným slušně, no pobavilo. 🤣 Já jsem vouchery dostal, i když jsem je nechtěl, platily do doby, než jsem je použil nebo než mi vrátili (po měsících čekání) peníze.

0